Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  443 członków

Audiostereo Caffe
IGNORED

Audiostereo Caffe - Dyskusje na luzie o audio i nie tylko


Roxi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

 

Freddie był prawdziwym artystą a nawet magiem. Jako odwieczny fan Queen-u to czekam z niecierpliwoscią na film który bodajże ma wejść coś ok. listopada na ekrany kin . Wiem że będzie mocno ocenzurowany przez sztab i członków zespołu w stosunku do oczywiście lidera czyli Freddiego .Tak czy inaczej obowiązkowe kino dla fana i miłośnika b.dobrej muzyki :)

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

“Thriller” nie jest już bestsellerem wszech czasów w Stanach

Album Michaela Jacksona zdetronizowany.

 

 

http://www.cgm.pl/news/thriller-juz-bestsellerem-wszech-czasow-stanach/

 

....

 

Wśród 20 najlepiej sprzedających się płyt w historii znajdziemy ponadto krążki m.in. Billy’ego Joela, AC/DC, Led Zeppelin i Pink Floyd. Poniżej prezentujemy TOP20 wraz z aktualnym stanem sprzedaży.

 

20 najlepiej sprzedających się płyt wszech czasów w Stanach:

1. Eagles – Greatest Hits 1971-1975, 38 mln

2. Michael Jackson – Thriller, 33 mln

3. Eagles – Hotel California, 26 mln

4. Billy Joel – Greatest Hits Volume I and II, 23 mln

5. Led Zeppelin – IV, 23 mln

6. Pink Floyd – The Wall, 23 mln

7. AC/DC – Back In Black, 22 mln

8. Garth Brooks – Double Live, 21 mln

9. Hootie and the Blowfish – Cracked Rear View, 21 mln

10. Fleetwood Mac – Rumours, 20 mln

11. Shania Twain – Come On Over, 20 mln

12. The Beatles – The Beatles, 19 mln

13. Guns N’ Roses – Appetite for Destruction, 18 mln

14. Whitney Houston – The Bodyguard, 18 mln

15. Boston – Boston, 17 mln

16. Elton John – Greatest Hits, 17 mln

17. Garth Brooks – No Fences, 17 mln

18. The Beatles – The Beatles 1967-1970, 17 mln

19. Alanis Morissette – Jagged Little Pill, 16 mln

20. Bee Gees – Saturday Night Fever (Soundtrack)

Edytowane przez Roxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roxy

Jako patronowi tematu - dzięki ogólne oraz za to cytowane zestawienie popularności.

 

Ciekawi brak Rolling Stones, Elvisa.

Myślałem że glori glori aleluja też się pojawi w szafach grających lub bumboksach, skoro jest tyle wersji śpiewanych.

[W Polsce np. ta z filmu Wodzirej, wersja kibiców Ligi republikańskiej :]

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Pan Łukasz, właściciel „Lampizatora” konsekwentnie od lat buduje swoją pozycję rynkową poprzez edukację i jako jeden z nielicznych potrafi bez kompleksów wykorzystać nowe możliwości social media. Wiele osób niestety często nie rozumie, że dzielenie oznacza zysk a nie stratę :)

 

SPDIF Czy to jest najgorsze złącze na świecie ?

 

AES EBU

Edytowane przez Roxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampizator opowiada o SPDIF ... i porusza temat impedancji falowej. Za taka wypowiedz na egzaminie z teorii obwodow to by wylecial za drzwi. On chyba nie rozumie co to jest impefancja falowa jezeli twierdzi ze potrzeba kilometrow kabla aby zjawiska falowe zachodzily. Dla zjawisk falowych kluczowa jest czestotliwosc i to od czestotliwosci zalezy dla jakiej dlugosci kabla zachodza zjawiska falowe.

 

TUX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

POŚMIERTNY PREZENT DLA KORY. TO PRAWDZIWY RARYTAS SPRZED PRAWIE 20 LAT

 

Tydzień temu do sprzedaży trafił podwójny koncertowy album Maanam i goście. Materiał zarejestrowano w 2000 roku, gdy zespół świętował swoje 25-lecie istnienia, tuż przed wydaniem płyty Hotel Nirwana z przebojem Wolno płyną łodzie. Wówczas razem z Korą na scenie wystąpiła cała plejada gwiazd – Kasia Nosowska, Stanisław Soyka, Muniek Staszczyk, Artur Rojek, John Porter i Justyna Steczkowska.

 

https://jastrzabpost.pl/newsy/kora-maanam-i-goscie-nowa-plyta-koncert-2000-rok_683876.html#galeria0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

POŚMIERTNY PREZENT DLA KORY. TO PRAWDZIWY RARYTAS SPRZED PRAWIE 20 LAT

 

Tydzień temu do sprzedaży trafił podwójny koncertowy album Maanam i goście. Materiał zarejestrowano w 2000 roku, gdy zespół świętował swoje 25-lecie istnienia, tuż przed wydaniem płyty Hotel Nirwana z przebojem Wolno płyną łodzie. Wówczas razem z Korą na scenie wystąpiła cała plejada gwiazd – Kasia Nosowska, Stanisław Soyka, Muniek Staszczyk, Artur Rojek, John Porter i Justyna Steczkowska.

 

https://jastrzabpost.pl/newsy/kora-maanam-i-goscie-nowa-plyta-koncert-2000-rok_683876.html#galeria0

Świetna pozycja...także polecam.

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bohemian Rhapsody" - jest nowy zwiastun filmu o zespole Queen. Ależ ta muzyka brzmi!

 

http://www.dziennik.pl/amp/578048,bohemian-rhapsody-zwiastun-pl.html

 

Byłem na filmie. Na początku dosyć sceptycznie podszedłem do odtwórcy głównej i roli Freddiego, ale Rami Malek doskonale poradził sobie z tą rolą. Nie będę zdradzał fabułu aby nikomu nie odbierać przyjemności z oglądania i słuchania. Jak ktoś lubi Queen, to koniecznie trzeba się wybrać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Tylko 32 miliony płyt CD z muzyką sprzedano w całym 2018 roku na Wyspach Brytyjskich. Wynik to wymowny i dramatyczny, jeśli porównamy do tego, co działo się dekadę temu. W 2018 roku sprzedano aż 134 miliony płyt, czyli ponad sto milionów więcej. Czemu tak się dzieje?

 

https://muzyka.dziennik.pl/news/artykuly/588397,dramatyczna-sprzedaz-plyt-wielka-brytania.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że Jack White się myli. Pozostanie tylko streaming. Zarówno cd jak i winyl (i inne fizyczne nośniki) będą istniały, ale ich wielkość sprzedaży będzie promilowa. Będą miały wartość sentymentalną, kolekcjonerską. Proces ten znacznie przyśpieszył w wyniku ciągłej poprawy jakości odtwarzanych plików. A główna fala dopiero przed nami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Allmr napisał:

Obawiam się, że Jack White się myli. Pozostanie tylko streaming. Zarówno cd jak i winyl (i inne fizyczne nośniki) będą istniały, ale ich wielkość sprzedaży będzie promilowa.

Wg. mnie wygląda to podobnie. Streaming  ( którego, jak może już wiecie nie jestem miłośnikiem ) będzie przejmował coraz większą część rynku. Na drugim miejscu będą pliki na dyskach, choć i te pewnie zostaną w przyszłości zmiecione przez spotify,owe tsunami. Moda na winyle minie nie dalej niż za 10 lat ( co jest i tak wynikiem niezłym ),a  CD ? CD właściwie jest skazane na porażkę. Będzie tak sobie powoli dogorywać i nasze wnuki będą na to patrzeć, tak jak my teraz na kasety magnetofonowe..... 

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt wyprodukowania cd, logistyki, dystrybucji ma się nijak do umieszczenia płyty w sieci. Nie mówiąc o zasobach i kosztach minerałów koniecznych do takiej produkcji. Artysta wyda płyta, ale słowo wyda nie będzie oznaczało fizycznej możliwości zakupienia nośnika. Po prostu wydaną płytę będziesz (już możesz) pobrać z sieci i zarchiwizować ją w dowolny sposób, np. nagrać na cd, sd, hdd, trzymać w chmurze, itp. Nie bez znaczenia jest też możliwość generowania przy tym innych narzędzi marketingowych - przy cd dostaniesz co najwyżej książeczkę.

O zmianie pokoleniowej nie wspomnę, wystarczy się rozejrzeć w jaki sposób nastolatkowie słuchają muzyki. A to nasza przyszłość.

Nie twierdzę, że nastąpi całkowita likwidacja nośników, bo będą to formaty dla wielu z nas sentymentalne, noszące znamiona ekskluzywności, wyjątkowości, ale tak jak pisałem wcześniej "Zarówno cd jak i winyl (i inne fizyczne nośniki) będą istniały, ale ich wielkość sprzedaży będzie promilowa. Będą miały wartość sentymentalną, kolekcjonerską."

To nie jest rewolucja, tylko ewolucja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mody na różne produkty na "szczęście" zataczają koło. Sprzedaż płyt nigdy już nie będzie tak wysoka jak przed wprowadzeniem streamingu, ale do puki będą produkowane odtwarzacze, będą i nośniki.

Sam wstawiłem na wiele lat winyle do piwnicy i pozbyłem się gramiaka. Teraz jak znalazł ;-)

Ludzie wyzbywają się CD, a kto wie czy nie będą sobie pluć za jakiś czas - co ja narobiłem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przede wszystkim musimy ogarnąć o jakim czasie "do przodu" mówimy :-). O 5 latach, 15, czy 25-iu, bo to zdecydowanie ma największe znaczenie :-)))))

46 minut temu, hudykot napisał:

Ludzie wyzbywają się CD, a kto wie czy nie będą sobie pluć za jakiś czas - co ja narobiłem.

Ależ oczywiście, że tak, bo nie trzeba proroka, żeby przewidzieć, że i na CD wróci jakaś chwilowa moda na zasadzie sentymentu i wtedy płyty CD mogą być w cenie. 

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz jest dobry czas na powiększenie kolekcji :-)

Tak jak kiedyś winyli. Kurcze, nikt już nie zostawia pod śmietnikiem.

Sprzedaż płyt rośnie niestety, kiedy artysta odchodzi. Pamiętam jak zmarł Michael Jackson. W Niemczech w dobę zniknęły wszystkie nakłady ze sklepów internetowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SynSama napisał:

Ależ oczywiście, że tak, bo nie trzeba proroka, żeby przewidzieć, że i na CD wróci jakaś chwilowa moda na zasadzie sentymentu i wtedy płyty CD mogą być w cenie. 

Koncerny się połapały, ze cyfra łatwo netem przejdzie, to trzeba wykreować trend na vinyla, którego pirat nie skopiuje :) Ciekawe w jak wielu współczesnych filmach jest pokazywana muzyka z gramofonów. Czyżby to był sentyment reżyserów i odwoływanie się do tego pozytywnego stereotypu, czy jednak marketing pleacment:) 

Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Roxi napisał:

Koncerny się połapały, ze cyfra łatwo netem przejdzie, to trzeba wykreować trend na vinyla, którego pirat nie skopiuje :) Ciekawe w jak wielu współczesnych filmach jest pokazywana muzyka z gramofonów. Czyżby to był sentyment reżyserów i odwoływanie się do tego pozytywnego stereotypu, czy jednak marketing pleacment:) 

Podpisuję się pod tymi spostrzeżeniami wszystkimi czterem kończynami :-) A już myślałem, że tylko ja węszę w tym temacie teorię spiskową ;-)!!!.

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Panowie, taka mała świąteczna zagadka. Co jest na tym obrazku?

Później wytłumaczę jaki ma to związek z audio, recenzją itd. ?

Obrazek czasem się gdzieś pojawia. Akurat tym razem trafiłem go w interesującej książce amerykańskiego profesora, Roberta Kurzbana "Dlaczego wszyscy (inni) są hipokrytami". Swoją droga polecam. W ciekawy sposób prezentuje modułowe przetwarzanie informacji przez ludzki mózg oraz wynikające z tego tyułu konsekwencje dla naszego JA i ogólnie świadomości. Dobra pasjonująca lektura na świąteczna atmosfera ?

A oto wspomniany obrazek: ?

IMG_2319.jpg

Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.