Skocz do zawartości
IGNORED

Nowa akcyza na auta sprowadzone.


rafal735r

Rekomendowane odpowiedzi

7l Pb w trasie w silniku o pojemności 2.5l to też pewnie bajka. Czytaj wiecej for i dalej sobie mądruj.

a co to ma piernik do wiatraka ?

 

Może jakiemuś gimnazjaliście zaimponujesz.

nie mam już starej BMW... po za tym gimnazjum chyba ewoluowało...

 

Nigdy nie miałem żadnych gazów i tym bardziej trupów z grupy VAG

ale wiesz o nich wszystko i nie omieszkasz je zmieszać z błotem.. oczywiście w internie

 

kóre heblują po 2l oleju na 100km

"przeczytałem w internacie".

 

Mało w roku jeżdżę, mam dostep do taniej benzyny to czemu mam sobie nie pozwalac na wysokie spalanie? Dalej będziesz mi golfa albo nędznego plastikowego Pasata wciskał?

kupujesz co chcesz, rozmowa była o racjonalnym wyborze, powtarzam optimum dla osoby która auta używa prawie codziennie. Zakupy, dzieci do szkoły, praca inne pierdoły, niektórzy w mieście potrafią zrobić ponad 400km w ciągu tygodnia.

 

a ty musisz śmierdzielem zapychać codziennie i się truć :

benzyny generują sadzę kilkukrotnie mniejszą od diesla przez co jest bardziej szkodliwa dla człowieka, do tego wyeksploatowane katalizatory. Byłbym bardzo ostrożny z takimi twierdzeniami.

 

To przejrzyj sobie jeszcze raz te swoje katalogi, ale te BMW, nie VW. Fabrycznie 740i 7s/100km, 5.4l 6.6s/100km.

Moje E38 robiło 100 poniżej 7sekund

dla każdego kto ukończył podstawówkę poniżej to jest 6,6 nie 7.

 

Wiem że możesz być w szoku, bo takiego silnika VW nigdy nie wyprodukowało i nie wyprodukuje. Nie ta liga. Jedynie FSI, TFSi, albo poronione V10 w dizlu palące oliwe jak stary kamaz o kulturze pracy zaporożca.

doczytaj (lub zmień forum) bo Ci się silniki pomieszały.

 

dzisiaj v6 ma osiągi lepsze od v12 do którego się tak szeroko uśmiechasz przy zachowaniu zbliżonej masy i większego obciążenia w postaci napędu. 3.0 TFSI po niewielkim zabiegu przebija 450 konia niuta od samego dołu trzyma płasko Moc dostępna zawsze, kiedy chcesz to masz. Silniki BMW to też małe zap.. choć nie wszystkie ukłądy doładowania są takie fajne.

 

18 tys to dla ciebie parę stówek? Zapoznaj sie najpierw z tematem w którym bierzesz udział.

w tabeli nie ma takiej opcji.

 

Skoro masz tyle siana to na co ci 10 letnie VW? Coś pogmatwałeś. Znowu.

nie mam VW, nie mam "tyle" siana a auto mi po prostu wystarcza, nie czuję potrzeby zmiany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale V6 to nie będzie nigdy V12 choć by ch... na ch... stanął. Zadzwoń to Astona i im to powiedz :) albo niech wepchaja do DB9 V10 w dizlu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

v6 jak sama "nazwa" wskazuje to v6 i nie ma nawet próbować udawać v12. Silniki v8, v10 supercharged (zwłaszcza te amerykańcke) też są i też mają kosmiczny potencjał. Dałem tylko prosty przykład jak się wszystko zmienia a Ty znowu walisz głową w ścinę, nabierz dystansu i zmniejsz zoom.

 

Diesli nie radzę dyskryminować, z samego założenia mają większą sprawność a przy dzisiejszej technologii trudno określić co jest lepsze. Pamiętaj że 6 garowe diesle po koksie potrafią rywalizować z autami mające na pokładzie wolnossące v8 z rodziny M/RS. Uświadom sobie że żyjesz w czasach gdzie 3 litrowy diesel potrafi mieć 400 koni, albo i więcej jeśli mówimy o wersja z dwiema czy trzema sprężarkami.

 

Dzisiaj pewnych benzyn jest bardzo niewiele zarówno w VAG'u jak i BMW.. jak to mówi znajomy silniki N/A są dla zamulaczy (i niestety najbardziej na tym cierpią)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A potrafisz zrozumieć że dla innych samochód to nie tylko pudło do jazdy po bułki? A jeżeli nawet to chcą jechać po swojemu i to w cale nie drożej jak nowszym VW czy innym plastikiem?

Pierwsze E34 miałem 5 lat, w te auto włożyłem najwięcej, jakieś 5tys za same części eksploatacyjne. Myslę że to nie wiele biorąc pod uwagę czas. Przy odsprzedaży straciłem może 2tys złotych, bo kupilem ją za 7tys, a poszła za 10. A jak bym sprzedał koła normalnie to jeszcze bym na niej zarobił, bo miałem rzadkie BBSy RC 090 8 + 9J za które zapłaciłem grosze. Ale sprzedałem je bratu za pół ceny. A drewnianą kierownicę z litego orzecha, którą sobie skombinowąłem za darmo oddalem jemu też za free, a teraz trzeba za taka dać 1500zl. na drugim E38 nie starciłem ani złotówki, a włożyłem w nią same kosmetyczne rzeczy, na kolejnym E39 jeszcze bylem 2tys do przodu mimio tego że jeździłem nią prawie rok, zrobilem opłaty akcyzowe etc. A była w stanie nie nagannym jak na swój wiek. Oryginalny przebieg 198tys, jeden właściciel. Do dziś bym ją jeździł gdbyby nie manual, którego nie znoszę, ale byłem pod murem dlatego ją wziełem. Kupił ją mechanik z zawodu, udostepniłem mu nawet podnośnik z niedzielę a z ceny zbił całe 200zł bo sam widział w jakim stanie jest auto. Za obecne E39 zapłaciłem śmieszne pieniądze, oglądałem po lifty po 20tys, a pod nosem miałem ładnego przedlifta za pół tej ceny i dwa razy lepszego. W nią też włożyłem samą kosmetykę, oleje, filtry i takie bzdety. Nawet sprezentowałem sobię drewnianą kiere i inne dodatki, bo zostało mi sporo kasy. Dziś jakbym chciał ją sprzedać też nie stracił bym ani złotówki, bo jak napisałem wcześniej TRZEBA WIEDZIEĆ CO SIĘ KUPUJE. A ty mi wyjeżdzasz z jakimś dymieniem na biało, zepsutymi automatami i innymi bzdetami wyjętymi z kosmosu. Żeby było ciekawiej mam jeszcze w niej oryginalne zawieszenie M Pakiet, wszystko na oryginalnych częściach, bo też nie dawno przyjechała z DE. Dlatego założyłem ten temat, bo dla mnie, pasjonata, zamknie się furtka z fajnymi samochodami. Nie każdy musi być gruzem po dachowaniu, choć nie są to nowe samochody. Na swojej też zauważylem trochę kity na tylnych drzwiach i koło przedniego błotnika, ale czym to jest w stosunku do 19lat, stanu techicznego i tej śmiesznej ceny. Ale tak to jest jak 90% ludzi szuka BMW za 5tys złotych, potem płacz na forum że trzeba 10 władować. No trzeba jak sie kupuje BMW zamiast golfa za 5tys.

 

A te wnętrza mnie uspokajają, nie szare i srebrne plastiki udające aluminium. Pseudo welury, albo skóry takiej jakości że jak tego dotniesz to jakbyś cerate macał.

b7db417ad45a47562befea83da3d23e6_1.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam pisałeś że wali Ci na biło (strzelam że uszczelka) a rozrząd halsuje bo nie chce Ci się wymienić napinacza.

 

fotel dałbyś do renowacji, nie ma swojego profilu i wygląda obskurnie.. drewno w aucie to nigdy nie były moje klimaty, nawet w 560 SEC jakąś tak.. ale z drugiej strony co innego dać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dość ze wieczorem pijesz to od rana też? Boże. Co ty chlopie poleciesz? Jaki rozrząd, jakie uszczelki? Fotel praktycznie nie ma zużyć, o czym ty do mnie rozmawiasz czlowieku? Ale z ciebie już taki typek. Zastaw sie a postaw sie.

Bez odbioru, nie mam z toba o czym rozmawiać. Drugi mudzia, odwróci wszystko na opak i jeszcze będzie dumny z siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to widocznie na zimę fotele w BMW zmieniają kolor i strukturę.

 

jak ktoś jest ograniczony do dwóch modeli jednego koncernu to faktycznie dość trudno o nim rozmawiać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym se mordę wycieraja prawaki? 4000+?

Odmienia się prawiczki :)

 

Ściągają stare złomy, robią z naszego kraju złomisko... ŹLE... rząd robi cokolwiek by ten precedens ograniczyć też ŹLE..

 

pop**** kraj pełną gębą.

To niestety jedynie łatanie budżetu. Wystarczyło wprowadzić obowiązkową rejestrację i zakup oc na każde sprowadzone auto. Jakby złom postał kilka lat to cwaniaczek by płacił realne składki. Stacje kontroli pojazdów i przepuszczanie wszystkiego jak leci to kolejny problem. Realnie niczego nie odsiewają. Ostatnia rzecz to sprzedaż " na Niemca", taki proceder powinien być obłożony bardzo dotkliwą karą finansową, to jest zwykłe oszustwo i ucieczka przed odpowiedzialnością za sprzedawany szrot.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacje kontroli pojazdów i przepuszczanie wszystkiego jak leci to kolejny problem. Realnie niczego nie odsiewają.

nie tylko stacje są problemem, firmy na swoich stronach, forach, reklamach mówią o usuwaniu DPF'a katalizatora i nikogo to nie rusza.. koleś kupuje sobie stare v8 wycina katy bo przecież 2 tyś na nowe nie da.. (tu akurat przypadek audi).

 

Pokaż swojego kibelwagena jak masz jaja, zobaczymy tą wyciochraną cerate.

i po co mnie znowu obrażasz ? ja się nie "wożę" po ośladach a stara BMW , audi czy inne auto już dawno na wielu przestało robić jakiekolwiek wrażenie. Ja nie mam problemów emocjonalnych, nie muszę się chwalić, licytować i dowartościowywać na forach.

 

naprawdę tak trudno dać tapicerkę do prania ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że nie używasz słów obraźliwych nie znaczy że nie obrazasz mnie. Manipulujesz każdym moim postem jak dzieciak. Normalna konwersacja z toba jest nie możliwa. Trzeba po stokroć prostowac twoje kocopoly, które wyprowadzasz w moją stronę. Nie wiem kto tu się chwali i kreuje na wielkiego znawcę motoryzacji? Specjalista od vagow, bmw, hond. Porsche, astona i lambo też ogarniasz? Masz jakieś ciekawe rady dla użytkowników. A może to ty się dowartosciowujesz udowadniając jaki to VW jest zajebisty w porównaniu do BMW? Jakie ma wspaniałe rozpadajace się DSG, jakie świetne trzeszczace plastiki, palące olej silniki, co jeden to lepszy nie wypal.

 

Jak nie wiesz po co istnieją fora entuzjastów tego czy owego to ja nic nie poradzę. I kiedy mam dać wnętrze do prania? Teraz, przy takiej temp. jak samochód mam od dwóch miesięcy. Umowe też wkleić z datą?

 

A teraz po raz drugi i ostatni kończę rozmowe z tobą. Beton jesteś do którego i tak nic nie dotrze. Nie chce mi się już tłumaczyć setny raz tego samego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jeszcze bardziej optymistyczna tabela:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

560 000 za samochód po 2004r z silnikiem ponad 4.0. Haha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprasza się o prowadzenie pyskówek off-topic na priv'a. Tabela była już wklejana i jest ponoć nieaktualna. Wydaje się, że całe to zamieszanie ma na celu zasianie paniki i zmuszenie ludzi do desperackich zakupów przed 1 stycznia, tak żeby jeszcze w tym roku ściągnąć jak najwięcej akcyzy. Gospodarka staje, budżet się sypie, no to mamy nerwowe ruchy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprasza się o prowadzenie pyskówek off-topic na priv'a. Tabela była już wklejana i jest ponoć nieaktualna. Wydaje się, że całe to zamieszanie ma na celu zasianie paniki i zmuszenie ludzi do desperackich zakupów przed 1 stycznia, tak żeby jeszcze w tym roku ściągnąć jak najwięcej akcyzy. Gospodarka staje, budżet się sypie, no to mamy nerwowe ruchy.

 

Oby tylko propaganda jednej czy drugiej strony. Bo niczego dobrego z tego nie może wyjść za biedne społeczeństwo mamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprasza się o prowadzenie pyskówek off-topic na priv'a. Tabela była już wklejana i jest ponoć nieaktualna. Wydaje się, że całe to zamieszanie ma na celu zasianie paniki i zmuszenie ludzi do desperackich zakupów przed 1 stycznia, tak żeby jeszcze w tym roku ściągnąć jak najwięcej akcyzy. Gospodarka staje, budżet się sypie, no to mamy nerwowe ruchy.

To jest inna tabela, z przed 4 dni. Uprasza sie o uwazne czytanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jesli to przejdzie to straci wiekszosc obywateli.

Uzywane samochody pojda do gory bo nie bedzie opłacało sie sprowadzac z zagramanicy kilku/kilkunastolatków tak jak teraz.

 

TO co bedzie to jeszcze wiekszy szrot po jeszcze wiekszych przygodach (4 bezwypadkowe cwiary) bo hanlarze beda musieli rekompensowac sobie straty.

 

Mamy i tak chore opodatkowanie - czy niemiec placi PCC jak kupuje uzywane auto??

 

Widac ze lobby eco debilowate i dealerskie promuje NOWE kibelwageny z silnikami od młynka do kawy.

 

Tylko ze na nowe przyzwoite auto to Kowalski bedzie musial tyrac pare lat. A na uzywke go stac nie bedzie ....

 

Cofamy sie...pomijam juz kwestie kolekcjonerskie. Takie V8 z lat 80 teraz to bedzie fiu fiu....

 

Kasy wiecej nie bedzie w skarbie panstwa bo ludzie po prostu omina to inaczej. Firmy w Czechach, UK itd...jakies szemrane wypozyczalnie itd....

 

kto bedzie chciał nabyc nowe luksusowe auto jest wygrany...ale to przeciez moze 1% sprzedazy.

 

Chore bo srednia klasa dostanie po dupie. Biedaka i tak stac nie bedzie a tylko bogaty zarobi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to trochę gabaryt absurdu, trochę trudno mi uwierzyć że taki bubel przejdzie (choć wszystko jest możliwe), trzeba czekać na jakieś rzetelne i potwierdzone informacje.

 

Po naszej publikacji dotyczącej akcyzy Ministerstwo Infrastruktury wycofuje się z zaproponowanych na posiedzeniu komisji stawek, jakie pojawiły się w oficjalnym projekcie ustawy. Jak tłumaczy, tabela miała charakter roboczy i poglądowy.

 

To jest inna tabela, z przed 4 dni. Uprasza sie o uwazne czytanie.

tabela jest ta sama, identyczna bez żądnych zmian i jak słusznie zauważył Genesis nieaktualna. Potwierdzam, uprasza się o uważne czytanie, również tabelek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabela którą wkleiłem w pierwszym poście:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żeście się chłopaki spięli. Wyluzujcie i kupcie sobie japończyka prawdziwego, takiego accorda jak mój, zresztą niebawem sprzedaję bo lubię często zmieniać, a tym zrobiłem 100 tys. bez żadnych problemów z hydraulicznym automatem, dla zabawy nawet z łopatkami przy kierownicy. Silnik 2,4 benzyna VTEC, wolnossące 201 KM, kręci do 7 tys. obrotów. Tylko, że nie będziecie mieli o czym dyskutować bo w tym aucie się nic nie dzieje, nudy panie, nudy:))

 

Wlasnie 4 dni temu kupiłem accorda VII.

Szukam książki obsługi w pdf. Nie masz może?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angielską zalazłem.

Ale mi potrzeba w ojczystym języku.

Poszukam na elektrodzie

Dzieki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wlasnie 4 dni temu kupiłem accorda VII.

Szukam książki obsługi w pdf. Nie masz może?

 

Moja to VIII, zresztą mam tylko papierową, więc nie pomogę:(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja to VIII, zresztą mam tylko papierową, więc nie pomogę:(

 

OK :)

Już sobie załatwiłem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jesli to przejdzie to straci wiekszosc obywateli.

(...)

Chore bo srednia klasa dostanie po dupie. Biedaka i tak stac nie bedzie a tylko bogaty zarobi.

 

Jak sobie suweren wybrał, tak będzie miał. Było pomyśleć wcześniej, a nie płakać teraz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie suweren wybrał, tak będzie miał. Było pomyśleć wcześniej, a nie płakać teraz.

 

A Ty myslisz ze PEŁO zrobilo by inaczej? Czy oni tam CHARYTATYWNIE siedzieli???

 

Nazwali by to podatkiem ekologicznym ot i cala filozofia i by powiedzieli ze wymogi UE takie sa.

Ci po prostu nie umieja tego ładnie w słowa opakowac.

 

Zreszta ciekawe czy zadyma z ta "akcyza" ktora w UNI jest przeciez z natury nielegalna nie jest wywołana sztucznie (taki medialny rwetes)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty myslisz ze PEŁO zrobilo by inaczej?

Nie byłoby 500+, RM i ekshumacji do sfinansowania

 

Dojna zmiana też kosztuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty myslisz ze PEŁO zrobilo by inaczej? Czy oni tam CHARYTATYWNIE siedzieli???

 

Nazwali by to podatkiem ekologicznym ot i cala filozofia i by powiedzieli ze wymogi UE takie sa.

Ci po prostu nie umieja tego ładnie w słowa opakowac.

 

To wszystko oczywiście twoja fantazja Robercie. Wyłącznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.