Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  443 członków

Audiostereo Caffe
IGNORED

Audiostereo Caffe - Dyskusje na luzie o audio i nie tylko


Roxi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów :)

 

Na podstawie ustaleń z Moderację zakładam wątek w którym będziemy mogli swobodnie rozmawiać o audio i nie tylko. Jednym słowem rozrywka, która ponoć nie wyląduje na bocznicy :)

 

Tematy pewnie same się "urodzą"...

 

Jako założyciel wątku chciałbym, aby dyskusja odbywała się z przestrzeganiem wzajemnego poszanowania. Czyli bez natarczywości, prowokacji, obrażania i agresywnego napadania na inne marki. Uzasadniona treść nie usprawiedliwia napadowych wypowiedzi.

 

Prośba do moderacji aby również szczególnie zajęła się tym tematem :) i nie wylądowała na bocznicy.

Na forum jestem jakieś siedem lat :) ale w życiu nikomu nie dałem bana, więc fajnie by było abym tego robić nie musiał tutaj.

 

Zapraszam do udziału w wątku :)

==============================================================================================

 

Jedną z rzeczy o której pomyślałem, byłoby fajnie, ale bez napadania, czasem zacytować czyjąś wypowiedź, recenzję z poprzednich lat, która była zabawna, prorocza, pokazywała jak ktoś się "rozwinął lub zmienił poglądy. Albo wyszło z worka i był to zwykły wkręt handlowy...

Komentarz mile widziany, ale bez agresji !

 

Oczywiście tematy w stylu doświadczeń sprzętowych i muzycznych dla których nie warto zakładać tematu są również mile widziane.

Pomysłów może być wiele.

 

Raz jeszcze przestrzegam, żart tak, szyderstwo i złośliwość nie. Bez wojenek. Z natury jestem pacyfistą :)

 

==============================================================================================

 

Na początek spodobała mi się z przed trzech lat wypowiedź proszącego o spokój na forum SławkaR... czyżby nie zawsze chodziło o BUMA? :)

 

 

 

Napisano przez SlawekR w 10.01.2014 - 00:18 w Hi-End

 

Wracając na tory dyskusji. Zgłoszono sporo postów do moderacji z bieżącego wątku, z uzasadnieniem że stanowią trolling rozbijający dyskusję tytułową, pół na pół z wycieczkami osobistymi. Z przykrością trzeba stwierdzić, że 90% z tych zgłoszeń jest zasadnych, a "jaki koń jest każdy widzi".

Uprasza się więc o trzymanie się tematyki tytułowej wątku.

 

A w dużym skrócie: Panowie, bez przegięć, nie róbcie sobie jaj. Przecież nie można przenieść całego forum na bocznicę, a do tego niektórzy uparcie dążą :). Mało już tam macie wątków "interesujących" w których można się wykazać? Śmiem zauważyć, że mało kto tu ostatnio dyskutuje o "Metronome C8 vs.CH Precision vs. DCS Vivaldi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudownie. Czasami chciałem o coś zapytać, ale nie zakładać z tego powodu nowego tematu.

Mam takie pytanie. Kolumny PA RTi A7 mają taki oto wykres charakterystyki przetwarzania.

 

post-59127-0-82424900-1478678895_thumb.jpg

 

Ktoś napisał, że nigdy by nie kupił takich kolumn, ponieważ ma mocno podbitą częstotliwość w okolicy 100Hz co skutecznie maskuje niższy bas. Pomijając swoje opatentowane technologie, które występują w serii tych kolumn, jest to konstrukcja 3-drożna z podziałem pasma 125/2,700Hz. Czy zatem PA RTi A5, gdzie patenty są podobne, ale jest to kolumna 2,5-drożna z podziałem pasma przy 2,200Hz, też może mieć taki uśmiech dyskoteki, bo dla nich nie mogę znaleźć żadnego wykresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tyle:

http://www.hifichoice.pl/polk-audio-rti-a5-test,107,7

ale może coś Ci wyjaśni test ze Stereophile'a kolumn mniejszych:

http://www.stereophile.com/content/polk-audio-rtiii-a3-loudspeaker-measurements#J6wvj5oSfdY9XLMq.97

a już w nich różnica pomiędzy wierzchołkami charakterystyk jest mniejsza o 2-3 dB niż w 7'.

Sądząc po kalkulacji cen i porównaniu przetworników 5' powinny być lepsze technicznie,

ale i tak wszystko zależy od tego, co budujący te kolumny chcieli uzyskać,

oczywiście poza skokiem na Twoją kasę..;-)

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już powstał taki wątek to ja zapytam się, jakie kable głośnikowe i IC ( w ludzkiej cenie i stosownie do posiadanych przeze mnie klamotów) możecie polecić, żeby zmniejszyć wypychanie pierwszego planu na tzw. twarz, żeby brzmienie nie było takie bliskie. Szukam czegoś co nie będzie miało wpływu na barwę, temperowanie góry czy jej doświetlanie itd., chodzi mi tylko! o to, żeby pierwszy plan nie był tak mocno wypychany do przodu. Da się tu coś w ogóle wskórać kablami czy raczej po ptokach...

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już powstał taki wątek to ja zapytam się, jakie kable głośnikowe i IC ( w ludzkiej cenie i stosownie do posiadanych przeze mnie klamotów) możecie polecić, żeby zmniejszyć wypychanie pierwszego planu na tzw. twarz, żeby brzmienie nie było takie bliskie. Szukam czegoś co nie będzie miało wpływu na barwę, temperowanie góry czy jej doświetlanie itd., chodzi mi tylko! o to, żeby pierwszy plan nie był tak mocno wypychany do przodu. Da się tu coś w ogóle wskórać kablami czy raczej po ptokach...

 

Raczej to problem ustawienia kolumn i akustyki. Generalnie większość dynek lubi duuuużoooo wolnej przestrzeni po bokach i z tyłu. Więc, jeśli warunki pozwalają, to spróbuj wysunąć kolumny bardziej na środek pokoju i potem próbuj skręcać je. W przypadku Twoich problemów bardziej do środka tak żeby osie przecinały się przed punktem odsłuchu. Jeśli te zabiegi nic nie dadzą to pomogłyby jakieś ustroje akustyczne ale to fachowiec na miejscu potrzebny. IMO kablami niewiele wskurasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro luźne pogwarki, to i ja zadam kłeszczyn:

Jak myślicie, co powoduje, że ostatnimi czasy winyle do kątam odstawił i słucham tylko z komputra? Starość to tylko, zmęczenie materiału, czy cuś jeszcze inszego?

Hę?:-)

 

PS - czy coś wskÓram?:)

Edytowane przez Bezlitosna Niusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do audiofan01

Dzięki za odpowiedź, wszystko o czym piszesz już robiłem - ustawienia i akustyka z efektem nie zadowalającym. No ale chociaż wiem, że kabelki nic nie pomogą.

 

W takim razie jeśli masz możliwość to dla sprawdzenia spróbuj z podobnej klasy innym wzmacniaczem, potem podmień kolumny. Może masz w pobliżu znajomego z innym systemem, który pomoże. Jak to wszystko sprawdzisz to powinieneś zidentyfikować przyczynę. Może to być też kwestia źródła ale to już w najmniejszym stopniu. Dla pewności zacznij jednak od sprawdzenia na wielu różnych nagraniach pod kątem ich realizacji bo może tak jest tylko na kilku płytach tak właśnie zrealizowanych, a inne są w porządku.

Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro luźne pogwarki, to i ja zadam kłeszczyn:

Jak myślicie, co powoduje, że ostatnimi czasy winyle do kątam odstawił i słucham tylko z komputra? Starość to tylko, zmęczenie materiału, czy cuś jeszcze inszego?

Hę?:-)

 

PS - czy coś wskÓram?:)

 

Druga młodość:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już powstał taki wątek to ja zapytam się, jakie kable głośnikowe i IC ( w ludzkiej cenie i stosownie do posiadanych przeze mnie klamotów) możecie polecić, żeby zmniejszyć wypychanie pierwszego planu na tzw. twarz, żeby brzmienie nie było takie bliskie. Szukam czegoś co nie będzie miało wpływu na barwę, temperowanie góry czy jej doświetlanie itd., chodzi mi tylko! o to, żeby pierwszy plan nie był tak mocno wypychany do przodu. Da się tu coś w ogóle wskórać kablami czy raczej po ptokach...

u mnie pierwszy plan cofnely IC Raffaels cable - to był powód ich oddania :D

ogolnie neutralne kable ze swietnym basem ale ja lubię pierwszy plan na twarz i dlatego je zwróciłem

Edytowane przez biniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro luźne pogwarki, to i ja zadam kłeszczyn:

Jak myślicie, co powoduje, że ostatnimi czasy winyle do kątam odstawił i słucham tylko z komputra? Starość to tylko, zmęczenie materiału, czy cuś jeszcze inszego?

Hę?:-)

 

PS - czy coś wskÓram?:)

 

 

Dźwięk cyfrowy ma inną sygnaturę niż winyl. Nawet jakbyś stołował się codziennie w najlepszych restauracjach, to czasem przychodzi ochota na McDonaldsa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje X14 tak samo mają mocno wypchnięte wokale do przodu ale ja również lubię taki sposób prezentacji. Podejrzewam że te kolumny tak już mają i potrzebowałyby wzmacniacza wycofującego średnicę ( czyli cos przeciwnego niż Atoll i Heed ).

Adam, a tak mimochodem jakie podstawki stosujesz do swoich x14 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie mowiąc wokale i instrumenty mające najwięcej z pasma w tzw średnicy np. gitary akustyczne

 

To u mnie tak to słychać w systemie.

Ale to zależy od realizacji nagrania,nie wszystko tak jest wypychane a słucham wielu gatunków muzycznych.

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokladnie jak piszecie, z jednymi plytami jest calkiem ok a z innymi pcha sie to wszystko na gebe i po prostu meczy.... Do Lukasza - podstawki u mnie to NorStone Stylum 2. Mialem sporo klamotow i kolumn u siebie i zawsze na tyle sie z nimi nie "zzylem" zebym nie potrafil ich sprzedac a teraz, gdy w koncu jest barwa, jest piekne napowietrzenie, sprezyna na basiku i "pelny wokal" zostala ta nieszczesna wysunieta na kilometry do przodu, boki i tyl przestrzen, po prostu nie moge tego "zmiescic" w pokoiku...Zobacze ten w/w przez Binka kabelek, ale znajac zycie trzeba bedzie podjac meska decyzje i "francuskie powietrze" zamienic na niestety zimniejesze skandynawskie (h80). No ale na razie posprawdzam kabelki, dokupie rozpr. schroedera, jeszcze powalcze....

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kable o ktorych pisze mozna wziac na testy i oddac wiec luzik. Ale hegel na pewno pomoze bardziej. Mialem hegla po caspianie i ten pierwszy plan jest duzo duzo mniejszy i cofniety

Choc z tego co pisze kolega wyzej te kolumny tak maja

Edytowane przez biniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej jak ma być na luzie to ja też się przyłącze z pytaniem , może któryś z audio kolegów będzie miał jakieś rozwiązanie , co z tym zrobić ? Dodam że w sypialni też już zaczyna tak wyglądać. Kobieta grozi eksmisją oczywiście nie mnie ale sprzętu . POMOCY :)

post-58341-0-53720400-1478706702_thumb.jpg

post-58341-0-61304100-1478706709_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Druga młodość:)

a w krzyżu - łupie...

 

Matko jedyno!:(

Wcale się kobiecince nie dziwię.

A - co z tym zrobić?

Na śmietnik wywalić, odkurzyć, Śliczności - przytulić.

Odwdzięczy się; też takie hece przerabiałem:)

 

 

 

Dźwięk cyfrowy ma inną sygnaturę niż winyl. Nawet jakbyś stołował się codziennie w najlepszych restauracjach, to czasem przychodzi ochota na McDonaldsa :)

Jako zasraniec (tak ze trzydzieści lat temu), tyrałem w Londynie jako kelner. Czasy, obyczaje, kryzys komuny,żona w ciąży...:)

No i jako ten "waiter" odkryłem prawdę tego świata i teraz nią się z Wami dzielę:

Im droższa knajpa, tym większa chujnia na zapleczu!

 

:) pozdro. Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezlitosna ... Kierowniczka z mojej roboty z wydz. rodzinnego na wszystkie klopoty zdrowotne i alimentowe zawsze mowila cyt. bylo sie kur...a ruch...c heh. Mam nadzieje, ze masz poczucie humoru, w koncu my mezczyzni znamy ten problem z ledzwiomym powiazanym z dobra! zabawa hah

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako zasraniec (tak ze trzydzieści lat temu), tyrałem w Londynie jako kelner. Czasy, obyczaje, kryzys komuny,żona w ciąży...:)

No i jako ten "waiter" odkryłem prawdę tego świata i teraz nią się z Wami dzielę:

Im droższa knajpa, tym większa chujnia na zapleczu!

 

Jest jakaś książka napisana przez polskiego kelnera w której opisuje takie przekręty. Nie wiem tylko jaki to tytuł, bo jechałem w aucie i nie doczekałem końca. Opowiadał o tym właśnie, że zamiast drogiej wody, to z kranu leją, herbata niby najlepsza, a jakieś badziewie podają... ale nie jest tak pewnie zawsze :)

 

Hej jak ma być na luzie to ja też się przyłącze z pytaniem , może któryś z audio kolegów będzie miał jakieś rozwiązanie , co z tym zrobić ? Dodam że w sypialni też już zaczyna tak wyglądać. Kobieta grozi eksmisją oczywiście nie mnie ale sprzętu . POMOCY :)

zmień na system "All in one" teraz są takie gotowce coraz lepsze nawet ze streamerami :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lat się zabieram do napisania mych wspomnień i obserwacji, jako wieloletniego krupiera w polskich kasynach. Tam - dopiero byś nie uwierzył -  co się wydziwiało.

Tylko, kto by to czytał?:-)

 

Takie książki są najlepsze. Ja chiałem przekonać mojego sąsiada, który był wybitnym handlarzem samochodów, aby przed śmiercią opisał swoje stosowane sztuczki. Z pewnością byłby to bestseller branżowy, bo na prawdę był wybitny w przeginanie ludzi. Niestety już nie żyje, ale wiele spraw nie nadawałoby się na publikacje. Pamiętam jak księdzu sprzedał samochód po poważnym wypadku jednocześnie mówiąc do niego, że to jak dar od Boga te auto dla niego taka perfekcja:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej jak ma być na luzie to ja też się przyłącze z pytaniem , może któryś z audio kolegów będzie miał jakieś rozwiązanie , co z tym zrobić ?

Próbuję to porządkować poprzez umieszczanie kabli i listw zasilających w szafkach w środku. Niestety na zewnątrz zawsze pozostaje bałagan choć już bardziej strawny niż ten na zdjęciu. Wiem jednak że jakby zaprojektować porządnie szafkę pod sprzęt to bałagan można naprawdę fajnie zminimalizować, ale to wymaga zaprojektowania szafki które będzie miała swoją instalację rozgałęźną i możliwość prowadzenia kabli w jej wnętrzu.Takich szafek w handlu nie widziałem.

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej jak ma być na luzie to ja też się przyłącze z pytaniem , może któryś z audio kolegów będzie miał jakieś rozwiązanie , co z tym zrobić ? Dodam że w sypialni też już zaczyna tak wyglądać. Kobieta grozi eksmisją oczywiście nie mnie ale sprzętu . POMOCY :)

Załączone miniatury

post-58341-0-53720400-1478706702_thumb.jpgpost-58341-0-61304100-1478706709_thumb.jpg

 

 

Dlatego dziś każde urządzenie powinno mieć wbudowane coś takiego jak wifi do połączeń między sobą czyli takie wi-hi.. i można byłoby pozbyć się wielu kabli przynajmniej sygnałowych..

..ale firmy audio nie chcą nam aż tak ułatwić życia..:|

Lubię słuchać.. oglądać.. czytać.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wypożyczyć dla żony kompletny kombinezon przeciwwybuchowy plus

oczywiście dobre szczypce do drutu i za pomocą telefonu od Ciebie będzie przecinać

te fałszywe, zbyteczne, różnokolorowe, aż zostaną tylko te niezbędne..:-)

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.