Skocz do zawartości
IGNORED

Czy zmieniać głośniki ?


Piotr Brzyski

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć !

Z góry zaznaczę że posiadam na froncie Sony SS-A505 stojące na kolcach, oraz na tyle kolumny DIY, ale całkiem sprawnie sobie radzą. W planach jest jeszcze głośnik centralny, oraz możliwe że jakiś sub, nie duży bo mam pokój tylko 11m2, a to tylko po to bo Soniaki nie zawsze dają radę z nikskimi częstotliwościami. Ale nie o tym. Jest to podłączone do HK AVR 255, a on do PC, przez HDMI. Kierując się zasadą że głośniki powinny tworzyć wraz z słuchaczem trójkąt równoboczny, oraz że głośniki wysoko tonowy ma być w okolicach wysokości głowy zaprojektowałem meble, specjalnie trochę pod głośniki i takie będą w najbliższej przyszłości ( czyt. do 2 miesięcy :D ). I tu rodzi się pytanie. (Soniaki grają naprawdę spoko) Czy to ma sens ? Biurko (120cm- szerokość). Nad nim wiszący monitor( w sensie że ekran :D ). Po bokach 2 komody, na nich głośniki. Komody mają ok metra wysokości, a głosniki ok 45cm, także w okolicach głowy z wysokotonowym może być ciężko. I tu rodzi się pytanie kolejne. Czy kupic małe monitorki, typu mission m32i, itd ? Mile widziany basreflex z przodu, wówczas mógłbym sobie je powiesić obok monitora. Jak odpowiedź na poprzednie pytanie brzmi że ma to sens, to nie produkujcie się, bo pewnie zostanę przy tym co mam.Jak nie to możecie napisać jakieś propozycje. Z jednej strony szkoda mi ich sprzedawać, chciałbym z nich nadal korzystać, najlepiej na froncie.. nwm dlaczego akurat tam :D po prostu mam do nich sentyment, ale na tamtych meblach nie będą chyba praktyczne w przypadku jak siędzę przy biurku (?) ( to tak w skrócie, jkaby ktoś nie zrozumiał mojego pytania :D ) no a z drugiej strony prosi się coś takiego z jeszcze większym pier*olnięciem :D Od razu mówię że 50% słucham muzyki a drugie 50% to gry i filmy. Zapomniałem dodać, że nwm czy to prawda, ale zaobserwowałem że z soniaków fajny dźwięk jest właśnie jak jestem na łóżku ( ~3m od głośników) i słucham muzyki/oglądam film to dźwięk jest naprawdę taki konkretny ( audiofilem nie jestem, ale podoba mi się to ) ale tam jest inny, a jak jestem bliżej głośników ( jak będę siedział przy biurku to tak będzie ) to też jest inny. Jak ktoś dotrwał to tego momentu moich wypocin, to bardzo dziękuję za zainteresowanie się tym tematem.. Mile widziana odpowiedź :D Pozdrawiam :pp

 

Na zdjęciu wizualizacja, jakby ktoś nieogarną, a jak ja piszę, to jes to możliwe.

Będzie tam mała korekta, ponieważ drugi monitor sobie odpuściłem, amplituner, czyli ten kloc co jest 80% w komodzie i 20% na biurku, będzie na komodzie gdzie jest PC, a PC będzie pod biurkiem.To że będzie jeden monitor, to ustawię go na środku, i wtedy będzie można coś powiesić, oraz prawy głośniki będzie bliżej mnie :p Wszystko jest dokładnie wymiarowane, także jest to dosyć realny projekt. Jakby się ktoś zastanawiał dlaczego prawy głośnik ma dziwną maskowniće, to tylko dlatego że zlewały mi się kolory i nie widziałem.. na zdjęciu tego tak nie widać jak w programie :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to napisz ile chcesz wydać kasy wtedy będzie wiadomo czy to ma sens. Mimo, że pokoik jest mały nie możesz wsadzić tam malutkiego subka typu Creative czy jakiś Logitech bo będzie prawie to samo co masz terz. No i skoro twierdzisz, że te Soniaki nie dają rady z basami to tym bardziej potrzeba suba ale takiego, który da też radę w muzie jeśli chcesz zostawic Soniaki. Zobacz na Koda SW1000. Jeśli miałbyś odpowiednią kwotę to ja kupiłbym monitory z największymi średniotonowymi w tej cenie, żeby same dawały radę w muzie bez wspomagania subem wtedy sub stosowany byłby tylko do kina, gier. Monitory z przednim bassreflexem przystępne cenowo to np Monitor Audio MR2(od 490zł), lub BX2(od 550zł), za sztukę oczywiście, Indiana Line Tesi 260 (od 629zł/szt), Taga Harmony Platinum B-40 (od 699zł/sztukę). Wspomniana Koda subwofer to cena od 650 zł/ szt. więc 2 monitory i sub to cena od 1650 do max 2100 zł. Tańszych monitorów nie opłaca się kupować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając to co napisał autor wątku dochodzę do wniosku, ze to forum schodzi na psy...

Poza tym, jeśli ktoś mi pisze, abym podczas odpowiedzi "nie produkował się", to znaczy, że wpis Pana Piotra Brzyskiego pozbawiony jest całkowicie sensu bo i tak on wie wszystko najlepiej.

Może niech tak pozostanie....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pieniędzmi to tak właściwie w granicach jednego Monitor Audio Mr2/Bx2 :/. Najbardziej rozmyślałem o tych Mission M32i. ale już nie ma na alledrogo itd. Koda, używana na olx kosztuje 235, i jeśli jest sprawna, to brałbym ją, bo mniej więcej taką kasę przeznaczyłbym na tą część dźwięku.

A co do wypowiedzi użytkownika jaamar1. Widzę że nie pasuje Ci mój post, tak więc po co go czytasz ? Po co tutaj jesteś ? swoim komentarzem nic nie wniosłeś do tematu, także sądzę że niepotrzebnie się udzielasz :) Wyjdź.

 

abym podczas odpowiedzi "nie produkował się", to znaczy, że wpis Pana Piotra Brzyskiego pozbawiony jest całkowicie sensu bo i tak on wie wszystko najlepiej.

Pana czytanie ze zrozumieniem też jest pozbawione sensu. Generalnie wychodzę z założenia że powinniśmy szanować swój czas, dlatego starałem się jak najdokładniej opisać o co mi chodzi, ale w każdej części internetu znajdzie się ktoś komu coś się nie podoba. :)

 

Co sądzisz o monitorkach KEF Q15 ? są w moim mieście, to mógłbym nawet podskoczyć i posłuchać :d

 

Albo Bowers&Wilkins DM601 s2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ale myślę, że nawet te maleństwa będą potrzebowały wzmacniacza stereo do dobrego brzmienia , dobrane brzmieniowo wzmacniacze, nie pierwsze lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam H/K AVR 255

Czytałem obydwie przed założeniem wątku :D Z recenzji wynika że te KEF, bardziej będą mi pasować. Nie wie ktoś może jakby grało to z moim amerykańcem ? Możę ktoś ma takie połączenie ?

Czy może ktoś ma inne, tego typu propozycje ?

Jeszcze jedna sprawa. Powiedzmy że mam te KEF'y, ale nie chcę rezygnować z Soniaków na froncie. Wymyśliłem że podłączę je szeregowo. Może się coś stać ? Oprócz tego wymyśliłem, coś takiego, jakby pierwsza opcja nie była możliw. Przeglądając olx w poszukiwaniu suba, widziałem że niektóre mają dodatkowe wyjścia na głośniki. Co jest bezpieczniejsze i praktyczniejsze w moim przypadku, tak żeby mieć 4 głośniki na froncie ? :d Z góry dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że masz HK255, czytałem wszystkie posty :) . Słuchaj Kolego, to jak to bedzie grało to jest indywidualna sprawa każdego, Tobie może akurat podejdzie zestawienie ich z HK. Nie ma co pytać ludzi jak to będzie grało z Twoim amplem bo dla każdego gra inaczej a niektórym w ogóle nie grają. A takie pytanko, skoro starczają Ci Soniaki to po kiego patrzysz na inne kolumny, dołóż do nich suba i będzie z grzywki. Po co kombinować z jeszcze jedną parą monitorków, we cztery mogą zagrać gorzej niz tylko dwa Soniaki no i sub. I mniej kombinacji z połączeniem.

 

Wymyśliłem że podłączę je szeregowo. Może się coś stać ?

 

A bezpieczniej by było podłączyć monitory do wyjść w subie niż kombinować z kablami tymbardziej, że kolumny (te, które masz , Soniaki i te , które kupiłbyś) mają różną impedancję (jak myślę) i nie wiadomo jaka by była po połączeniu ich nawet szeregowo. Może wyjść za duża i nie obsłuży jej amplituner a jak obsłuży to spadnie moc amplitunera. A po co Ci aż cztery na froncie. Jak już to dałbym cztery takie same kolumny a nie dwie różne pary. Każda z kolumn ( w tym przypadku (Sony i KEF) gra inna charakterystyką więc nie będzie żadnej spójności w ich brzmieniu, wyjdzie kaszanka. Gdyby były takie same to można by dać drugą parę dla np poszerzenia sceny na boki lub do góry ale tu. Nie. Nie polecam. Zamiast dodatkowej pary kolumn dołóż do suba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i na taką pomoc liczyłem. A kombinuję dlatego, że jak jestem przy biurku, czyli bliżej kolumn,i najczęściej tak siedzę, to jest inny dźwięk i bas jest taki.. hmm.. spłaszczony (?). Bardzo podoba mi się ich brzmienie jak siedzę na łóżku i jestem oddalony od nich 3 metry :d dlatego szukam jakiegoś kompromisu. A to że audiofilem nie jestem i nie ogarniam takich rzeczy to wolałem się spytać :d Podejrzewam że przy biurku to kef grałyby lepiej bez suba( zresztą i tak pewnie grają lepiej ogólnie) :d a ta myśl na założenie tematu akurat o takiej treści wynika też z tego że lubię eksperymentować i szukam nowych doznań :d

 

na razie pozostaje mi czekać, może kiedyś jeszcze sobie kupię, jak soniaki znajdą inne zastosowanie, a teraz centralny i sub :d

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.