Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Audiovector


diemon

Rekomendowane odpowiedzi

Nie nie, na żadnych aukcjach internetowych ich nie ma, znam ten sklep w miarę dobrze,  oferty (demo itp) wystawiają tylko i wyłącznie na swojej stronie internetowej. Hmm ...€3k byłoby wyśmienicie ale czy jest to realna cena ?? Pamietam ze na lokalnym Allegro (marktplaats) gość sprzedawał owy 5letni model w białym kolorze za €3800 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moze sie zagalopowalem?. 3500€ max. Sa to dobre kolumny, ale twoje tez nie wypadly sroce spod ogona. Zawsze warto powalczyc. Trzymam kciuki, daj znac co postanowisz po odsluchu

pozdrawiam tomek

 1.NAIM+ BOENICKE+ PRO JECT         2. NAIM+BOENICKE      3. ULTRASONE+ CHORD HUGO 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, tomaszf napisał:

No moze sie zagalopowalem?. 3500€ max. Sa to dobre kolumny, ale twoje tez nie wypadly sroce spod ogona. Zawsze warto powalczyc. Trzymam kciuki, daj znac co postanowisz po odsluchu

pozdrawiam tomek

No spoko, fajnie ze ktoś może doradzić, trochę mi oczy otworzyłeś.? Myśle ze po odsłuchu jeszcze definitywnej decyzji nie podejmę, ale napewno wrócę do tematu wkrótce ?

Kacper 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem dzisiaj 3 zestawów głośnikowych, mianowicie: R3 signature, R3 avantgarde i SR3 Avantgarde Arette. Te ostanie, dla których zresztą wybrałem się na odsłuchy, urzekły mnie swoim górnym pasmem ( myśle ze to za sprawą głośnika wysokotonowego), znakomicie odwzorowują detale, wokal Diana Krall wraz z fortepianem brzmiały cudownie, z lekkością i pełnym oddechem, dolny zakres tez dość przyjemny, zwarty, plumkający delikatnie ale namacalny i wyraźne gotowy do ataku w razie potrzeby. 
Co do pozostałych głośników nowej R serii to musze przyznać, że jestem zaskoczony ?, jest to zupełnie inny charakter i sposób w jaki grają w porównaniu do starszej serii. Avangarde jeszcze wydawał się w miarę zrównoważony i bliżej mu było do subtelności aniżeli model signature, którego śmiem określić jako swoistego rodzaju nasterydowanego bulteriera. W pierwszej chwili odsłuchu odrazu zwróciłem uwagę na przepotężny bas i jego (dolnego rejestru) siłę i wydawać by się mogło (przynajmniej w moim mniemaniu) iż jest to ogromny plus ale im dłużej ich słuchałem to coraz bardziej uświadamiałem sobie, że brak im pewnej otwartości i naturalności jaką doświadczamy słuchając muzyki płynącej z serii SR.

Myśle ze Audiovector rozpoczynając produkcję i sprzedaż kolumn R, otworzył jednoczenie nowy rozdział i osoby, którym brakowało przysłowiowo kopnięcia w przypadku  SR napewno doświadczą tego w nowej serii R (zwłaszcza model signature) ....Tylko jakim kosztem?? ponieważ moim zdaniem pewne walory i aspekty SR zeszły z planu na koszt silnego i efekciarskiego uderzenia jakie oferuje model R. 
 

Kacper 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper, przyjemny opis. Dzieki. Twoje wrazenia pokryly sie z moimi. Sr3 aa, bardzo dobre glosniki. Serii r nie znam zupelnie, ale moze sie skusze aby posluchac r3 arrete tak dla ciekawosci

tomek

 1.NAIM+ BOENICKE+ PRO JECT         2. NAIM+BOENICKE      3. ULTRASONE+ CHORD HUGO 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie jestem na etapie zakupu R3 Signature oraz Naim Unity, mam pytanie Panowie czy według Was jest sens dopłaty do Unity Nova? Generalnie słyszałem jak gra Nova ale nie słyszałem Stara i nie będę miał możliwości niestety.

Słuchałem też R3 z Musical Fidelity m6si + CXN v2 Cambridge Audio i gra to bardzo dobrze, według mnie podobna klasa dźwięku jak Naim - co myślicie o takim połączeniu? - cenowo o wiele lepiej niż Nova, ale trzeba doliczyć kable

Jeszcze jedno pytanie..jakie kable głośnikowe polecacie do takiego połączenia?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj o różnicę w klubie Naima. Chyba nawet już tam ktoś o tym pisał. Co do kabli to myślę, że zostawiłbym to na koniec jak już system trochę pogra u Ciebie. Wtedy będziesz wiedział czy miedź czy srebro.

Do Naim-a zawsze bezpiecznym jest Nac-a5 .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że kable mają mniejszy wpływ na dźwięk, a po ostatnich odsłuchach okazało się, że R3 Signature są potwornie "wrażliwe" na kable, w zasadzie na każdym byłem w stanie usłyszeć różnicę. Nie pamiętam jaki to był kabel (wszystkie "żyłki" były prowadzone oddzielnie), ale ok 1000pln/m, który zmiażdżył wszystkie inne, w zasadzie poprawił każdy aspekt brzmienia tak jakbym zmienił kolumny/wzmacniacz/źródło.

Dodam, że wcześniej nie wierzyłem, aż tak w kable.

Zrobię tak jak piszesz, poczekam, aż wszystko się ułoży i później kable, chociaż nie ukrywam, że wolałbym mieć wszystko gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że odsłuchów dokonywałeś w salonie audio. Akustyka ma znacznie większy wpływ na dźwięk niż kable, dlatego warto poczekać aż Twoje ucho przyzwyczai się do prezentacji w domowych warunkach. Wtedy dopiero ostatni szlif w postaci kabli.

Sam przerabiałem kilka kabli z SR3 sig ale ostatecznie i tak zostałem przy audioquest rocket88. Niebawem będę sprawdzał nac-a5, które miałem w poprzednim systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Stało się!

Przed pandemią sporo słuchałem i zamówienie złożone wcześniej dopiero teraz byłem w stanie odebrać. Od wczoraj gra u mnie Naim Unity Nova + Audiovector R3 Signature. W salonie audio było bardzo dobrze, ale to co pokazuje ten zestaw u mnie w domu sprawia, że nie jestem w stanie wstać z fotela i po prostu wyłączyć muzyki. 

Jestem mega zadowolony, każdy aspekt brzemienia według mnie jest świetny, nie będę się rozpisywał na ten temat ale przestrzeń, bas, muzykalność, detal stoją na bardzo wysokim poziomie. Kolumny już wygrzane ponieważ grały trochę w salonie, natomiast wzmacniacz Nova "świeży" prost z pudełka. 

Kolumny rewelacyjne, w salonie audio bas był, ale bez szału (pomieszczenie 50m2), u mnie w domu bas jest rewelacyjny, potrafi zejść mega nisko, a przy tym jest bardzo "czysty", świetnie kontrolowany. 

Przestrzeń jest rewelacyjna, dwie klasy powyżej QR5 - już byłem zdecydowany na QR5 ale w ostatnim momencie posłuchałem R3 i mój punkt odniesienia zmienił się diametralnie. 

Zdecydowanie polecam posłuchać tego zestawu

20200404_182618a.jpg

20200404_182725a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No panie,gratulacje!!!.  Jak to mówi klasyk "mowie panu,będzie pan zadowolony,bardzo zadowolony"ha,ha. Kacper a kolor obledny. Głęboki turkus. Miłego sluchania

 1.NAIM+ BOENICKE+ PRO JECT         2. NAIM+BOENICKE      3. ULTRASONE+ CHORD HUGO 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tomaszf napisał:

No panie,gratulacje!!!.  Jak to mówi klasyk "mowie panu,będzie pan zadowolony,bardzo zadowolony"ha,ha. Kacper a kolor obledny. Głęboki turkus. Miłego sluchania

Chciałbym Ci również podziękować za wszelkie wskazówki odnośnie negocjacji ceny - pomogły! ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich kabli głośnikowych używasz do naima i sr3? Ja na razie używam bi-wire Furutech u-2T i Oyaide explorer V2 (jakieś srebro).

Jest ok, mam kable "na odsłuchu" i za jakiś czas będę musiał podjąć decyzję czy to zostawić, może jesteście w stanie doradzić coś sprawdzonego. Na odsłuchach w salonie stwierdziłem, że wpływa kabli na dźwięk jest jednak istotny, najlepiej moje zestawienie grało z TelluriumQ Ultra Black (niestety cena ok 1450pln za metr).

Możecie polecić sprawdzone rozwiązanie?

 

 

Edytowane przez kil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam Chord signature xl, osobiście Chord przypadł mi do gustu ale słyszalem ze TellurumQ to również znakomite przewody.

Teraz, Kacper525 napisał:

U siebie mam Chord signature xl, osobiście Chord przypadł mi do gustu ale słyszalem ze TellurumQ to również znakomite przewody.

upps myślałem ze pytanie do mnie a to zapewne do kolegi Puszkina?

Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 

Pytanie do wszystkich ? 

Zastanawia mnie sens płacenia za kable wielkich pieniędzy (tellurium o którym pisałem kosztuje 6000pln), słuchałem zestawu na różnych wersjach tellurium i zdarzały się sytuacje kiedy góra była znacznie "wycofana, w zasadzie jej nie było" lub góra była mniej szczegółowa. Punktem wyjścia był najdroższy kabel i to jest problem ? 

Zastanawiam się jeszcze czy bi-wire jest optymalny? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat

 

Edytowane przez kil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, puszkin napisał:

Czy ja wiem czy to do mnie pytanie było ? Obojem mamy Naima i AV SR3 tylko że ja sig a Ty AA. ?

powiem Ci że po przesłuchaniu  kilku jazz’owych kawałków gdzie dominowały instrumenty takie jak trąbka, saksofon muszę przyznać iż poprawa w górnym rejestrze jest niesamowita, instrumenty stały się zdecydowanie bardziej  „namacalne”  - to takie pierwsze moje refleksje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kil napisał:

Pytanie do wszystkich ? 

Zastanawia mnie sens płacenia za kable wielkich pieniędzy (tellurium o którym pisałem kosztuje 6000pln), słuchałem zestawu na różnych wersjach tellurium i zdarzały się sytuacje kiedy góra była znacznie "wycofana, w zasadzie jej nie było" lub góra była mniej szczegółowa. Punktem wyjścia był najdroższy kabel i to jest problem ? 

Zastanawiam się jeszcze czy bi-wire jest optymalny? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat

 

Myśle ze kablami można niektóre aspekty poprawić lub zniwelować, dlatego tez przed zakupem obowiązkowo posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2020 o 13:38, kil napisał:

Pytanie do wszystkich ? 

Zastanawia mnie sens płacenia za kable wielkich pieniędzy (tellurium o którym pisałem kosztuje 6000pln), słuchałem zestawu na różnych wersjach tellurium i zdarzały się sytuacje kiedy góra była znacznie "wycofana, w zasadzie jej nie było" lub góra była mniej szczegółowa. Punktem wyjścia był najdroższy kabel i to jest problem ? 

Zastanawiam się jeszcze czy bi-wire jest optymalny? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat

 

Jak pytanie do wszystkich to się wtrącę ?
Ja akurat mam SR3 połączone z Accuphase (też polecam) i miałem możliwość pożyczenia do testów wielu znakomitych kabli.
TelluriumQ Ultra Black jest świetny i łapie synergię z SR3, to jest prawda. Ale do dziś mam w głowie dźwięk z MIT Magnum, to już była prawdziwa magia (wysokie tony, przestrzeń, lokalizacja)... Mówię to tylko po to, że zawsze będzie się dało coś lepiej ? 
Obecnie mój kabel głośnikowy to relatywnie tani Chord Oddysey 2, zabawa z poprawą akustyki przyniosła większe zmiany niż kable (na tym polu nie doradzę, sam jestem na początku drogi)
Czy bi-wire jest optymalny? U mnie nie, zawsze wyższej klasy kabel wypadał lepiej niż bi-wire na słabszych drutach.
Zabawa z bi-wire wymusiła jednak pozbycie się blaszanych zworek terminali od AV, które nigdy nie wróciły na miejsce. To było "odkrycie roku" ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, markamm napisał:

Jak pytanie do wszystkich to się wtrącę ?
Ja akurat mam SR3 połączone z Accuphase (też polecam) i miałem możliwość pożyczenia do testów wielu znakomitych kabli.
TelluriumQ Ultra Black jest świetny i łapie synergię z SR3, to jest prawda. Ale do dziś mam w głowie dźwięk z MIT Magnum, to już była prawdziwa magia (wysokie tony, przestrzeń, lokalizacja)... Mówię to tylko po to, że zawsze będzie się dało coś lepiej ? 
Obecnie mój kabel głośnikowy to relatywnie tani Chord Oddysey 2, zabawa z poprawą akustyki przyniosła większe zmiany niż kable (na tym polu nie doradzę, sam jestem na początku drogi)
Czy bi-wire jest optymalny? U mnie nie, zawsze wyższej klasy kabel wypadał lepiej niż bi-wire na słabszych drutach.
Zabawa z bi-wire wymusiła jednak pozbycie się blaszanych zworek terminali od AV, które nigdy nie wróciły na miejsce. To było "odkrycie roku" ?

 

Zacznę od końca. Nie przeceniałbym roli bi-wire. Jeśli masz zworki, które zaspokajają Twoje potrzeby to dobrze. Ultra Black od Tellurium to fajne kable z SR3 (którą wersją ?). MIT Magnum to znakomity kabel. choć jego "znakomitość" zależy o której wersji mówisz.

Rzeczywiście przestrzeń i lokalizację mają znakomitą, bas zazwyczaj (zależy od konfiguracji elektroniki) bardzo sprężysty, choć obfity, typowy MIT. Skoro wymieniasz wysokie tony, to pewnie Ci na nich zależy, to alternatywą mogą być inne Tellurium, np. Silver Diamond. Wiem, niezbyt tanie, ale MITy do nich też nie należą :)

Jeśli zależy ci na wysokich tonach w MIT-cie, to spróbuj coś z serii SL Matrix. W przypadku MITa to proste: im wyżej, tym lepiej, ile tylko portfel uniesie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 49

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.