Jump to content
IGNORED

Cocktail Audio, Novafidelity

4hifi
 Share

Recommended Posts

Godzinę temu, boro345 napisał:

Cześć Wszystkim

Tidal nie działa. Posiadam Novafidelity x40. Działał sobie Tidal na koncie kolegi. Nie używałem aplikacji na telefonie itp. Założyłem swoje konto Tidal w pakiecie rodzinnym, dałem osobny email dla Novafidelity, wprowadziłem w x40 email i hasło i Tidal nie działa. Przy włączaniu aplikacji wyskakuje komunikat,, Please use your companion app to login,, Internet w x40 na kablu, oprogramowanie zaktualizowane. Ponadto przywróciłem ustawienia fabryczne i dalej to samo. Proszę o pomoc. Pozdrawiam. 

Może informacje z tego postu będą pomocne?

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Podobno w drugim tygodniu października (dokładna data nie jest jeszcze ustalona) zostanie wprowadzona duża aktualizacja oprogramowania sprzętowego (wersja R1711) dla modeli N15D, X35, X45/Pro i X50/D/Pro.
Opis wprowadzanych zmian (w porównaniu do wersji R1530):

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

Zapowiada się ciekawie. Nigdy backup nie robiłem. Ciekawe czy będę mógł wskazać jako miejsce dysk NAS?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Niemcy (tzn. dystrybutor, nie użytkownicy) już mają od pewnego czasu wersję R1711 i wykryli w niej kilka błędów.

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Coś Novatron wyraźnie nie radzi sobie z nowym oprogramowaniem. Wersja R16xx nigdy nie weszła do oficjalnej dystrybucji, jedynie ryzykantom udostępniono "tylną furtkę" do pobrania  z serwera producenta. A teraz R1711, która pierwotnie była zapowiadana na wrzesień, ma już spore opóźnienie i nadal zawiera błędy.

A skoro już się zalogowałem, to będę "drążył".

Półtora roku temu, 15 maja 2020 roku, nasz rodzimy dystrybutor   obiecywał, że "będziemy w przyszłym tygodniu publikować odpowiedni dokument". Chodziło procedurę awaryjnego przywracania oprogramowania.

Ani w przyszłym tygodniu, ani w następnych, niczego na ten temat nie opublikowano.

Przypominałem o tej sprawie w sierpniu 2020 roku, odpowiedziano, że "niebawem wszystko się pojawi na naszej nowej stronie." Jak wiadomo, nic takiego nie pojawiło się na stronie.

Gdy pojawiły się informacje o błędach w oprogramowaniu, których nie można usunąć nawet przez wgranie starszej wersji oprogramowania i że nowe oprogramowanie usuwa niektóre obecnie istniejące funkcje, przypomniałem o problemie (08 września bieżącego roku). Dystrybutor odpisał "Sprawdzimy czemu dział techniczny nie opublikował tych informacji. Wrócimy szybko z tą wiedzą." Minął ponad miesiąc i dystrybutor nie wrócił z tą wiedzą.

Widząc nieudolne działania producenta związane z wdrażaniem nowego oprogramowania (patrz mój post powyżej), nie można wykluczyć, że wgramy do urządzeń jakiegoś bubla, z którego nie będzie można się wycofać. Ratunkiem może być jedynie awaryjne przywrócenie pierwotnego oprogramowania.

Takie procedury dla poszczególnych urządzeń CocktailAudio są opracowane, Niemcy pisali o nich już w roku 2013 i aktualizują te informacje na bieżąco (ostatnia edycja tych informacji na niemieckim forum miała miejsce w marcu bieżącego roku).

A zaczęło się od tego postu:

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .(post nr 716)

Edited by Wari
Uzupełnienie informacji.