Skocz do zawartości
IGNORED

Wymiana. Zestaw do muzyki klasycznej


wieża

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich. jestem nowym użytkownikiem tego forum. jako miłośnik muzyki klasycznej i jazzu od ok 2 lat jestem posiadaczem zestawu stereo składającego się z Marantz SA 7003, Marantz PM 8005 i kolumn Tannoy Revolution dc6t. w okresie marca 2017r będę miał do dyspozycji ok 25tys.zł na modyfikację zestawu. myślałem nad wymianą kolumn i wzmacniacza. czy to dobra droga? czy jest inna, lepsza opcja? słucham głównie baroku, dvoraka, straussa! (uwielbiam straussa), chopina, szostakiewicza. co proponujecie wymienic, i czego posłuchać? jestem otwarty na propozycje. do marca jeszcze trochę czasu pozostało, więc warto go wykorzystać na odsłuchy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zacząłbym od wymiany szostakiewicza na Szostakowicza.

 

Z tym pierwszym - tylko w karty!:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do baroku kolumny na Lowtherach ,albo Sonido,do symfoniki jak Beethowen,Mahler to już potrzeba demonów dynamiki,coś w stylu Klipsh Cornwall,JBL, na pewno nie wąskie designerskie kolumny ,żeby uzyskać dynamikę i bas choć trochę udające grę orkiestry,głośnik basowy12 cali i duże pudło musi być,oczywiście pomieszczenie odsłuchowe musi być odpowiednie do kolumn,ja słucham klasyki na 100m2 poddasza kiedy nikogo innego nie ma w domu.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli w 25 tysiącach musi zmieścić się budowa,

ewentualnie przebudowa domu ;-) zaczynam uwielbiac to forum :-)

Zbudowanie filharmonii to dopiero koszt!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miłośnik muzyki klasycznej

To bardzo pięknie!

Wnioskuję po nazwiskach kompozytorów, że symfonika i duże składy, chociaż nie wiem którego Straussa lubisz....

Najważniejsze pytanie - co jest dla Ciebie najważniejsze w słuchaniu, bo o wszystko to tylko na żywo - i to nie w każdej sali....

Czy dynamika, czy barwa brzmienia instrumentów, czy organizacja sceny....

Ja osobiście (też głownie słucham klasyki) nie chciałbym jej słuchać na JBL pomimo ich ogromnej dynamiki....

Ja polecę ProAki - choć wiem, że to nie jedyna droga, ATC też niezła propozycja...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak u mnie na ProAc'ach mych studio 148 Szostakowicz (dla uproszczenia spolszczony tak) 10 symfonia (Boston Symphonic Orchestra, Andris Nelsons, DG, Tidal) gra porywająco. Mahler świetnie, jakieś Bachy również. Jest wiele dróg, swoją musisz znaleźć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pokój byłby w okolicach 30-40m2 z możliwością zawłaszczenia jednej ściany to ja bym celował w dechy z lampami . na przykład Fezz Audio Titania i wsparł bym to PureAudioProject Trio15TB

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jak wszyscy wiemy budżet w audio jest tylko propozycją wyjściową i jest określony tylko po to, żeby na końcu stwierdzić ... a może dolożę jeszcze xxxPLN to ma dla Ciebie taką ciekawostkę - jakbyś sprzedał wszystkie posiadane elementy, to może magnepany i mocny tranzystor (a później pewnie lampa)? Choć to raczej nie modyfikacja systemu tylko rewolucja. Niestety trochę ponad budżet. Ale można się zakochać. A na pewno warto pusłuchać, spróbować.

Nawet jak na kolumny wydasz te 25tys, to z tym modelem marantza i tak szybko będziesz chciał się rozstać. Szukałbym używek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałbym używek

To oczywista oczywistość!

W tym budżecie z nowych produktów ciężko będzie złożyć coś sensownego , ale S/H to można złożyć baaardzo fajny system;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oczywista oczywistość!

W tym budżecie z nowych produktów ciężko będzie złożyć coś sensownego , ale S/H to można złożyć baaardzo fajny system;-)

 

Ja proponowałem nowe zabawki lampki 7800zł i deski 3400 euracza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 28

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.