Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Audiovector


diemon

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, Adam 38 napisał:

Ależ ładnie prezentuje się Twój wzmacniacz. QR3 też mają zaakcentowaną górę jak mniejsze QR1 czy są równiejsze?

qr 1 nigdy nie miałem. Ale qr 3 akcentują gorą... tak to prawda. dla niektórych to atut.  Generalnie smiem stwirdzic jakie zrodlo takie granie. Wile os. moze mowic rozne rzeczy o tych kolumnach. Ale jak masz naped to masz tu sporo .. Aha i wokale sa jedne z lepszych jakie slyszałem w przedziale 7-20

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam lączyć qr3 z gęsto i ciepło grającym wzmakiem. Także tranzystor. W mojej konfiguracji graja razem z accuphase e211 i jest to cieple wciagajce, analogowe granie. To co dzieje sie miedzy gosnikami mozna kroic jak maslo...oparte o duza swobode grania, precyzyjna scene  oraz duzo detalu na gorze pasma( tu uklon w strone glosnika amt - dla mnie rewelacje. Nie wyobrazam juz sobie sluchania jakiejkolwiek kopulki ;) ). Wazny element ukladanki - akustyka pomieszczenia oduchowego i dobre ustawienie. Glosniki znikaja wtedy w pokoju i tworza przy okazji wspanialy efekt pozornych zrodel dzwieku. Zapewniam, ze nie ma absolutnie wstydu przy kolckach/konfiguracjach za 50 tys i wiecej. Doznania potwierdzone empirycznie. Pozdrawiam wszystkich milosnikow Audiovectora. Panowie robia dobra robote.  P.S nie rozumiem tylko kto wpada na pomysl laczyc ich z heglem lub primare itp. Wieje chlodem i wyostrzeniem. Tworza natomiast ciekawe polaczenie w konfiguracji z simaudio/moon - jak ktos lubi duzo dynamiki/drive-u. Duzo lepiej niz z naim-em, z ktorym czesto zestwia się audiovectora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miłośników kolumn marki Audiovector. Mam na sprzedaż kolumny SR3 Signature w okleinie dark oak. Kolumny są na gwarancji mają niespełna dwa lata. Stan techniczny i wizualny idealny, wyglądają jak dopiero co wyjęte z kartonów. Mam do nich całą dokumentację papierową, pisemną gwarancję oraz kartony - wszystko co fabryka dała. Sprzedaję , bo chcę wymienić na wyższy model - zostaję nadal w klubie. Zainteresowanych proszę o kontakt na [email protected] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam lączyć qr3 z gęsto i ciepło grającym wzmakiem. Także tranzystor. W mojej konfiguracji graja razem z accuphase e211 i jest to cieple wciagajce, analogowe granie. To co dzieje sie miedzy gosnikami mozna kroic jak maslo...oparte o duza swobode grania, precyzyjna scene  oraz duzo detalu na gorze pasma( tu uklon w strone glosnika amt - dla mnie rewelacje. Nie wyobrazam juz sobie sluchania jakiejkolwiek kopulki ? ). Wazny element ukladanki - akustyka pomieszczenia oduchowego i dobre ustawienie. Glosniki znikaja wtedy w pokoju i tworza przy okazji wspanialy efekt pozornych zrodel dzwieku. Zapewniam, ze nie ma absolutnie wstydu przy kolckach/konfiguracjach za 50 tys i wiecej. Doznania potwierdzone empirycznie. Pozdrawiam wszystkich milosnikow tej marki. Panowie z Audiovectora robia dobra robote.  P.S nie rozumiem tylko kto wpada na pomysl laczyc ich z heglem lub primare itp. Wieje chlodem i wyostrzeniem. Tworza natomiast ciekawe polaczenie w konfiguracji z simaudio/moon - jak ktos lubi duzo dynamiki/drive-u. Duzo lepiej niz z naim-em, z ktorym czesto zestwia się audiovectora.

Edytowane przez caferacer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 11.04.2019 o 18:56, caferacer napisał:

simaudio/moon - jak ktos lubi duzo dynamiki/drive-u. Duzo lepiej niz z naim-em, z ktorym czesto zestwia się audiovectora.

podepnę się pod pytanie "puszkina" - w jakich konfiguracjach słuchałeś AV w połączeniu z Naimem i Moonem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Proszę o zapisanie do Klubu Audiovectora - ostatnio nabyłem M3 Signature. Zakup zbiegł się z ustawieniem szafki pod sprzęt i efekt jest jak na zdjęciu. Dziś grają z Heglami H100 i HD20 - bardzo mi się podoba. Choć wiem, że kolumny potrafią więcej - pomału będę myślał o usprawnieniu toru. Długo szukałem tak dobrze grających głośników i w końcu "przypadkiem" trafiłem na M3 Sig. Polecam każdej osobie poszukującej kolumn grających tak uniwersalnie, z rewelacyjnym basem, otwartą średnicą i bogatą w detale i szczegóły górą zakresu.

IMG_0168-03-05-19-08-19.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miłośników kolumn marki Audiovector. Mam na sprzedaż kolumny SR3 Signature w okleinie dark oak. Kolumny są na gwarancji mają niespełna dwa lata. Stan techniczny i wizualny idealny, wyglądają jak dopiero co wyjęte z kartonów. Mam do nich całą dokumentację papierową, pisemną gwarancję oraz kartony - wszystko co fabryka dała. Sprzedaję , bo chcę wymienić na wyższy model - zostaję nadal w klubie. Zainteresowanych proszę o kontakt na [email protected] 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może chodzi mu o SR6....

Moje SR3 sig grają u mnie już 4 miesiąc i faktycznie w porównaniu z pierwszymi godzinami odsłuchu jest przepaść. Dźwięk nabrał kolorów. W najbliższych dniach postawię je na zamówionych płytach granitowych i się zobaczy a raczej usłyszy ?

Sporo czasu poświęciłem na ich ustawianiu i ostatecznie są odsunięte 65 cm od ściany. Stoją od siebie w odległości 215 cm z minimalnym dogięciem do środka. Do miejsca osłuchu jest 3m. Gra to szeroko i przestrzennie. Korci mnie spiąć je z Gryphonem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam klubowiczów.

Mój zestaw to QR3 oraz moon Ace. Kable głośnikowe TQ Blue. Nie porównywałem z Hegelami czy Naimem. U mnie raczej odbyło się to na zasadzie Moon Ace i dobieram głośniki. Moona trzeba naprawdę długo wygrzewać . Zresztą QR3 też . Po rozpakowaniu i podłączeniu sprzętu w domu byłem mocno rozczarowany...  Ale jak minęło koło 150 h słuchania sprzęt się otworzył i jestem zachwycony.

Testowałem też QR5 bo byłem gotów je kupić niestety były nie wygrzane a że cena sporo wyższa  zostałem przy QR 3. Jak doświadczyłem wygrzewania sprzętu na własnych uszach .. cięgle jeszcze myślę o QR5... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2019 o 12:15, Piotr Wrzosek napisał:

Witam klubowiczów.

Mój zestaw to QR3 oraz moon Ace. Kable głośnikowe TQ Blue. Nie porównywałem z Hegelami czy Naimem. U mnie raczej odbyło się to na zasadzie Moon Ace i dobieram głośniki. Moona trzeba naprawdę długo wygrzewać . Zresztą QR3 też . Po rozpakowaniu i podłączeniu sprzętu w domu byłem mocno rozczarowany...  Ale jak minęło koło 150 h słuchania sprzęt się otworzył i jestem zachwycony.

Testowałem też QR5 bo byłem gotów je kupić niestety były nie wygrzane a że cena sporo wyższa  zostałem przy QR 3. Jak doświadczyłem wygrzewania sprzętu na własnych uszach .. cięgle jeszcze myślę o QR5... 

 

A jakie odczucia i porownanie masz tych 2 kolumn qr3 do qr5??    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,  kupiłem używane qr3 wersja bodajże +?;-) z tyłu taki dzyndzel, ponoć trochę bas podbija,  ma ktoś coś takiego?  Na razie nie używam bo głośniki nie wygrzane, grały max 40 h,  i tu pytanie ile muszą pograć żeby pokazać całość swoich możliwości?  

DSC_4554.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2019 o 21:07, Pawel_68815 napisał:

A jakie odczucia i porownanie masz tych 2 kolumn qr3 do qr5??  

Qr5 dają więcej przestrzeni, szersza scena, pozatym trudno powiedzieć bo 3  były porządnie wygrzane a 5 prawie prosto z pudełka.

W dniu 15.09.2019 o 16:16, soulek napisał:

Witam,  kupiłem używane qr3 wersja bodajże +?;-) z tyłu taki dzyndzel, ponoć trochę bas podbija,  ma ktoś coś takiego?  Na razie nie używam bo głośniki nie wygrzane, grały max 40 h,  i tu pytanie ile muszą pograć żeby pokazać całość swoich możliwości?  

DSC_4554.JPG

Minimum 100h a optymalnie koło 100h, najlepiej jak grają cały dzień. Nie po 2- 3 dziennie. Tylko przynajmniej po 6h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sr3 sig grały po okolo 1-3 godz i to nie dziennie. Czekałem prawie 4 miesiące zanim się uspokoiły. To był błąd. Zmieniając temat mam pytanie. Czy ma ktoś doświadczenie płaczenia AV z Moonem, Vincentem np 700 tką czy Beltlabem Endo? Obecnie gram na SN 1 ale w przyszłym tyg będę miał na testach SN 2 oraz Cayin A70t mk2. Dwa inne światy ale zobaczymy. Szukam coś co dociaży dół ale i pozostawi barwna i selektywną górę. SN1 ma to wszystko ale przy trochę glosniejszym graniu natomiast przy cichym traci się bas. Słaba mikrodynamima. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich, zmieniam kolumny z kef q7 na.... chyba audiovectora. Zdecydowałem się napisać bo padło tutaj, że połączenie primare z audiovectorem to nie jest dobry pomysł. Uważam, że jest odwrotnie. Nie wiem skąd opinie o primarze że jest ostry. Słuchałem go z ki 3 signature i było genialnie, bez wyostrzeń rozdzielczo i nie kłująco. Nie wiem czy mój primare jest wyjątkowy ale zawsze kiedy podpinam go na odsłuchach pada "jaki analogowy".  Poradźcie mi jeszcze czy skupiać się lepiej na qr3 czy brać ki3 signature?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro piszesz, że było genialnie to nie wiem nad czym się zastanawiasz. QR są na wstedze więc może troche inaczej to zagrać. Jak masz gdzie to posłuchaj. Primare nie ma opinii wg mnie ostrego ale raczej suchego choć i35 która słuchałem była fajna. Innych modeli Primare nie znam więc się nie wypowiadam. Optycznie QR są śliczne w lakierze hg natomiast ki.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po odsłuchu Supernaita 2 oraz Cayin a70t mk2 z AV sr3 sig. Supernait2 jest moim zdaniem bardziej melodyjny od mojego SN1 i ma więcej do pokazania w górnych rejestrach. Góra jest gładsza i bardziej szczegółowa. Środek lekko cofnięty oraz mocniej dociążony dół. Czuć też, że ma trochę więcej mocy. Cayin natomiast to mega szczegółowy, melodyjny przekaz. Środek plastyczny natomiast jest wolniejszy od SN2 co słychać w ostrzejszych kawałkach. Bas z lampy tez zasługuje na wielki szacunek. Z czystym sumieniem polecam w/w elektronikę do Audiovectorów. Póki co bardziej do mnie przemawia SN2 ale muszę jeszcze posłuchać Moon-a 340 i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kiedyś chodziło mi po głowie połączenie tych głośników z IN200. Rozmawiałem o tym niezależnie w dwóch różnych salonach (z dwóch różnych krańców Polski). Jednoznacznie i zgodnie odradzono mi to połączenie. Zgodnie wskazano wysokie tony, które nawet przy krótkim słuchaniu stają się bardzo męczące. U Atolla są bardzo nieczyste co Audiovector natychmiast pokazuje . Ta ocena dotyczyła IN200. W przypadku IN100 ten efekt może być jeszcze bardziej widoczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.