Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Audiovector


diemon

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.04.2020 o 22:15, markamm napisał:

Jak pytanie do wszystkich to się wtrącę ?
Ja akurat mam SR3 połączone z Accuphase (też polecam) i miałem możliwość pożyczenia do testów wielu znakomitych kabli.
TelluriumQ Ultra Black jest świetny i łapie synergię z SR3, to jest prawda. Ale do dziś mam w głowie dźwięk z MIT Magnum, to już była prawdziwa magia (wysokie tony, przestrzeń, lokalizacja)... Mówię to tylko po to, że zawsze będzie się dało coś lepiej ? 
Obecnie mój kabel głośnikowy to relatywnie tani Chord Oddysey 2, zabawa z poprawą akustyki przyniosła większe zmiany niż kable (na tym polu nie doradzę, sam jestem na początku drogi)
Czy bi-wire jest optymalny? U mnie nie, zawsze wyższej klasy kabel wypadał lepiej niż bi-wire na słabszych drutach.
Zabawa z bi-wire wymusiła jednak pozbycie się blaszanych zworek terminali od AV, które nigdy nie wróciły na miejsce. To było "odkrycie roku" ?

 

I czym zastapiles zworki av?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Pawel_68815 napisał:

I czym zastapiles zworki av?????

Najprostsze purystyczne rozwiązanie na szybko ? - przeciągnąłem "goły kabel" przez wszystkie zworki (mają otworki w środku jak poluzujesz nakrętki).

Niestety dwa razy musiałem rozłączać i przestawiać kolumny (dla ochrony, bo znajomi przychodzili z małymi dziećmi) Jest to kłopotliwe więc zamierzam dorobić zworki z tego samego kabla, z widełkami i bananem z drugiej strony. Waham się jeszcze co do marki bo chciałbym raczej budżetowe wtyki ale żeby nie zdegradowały mocno dźwięku. Na pewno nie tak jak zworki av ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej, czy ktoś ma może porównanie różnych modeli elektroniki Naima z SR3 Super? Chciałbym swoim AV zafundować lepszy wzmacniacz (aktualnie Cambridge CXA60, który stanowczo nie wykorzystuje ich potencjału). Pasuje mi brzmienie Naima, chcę kupić coś z drugiej ręki w budżecie 5-7k, co pozwala mi na następujące opcje:

- Naim XS + Flatcap XS

- Naim XS2, jeśli trafiłbym go za okolice 5k, to wtedy z Flatcap XS

- Supernait 1

Idealnie byłoby znaleźć Supernaita 2, ale to już trzeba wyłożyć koło 10k, więc niestety sporo za dużo.

Jakieś porady? ? Inne pomysły w podobnym budżecie też chętnie rozważę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Nie znam wersji super ale posiadam signature i gram z Naimem. Przez ponad rok grałem z supernait 1 + teddycap i podobało mi się to połączenie. Potem spróbowałem SN2 i okazało się, że jest to dużo przyjemniejsze dla ucha granie dlatego już u mnie został. Xs-ów nie słuchałem z AV i nie wiem jaki wpływ ma FC na Xs ale HC dr na SN2 ma wpływ ogromny ( na + oczywiście) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

też jestem ciekaw tego połączenia. 

Z innej beczki ostatnio pożyczyłem koledze moje AV. Grały z Naim SN3 + HC dr itd ale w mniejszym pomieszczeniu ok 18m2. Aż trudno uwierzyć jak różny dźwięk prezentowały AV na tej samej elektronice w różnych pomieszczeniach. W 18 m2 dźwięk był bardziej zwarty, gęsty i sprężysty. U mnie w 25m2 jest więcej przestrzeni i swobody oraz więcej dołu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. O jakiegoś czasu myślę o porównaniu mojego hegla H100 z innym ciekawym wzmacniaczem. Do AV podobno "pasuja" lampowe wzmacniacze i raz miałem okazję posłuchać - wrażenie było niesamowite. Dlatego też electrocompaniet EC4 , E5 zwróciły moją uwagę, ze względu na podobno "lampowy" odcień. Chroniczny brak czasu nie pozwala na większe zaangażowanie w temacie niestety. Najchętniej to wziąłbym H100 na bezpośrednie porównanie, choć najpewniej skończy się na zakupie "w ciemno" i potem ew. odsprzedaży.. Jak coś się uda dam znać.

Ponadto to chciałbym porównać swoje AV M3i z SQ3.. by zobaczyć jak wypadają w porównaniu i ew w co bardziej "zainwestować"  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mnie lampa nie odpowiada z użytkowego punktu widzenia. Nie mam czasu na wygrzewanie i pilnowanie lamp, do tego używam wzmacniacza H100 w funkcji końcówki mocy dla kina domowego.

SQ3 od dawna też chodzą mi po głowie i nie wiem jak grają, szczególnie w stosunku do moich M3i..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.
Mam od niedawna AV SR3 Super które grają z Superuniti Naim. Kable NAC A5 naima. Troszkę brakuje mi dołu w tym zestawie. Postawiłem je już na kolcach, kombinuje z ustawieniem. Jakieś porady jak ‚podbić’ bas. Pozdrawiam



Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniając swoją wypowiedź dodam jeszcze, że ani SR3 super, ani SR3 signature nie są demonami basu. Te głośniki są bardzo szybkie ze sprężystym ale umiarkowanie dawkowanym basem. Pomieszczenie odgrywa kluczową rolę o czym przekonałem się na własne uszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny stoją na marmurowej podłodze. Dywan przed nimi. Ustawiłem je pod większym kątem, są skierowane do wewnatrz (na słuchacza). Mam niska kanapę, wiec obniżyłem troszke dwa przednie kolce. Ogolnie niedawno się wprowadziliśmy, ale już zawiesiłem kilka szafek, żaluzje drewniane. Bas jest dość zróżnicowany, schodzi nisko, ale jest jakby za cichy w stosunku do srednicy i wysokich.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszenie pogłosu w pomieszczeniu na pewno wpłynie pozytywnie na wysokie tony, tzn będą cichsze a w rezultacie wyeksponuje się bas. Maskownice w AV też skutecznie ograniczają górę. W moim przypadku maskownice założone były tylko chwilę bo wyraźnie słychać było przygaszenie góry co mi bardzo nie odpowiadało.

A w jak dużym pomieszczeniu grają Twoje AV ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak sobie pomyślałem, że może troszke ‚wyciszyc’ górę. Salon ma ok 25mkw ale jest otwarty na kuchnie. W sumie całe pomieszczenie ok 33mkw. Dosunąłem je trochę do ściany. Zmieniłem pochylenie, tylne kolce wkręciłem na max, przednie wykrecilem. Jest trochę lepiej.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pomieszczenie, akustyka i ustawienie są bardzo ważne - i już masz poprawę. Swoje AV M3I ustawiałem kilkanaście razy - mniejsze , większe dogięcie, troszkę pochylenia  na kolcach, odległość. Wtedy można znaleźć naprawdę dobry punkt i świetne efekty.  W przypadku moich to generalnie AV zagrają to co im się poda i jak się poda ze źródła i wzmaka. Każda zmiana w torze jest słyszalna - kable zasilające IC też (dla niedowiarków ? ). 

Dlatego mała podpowiedź- swoich AV słuchałem pierwszy raz u sprzedającego  podłączone do lamy .  Ilości dolnych zakresów była tak duża i były tak niskie, że zacząłem się zastanawiać czy nie będzie u mnie za dużo dołu i czy nie pojawi się buczenie, problemy etc. (np. grały w salonie a   w kuchni szklanki było słychać). 

Gdy podłączyłem je do Hegla H100 bas okazał się dużo mniejszy i lepiej kontrolowany. Niestety mnie też troszkę masy na dole brakuje, ale to znana cecha H100 i M3I to pokazały. Testowałem potem z primare I30- po zmianie dołu mocno przybyło.

Zatem myślę, że na teraz powalczy z pomieszczeniem  i ustawieniem..ale może w dłuższej perspektywie potestuj inny wzmak (ja chodzę ostatnio za Electrocompaniet eci 4 lub 5 ). Zmiana źródła tez mogła by wiele dać (choć ty masz Supernait nie przypadkiem pewnie ?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - przepraszam że pokręciłem.  Naim co do basu ma bardzo dobre opinie. Może trzeba by iść w coś z większą jego ilością.  Może warto przetestować zewnętrzne źródło i podłączyć po analogu - w teście podobno tak bylo więcej basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacmos napisał:

Witam - przepraszam że pokręciłem.  Naim co do basu ma bardzo dobre opinie. Może trzeba by iść w coś z większą jego ilością.  Może warto przetestować zewnętrzne źródło i podłączyć po analogu - w teście podobno tak bylo więcej basu.

Możesz rozwinąć swoją myśl ? Co masz na myśli pisząc "iść w coś z większą jego ilością"? 

Wydaje mi się, że zewnętrzne źródło nawet do testu w przypadku all in one nie ma sensu. No bo jak? Cd pójdzie, a co z resztą bajerów z all in one? bez zmian.... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc "więcej basu" - miałem  na myśli inne wzmacniacze bardziej akcentujące dolne rejestry. Naim ma wyjście liniowe więc ew. końcówka mocy? może lampowa?

Zakup wszystko mającego "kombajnu" faktycznie stawia pod znakiem zapytania sens poszukiwań innych rozwiązań dla systemu i ciężko coś zmienić na więcej niż "all in one" da. Faktycznie może okazać się konieczna zmiana na wersję Signature.. lub wyżej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Wstępnie jestem mocno zainteresowany nabyciem AV. Prawdopodobnie będzie to QR3, ew. SR3 signature. 

Zastanawiam się nad właściwym ich napędzeniem i z czym ich posłuchać. Polecane tu Naimy raczej odpadają ze względów nieaudiofilskich - choć brzmi to zacnie, przyznaję. 

Czy ktoś miał okazję słuchać ich z Denonem pma-1600ne lub pma-2500ne? Teoretycznie denon ma dość ciepłe brzmienie i mocną średnicę, więc powinien pasować...

A co sądzicie o połączeniu ich z jakimś używanym Luxmanem (np. 505) lub Accuphase np. (E308). Nie słyszałem ich nigdy, ale wyglądają obłędnie (wiem że to nie powinno decydować, ale trudno mi się oprzeć urokowi wizualnemu tych wzmaków). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.