Skocz do zawartości
IGNORED

Który Amplituner Stereo wybrać


Kopciu1

Rekomendowane odpowiedzi

Podłączałem na przykład pod Rotela RA-1520, Denona PMA1500EA i inne podobne cenowo wzmacniacze kilka różnych źródeł ( Rotel RCD-991, RCD-971, tańsze odtwarzacze Marantza, DVD Denona 3910, oraz ....jakiś tani za 5 zł odtwarzacz Manta) i nie powiedziałbym aby w przypadku budżetowych konstrukcji źródło miało aż tak znaczący wpływ na charakter całego zestawu.

 

Dla mnie to kolumny i wzmacniacz napędzają system.

No chyba że mam nierozpoznaną, wrodzoną głuchotę :-)

A tu sie akurat zgodzisz z Kolega ,zoznice pomiedzy zmienanymi i zrodlami beda niewielkie . Co innego jezeli zmieniamy zrodlami w drogich przemyslanych zakupowo systemach ,tu moze okazac sie ze dopelnieniem calls in jest wlascicieli odpowiednie zrodlo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RCD-991, RCD-971, tańsze odtwarzacze Marantza, DVD Denona 3910, oraz ....jakiś tani za 5 zł odtwarzacz Manta) i nie powiedziałbym aby w przypadku budżetowych konstrukcji źródło miało aż tak znaczący wpływ na charakter całego zestawu.

 

Dla mnie to kolumny i wzmacniacz napędzają system.

No chyba że mam nierozpoznaną, wrodzoną głuchotę :-)

 

Tego nie twierdze, Ale czy przy Mancie nie słyszałeś różnicy do wspomnianego Rotela?

Dla przykładu dwa proste DACi Cambridge 100 i Musical Fidelity V-dac. Grają tak odmiennie że myślę na nisko budżetowym systemie słychać różnice.

Wiem że są spory o różnice brzmienia systemu przy wymianie kabli, ale źródła to jeszcze nie słyszałem.

Chyba że to akurat był dobry model Manty. Bo takie założenie też jest realne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą Mantą to była niezła jazda, nie powiem, bo spodziewałem się padaki i wielkiej wręcz totalnej porażki, a tu oczywiście odstawał od pozostałych, szczególnie od odtwarzaczy CD, ale jak na 5 złotych grał naprawdę bardzo, a to bardzo poprawnie. Normalnie Best Buy :-)

 

Może to była zasługa wzmacniacza i kolumn? :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe,

Chodź ja też spotkałem się z kilkoma produktami które grały lepiej niż wyglądały czy kosztowały.

Może faktycznie to był jakiś udany model :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ta biedna Manta zmiotła osławionego Samsunga, modelu nie pamiętam, ale wszędzie o nim było w zachwytach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow a patrzcie na to jaki potężny sprzęt, takie coś mi się marzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zestaw oferuje moc 3500 W P.M.P.O. na każdy głośnik (7000 W P.M.P.O. sumarycznie)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacze Onkyo? One są naprawdę średniej jakości. Bardzo słaba wydajność prądowa przekłada się na słabą dynamikę (są nijakie) i wyostrzone górne pasmo zlewające się z podbita średnicą.

W przypadku Onkyo TX 8150 pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą. Wydajność wystarczająca do bez problemowego napędzenia dużych podłogówek w ponad 45m2 pokoju. Znakomita dynamika, mocny kontrolowany bas, znakomite średnie i wysokie tony. Nic się nie zlewa, nie dudni, czyste i naturalne brzmienie. Do średniego mieszkania wystarczy aż nadto. Polecam wypróbować :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydajność wystarczająca do bez problemowego napędzenia dużych podłogówek w ponad 45m2 pokoju. Znakomita dynamika, mocny kontrolowany bas, znakomite średnie i wysokie tony. Nic się nie zlewa, nie dudni, czyste i naturalne brzmienie.

Nie odpowiedziałeś na pytanie o to, z jakimi sprzętami porównywałeś, a jedynie powtarzasz słowo w słowo swoje zachwyty używając słów adekwatnych do sprzętu hi-end. Praktycznie z żadnym z powyższych określeń nie mogę się zgodzić - niektóre są w 100% nietrafne wg mnie (o bezproblemowym napędzeniu podłogówek pisaliśmy na poprzedniej stronie - ani trochę się do tego nie odniosłeś, tylko powtarzasz w kółko to samo, ponadto nic się nie zlewa? Sittek trafnie opisał o zlewającej się średnicy, ja bym dodał do tego wyższy bas, jednak ponownie - pytanie z czym porównywałeś, że dla Ciebie gra to znakomicie), a inne tylko częściowo - bo nie licząc pogrubień (wynikających z uwypuklenia średnicy) i chropowatości w górze, to brzmienie rzeczywiście można określić jako w miarę naturalne.

 

Tak czy inaczej, życzę kolejnych radości ze słuchania, bo jest to niezły sprzęt, a po prostu wg mojej oceny nieadekwatne są względem niego opisy o aż tak znakomitych aspektach jego brzmienia. Mi osobiście najbardziej przeszkadzałaby w nim jakość wbudowanych odtwarzaczy - tym samym określam się po tej stronie barykady, dla której źródło ma wielkie znaczenie również w tej klasie sprzętu. Wcześniej w rozmowie wyszło, że inaczej to wygląda w przypadku bardziej budżetowych urządzeń, na przykładzie amplitunera wielokanałowego z tego przedziału cenowego co omawiane amplitunery stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklamują te manty na TVP 2 w voice od Poland czy cis takiego. Na pewno nie źle się sprzedają.

 

Kwasior21 ten marantz nie ma tyle watow. Zobacz na jego pobór z tyłu urządzenia. Będzie miał pewnie w okolicach 20 może 25. Co nie zmienia faktu że małe podłogowki z nim zagrają. Chodź raczej nie neutralne i nie liniowe.

 

Pozdrawiam

 

Black friday / tniemy ceny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Onkyo TX 8150 pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą. Wydajność wystarczająca do bez problemowego napędzenia dużych podłogówek w ponad 45m2 pokoju. Znakomita dynamika, mocny kontrolowany bas, znakomite średnie i wysokie tony. Nic się nie zlewa, nie dudni, czyste i naturalne brzmienie. Do średniego mieszkania wystarczy aż nadto. Polecam wypróbować :)

Niestety nie masz większego osłuchania ale cieszę się, że ci odpowiada, to chyba powinno być najważniejsze. Jednakże jeśli dane będzie ci odsłuchać tych samych kolumn z naprawdę wydajnym prądowo wzmacniaczem stereo na 100% przekonasz się jak bardo względne są nasze wrażenia z odsłuchów. Ten Onkyo niestety, jak dla mnie, jest zwyczajnie przeciętny i mało dynamiczny. Podawane waty nijak mają się do prezentowanych możliwości wzmacniaczy oferujących choćby 2x40W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiu, Ty znowu swoje. Nie wiem jak z Tobą dyskutować, więc wyjaśnię po raz ostatni. Dyskutujemy o stereofonicznym amplitunerze z funkcjami sieciowymi w cenie lekko powyżej 2000 zł w dziale START. Wi-fi, bluetooth, sterowanie smartfonem/ ipadem, dac,dab,radio internetowe, deezer,regulowane wejścia cyfrowe( i analogowe),usb to funkcje których potrzebowałem i Onkyo TX 8150 spełniał w ...150 % moje wymagania dotyczące funkcjonalności, więc zamówiłem go z możliwością ustawowego zwrotu - miałem pewne obawy, że sobie nie poradzi w > 45 m2 z Polk Audio RTiA7 i muzyką której słucham - raczej klasyka rocka 70-90, punk rock, r&r, pop 70-90. Poleciały : Pioruny, Skorpiony, Floydzi, Ramonsi, Zeppelini, Elvis, Abby, Bee Geesi - Onkyo miło mnie zaskoczył. Brzmiał pewnie i bardzo realistycznie... na koniec moja faworytka Natalia Sikora - ostateczny test. Znakomicie - jak na żywo. Nie musiałem nic zmieniać i wymieniać.

Dla takiego starszego , przeciętnego miłośnika muzyki jak ja - który na "paru" koncertach już był i jeszcze ( mam nadzieję) będzie , "trochę" czasu, na słuchaniu muzyki spędził i z budżetem takim , a nie innym - wystarczy. Jestem w 100% rozanielony. Pozdrawiam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiu, Ty znowu swoje. Nie wiem jak z Tobą dyskutować, więc wyjaśnię po raz ostatni.

Ależ Ty niczego nie wyjaśniasz prócz tego, iż jako nieosłuchanemu, spodobał Ci się pierwszy sprzęt tego typu na który trafiłeś, i nie masz żadnego porównania, co jest oczywiste po Twoich opisach o czyściutkim brzmieniu, bez zlewania się, ze znakomitym basem i sopranem - to określenia totalnie nieadekwatne do brzmienia Onkyo, na tle innych wzmacniaczy. Yamahę mógłbym tak określić, bo gra naprawdę czysto, precyzyjnie i gładko, ale nie Onkyo, które jest co najwyżej przyzwoite - i ta przyzwoitość może okazać się akceptowalna. :) Ale przemiło przeczytać, że potrafi również wprowadzić w rozanielenie! To naprawdę miłe! Pozdrawiam! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiu i Sittek macie rację. Inni też, ale gdzie się podział autor tematu ? My się tutaj produkujemy, a On nic. Cicho sza, jak makiem zasiał. Nieładnie ;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiu, Ty znowu swoje.

Misiu zrozumiał : co by nie pisać jesteś faktycznie zadowolony z zakupu :-)

również pozdrawiam i życzę ciągłego banana w trakcie odsłuchów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiu i Sittek macie rację. Inni też, ale gdzie się podział autor tematu ? My się tutaj produkujemy, a On nic. Cicho sza, jak makiem zasiał. Nieładnie ;)

Może szczenkę zbiera z podłogi,po odpaleniu sprzętu ;)

Przy okazji fajnie cena spadła tego Onkyo TX8150

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji fajnie cena spadła tego Onkyo TX8150

 

Zgadza się od soboty jest nowa cena :)

Zapraszam po ceny.

Pewnie to przygotowanie pod wejście modelu: Onkto RN855

 

Nie tyle wejście co zastąpienie :)

teraz moda na takie małe wynalazki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.