Skocz do zawartości
IGNORED

Monitor Audio RS8 i Vincent SV-237


Remek70

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Stałem się posiadaczem super zadbanych kolumn Monitor Audio RS8.

Zakupiłem też kable Chord clearway.

 

Dotychczasowy zestaw to wzmacnacz Pioneer A-504R , CD PD-S604 i kolumny Tonsil Rapsodia 200 zakupione około 20 lat temu.

Teraz gra z MA RS8 ale chcę coś lepszego.

 

Na forum znalazłem parę tematów dotyczących MA RS8 ale zawsze jakieś parametry były inne niż moje.

 

Mieszkam w małej mieścinie i z odsłuchami też jest lekki problem, bo tych kolumn w salonach już nie ma a targać swoje ponad 100 km nie bardzo mi się widzi.

 

Parametry pracy sprzętu:

Pokój około 45 m2

Rozstaw kolumn 2,5-3 m

Muzyka - od Pink Floyd, Dire Straits, Bruce Sprringsteen, Marillion, po AC/DC, Motorhead, Tool i Slayer.

 

Poszukuję wzmacniacza.

Wstępnie wybrałem Vincenta SV-237.

 

 

Proszę szanowne grono Forumawiczów o komentarz i ewentualne propozycje.

Może to być sprzęt nowy lub używany ale nie starszy niż 5 lat.

Budżet do około 5500 zł.

 

Z góry dziękuję za pomoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Stałem się posiadaczem super zadbanych kolumn Monitor Audio RS8.

Zakupiłem też kable Chord clearway.

 

Dotychczasowy zestaw to wzmacnacz Pioneer A-504R , CD PD-S604 i kolumny Tonsil Rapsodia 200 zakupione około 20 lat temu.

Teraz gra z MA RS8 ale chcę coś lepszego.

 

Na forum znalazłem parę tematów dotyczących MA RS8 ale zawsze jakieś parametry były inne niż moje.

 

Mieszkam w małej mieścinie i z odsłuchami też jest lekki problem, bo tych kolumn w salonach już nie ma a targać swoje ponad 100 km nie bardzo mi się widzi.

 

Parametry pracy sprzętu:

Pokój około 45 m2

Rozstaw kolumn 2,5-3 m

Muzyka - od Pink Floyd, Dire Straits, Bruce Sprringsteen, Marillion, po AC/DC, Motorhead, Tool i Slayer.

 

Poszukuję wzmacniacza.

Wstępnie wybrałem Vincenta SV-237.

 

 

Proszę szanowne grono Forumawiczów o komentarz i ewentualne propozycje.

Może to być sprzęt nowy lub używany ale nie starszy niż 5 lat.

Budżet do około 5500 zł.

 

Z góry dziękuję za pomoc

 

 

A nie chcesz sobie wypozyczyc Vincenta do siebie do domu ? Dostalbys kurierem, placisz tylko za wyslanie do salonu po odsluchu. No i nalezy wplacic kaucje zwrotną.

 

Salon q21 zapewne ma mozliwosc wypozyczenia tego wzmCniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Jak najbardziej do Twoich kolumn polecam hybrydę lampową Vincent, to moim zdaniem bardzo dobre połączenie, często wybierane przez naszych Klientów po odsłuchać.

Zapraszam na odsłuchy, jest także oczywiście możliwość wypożyczenia urządzenia.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Stałem się posiadaczem super zadbanych kolumn Monitor Audio RS8.

Zakupiłem też kable Chord clearway.

 

Dotychczasowy zestaw to wzmacnacz Pioneer A-504R , CD PD-S604 i kolumny Tonsil Rapsodia 200 zakupione około 20 lat temu.

Teraz gra z MA RS8 ale chcę coś lepszego.

 

Na forum znalazłem parę tematów dotyczących MA RS8 ale zawsze jakieś parametry były inne niż moje.

 

Mieszkam w małej mieścinie i z odsłuchami też jest lekki problem, bo tych kolumn w salonach już nie ma a targać swoje ponad 100 km nie bardzo mi się widzi.

 

Parametry pracy sprzętu:

Pokój około 45 m2

Rozstaw kolumn 2,5-3 m

Muzyka - od Pink Floyd, Dire Straits, Bruce Sprringsteen, Marillion, po AC/DC, Motorhead, Tool i Slayer.

 

Poszukuję wzmacniacza.

Wstępnie wybrałem Vincenta SV-237.

 

 

Proszę szanowne grono Forumawiczów o komentarz i ewentualne propozycje.

Może to być sprzęt nowy lub używany ale nie starszy niż 5 lat.

Budżet do około 5500 zł.

 

Z góry dziękuję za pomoc

 

 

Vincent 237 do jakichkolwiek MA to wrecz zly wybor.... wiem, bo testowalem.

Za 5k kupisz smialo uzywanego Denona 2020 ktory jest o niebo lepszy od tego vicka i pisze to z doswiadczenia.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Vincent SV-227 bo SV-237 może być trochę za mocny.

Remek sprawdz PW .

Tam zaproponowałem Ci moją lampę i to zagra w każdym aspekcie lepiej niż ten Vincent.

Miałem RX8 MA i wiem b dobrze jak grają i lampa z nimi zagra b dobrze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vincent 237 do jakichkolwiek MA to wrecz zly wybor.... wiem, bo testowalem.

Za 5k kupisz smialo uzywanego Denona 2020 ktory jest o niebo lepszy od tego vicka i pisze to z doswiadczenia.

Ja również nie polecam takiego połączenia. Miałem Vincenta -237 z Monitor Audio Gold 200. Wydawało mi się, że będzie ciepło ,analogowo. Może i było, ale bas marnej jakości , potężny ale dominujący średnice i wysokie, mało zróżnicowany, mało informacji ,dźwięk w ogóle mało rozdzielczy, góra obcięta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz może za prawdziwymi wzmacniaczami lampowymi. Ja bym i tak Cię namawiał na odsluchy, najwyżej podepna Ci kolumny o podobnej barwie. Jak już coś wybierzesz, wypozyczysz do domu, jak się nie spodoba to oddasz. Wydasz 5K i będziesz niezadowolony, także jedz i słuchaj ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kolumny sobie sprawiłeś, sam kiedyś testowałem MA Silver 6 i bardzo mi się podobały. Do muzyki której słuchasz będą w sam raz. Nie mają super barwy, są dosyć analityczne i jasne, nie mają też wybitnego zejścia na basie, (chociaż w 8 może być trochę lepiej) natomiast są bardzo szybkie, mają super kontur i nie zamulają dźwięku. Do metalu w sam raz. Ja bym nie kupował lampy mimo wszystko bo stracisz te zalety w mniejszym lub większym stopniu, tutaj fajny tranzystor jak naim, atoll czy baltlab, na pewno coś co gra dźwiękiem lekko ocieplonym. Sam słucham muzyki takiej jak Ty więc myślę, że dobrze podpowiadam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yhmm a ktory to naim gra dzwiekiem ocieplonym ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.