Jump to content
IGNORED

Problem przy połączeniu W-Fi - Denon DNP-730AE

rafal735r

Recommended Posts

Witam.

Mam problem przy połączeniu po Wi-Fi odtwarzacza sieciowego DNP-730AE. Normalnie się łączy, ale przy słuchania radia czy odtwarzania muzyki z serwera ciągle zrywa połączenia. Pogra 30 sekund czy max minutę i zrywa połączenia. Wywala Brak połączenia sieciowego, albo Zerwano połączenie i tak w koło. Po połączeniu kablowym jest wszystko normalnie. Czy może to być wina starszego routera, bo już kilka latek ma. Dodam że mam jeszcze w domu starszy model, DNP-720AE i działa po Wi-Fi bez zarzutu.

?👈

A da się w ogóle? Nie wiem na ile to wina routera? DNP-730AE przyszedł dziś. Stary model 720AE działa normalnie, laptop, telefony też.

Taki mam router

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Ja bym nie zrzucał winy od razu na router - jeżeli 720 działa. U mnie DLInkDi525 ma już z 15 lat i..... działa :)

rafal735r podłącz się proszę do WiFi przez telefon - w telefonie ustaw Router WiFi i w 730 przekieruj się na telefon. Telefon będzie musiał mieć internet po 3G. Jeżeli przez telefon będzie wszystko ok to faktycznie router może wymagać odświeżenia firmware.

Możliwe że 730 działa w WiFi 802.11n i rezerwuje inne porty. W konfiguracji routera będzie widać jaki system jest w użyciu i będzie można zmienić port na inny, a najprawdopodobniej ma słabszą antenę i gubi zasieg.

Daleko ma 730 do routera? Ja miałem kiedyś 2 takie same tablety Pentagrama i jeden łapał WiFi po całym domu a inny już po 4metrach gubił sygnał - z tym że ładnie sie do routera logował, ale internetu już nie miał.

Hmm no ja winy (przynajmniej narazie) doszukiwałbym sie w nowym streamerze jeżeli wszystko inne hula bez problemu....Nie ma jakiegos nowego firmware do wgrania dla 730 ?

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - Serial Number potrzebny

OK , mam - najnowsza wersja 17.93 z 3.08.2016 , masz taką u siebie na pokładzie ?

Nie wiem, sprawdzę i jak coś zaktualizuje po kablu.

Ja bym nie zrzucał winy od razu na router - jeżeli 720 działa. U mnie DLInkDi525 ma już z 15 lat i..... działa :)

rafal735r podłącz się proszę do WiFi przez telefon - w telefonie ustaw Router WiFi i w 730 przekieruj się na telefon. Telefon będzie musiał mieć internet po 3G. Jeżeli przez telefon będzie wszystko ok to faktycznie router może wymagać odświeżenia firmware.

Możliwe że 730 działa w WiFi 802.11n i rezerwuje inne porty. W konfiguracji routera będzie widać jaki system jest w użyciu i będzie można zmienić port na inny, a najprawdopodobniej ma słabszą antenę i gubi zasieg.

Daleko ma 730 do routera? Ja miałem kiedyś 2 takie same tablety Pentagrama i jeden łapał WiFi po całym domu a inny już po 4metrach gubił sygnał - z tym że ładnie sie do routera logował, ale internetu już nie miał.

Do routera nie daleko, może 3metry. Pokazuje 100%. Też myślałem o tym telefonie, ale nie wiem czy mam w domu 3G. Znalazłem na stronie producenta roitera jakieś dwie aktualizacje, ale nie wiem nawet jak się za to zabrać. Która nowsza, która starsza, nic nie jest napisane.

?👈

Ostatnio aktualizowalem u siebie starszy model rutera dlinka i nie wiem co to ma zmieniać. Jak nie działało tak nie działa dalej.

Wymieniłem na inny.

Co do dno730 to najpierw spróbował bym aktualizacji softu. A problem przypomina mi dolegliwości z denona ceol. Tak podobnie to szwankowalo. Druga wersja już miała to poprawiona.

Jak update nie pomoże to raczej serwis.

Sie najebalem z tym badziewiem, ale działa. Jak napisałem wyżej zrobiłem aktualizację i hasło mi się zmieniło. Zrobiłem restet routera, dalej to samo. Wgrałem następną aktualizacje i jeszcze gorzej. Przy resetowaniu routera cos się pochrzaniło, przestało działać Wi-Fi. Paliła tylko dioda power i od neta i nic. Zdechł na amen. Pojechałem szybko po nowy router do media expert. Zainstalowałem przed chwila i działa. Na razie nic nie przerywa.

?👈

tak, denek dnp-730ae gra bardzo dobrze, lepiej od 720ae i lepiej od ca sm6..:-) przynajmniej jesli chidzi o radio internetowe...

leży tylko funkcjonalnosc pod wejsciem usb, brak odczytu duzych dyskow ntfs...

z pena też lepiej zagral flaca niż oslawiony ca sm6...

i lepiej od.marantz na6005 zgrywa się ze wzmakami denona..

az szkoda że nie ma wejść cyfrowych, bylby dobrym dacem...

• 4 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.