Skocz do zawartości
IGNORED

Cocktail Audio, Novafidelity


4hifi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, piotralski said:

ze swojej 45ki jestem bardzo zadowolony...

Naprawdę? Jak wygląda obsługa Tidala na X45? Czy tam jest tama sama aplikacja na komórkę co w X40, tj. Novatron Music X? Bo jeśli ta sama to wątpię, by bylo warto zmieniać X40 na X45. Żeby jeszcze dac był lepszych lotów, ale dołożenie drugiej, takiej samej kości w tor nie robi jakiejś znaczącej różnicy, jeśli w ogóle jakąś robi, więc dźwiękowo różnica raczej pomijalna... Że większy wyświetlacz? Zawsze można kupić za 200zł jakiś monitor, np. 22cale i podłączyć po hdmi - będzie znacznie taniej i faktycznie wyświetlacz będziemy mieli duużyy :)
Jeśli faktycznie jest szybszy (czy znacząco?) w działaniu menu to zawsze coś, ale do prędkości X40 da się przywyknąć.. więc teraz pytanie czy warto tyle za to dopłacać...
Jakieś jeszcze plusy dla X45? To może chociaż X45 obsługuje płyty SACD i SACD-R by była jakaś realna korzyść przesiadki? Albo może wyświetla okładkę odtwarzanej płyty CD?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, pit80 napisał:

(...)
Jeśli faktycznie jest szybszy (czy znacząco?) w działaniu menu to zawsze coś, ale do prędkości X40 da się przywyknąć.. (...)

Jeśli chodzi o prędkość obu urządzeń, to kiedyś robiłem porównania.

1. Pliki APE, które "z natury" są mocno skompresowane i trudne do dekodowania, X45 zaczyna odtwarzać natychmiast po naciśnięciu przycisku na pilocie, a X40 potrzebuje na to ok. 3 sekund.

2. W jednym z katalogów na dysku mam 32 podkatalogi, a w nich 50 obrazów płyt. Jeśli wydam w tym katalogu polecenie "Start Playing" (z włączoną opcją "Including Sub-Folder"), to X40 potrzebuje 9 sekund na zapoznanie się z katalogami i rozpoczęcie odtwarzania. A X45 potrzebuje 2 sekundy.

3. Czas jaki upływa od włączenia urządzenia do podjęcia przez nie odtwarzania w miejscu, w którym zostało ono przerwane to w przypadku X40 62 sekundy, a w X45 38 sekund.

Uwagi do powyższego:

a) w obu urządzeniach zainstalowany był dysk HDD, możliwe, że na SSD różnice byłyby inne,

b) w jednej z ostatnich aktualizacji oprogramowania dodano możliwość wyświetlania na listach utworów obok tytułów także okładek płyt zamiast standardowych ikon. Jeśli włączy się tę funkcję, to czasy "reakcji" rosną, bo urządzenie wyszukuje na dysku obrazki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.09.2019 o 23:32, pit80 napisał:

Naprawdę? Jak wygląda obsługa Tidala na X45? Czy tam jest tama sama aplikacja na komórkę co w X40, tj. Novatron Music X? Bo jeśli ta sama to wątpię, by bylo warto zmieniać X40 na X45. Żeby jeszcze dac był lepszych lotów, ale dołożenie drugiej, takiej samej kości w tor nie robi jakiejś znaczącej różnicy, jeśli w ogóle jakąś robi, więc dźwiękowo różnica raczej pomijalna... Że większy wyświetlacz? Zawsze można kupić za 200zł jakiś monitor, np. 22cale i podłączyć po hdmi - będzie znacznie taniej i faktycznie wyświetlacz będziemy mieli duużyy ?
Jeśli faktycznie jest szybszy (czy znacząco?) w działaniu menu to zawsze coś, ale do prędkości X40 da się przywyknąć.. więc teraz pytanie czy warto tyle za to dopłacać...
Jakieś jeszcze plusy dla X45? To może chociaż X45 obsługuje płyty SACD i SACD-R by była jakaś realna korzyść przesiadki? Albo może wyświetla okładkę odtwarzanej płyty CD?

Sadze, ze albo źle mnie zrozumiałeś, albo nie doczytałeś.

Przesiadłem się z X12. Tidala nie używam, być może kiedyś, na razie nie mam takiej potrzeby.

Doszedłem do wniosku, ze nie ma co na tym etapie oszczędzać. Prędzej czy później pewnie by mnie nosiło, by kupić jednak X45, a wiadomo ze jak chcesz sprzedać to na pewno nie weźmiesz tyle co w sklepie. 

Ze swojej strony dodam ze nawet nie patrzyłem w stronę X45 Pro, pewnie tu bym nie zauważył żadnej różnicy, a cena w stosunku do X45 jednak powala ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, piotralski said:

Sadze, ze albo źle mnie zrozumiałeś, albo nie doczytałeś.

Doczytałem i zrozumiałem. Dopytuję tylko Ciebie jako użytkownika X45 o jego ewentualne zalety gdybym chciał zmienić X40 na X45.
Stąd moje pytania o aplikację na komórkę, odtwarzanie SACD i wyświetlanie okładek płyt CD...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie w tym kontekście o którym piszesz nie pomogę.

Niewiele gram z płyt to po pierwsze, a po drugie za krótko go użytkowałem. Podoba mi się jego brzmienie i funkcjonalność oraz responsywnosc. Dodatkowo moim zdaniem ma super tuner FM. W tych warunkach w których go testowałem żaden tuner nie ogarniał tak czystego odbioru.

Sam jestem ciekaw jak da sobie radę, jako serwer UPnP, X12 przy kilkuset GB danych często się zamyślał ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety SACD nie ma ani w x40 ani X45 ani w wersji pro za 20 tys PLN.
Wydaje mi się że to wynika z tego że jest RIP i boją się że będziemy płyty SACD ciachac choć można to przecież zablokować softwarowo. SACD byłby super


Wysłane z miłości do muzyki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, krótkie pytanko :)

Serwuje muzę dla X45 z serwera UPnP, jest opcja żeby zagrać z katalogu, a nie utworu?

Obrazowo, mam w katalogu kilka płyt (podkatalogi) i chciałbym wskazać X45 cały katalog (wraz z podkatalogami) do zagrania, a nie poruszać się po jednej płycie (podkatalog)...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku odtwarzania z dysku wewnętrznego (menu Browser, a nie MusicDB) odpowiada za to opcja "Including Sub-Folder" (w instrukcji obsługi rozdział 4-7-7).

Nie sprawdzałem, czy to działa w przypadku serwera zewnętrznego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Wari
literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z poziomu serwera UPnP, jak również podłączonego napędu poprzez USB nie ma takiej możliwości :(

Pytanie do 4hifi, czy można by było szepnąć producentowi, żeby dołożył  w następnej wersji softu taką funkcjonalność?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za wprowadzenie w błąd, jednak po USB działa. Nie ma takiej opcji przy odtwarzaniu z UPnP :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piotralski
Zbędne pytanie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPnP nie sprawdzę, bo w sieci lokalnej mam zablokowany ten protokół i nie chcę tego zmieniać.

Natomiast sprawdziłem:

1. Połączenie z zewnętrznym serwerem przez "NET"

spacer.png

Odtwarza wszystko z całej struktury katalogów, łącznie z podkatalogami.

 

2. Zewnętrzny dysk USB

spacer.png

Również odtwarza wszystko z całej struktury katalogów, łącznie z podkatalogami.

 

---------

PS

Pisaliśmy jednocześnie, widzę, że USB zadziałało.

Spróbuj jeszcze połączenie z serwerem przez NET.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Wari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I z moich obserwacji po "NET" Jakby szybciej chodzi tj szybciej wczytuje strukturę katalogu. Jak masz więcej płyt to się to czuje.
Jeśli czytałeś powyżej to już o tym napisałem żeby w sieci lokalnej ustawić stały adres IP dla Coctaila bo to eliminuje dużo błędów , zwiedzania się, opóźnień w zadziałaniu itp

4HiFi - podpowiedzieć by można producentowi o tym.


Wysłane z miłości do muzyki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I z moich obserwacji po "NET" Jakby szybciej chodzi tj szybciej wczytuje strukturę katalogu. Jak masz więcej płyt to się to czuje.
Jeśli czytałeś powyżej to już o tym napisałem żeby w sieci lokalnej ustawić stały adres IP dla Coctaila bo to eliminuje dużo błędów , zwiedzania się, opóźnień w zadziałaniu itp

4HiFi - podpowiedzieć by można producentowi o tym.


Wysłane z miłości do muzyki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, piotralski napisał:

Marcin, tak dla pewności funkcja NET to po prostu udostępnione katalogi na innym urządzeniu?

szczerze to nie wiem czy w cocktailu rożni się NET od UPnP. mam x40 i pewnie jak i u ciebie daje nam 2 możliwości polaczenia się w moim przypadku z NAS. no i tak na moje wyczucie z NET chodzi szybciej.

sadze ze NET to jest po lokalnym adresie IP tak jak PC do PC w tej samej sieci, a UPnP to inny uniwersalny protokół ale nie chce ściemniać..

m.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Organoleptycznie sprawdziłem,  NET działa jak napisałem wcześniej (udostępnianie)

Tu temat szerzej opisany

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piotralski
doprecyzowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że kupiłem X45 miałem zamiar sprzedać dotychczas użytkowaną X12, ale jak to zwykle bywa życie jest pełne niespodzianek ?

Chciałbym X12 sprezentować Synowi, ale trzeba dokupić jakieś głośniki.... Syn preferuje minimalizm, wiec nie ma mowy o jakiś podlogówkach tylko monitorki.

Doradźcie coś proszę...

 

Edyta.

Gdzieś tam poczytałem że warto popatrzeć w stronę Klipsch Synergy B2 albo KEF LS50

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piotralski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanie.
Czy ktoś że zgromadzonych tu fanów Cocktail audio porównywał X50D do X45 ? W temacie jakości transportu ?

A posiadacze X50D z jakimi DAC Gracie ?


Wysłane z miłości do muzyki

A ja mam inne pytanie.
Czy ktoś że zgromadzonych tu fanów Cocktail audio porównywał X50D do X45 ? W temacie jakości transportu ?

A posiadacze X50D z jakimi DAC Gracie ?


Wysłane z miłości do muzyki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

Czy ktoś że zgromadzonych tu fanów Cocktail audio porównywał X50D do X45

Ja - tak (ostatecznie wszedłem w Auralic)

Na RT-Project Dac One

Wydaj mi się, że wielkiej różnicy nie ma - mówimy wyłącznie o części streamującej- jak chodzi o SQ, ale wolałem X45 (sic!).

Natomiast mam nieodparte wrażenie, że X50D chodził... WOLNIEJ i na pewno znacznie częściej się zawieszał do twardego resetu kilka razy na tydzień. To było na przełomie 2018/19 i może poprawili soft. X45 też mi się zwieszał, ale nie tak uporczywie jak 50D

Prawdopodobnie nie odróżniłbym w ślepym teście ww streamerów od Aries G1, i chyba miałbym duży kłopot z odróżnieniem z G2. 

Wielka szkoda, że 50PRO ma tak absurdalną cenę ( z tego względu nie weszła na listę wyborów i do testów)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ja - tak (ostatecznie wszedłem w Auralic)
Na RT-Project Dac One
Wydaj mi się, że wielkiej różnicy nie ma - mówimy wyłącznie o części streamującej- jak chodzi o SQ, ale wolałem X45 (sic!).
Natomiast mam nieodparte wrażenie, że X50D chodził... WOLNIEJ i na pewno znacznie częściej się zawieszał do twardego resetu kilka razy na tydzień. To było na przełomie 2018/19 i może poprawili soft. X45 też mi się zwieszał, ale nie tak uporczywie jak 50D
Prawdopodobnie nie odróżniłbym w ślepym teście ww streamerów od Aries G1, i chyba miałbym duży kłopot z odróżnieniem z G2. 
Wielka szkoda, że 50PRO ma tak absurdalną cenę ( z tego względu nie weszła na listę wyborów i do testów)


Dzięki za cenne informacje. Ciekawe że chodził wolniej toż to ma być górna półka. Są streamer kosztuje tyle co x45.
A czemu wybór padł na Auralic i który model ? Jak ze sterowaniem ? Jest wygoda ? Nie wiesza się ?


Wysłane z miłości do muzyki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Marcin Wielgus napisał:

Nie wiesza się ?

Prosty przykład. Auralic Mini (najniższy model w ofercie tego producenta) wszedł do oferty w 2016r. Kupiłem go od razu, gdy tylko trafił do sprzedaży. Używany bardzo intensywnie. Początkowo jako samodzielny odtwarzacz a potem jako transport plików. Przez te 3 lata zawiesił się może ze 2-3 razy. Wystarczyło go wyłączyć i po kilkunastu sekundach włączyć. Jest po prostu dopracowanym, niezawodnym sprzętem. Dodaj do tego aktualizacje oprogramowania (nawet dla tak starego modelu) i wsparcie ze strony producenta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piotrek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Prosty przykład. Auralic Mini (najniższy model w ofercie tego producenta) wszedł do oferty w 2016r. Kupiłem go od razu, gdy tylko trafił do sprzedaży. Używany bardzo intensywnie. Początkowo jako samodzielny odtwarzacz a potem jako transport plików. Przez te 3 lata zawiesił się może ze 2-3 razy. Wystarczyło go wyłączyć i po kilkunastu sekundach włączyć. Jest po prostu dopracowanym, niezawodnym sprzętem. Dodaj do tego aktualizacje oprogramowania (nawet dla tak starego modelu) i wsparcie ze strony producenta


I dodaj do tego super appke na telefon i gratki. O to chodzi. Gra muzyka ! Szkoda tylko że G1 a już G2 to tyle kasy


Wysłane z miłości do muzyki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Marcin Wielgus napisał:

A czemu wybór padł na Auralic i który model ? Jak ze sterowaniem ? Jest wygoda ? Nie wiesza się ?

Wiesz... G2 bo na więcej nie mogłem sobie pozwolić- ostatnie takie urządzenie- może to smętnie brzmi, ale taka motywacja była równie ważna jak inne (po prostu NA TYM KONIEC, chyba że trafię lotto 6). No żeby nie cierpieć, że można było coś lepszego/droższego wziąć i nie myśleć już o zmianach, tylko doprowadzić to co jest do stanu optymalnego.

 Strasznie chciałem spróbować 50 PRO, ale nawet po rabatach cena za duża. 

Dźwiękowo- dla mnie super/bardzo dobrze- nic nie drażni, nie doskwiera a na dodatek: mam dobre CD i choć jest lepsze niż tor cyfrowy, aries gra znakomicie i żadnego żalu czy dyskomfortu, że z cedeka jest lepiej (lektor 5 Ancient Audio)

Sterowanie- tu CA ma zdecydowaną przewagę, wręcz bezwzględną. Musiałem kupić używkę iPAD no i chodzi teraz, ale podczas testów G1 udało mi się sterować z andoida (pełna funkcjonalność. 

Serwisy streamingowe: Tidal i Qobuz- żadnych problemów. 

Nośniki:

HDD podpięty do routera- żadnych problemów poza tym, że nie wyświetla okładek. Z lapka Win 10 (służył jako pseudo-NAS)- żadnych problemów z utworzeniem biblioteki i gra OK. Z PC i lapka na Win 7... nie potrafię grać- próbowałem wielu sposobów- nie umiem tego włączyć (protokoły są ok- sprawdzone, zaktualizowane itp)- pies drapał.

Zawieszki się zdarzały z twardym resetem włącznie, ale wtedy jak próbowałem zmusić do ciągnięcia materiału z tych siódemekowych komputerów, lub postawić 2 biblioteki. Jak dałem spokój- jest OK.

Poza tym, rzecz w tym, że mój egzemplarz był prosto z pudełka- katowałem go przez miesiąc (nazwijmy to wygrzewaniem). Teraz jestem na wakacjach i obsługuje go córusia- żadnych problemów nie zgłasza ?

Gram po XLR bo jest lepiej na porównywanych kablach Supra USB i Digital DAC XLR. Niestety trafił mi się inny kabel USB na którym jest ładniej niż przez XLR Supry, ale swoje kosztuje. Jeśli dobrać porównywalnej jakości, w podobnej cenie XLR- to będzie problem.

        Spodziewam się, że to samo może dotyczyć CA.

PLANY: SSD 2T + obudowa + LPSU i via USB do routera. Całość plików na ten dysk. Streaming po wi-fi, noooo może spróbuję po kablu, ale musiałby być 12-13m i po prostu nie chce mi się. Nie planuję NAS bo pewnie znowu coś spinkolę.

Co do X45 i X50- no miałem takie wrażenie, ale nie jestem w 100% pewny

Pozdrawiam!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj NAS bez obawy. Ja mam QNAP i jest super. Są modele bez wentylatora i wówczas możesz stawiac zaraz koło sprzętu HiFi . Jakiś switch I podkaczasz auralic I NAS do jednej lokalnej sieci i masz wszystko co chcesz - muzyka, zdjęcia, filmy dostępne w sieci domowej. Możesz jak chcesz wsadzić dyski SSD do Nas i będzie bezszelestnie i szybki dostęp.

Skoro masz G2 to po pierwsze gratuluję bo to zacny i kosztowny sprzęt ale zapytam - z wbudowanego DAC jesteś zadowolony ?


Wysłane z miłości do muzyki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry sądziłem że różnica G1 do G2 to obecność DAC w G2 ale się myliłem.


Wysłane z miłości do muzyki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Marcin Wielgus napisał:

Skoro masz G2 to po pierwsze gratuluję bo to zacny i kosztowny sprzęt ale zapytam - z wbudowanego DAC jesteś zadowolony ?

G1/2 to czysty streamer- bez daka. Mam RT-Project Dac One

Od jakiegoś czasu jest Auralic ALTAIR G1- ten już daka ma (Sabre ESS 9038Q2M), kombajn w rodzaju X45. Może być bardzo fajny, ale na pewno do porównania z CA X45 i ... Mytek Bridge. Ceny są porównywalne. Powiem, że gdyby Mytek pojawił się zanim wziąłem DAC One, to prawdopodobnie on by został- to świetne granie w jednym małym pudełku z możliwością naprawdę dużego upgradu w postaci LPSU (odpowiednio mocnego)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry sądziłem że różnica G1 do G2 to obecność DAC w G2 ale się myliłem.


Wysłane z miłości do muzyki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.