Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw stereo do rapu (nowy lub uzywany)


Rapnastyk

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrywieczor,

Szykuje sie z zamiarem stworzenia sobie jakiegos dobrego zestawu stereo (moj pierwszy). Chetnie kupie jakis sprzet uzywany jezeli pozwoli mi to cieszyc sie lepszym o klase dzwiekiem. Lecz nowe sprzety tez moge brac pod uwage. Pokoj ktory mam do tego przeznaczony ma 18.5m2. Audio bedzie stalo na swojej scianie dluzszej, bez jakichkolwiek mebli obok. Sciana ta ma 4.65m a pokoj ogolnie jakies 4.65mx4m kwadratowych. Liczac od krawedzi tylnej kolumny do sciany tylnej pokoju kolumny moga byc wysuniete na 25-30 cm. Pokoj pusty nie jest. Sa zaslony grube. Mam duzy dywan na podlodze. Meble na scianie ktrotszej. Obrazy na scianach itp. Kanape czyli miejsce odsluchu naprzeciw mojego stereo ktore bym postawil czyli jakies 2.60m od audio do siedziska kanapy. Przewaznie slucham rapu francuskiego, amerykanskiego i rumunskiego. Dlatego cenie sobie przyzwoity mocniejszy bas, wokale a raczej nawijki raperow wyrazne ale nie przejaskrawione, nie meczace jakimis piskami. Bardziej cieple. Czego szukam co potrzebuje? Wzmacniacza, odtwarzacz plytek cd, pare kolumn, chetnie jakis DAC do podlaczenia innych urzadzen. Budzet na nowy jak i uzywany sprzet przeznaczam taki sam czyli 8000 zl. Czy sa szanse cos za to stworzyc?

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Biorąc pod uwagę Twoje preferencje, zwróciłbym Twoją uwagę na zestaw oparty na wzmacniaczu NAD C356 BEE z wbudowanym modułem DAC (http://q21.pl/nad-c356-bee-dac.html), odtwarzaczu NAD C546 BEE (http://q21.pl/nad-c546-bee.html) oraz zestawie kolumn Focal Chorus 716 (http://q21.pl/focal-chorus-716.html). To konfiguracja, która powinna Cię brzmieniowo w pełni usatysfakcjonować.

Jako alternatywa spójrz proszę na system Cambridge Audio CXA60 z odtwarzaczem CXC (http://q21.pl/cambridge-audio-cxa60-cxc.html) oraz zestaw kolumn Pylon Audio Sapphire 25 (http://q21.pl/pylon-audio-sapphire-25.html).

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji. Poza podanymi powyżej w salonie mamy dziesiątki innych zestawowi elektroniki i kolumn które można odsłuchać w komfortowych warunkach.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rade: olej rady szanowanego na Forym q21 i kup cos, co doradzi Ci w Media Markt sprzedawczyk przebranzowiony z dzialu owoce-warzywa na AGD.

 

Pomyliles chlopcze salon z handlarzem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Moja rada:

Znajdz taki salon, gdzie maja dziesiątki zestawow elektroniki i kolumn które można odsłuchać w komfortowych warunkach. Udaj sie na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji. Zapytaj jaka biorąc pod uwagę Twoje preferencje konfiguracja, powinna Cię brzmieniowo w pełni usatysfakcjonować. Spojrz na alternatywy. Popytaj, popros o oferte finansowa. A na Forum nie mecz buly. Calkiem spory budzet 8000 - dasz sobie rade!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q21 poleca to co jest faktycznie sprawdzone i ma dobre brzmienie,radzę posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8000 to duzy budzet... za duzy, aby polegac tylko na opiniach z Forum. Nie to, zeby Ci zle radzili. Mi radzili dobrze. Kazdy nowo zakupiony sprzet mial zalety, o ktorych wspominano. Niestety kazdy rozmijal sie z moimi gustami. Aktualnie jako posiadacz pieciu wzmacniaczy i dwoch zestawow kolumn uwazam, ze zdefiniowalem swoje potrzeby i... czekam na dostarczenie ostatniej juz mam nadzieje pary kolumn. Z jednym z trzech moich wzmacniaczy juz musi zagrac dobrze!

 

Ale do rzeczy. Nie jestem zlosliwy, ale chcialbym zebys Ty uniknal takiego zamieszania. Nie wiem na czym sluchasz teraz. Jezeli na "niczym" to kup cos uzywanego, co odsprzedasz bez wiekszej straty. Jakis dosc mocny japonski wzmacniacz i solidne kolumny (yamaha+mission?). Albo wez na testy z salonu cos taniego co Ci poleca. Posluchaj troche i wyrob sobie zdanie. Zanim wydasz 8000 musisz miec wyraznie sprecyzowane oczekiwania. Bo inaczej moze sie okazac, ze u kumpla bedzie przyjemniej gralo z microwiezy za 1000.

 

Na czym teraz sluchasz i jak wrazenia?

 

Ps. Nie musisz od razu kupic tego, co poleci Ci q21 albo ktokolwiek inny. Ale od tego mozesz zaczac odsluchy. Aby kupic cos, co Cie usatysfakcjonuje. I to przez dluzszy czas. Bo jezeli aktualnie sluchasz na "niczym" to z powodu przeskoku jakosciowego spodoba Ci sie wszystko.

 

Ps. Dziekuje za przeniesienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządek przywrócony.

Bany dane przez Rapnastyk zdjęte.

A sam założyciel wątku zgłosi się do mnie za 3 dni po zdjęcie swojego bana.

 

Proszę o kulturalną dyskusję co wiąże się także z pisaniem w sposób ORTOGRAFICZNY I GRAMATYCZNY.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoja droga to zamierzam namowic kumpla sluchajacego rapu na przejscie na hi-fi z Creative 5.1. Co polecacie z jak najtanszych uzywek (wzmacniacz i kolumny)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewaznie slucham rapu francuskiego, amerykanskiego i rumunskiego. Dlatego cenie sobie przyzwoity mocniejszy bas,

Do takiej muzyki porządny subwoofer by też się przydał, bądź kolumny z co najmniej 25 cm. wooferami - inaczej będzie brakować tego niskiego, specyficznego buuuuuuuummmm. Mówię serio :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Zapraszam Cie do nas na odsłuch. Posłuchasz kilku modeli stwierdzisz który jest Ci bliższy. Ewentualnie jeśli stwierdzisz że to jednak nie do końca to będziesz szukał wśród używek, ale będziesz znał już swoje preferencje dźwiękowe.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolega sprzedaje własny wyrób. W zeszłym roku na AS w wersji półaktywnej pokazał, grało to całkiem fajnie, możesz rozważyć.

Do takich cięższych brzmień jak znalazł, podstawa basowa zapewniona, reszta też na poziomie. Tylko mocy w zasilaniu musisz sporo zapewnić żeby pokazały co potrafią, bo potrafią sporo przyjąć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panu dziekuje. W kazdym temacie widze to samo wszystkim polecacie na jedno kopyto.

Ja tutaj z kolegą się zgadzam.To samo widzę.Jakoś inni koledzy z branży nie kończą tematu nawet jak chodzi o używki i starają się pomóc dobrą radą.Q21 jak nie zarobi to nie poradzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aczego oczekujesz? Ze ktos po jednym lakonicznym poscie trafi z wyborem zestawu idealnie w Twoje gusta? Obaj dealarzy zaproponowali najsensiwniejsze przy tej kwocie rozwiazanie - udac sie do salonu i wybrac najlepsze rozwiazanie z pomoca sprzedawcy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.