Skocz do zawartości
IGNORED

Nowa akcyza na auta sprowadzone.


rafal735r

Rekomendowane odpowiedzi

Nowe akcyzy dla aut sprowadzanych z zagranicy, czyli znowu gnębimy biednego obywatela:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tabela jest dla mnie absurdalna:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W nowym roku nie opłacalne będzie sprowadzenie jakiekolwiek samochodu, ktory będzie miał kilka lat i większy silnik. Czyli nie stać cię na nowy, zapiepszaj piechotą. Do tego podwyżki OC i znowu mamy w Polsce sytuację gdzie samochód będzie towarem luksusowym. Łatwo można będzie wywnioskować że zdrożeją stare, zajechane gruchoty i efekt będzie całkowicie odwrotny do zamierzonego. Chyba ludzie piszący te ustawy są całkowicie oderwani od rzeczywistości i myslą że każdy zarabia 10tys zł i więcej.

 

Co o tym myślicie, bo dla mnie to trochę irytujące. Ostatnie moje dwa auta były sprowadzone z DE, bardzo dobrze się sprawowały, były w super stanie i nie były drogie. Teraz furtka będzie zamknięta, a te co będą już w PL pewnie zdrożeją. Pomijam fakt że sporo handlarzy straci robote. Plus jest taki że ukróci się oszustom i cwaniaczkom wciskającym szroty z kręconymi przebiegami, ale przecież nie wszyscy to oszuści. Jest sporo powaznych firm i co teraz z nimi? Przepraszamy, zapraszamy do zatrudniaka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to wiemy 500+ sie łata tak trochę bokami. Tzn. Niebezposrednimi podatkami ale wystarczajaco zabojczymi dla kieszeni zeby mogły jakoś ratować budżet

Ale to tylko zuboza Polaków a budżetu w efekcie nie uratuje a pogorszy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że chyba mało kto interesuje się tematem. Chyba wszyscy jeżdżą nowymi futurmi po 150 kola i ich to nie obchodzi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekki zapas koło Poznania jest parę razy przejeżdzaliśmy z Żoną obok całych pół dosłownie Pola jak zboża tyle że rozbitych , oczywiście Poznaniniaki nie omieszkaja podnieść cen i oczywiście samochody staną się bezwypadkowy .

Temat chyba wyczerpałeś całkowicie trafnym zdaniem że ludzie piszący ustawy są oderwani od rzeczywistości .

 

Od siebie dodam że po następne samochody Polacy zwyczajnie wyjadą już za granicę na stałe .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A projekt ustawy już jest? Bo znów se lewaki morde wycierają 500+

Kolejny pisuarowy szczekacz - patriota.

Minister od slajdów na 100 % zadba o wejście tej ustawy. Kończy się kasa na pinset plus

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tak mi się trafiło że teraz szukam samochodu. Byłem dzisiaj w kilkunastu komisach na jednej tylko ulicy w moim mieście. Prawie wszystkie po sąsiedzku. Na komisach straszny młyn. Dużo ludzi się kręciło. Ceny nie z tej ziemi. Handlarze chyba wyczuli że można podnieść na cenach z powodu wejścia tej nieszczęsnej ustawy. Szukam samochodu do 30 000 zł (audi a4 B7 tylko 1.8T lub accord VII V-Tec) można kupić stare ,10-15 letnie samochody, masakra.Nie wiadomo i jeszcze w jakim one są faktycznie stanie. Tylko na serwisie się dowiem.Podejrzewam, że większość to szroty.

Zastanawiam się czy nie odczekać do nowego roku ( mam samochód), może cały ten bajzel się uspokoi.

Najciekawsze, że ceny w Niemczech wcale nie są dużo lepsze (mobile. de i autoscout24). A tu na miejscu mam chociaż szansę o dokładny przegląd na serwisie.

Zauważyłem, że większość mnie interesujacych samochodów jest ze Szwajcarii. Tam chyba ceny są lepsze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam komisy lepiej szukac z prywatnej reki moze drozej choc nie zawsze ale pewniejsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-=SLAYER RUL3Z =-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę mnie nie obrażać , IIIRP już się skończyła.

Zaczeła się dojna zmiana. I wysyp półgłówków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę mnie nie obrażać , IIIRP już się skończyła.

jeszcze parę takich mundrych decyzji i "czwarta" się skończy zanim na dobre się zacznie... trzymajmy kciuki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak ktoś będzie kupował np. Pagani Huayra, to zaoszczędzi ok 1,8 miliona zł. Wystarczy jeszcze na nowego Bentleya dla małżonki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patologia. nic więcej nie mam do dodania w temacie. Szkoda słów. PRL.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się nowe stawki podobają. Wreszcie będzie można kupić sobie bez kombinowania normalne auto z wolnossacym benzyniakiem. Za trzyletniego accorda 2,4l zapłaciłem kilkanaście tysięcy haraczu, teraz byłoby to 2,2 tys.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A projekt ustawy już jest? Bo znów se lewaki morde wycierają 500+

 

A czym se mordę wycieraja prawaki? 4000+?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się nowe stawki podobają. Wreszcie będzie można kupić sobie bez kombinowania normalne auto z wolnossacym benzyniakiem. Za trzyletniego accorda 2,4l zapłaciłem kilkanaście tysięcy haraczu, teraz byłoby to 2,2 tys.

 

To sie cieszę ale my tutaj o pobudkach rządu które wymuszają takie ustawy. A jest tylko jedna pobudka latanie budzetu. Ewentualnie wspomaganie branzy motoryzacyjnej i lichwiarskiem przy okazji.

 

No bo np stara corsa pali 7l/100 ale nkwe popularne teraz suwy juz 2x tyle

Więc sciema o ekologi jest nieprawdą.

 

Wystarczy zrobic proste obliczenia i widać o co chodzi. Na socjalne obietnice i walke ze swiatem za duzo poszło trzeba komuś zabrać. Najlatwiej biedakowi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To sie cieszę ale my tutaj o pobudkach rządu które wymuszają takie ustawy. A jest tylko jedna pobudka latanie budzetu. Ewentualnie wspomaganie branzy motoryzacyjnej i lichwiarskiem przy okazji.

 

No bo np stara corsa pali 7l/100 ale nkwe popularne teraz suwy juz 2x tyle

Więc sciema o ekologi jest nieprawdą.

 

Wystarczy zrobic proste obliczenia i widać o co chodzi. Na socjalne obietnice i walke ze swiatem za duzo poszło trzeba komuś zabrać. Najlatwiej biedakowi.

 

Może jednak przy okazji zapoczątkuje to trend oddawania naszego złomowiska Europy na wschód. Jak już coś staje się nieuchronne to warto też szukać pozytywów. Nowa mazda cx5 2,5 l wolnossąca benzyna pali średnio 8-9 litrów i bije pod tym względem każdego pancerwagena z pseudoekoligicznym TSI o pojemności 2,0 l

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piwo Jasne

(Konto usunięte)

Moja propozycja to nałożyć akcyzę na pensje wszystkich Polaków , gdyż miesięczne wynagrodzenie za pracę staje się w Polsce dobrem luksusowym . Przy 4000 + i 500 + oraz kredytach wynagrodzenie za pracę zaczyna przechodzić do legendy. Pracujący Polacy , emeryci i renciści zaczną ustawiać się w kolejce do Mopsu , gdyż nawet na żarcie nie będzie ich stać bo wynagrodzenie za pracę będzie wynosiło 0 złotych . O samochodach i innych luksusach Polacy będą mogli pomarzyć. Przecież przy 4000 + i 500 + wynagrodzenie za pracę to zbędny luksus , a samochód to czysta utopia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Może jednak przy okazji zapoczątkuje to trend oddawania naszego złomowiska Europy na wschód. Jak już coś staje się nieuchronne to warto też szukać pozytywów. Nowa mazda cx5 2,5 l wolnossąca benzyna pali średnio 8-9 litrów i bije pod tym względem każdego pancerwagena z pseudoekoligicznym TSI o pojemności 2,0 l

 

No tak ale zdajesz sobie sprawę ze na takie auta to może 2-3% Polaków stać. Tak taki mamy dobrobyt. Dlatego żeby sie nachapac trzeba szukać tam gdzie jest najwięcej kasy. Właśnie na tych starych autach bo przeciętny Polak takim autem jeździ. Następnie trzeba wymyślić jakąś bujde np dbanie o ekologie żeby obywatel sie nie polapal ze po prostu chcą go okraść nieoficjalnie bo socjalne pomysły trzeba z czegoś finansować.

I tak powstaja takie pomysły jak ten.

 

Auto przeciętnego Kowalskiego jest bardziej ekologiczne bo tanie i malo pojemne i mało rozbudowane technicznie!!! Ta ustawa tk sciema.

 

Zasłona dymna nad nowymi podatkami. I to dużymi bo teraz trzeba duzych podatków żeby za Jakiś czas nie bylo zapaśći gospodarczej.

 

A wyatarczy nie rozdawać. I nie brać kredytów na rozdawanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto przeciętnego Kowalskiego jest bardziej ekologiczne bo tanie i malo pojemne i mało rozbudowane technicznie!!! Ta ustawa tk sciema.

 

Jak tanie i mało pojemne ( do 1200 cm3) to zapłaci bez względu na wiek maksymalnie 574 zł czyli trochę ponad dwa tankowania do pełna. Czy to dużo czy mało to pewnie zależy dla kogo. W tej grupie pojemności jest wbrew pozorom sporo ciekawych i wcale nie najmniejszych aut, ostatnio taki silnik do octavii nawet wkładają, czy jedzie to nie wiem ale na pewno się toczy:) Zachar robił videotest na autocentrum.pl i dawała radę, a może to nawet był Superb. Problem, w tym że te auta żeby były tanie to muszą się sporo zestarzeć i ten silniczek musi do tego wieku dożyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może to nawet był Superb.

Najmniejszy do Superba to 1,4

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się nowe stawki podobają. Wreszcie będzie można kupić sobie bez kombinowania normalne auto z wolnossacym benzyniakiem. Za trzyletniego accorda 2,4l zapłaciłem kilkanaście tysięcy haraczu, teraz byłoby to 2,2 tys.

Nie każdego stać na trzy letnie auto, tych których nie stać nie będą mogli nabyć samochodu za rozsądną cenę z zagranicy. Zostanie wybór samochodów niższej klasy z silnikiem 1.3. Do mnie to nie trafia.

 

Najmniejszy do Superba to 1,4

To się do jazdy nie nadaje. Osobiście nie stać mnie na utrzymanie takiej jedostki. Wolałbym zwykła benzynę 2.8. W testach nie spalila w cale więcej jak te 1.4, jest mniej awaryjny i tanszy w naprawach. O tym że zywotniejszy to nie ma co wspominać. Ale wychodzi na to że będzie trzeba zapomnieć o większych jednostkach i przesiąść się na motorowery, bo ktoś wyczul siano.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmniejszy do Superba to 1,4

 

Racja ale w Octavii jest jeszcze gorzej niż myślałem, trzy cylindry 1,0 tsi

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Nie każdego stać na trzy letnie auto, tych których nie stać nie będą mogli nabyć samochodu za rozsądną cenę z zagranicy. Zostanie wybór samochodów niższej klasy z silnikiem 1.3. Do mnie to nie trafia.

 

 

To się do jazdy nie nadaje. Osobiście nie stać mnie na utrzymanie takiej jedostki. Wolałbym zwykła benzynę 2.8. W testach nie spalila w cale więcej jak te 1.4, jest mniej awaryjny i tanszy w naprawach. O tym że zywotniejszy to nie ma co wspominać. Ale wychodzi na to że będzie trzeba zapomnieć o większych jednostkach i przesiąść się na motorowery, bo ktoś wyczul siano.

 

Więc jednak powinieneś być zadowolony. Za 10- letnie auto o poj. 2-2,5 l zapłacisz ok. 3,5 tys. Zł. Takie auto będzie warte ok. 30 tys. czyli poprzednio bez okradania państwa przez zaniżanie wartosci auta zapłaciłbyś prawie 6 tys. zł więc w czym problem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój samochód jest wart połowę z 30tys i ma więcej jak 2.5l.

Nie wspomnę o wczesniejszym, gdzie musiałbym zapłacić 18 tys akcyzy, jakiś absurd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to musi być wiekowy rzeczywiście, pewnie W124, ostatni dobry mercedes może jescze rzędowa szóstka ? teraz bez żartów, warto o niego dbać i jeździć jak najdłużej, pewnie już można zarejestrować jako zabytek, chyba wtedy są jakieś zniżki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to jest BMW E39, wcześniej mialem E34 i E38. Teraz E34 nadawało by się na żółtą rejestrację i tylko patrzeć jak rośnie wartość. Już nie można kupić nic zdrowego poniżej 15tys zl. Nawet biedne wersje. Żałuję że ją sprzedałem, ale nie mam gdzie ich trzymać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągają stare złomy, robią z naszego kraju złomisko... ŹLE... rząd robi cokolwiek by ten precedens ograniczyć też ŹLE..

 

pop**** kraj pełną gębą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę żadnego zlomowiska. Od kiedy otwarto granicę, poznikały z naszych dróg prawdziwe złomy. Duże fiaty, łady, polonezy, maluchy jakieś stare skody i inne komunistyczne graciarnie. A teraz będziemy się cofali do tych czasów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto w kraju świeżo od niemieckiego dziadka z przebiegiem 150 tyś km za 20 tyś zł, ten sam pojazd na ogłoszeniach w DE kosztuje 25 tyś zł ma dwa razy większy przebieg i musisz do tego doliczyć koszty ściągnięcia pojazdu. Mówisz że ten w kraju nie jest złomem ? może i nie ale szkop płakał (ze szczęścia) jak sprzedawał.

 

Handlarza przestanie się opłacać sprowadzać wraki, jak chcesz taki kupić to złomu na polskich drogach jest dostatecznie dużo.

 

Wasz lament można porównać do posiadacza v10 w aucie za 500 tyś zł żalącego się na wysokie spalanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.