Skocz do zawartości
IGNORED

Sonus Faber Extrema


iambr

Rekomendowane odpowiedzi

Magnepan

No chyba trafiłem z tymi Magnatami :)

A co do wzmocnienia to stawiam na Gryphona :)

 

He,he , całkiem możliwe ze to Magnat- firma której początki produkcji przez lata to głośniki samochodowe bardzo średniej klasy . Co do Gryphona

to juz nie wiem ale to kolejna firma którą reprezentował pan Jasik obok Sonus Faber.

 

Tak tak Extremy najlepsze na świecie i niech tak pozostanie ;)

 

Kolego , na przyszłość zastanów się dwa razy zanim zaczniesz pleść farmazony. Po prostu nie strzęp sobie języka i miej szacunek dla innych

i siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He,he , całkiem możliwe ze to Magnat- firma której początki produkcji przez lata to głośniki samochodowe bardzo średniej klasy . Co do Gryphona

to juz nie wiem ale to kolejna firma którą reprezentował pan Jasik obok Sonus Faber.

 

 

 

Kolego , na przyszłość zastanów się dwa razy zanim zaczniesz pleść farmazony. Po prostu nie strzęp sobie języka i miej szacunek dla innych

i siebie.

Już to wszystko na co Cię stać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He,he , całkiem możliwe ze to Magnat- firma której początki produkcji przez lata to głośniki samochodowe bardzo średniej klasy . Co do Gryphona

to juz nie wiem ale to kolejna firma którą reprezentował pan Jasik obok Sonus Faber.

 

 

 

Kolego , na przyszłość zastanów się dwa razy zanim zaczniesz pleść farmazony. Po prostu nie strzęp sobie języka i miej szacunek dla innych

i siebie.

1.A jak by się tak okazało że coś w tym jest. Swojego czasu jakieś 3-4 lata temu miałem możliwość wnikliwego odsłuchu 1005 napędzanych monoblokami Muza i pre pana Wojtka Głowińskiego za żródło to cd BMC. okablowanie Virtual Dynamics. no cóż spociło się parę systemów po kilkadziesiąt tyś. Więc tak do końca to tych Magnatów bym nie skreślał .

2.Magnaty można kupić za około 4000 zł czyli średnio 5 razy mniej niż używane Extremy ale czy grają one 5 razy gorzej ?

Faktem jest iż system którego słuchałem wraz z Magnatami był dobierany bardzo rozsądnie i przez dłuższy okres czasu. Wyciśnięte z nich zostało wszystko co najlepsze. i powiem jedno Nie mają się czego wstydzić Wygląd ,możliwości ,cena to dla mnie kiler. A od od kolumn które kosztują około 20-30 tyś za używki i maja być jakimś wykładnikiem czy wzorem należy wymagać, problem jest wtedy gdy któraś z konstrukcji z niby to słabego pułapu depcze po pietach tym wielkim. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to o co chodzi/??

bo wydawało się,że mają grać na zbliżonym poziomie i do tego byś podobnie wykonane....a to moze już nie byc łatwe....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnat 1005 vs Sonus Faber Ekstrema

Przecież LukRin Was wykręca. A Wy jak dzieci się dajecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to o co chodzi/??

bo wydawało się,że mają grać na zbliżonym poziomie i do tego byś podobnie wykonane....a to moze już nie byc łatwe....

Może inaczej, mam taką samą przyjemność ze słuchania Magnatów jak miałem ze słuchania Extrem. W moim "systemie" według mnie zagrały na podobnym poziomie. Być może zmiana całego toru przyniosłaby inną ocenę, tego nie wiem. Swoją drogą jak sprzedawałem 2 lata temu SF zainteresowania nimi dużego nie zauważyłem, a to taka kultowa kolumna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może inaczej, mam taką samą przyjemność ze słuchania Magnatów jak miałem ze słuchania Extrem. W moim "systemie" według mnie zagrały na podobnym poziomie.

 

Może te Extremy były zepsute;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może inaczej, mam taką samą przyjemność ze słuchania Magnatów jak miałem ze słuchania Extrem. W moim "systemie" według mnie zagrały na podobnym poziomie. Być może zmiana całego toru przyniosłaby inną ocenę, tego nie wiem. Swoją drogą jak sprzedawałem 2 lata temu SF zainteresowania nimi dużego nie zauważyłem, a to taka kultowa kolumna.

Jak kmiałeś za słaby piec to i przyjemności i nie było. No money, no honey...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnat 1005 vs Sonus Faber Ekstrema

Przecież LukRin Was wykręca. A Wy jak dzieci się dajecie.

 

Wygląda na to że granica fantazji może przeobrazić się w dalszy postęp geometryczny widzenia świata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ lukag 72

 

Jakość dźwięku nie ma nic wspólnego z przyspieszeniem i jazdą na metanolu.Silniczek to można również zainstalować do hulajnogi i też to zrobi wrażenie na niektórych ale

tylko na niektórych.Podobnie jest z Magnatami i pewnie znajdą się tacy którzy powiedzą że to najlepsze kolumny jakie w życiu słyszeli :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ lukag 72

 

Jakość dźwięku nie ma nic wspólnego z przyspieszeniem i jazdą na metanolu.Silniczek to można również zainstalować do hulajnogi i też to zrobi wrażenie na niektórych ale

tylko na niektórych.Podobnie jest z Magnatami i pewnie znajdą się tacy którzy powiedzą że to najlepsze kolumny jakie w życiu słyszeli :-)

 

Musisz zmienić nick z Magnepan na Magnatpan ;).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zmienić nick z Magnepan na Magnatpan ;).

 

He,he , ta wypowiedź ( moja ) dotyczy @LukRina i @Likag72 gdyż to ONI twierdzą i sądzą że kolumny Magnat 1005 to prawie Extrema.

@pmcomp patrz posty no.33 , 36 itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He,he , ta wypowiedź ( moja ) dotyczy @LukRina i @Likag72 gdyż to ONI twierdzą i sądzą że kolumny Magnat 1005 to prawie Extrema.

@pmcomp patrz posty no.33 , 36 itd.

1-mogę nawet przyjąć nick :MagnatTurbo: hi hi.

2-nigdzie nie napisałem że Magnaty są prawie jak Extremy.

3-z racji pewnych możliwości szczególnie nie będąc w Polsce miałem niejednokrotnie możliwość słyszeć i dość dogłębnie poznać możliwość wybitnych -bardzo dobrych czy mega drogich konstrukcji. Jakieś tam blade pojęcie o dżwięku wydobywającym się z urządzeń hifi czy hi end mam.

więc rozumiem że kolega zna dobrze możliwości śmiesznego według niektórych Magnata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie cały ten sprzęt audio, nawet najwyższej klasy, to nie ma startu do prawdziwej muzyki na żywo, ale to wiadomo;-)

Magnaty są ok, ale sorki, gdzie i w jakim aspekcie maja być takie jak extremy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie cały ten sprzęt audio, nawet najwyższej klasy, to nie ma startu do prawdziwej muzyki na żywo, ale to wiadomo;-)

Magnaty są ok, ale sorki, gdzie i w jakim aspekcie maja być takie jak extremy?

Nigdy nie będą takie jak Extremy .

 

Ale jedno trzeba powiedzieć kosztują 5 razy mniej a czy grają z 5 razy gorzej to już trzeba oceniać samemu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie będą takie jak Extremy .

 

Ale jedno trzeba powiedzieć kosztują 5 razy mniej a czy grają z 5 razy gorzej to już trzeba oceniać samemu .

Tyle tylko że takie porównanie Extremy to można zrobić z każdą kolumną za 7-8 tys zł. Z każdą.

 

Problem w tym że napisałeś że można "podobnie i taniej" Magnat 1005 i 1009 nie jest w niczym podobny do Extremy. W niczym !

 

Poza tym czy to aby nie Ty sprzedajesz te wybitne a do tego podobne i tańsze od Extermy - Magnaty 1009 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem i pewnie za jakiś czas będę sprzedawał Extremy ,czy to robi jakąś różnice ?

 

Tyle tylko że takie porównanie Extremy to można zrobić z każdą kolumną za 7-8 tys zł. Z każdą.

 

Problem w tym że napisałeś że można "podobnie i taniej" Magnat 1005 i 1009 nie jest w niczym podobny do Extremy. W niczym !

 

Poza tym czy to aby nie Ty sprzedajesz te wybitne a do tego podobne i tańsze od Extermy - Magnaty 1009 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tyle tylko że takie porównanie Extremy to można zrobić z każdą kolumną za 7-8 tys zł. Z każdą.

Oczywiście że można , zrobić nawet trzeba . Ja takie porównania robiłem z wieloma kolumnami, i powiem jedno Magnat nie ma się czego wstydzić nie na darmo została kolumną roku, prawie 100 punktów w branżowych czasopismach . Dlatego właśnie sam musiałem się przekonać co ten zestaw potrafi. Napiszę jeszcze raz nie jest żle, wszystkie aspekty dają ocenę bardzo dobrą. No ale cóż to tak jak z VW Phaeton pukał do drzwi klasy super premium . VW jako synonim samochodu dla mas nigdy nie osiągnie statusu S klasy mercedesa czy innych tuzów tego segmentu. Tak też jest z Magnatem który u nas uchodzi za tanie niemieckie klocki typu

:umca umca : .

Należy jednak pamiętać że nigdzie w tekście nie pisałem że Magnat jest taki sam ,lepszy czy podobny do Extreme.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.