Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Audiovector


diemon

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 31.10.2019 o 10:44, Tomek_waw napisał:

Cześć wszystkim. Czy ktoś może odsłuchiwał model QR3 z Atoll in100SE ?

Ja słuchałem z in200 Signature z qr3; potężnie (atoll) i słodko (wiadomo - tweeter) 

było nawet fajnie, ale kolumnom ewidentnie brakowało trochę ciągłości na basie 

Dlatego teraz "kręcę" się wokół QR5 ? 

 

Panie i Panowie - czy ktoś już miał okazję posłuchać nowej serii R1?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 5.12.2019 o 23:09, mrb napisał:

Ja słuchałem z in200 Signature z qr3; potężnie (atoll) i słodko (wiadomo - tweeter) 

było nawet fajnie, ale kolumnom ewidentnie brakowało trochę ciągłości na basie 

Dlatego teraz "kręcę" się wokół QR5 ? 

 

Panie i Panowie - czy ktoś już miał okazję posłuchać nowej serii R1?

 

Witam

Jeżeli nabędziesz Q5 daj znać jakie wrażenia  bo ja także myślę o ich zakupie do Ayona Scorpio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy któryś z kolegów słyszał nowe r3? Jeśli tak , ciekawi mnie jak maja się do poprzedniej wersji sr3. Sentyment do tych głośników jednak mi pozostal

pozdrawiam

 1.NAIM+ BOENICKE+ PRO JECT         2. NAIM+BOENICKE      3. ULTRASONE+ CHORD HUGO 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można lepiej czy też inaczej. Ja od już ponad roku gram na sr3 sig i jest git. Zmieniłem niedawno SN1 na SN2 i teraz poszukuję hicap dr do kompletu. Czytałem, że jeden z posiadaczy SR3 sig porównywał je bezpośrednio z R3 sig podpięte do Mark Levinson chyba 5802 i pisze, że różnic nie słyszy ale czy to prawda.... Hmmmmm ciekawe.

Jest  tu jakiś posiadacz audiovectorów z okolic Katowic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też audioquest ale rocket 44.  Myślałem kiedyś o zmianie, ale ostatnio mniej czasu na słuchanie. Zresztą podoba mi się to jak grają teraz .  Zresztą nie tylko mnie ale i żona zadowolona , i kolega był co Kefy 700 ma i pytał gdzie M3 kupić można ;).

Kolega z branży też był swego czasu i był pod wrażeniem tego co potrafią stare M3 (a jak usłyszał za ile je kupiłem to szczękę zbierał ze zdziwienia). 

To jedynie ciekawość jak potrafią zagrać "wyższe" modele audiovectora.

Na teraz ma wz. H100 Hegla i streamer Auralik Altair , IC XLR Cardas Colden Cross. Zmiana IC z RCA na XRL dała bardzo dobre efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w jak dużym pomieszczeniu grasz ? u mnie jest 25 m2, głośniki ustawione symetrycznie co przełożyło się na bardzo szeroką scenę, przestrzeń i lokalizację źródeł. Mam jednak cały czas problem z definicją basu. Schodzi bardzo nisko, jest szybki ale wyższy bas raczej ma braki co w gorzej realizowanych płytach słychać....

musiałbyś posłuchać tych " wyższych " modeli u siebie, bo tak mało miarodajne będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 m2 całość- mnie basu nie brakuje.. Kolega od Kef 700 (dwa niskotonowe) też odczuwał braki na basie, choć nie mógł zadziwić się jego różnorodności, rozciągnięciu i szybkości.  Mnie basu nie brakuje więc to też może kwestia upodobań, ew. wzmacniacza.

Gdy porównywałem  u kolegi z Proacami d18  wzm. H100 z Primare 32 to primare miało go dużo więcej - może to warto sprawdzić.?

Audiovectory mają chyba to do siebie że słabe nagrania raczej słabo wypadają. Gdy włączyliśmy muzykę zgraną z vinylu to mimo flaca było słabo. Zmiana na plik flac czy vaw od razu to pokazała. Z wysoką rozdzielczością jest super. Jakość realizacji i nagrania w studio też od razu słychać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Naim nigdy nie słuchałem, choć ciągle słyszę o nim same pozytywne opinie. Dla mnie to już trochę za wysoka półka, moje kolumny M3 to też nie ten level, a do tego.. nie ma wejścia xlr i bezpośredniego na końcówkę mocy.  Ps.Słuchałem M3 z lampą yaqin - było baaardzo muzykalne a przy najniższych zejściach było prawie trzęsienie ziemi ? - wręcz bałem się , ze dołu będzie u mnie za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Słuchałem QR5 i bardzo fajnie zgrywają się z Naim'ami oraz z Musical Fidelity m6si.

Prawdopodobnie skończy się na Naim Unity Star lub Nova. Do tego Audiovector i tutaj powstaje pytanie co według Was byłoby optymalnym połączeniem:

1. QR5

2. R1 Signature + Subwoofer (REL T9 lub BK P12-300SB-PR - mam Monolith w kinie i jest boski)

3. Czy warto "szarpnąć się" na R3 Signature (nie mam możliwości odsłuchu niestety)

Pierwszego zestawienia słuchałem i jest dobrze, pytanie czy z podstawkami też tak będzie, czy nie będą za małe (pokój 20m2, otwarty na salon).

Będę bardzo wdzięczny za opinie

Edytowane przez kil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
generalnie zgodzę się z postem Tomaszf - wersja Signature będzie dużo lepiej grać niż Super.

Natomiast jeśli już przy niej zostaniesz to różnica na kablach powinna być widoczna od razu. Z poprzednimi pylonami przetestowałem z 10 różnych kabli i na każdym było inaczej.

Różnice są ale nie są spektakularne czy bardzo duże ale zauważalne. To już ostatni element dostrojenia systemu ale może przynieść zaskakujące efekty.

kable można wypożyczać do domu i to jest raczej jedyny sposób na by się przekonać we własnym systemie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie klubowiczów, 

 

Pytano do Was, czy miał ktoś okazje na własne uszy posłuchać lub nawet porównać Sr3 Avantgarde Arrete z Signature? Mam możliwość zamiany za dopłata swoich Signature na Avangarde Arrete w nietuzinkowym kolorze (patrz foto) ?

 

Kacper

AA3E82DD-4383-414E-A954-4279C152AF3C.jpeg

Ps: oczywiście sam osobiście ich w przyszłym tyg zamierzam posłuchać natomiast jestem również ciekaw Waszych opinii i ewentualnych doświadczeń z Arrate. 

Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mrb napisał:

Pamiętaj tylko żeby różnica nie przekraczała opcji IUC w fabryce Audiovector ? 

Nie, raczej nie przekroczy. Cena ugrade SR signature do R avantgarde to koszt oko €5/6k ;-)

10 godzin temu, puszkin napisał:

Daj znać jak posłuchasz. Kolor fajny ale na pewno trudniejszy do odsprzedania. Biały i czarny najbardziej chodliwe 

Jutro tam jadę, z tym odsprzedawaniem dokładnie tak samo pomyślałem. Moja żona jest dość sceptyczna jeśli chodzi o kolor natomiast przyglądałem się rożnym rzeczom w naszym pokoju i myśle ze powinny się „zgrać” z reszta otoczenia. 

5 godzin temu, tomaszf napisał:

jak masz dobra oferte, bierz. bardzo dobre kolumy,  a i kolor piękny.

pozdrawiam

tomasz

Dokładnie, kolor jest dość interesujący, ryzykowny ale ładny trzeba przyznać. Oferta wydaje się być spoko bo musiałbym oddać swoje SR3signature i dopłacić (wywoławcza, myśle ze się jeszcze potarguje ?) €4k. 

 

kacper 

Z innego ujęcia tak się prezentują 

E598556D-8FDA-42F4-A590-5978B700C1FE.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest demo model tyle ze w sklepie ich wcześniej nie widziałem, maja jeszcze pomarańczowe wersje  super. Wiem ze pracownicy sklepu byli niedawno w fabryce w Kopenhadze ?

1 minutę temu, tomaszf napisał:

Ale czy kolumny są za 4 tys € , czy oddajesz signature w rozliczeniu i jeszcze dopłacasz 4K€?

Musiałbym dopłacić, moje signature maja 3 lata 

Teraz, Kacper525 napisał:

To jest demo model tyle ze w sklepie ich wcześniej nie widziałem, maja jeszcze pomarańczowe wersje  super. Wiem ze pracownicy sklepu byli niedawno w fabryce w Kopenhadze ?

Musiałbym dopłacić, moje signature maja 3 lata 

Kolumny są bez wymiany za €6,5 

Myśle ze jeśli im zaoferuje gotówkę €3,700 to pójdą na to ale najpierw musze być pewny że je chce kupić a dopiero rzucać ofertami. Narazie padło jedynie pytanie z mojej strony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę ze jest to model wycofywany. Jeśli mogę coś doradzić to w mojej opinii 3k€ to jest uczciwa propozycja dla obu stron. To jest tylko moje zdanie, nie musisz się nim kierować. Jesli te kolumny są w Holandii ,to już krążą po audiomarkt dobry szmat czasu

 1.NAIM+ BOENICKE+ PRO JECT         2. NAIM+BOENICKE      3. ULTRASONE+ CHORD HUGO 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.