Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Audiovector


diemon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, bacin napisał:

ATOLL In100? Może

Odpuść pod QR1. Nie da się tego słuchać, zmęczenie słuchu w 5 minut gwarantowane. Ilość wysokich i ich natarczywość jest wyjątkowa. QR1 zasługują na coś lepszego niż Atoll (a zwłaszcza model in 100... ). 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Adam 38 napisał:

Odpuść pod QR1. Nie da się tego słuchać, zmęczenie słuchu w 5 minut gwarantowane. Ilość wysokich i ich natarczywość jest wyjątkowa. QR1 zasługują na coś lepszego niż Atoll (a zwłaszcza model in 100... ). 

Spróbuję więc Audiolab 6000A Play. Jak nie powali różnicą względem posiadanej Yamahy, odpuszczę i będę wypełniał świnkę skarbonkę na coś półkę wyżej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.04.2017 o 21:14, markamm napisał:

Witam Kolegów,

po wielu odsłuchach nabyłem drogą kupna Audiovector SR3 Super.

Kolumny zafascynowały mnie od pierwszych dźwięków i gdybym wcześniej na nie trafił zaoszczędził bym czasu na szukaniu ?

Przejrzałem posty w klubie ale widzę odpowiedzi:

jakie są Wasze doświadczenia z kablami głośnikowymi - połączyć ze wzmakiem single- bi- czy tri-wire?

Kolumny są trójdrożne i myślę o wyeliminowaniu tej potrójnej zworki, tylko pytanie na ile jest poprawa i czy to ma sens?

Jakieś sugestie co do kabli? Teraz gram na pożyczonych Tellurium Q Ultra Black ale wolałbym coś 5- 10-krotnie tańszego o ile nie zdegraduje to istotnie dźwięku ?

 

pozdrawiam Klubowiczów

Witam Kolegę w Klubie :). Gratuluję udanego zakupu i radości ze słuchania kolumn - AV naprawdę potrafią dać jej wiele i więcej gdy odpowiednio je zasilić . Potencjał mają niesamowity i każda zmiana w torze zostanie przez nie pokazana.

Swoje SR3 Sig kupiłem 3 miesiące temu, a ostatnio sprzedałem swoje Mi3 Sig - nabywca był zachwycony tak , ze po drugim utworze był przekonany, po 5tym wyjął kasę i odjechał z kolumnami w bagażniku ? Błądził po wielu markach a AV go zauroczyło - szczególnie że jakość/cena w AV są bardzo korzystne na naszym rynku. Bi wire u mnie nie dało zmian wielkich -gram na pojedynczych wejściach - tu uwaga> wpięcie w dolne czy środkowe daje różnicę.  Moje grają z Audioquest rocket 44 i nie myślę o szukaniu innych (kolega z klubu ma Rocket 88 i też jest zadowolony). Jak już szedłbym w miedź- na Olx coś ciekawego czasem wpadnie. 

Radości z muzyki jeszcze raz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stało się ? Czas na zmianę . Grają teraz qr3 z Moon Ace. Myślę o qr5 i mam je w domu, niestety... mimo wielu czynników na korzyść gr5 bass mnie nie przekonuje...i nie mogę się do nich przekonać, chodzi głównie o ten z niskiego zakresu... w stosunku do gr3 to jakby go nie było ... Mam aktualnie oba zestawy w domu. Z doświadczeń z gr3 podejrzewam że są nie wygrzane...

Wiem ze potrzebują wielu godzin. Czy ktoś zmieniał qr3 na qr5 ? Jeśli tak to jakie macie  doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.02.2021 o 16:41, Piotr Wrzosek napisał:

Myślę o qr5 i mam je w domu

Jak w QR5 wypadają wysokie tony i średnica w stosunku do QR3. Czy zmiana wysokotonowca wniosła coś nowego w brzmieniu. Trochę mnie zaskoczyło to co napisałeś o basie, ale może faktycznie trzeba dać im trochę czasu na wygrzanie. Miałeś może możliwość porównania QR5 z SR3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.02.2021 o 22:05, bacin napisał:

Spróbuję więc Audiolab 6000A Play. Jak nie powali różnicą względem posiadanej Yamahy, odpuszczę i będę wypełniał świnkę skarbonkę na coś półkę wyżej ?

Mam i jestem zachwycony. Brzmienie cieplejsze, mniej syntetyczne, w winylach się zakochałem. Zostawiłbym, ale...

Jest jeden feler - aplikacja Play-Fi DTS. Katastrofa jeśli chodzi o radio internetowe - zrywa non-stop. Pomijam fakt, że słuchając winyla i włączając aplikację na telefonie od razu przeskakuje do źródła, które miałem wcześniej w aplikacji ustawione. Yamah Music Cast przyzwyczaiła do wygód, wiedziała z jakiego źródła słucham, nie przełączała, mogłem wszystkim sterować z telefonu. Wygodnictwo, wiem. Nie pobije jakości, którą dał mi Audiolab, ale radio internetowe, funkcjonalność aplikacji mogłyby być zdecydowanie lepsze.

Będzie dylemat, czy porzucić przyzwyczajenia, czy szukać czegoś innego - wiem jednak, że Yamaha R-N602 szczęścia pod względem doznań mi już nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.02.2021 o 09:38, Maraudio napisał:

Jak w QR5 wypadają wysokie tony i średnica w stosunku do QR3. Czy zmiana wysokotonowca wniosła coś nowego w brzmieniu. Trochę mnie zaskoczyło to co napisałeś o basie, ale może faktycznie trzeba dać im trochę czasu na wygrzanie. Miałeś może możliwość porównania QR5 z SR3?

Nie porównywałem z sr3, średnica ładna gęsta, dużo szczegółów , duże różnicowanie poszczególnych nagrań, góra otwarta lekko osłodzona, dla mnie ok, w Basie natomiast brak gęstości, masy , ale kontrola i faktura dźwięków niskotonowych super. Scena bardzo szeroka, tu jest przepaść w porównaniu z qr3. Jakbym tylko słuchał Jazzu, klasyki, blusa i muzyki akustycznej to super. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.02.2021 o 21:16, Piotr Wrzosek napisał:

Nie porównywałem z sr3, średnica ładna gęsta, dużo szczegółów , duże różnicowanie poszczególnych nagrań, góra otwarta lekko osłodzona, dla mnie ok, w Basie natomiast brak gęstości, masy , ale kontrola i faktura dźwięków niskotonowych super. Scena bardzo szeroka, tu jest przepaść w porównaniu z qr3. Jakbym tylko słuchał Jazzu, klasyki, blusa i muzyki akustycznej to super. 

A jak wypadają qr5 w w rocku czy metalu ma kolega rozeznanie? Czy bas rzeczywiście jest na takich nagraniach szczupły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.03.2021 o 16:26, stormbringer napisał:

A jak wypadają qr5 w w rocku czy metalu ma kolega rozeznanie? Czy bas rzeczywiście jest na takich nagraniach szczupły?

Qr5 tu się nie sprawdza, bas nie jest tak gęsty, nie ma takiej masy jak np. Fyne Audio f502sp. Dlatego ja zdecydowałem się na Fyne Audio. Są bardziej uniwersalne i powinny się sprawdzić w ostrym graniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Sprzętem (telefon) jakim dysponuje może być ciężko, natomiast są to drobne pęknięcia na części gumy, która najprawdopodniej przylega do kosza głośnika. Mało widoczne, stąd ciężko mi określić jak długo istnieją i czy się pogłębiają,.

Z czego może wynikać??... nie mam bladego pojęcia, jestem natomiast ciekaw jak się do tego fabryka ustosunkuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, puszkin napisał:

Masz to na wszystkich 4 sztukach? 

Z tego co widzę jest to element stały zawieszenia. Dziwne.

Nie, problem tyczy się dwóch głośników, w obu kolumnach. Dokładnie, jest to element stały, który wg mnie nie pracuje jak reszta zawieszenia. Możliwe, że to coś co powstało w fazie produkcyjnej..hmm 

42 minuty temu, Piotr Wrzosek napisał:

Lepiej pisać odrazu do Audiocenter, bo fabryka i tak Cię przekieruje do serwisu w Polsce. 

Powiadomiłem również dystrybutora (Holandia) o owej przypadłości.

Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Piotr Wrzosek napisał:

Ok myślałem że kupowałeś w Polsce 😀

Nie😀, kupiłem je w zeszłym roku w sklepie w Holandii, służyły jako demo para. Nie wydaje mi się ażeby pęknięcia były wynikiem złego użytkowania, na moje oko wyglada jak błąd powstały w fazie produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nie wygląda to na wadę zawieszenia, mikro pęknięcia są na elemencie, który moim zdaniem nie pracuje a owa wada mogła powstać na etapie produkcji (skan speak?). 

Producent zadeklarował, ze wyśle nowe głośniki dystrybutorowi... czekamy

Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, jacmos napisał:

Witam

Na moich SR3 Sig z 2017 (chyba) roku nic nie widać na razie. Jest ok. Swoją drogą podejście i odpowiedź producenta jak najbardziej ok.

Mała manufaktura dbająca o swoją renomę, jak mało kto produkuje w Europie w przeciwieństwie do np. Dynaudio.

Pan, który ze mną korespondował nazywa się Martin Dunhoff - jeśli się nie myślę dyrektor do spraw sprzedaży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Myślę , ze AV bardzo dba o jakość i wytrzymałość sprzedawanych głośników. Moje stare Mi3 miały z 18 lat a grały o wiele lepiej od nowych pylonów PD-25. Kupujący po drugim utworze wyjął kasę, po 5-tym pakował sam, byle nic im się nie stało. Na tyle lat grania głośniki w idealnym stanie, o zwrotnicy nie wspomnę czy obudowie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
W dniu 1.04.2021 o 16:19, puszkin napisał:

Po świętach pojadę z moimi paczkami do salonu gdzie zostały zakupione. Zobaczymy co powie nasz dystrybutor i jaki będzie efekt końcowy.... aż się boję! 

Witaj,

Kontaktowałeś się już ze sklepem, jaką opinię usłyszałeś ? Ja swoje Audiovectory zawożę w przyszłym tyg do sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.