Skocz do zawartości
IGNORED

Potrzebuje rady przy wyborze kolumn .


mar.s

Rekomendowane odpowiedzi

 

Akurat Twoje Sonusy są fantastyczne ! Kij w oko jakie mają komponenty ;)

 

 

Jesteście fantastyczni !!!

Chłopak zmienił kolumny na lepsze , bardziej mu się podobają ..zapytał tylko o możliwości lepszego basu i od razu wylał się hejt ...sprzedawaj do bani z tym ..;))

Elb to nie do Ciebie , tak ogólnie ;)

Diapason produkuje te głośniki ponad 25 lat praktycznie bez zmian ( tak pewnie tylko z przyzwyczajenia;) ..

..ale " znafcy " od razu wiedzą , ze trzeba je szybko sprzedać , bo nie grają ..

 

Jesteście super !!!:)))

 

 

Nie rób gwałtownych ruchów , to są fantastyczne głośniki .

Jak już wspomniałem od stycznia poprawa akustyki . Panele w koncu zamowione. Na początek idzie ściana tylna , przestrzeń za kolumnami. Zaraz potem miejsce pierwszych odbić na suficie.

 

Co do kolumn to podchodzę do tego za tak się wyrażę na lajcie. Dla niektórych kupno w ciemno to głupota, dla mnie fantastyczna zabawa. Zresztą nie tylko ja na tym korzystam , ale i grono znajomych którzy mają okazję poznać nowe konstrukcje.

 

Wczoraj u kolegi Roberta Diapasony podpielismy pod lepsza elektronikę (topowy set manleya) , w pokoju o lepszej akustycNe niż u mnie . Znajomy slucha na loganach wiec porównywanie nie miało sensu .

Jak na wielkosc tych kolumn i urzycie jak ktos okreslil "tanich" komponentow zagrało to bardzo ciekawie . 24m wypełnione dźwiękiem po sam sufit. Bas uległ poprawię, lecz niedosyt wciąż zostaje . Cudów nie ma .

 

 

Akurat Twoje Sonusy są fantastyczne ! Kij w oko jakie mają komponenty ;)

 

 

Jesteście fantastyczni !!!

Chłopak zmienił kolumny na lepsze , bardziej mu się podobają ..zapytał tylko o możliwości lepszego basu i od razu wylał się hejt ...sprzedawaj do bani z tym ..;))

Elb to nie do Ciebie , tak ogólnie ;)

Diapason produkuje te głośniki ponad 25 lat praktycznie bez zmian ( tak pewnie tylko z przyzwyczajenia;) ..

..ale " znafcy " od razu wiedzą , ze trzeba je szybko sprzedać , bo nie grają ..

 

Jesteście super !!!:)))

 

 

Nie rób gwałtownych ruchów , to są fantastyczne głośniki .

Jak już wspomniałem od stycznia poprawa akustyki . Panele w koncu zamowione. Na początek idzie ściana tylna , przestrzeń za kolumnami. Zaraz potem miejsce pierwszych odbić na suficie.

 

Co do kolumn to podchodzę do tego za tak się wyrażę na lajcie. Dla niektórych kupno w ciemno to głupota, dla mnie fantastyczna zabawa. Zresztą nie tylko ja na tym korzystam , ale i grono znajomych którzy mają okazję poznać nowe konstrukcje.

 

Wczoraj u kolegi Roberta Diapasony podpielismy pod lepsza elektronikę (topowy set manleya) , w pokoju o lepszej akustycNe niż u mnie . Znajomy slucha na loganach wiec porównywanie nie miało sensu .

Jak na wielkosc tych kolumn i urzycie jak ktos okreslil "tanich" komponentow zagrało to bardzo ciekawie . 24m wypełnione dźwiękiem po sam sufit. Bas uległ poprawię, lecz niedosyt wciąż zostaje . Cudów nie ma .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

Przehandlujesz Kow how na nie?

Deska plus głośniki :)) zwrotnica minimalistyczna :))

A poważnie do Ciebie się nie na da...OB podobnie jak wszystkie dipole muszą mieć dużo przestrzeni , szczególnie z tyłu .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OB podobnie jak wszystkie dipole muszą mieć dużo przestrzeni , szczególnie z tyłu .

 

Obecnie mam 1,12 metra od Schreoderów 2D z tyłu. Planuję już pomieszczenie gdzie będzie 1,5-1,7 metra miejsca z tyłu. Nadal za mało?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

Obecnie mam 1,12 metra od Schreoderów 2D z tyłu. Planuję już pomieszczenie gdzie będzie 1,5-1,7 metra miejsca z tyłu. Nadal za mało?

A ile masz w sumie metrów ?

I jakie masz teraz głośniki ?

Deski mają to do siebie , że łatwo je modyfikować . Słuchałeś kiedyś odgrody ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Cos mnie ostatnio tknęło i kupilem jeszcze jedna pare kolumn , a tak zeby bezposrednio porownac z Adamantes. Padlo na Martin Logan Vantage.

W wyborze pomog fakt ze kolumny w stanie idealnym od pierwszego wlasciciela. Cena rowniez byla kuszaca.

Powinny dojsc w niedziele razem z panelami , juz sie doczekac nie moge :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

widzę na giełdzie hifi że autor wątku wystawił na sprzedaż Adamentes

więc teraz czas na MLV....tylko na jak długo

naturalnym przejściem z SHL5 jest m40.1 ....innej drogi nie ma ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos mnie ostatnio tknęło i kupilem jeszcze jedna pare kolumn , a tak zeby bezposrednio porownac z Adamantes. Padlo na Martin Logan Vantage.

W wyborze pomog fakt ze kolumny w stanie idealnym od pierwszego wlasciciela. Cena rowniez byla kuszaca.

Powinny dojsc w niedziele razem z panelami , juz sie doczekac nie moge :)

Co z tymi paczuszkami? Jak się ma do tych monitorów w Twoich warunkach jeden z najniższych Loganów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

naturalnym przejściem z SHL5 jest m40.1 ....innej drogi nie ma ;-)

 

Jak nie ma jak jest?

Ja przeszedłem na JBL4343.

:)

 

A tak bardziej poważnie bardzo podobne dźwiękowo do SHL5 ale bez ich niedociagnięć powodujących niedomagania (rozlazły i słabo kontrolowany bas, trudność ustawienia tak aby znikły z pomieszczenia) są ... Tandberg Studio Monitor. Konstrukcja na 12" papier na basie w obudowie zamkniętej. Jedwabny głośnik średniotonowy i jedwabne wysokotonowe. To co należy zrobić to wymienić elementy zwrotnicy na lepsze. Koszt ok. 2000 zł. Razem można się zamknąc w 10 tys. Problemem jest jedynie zdobycie tych Tandbergów. Pojawiają się na eBayu circa raz na rok. Podobno najlepiej pojechać samemu do Norwegii i poszukać ew. śledzić norweskie fora audio.

 

 

46_dscn4276.jpg

 

 

 

tandberg%20studio%20monitor.jpg

 

 

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich .

Poszukuję w miarę przejrzystych, a jednocześnie muzykalnych kolumn. Chce wydać ok 10tys na rynku wtórnym .Bardzo istotne jest dla mnie budowanie sceny, lubię jak instrumenty są odseparowane i mają swoje miejsce na scenie ( w głąb i w szerz), lecz chce zachowac muzyjalnosc .pokój niestety mały 20m2 . Wzmacniacz Octave v 70 se, cd to AA Lektor Prime . Muzyka classic rock , jazz , wokale ,akustyczna .

Posiadam Shl5 i brakuje mi w ich ww cech . Jest przyjemnie, dźwięk jest duży i wciągający niestety scena nie robi wrażenia . Momentami robi się nudno .Dodam tylko że cholernie podobają mi się elektrostaty , niestety metraż nie pomaga .

Myślę o Audio Phisic tempo 6 , Dynki 3.4 lub c1 może coś od studio16hz .

Szczerze ,jestem zagubiony . Mieszkam za granicą ,a tu nic nie ma .

Będę wdzięczny za wskazówki.

Ja miałem Martina Logana Summit przez 8 lat i przez ostatnie 5 szukałem kolumn właśnie z tymi cechami, które nie będa miały sweet spotu szerokości szpilki i do tego bardziej mięsisty, gesty dźwięk. co próbowałem to możesz zobaczyć w moim profilu, a w końcu znalazłem i kupiłem... ATC SCM40 passive. Przy czym to są kolumny (wbrew cenie) wymagające bardzo wydajnego prądowo wzmacniacza (efektywność 84 db).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie jak Dynaudio Contour 3.0

 

:)

 

BTW te Dynki to był w latach 90-ych szczyt moich marzeń. A jak już je kupiłem kilka lat temu to ... się rozczarowałem. Pomimo posiadania odpowiedniego piecyka. Cóż, gusta sie zmieniają, choc to bardzo dobry glośnik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi już kiedyś pisał że w atc scm40 drzemie potężny potencjał. Z tym że potrzebują bardzo mocnego pieca .

Na obecną chwilę mam rodzinę na karku więc brakuje czasu na słuchanie. Ja się uda posłuchać to napisze parę zdań o tym jak grają prawie najtańsze logany w porównaniu do Adamantes.

Od razu rzuca sie ze Diapasony przy el34 fruwaja , a Logany z kt88 i Blackbox nie mają takiej dynamiki . Piecyk za słaby. Lecz jest to loganowe coś co mnie urzekło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ktoś mi już kiedyś pisał że w atc scm40 drzemie potężny potencjał. Z tym że potrzebują bardzo mocnego pieca.

 

Miałem okazję słuchać ATC SCM 40 z dedykowanym wzmacniaczem ATC. Wcześniej miałem tez swoje SCM7, wiec w miarę czuję temat ATC. W pierwszej chwili 40 rzucają na kolana -czuje się wręcz zalanym powodzią mikrodetali - to robi wręcz piorunujące wrażenie. Jednak po jakimś czasie zrobiło się dla mnie po ludzku męczące - jak na sali chirurgicznej. Długo się zastanawiałem, czy nie pójść tą drogą, ale ostatecznie odpuściłem, jakkolwiek mam wiele szacunku dla tych konstrukcji.

Pozdrowienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokoj nie mały ale akustycznie mocno niedopracowany.Warto tu choc troche popracowac. Ja na Twoim miejscu pozbylbym sie 5-tek ale nadal pozostalbym przy monitorach. Jesli chodzi o przestrzen ,to rzeczywiście Tempo 6 zdziałają w tej materii wiele ale nie wiem czy bas bylby taki jakiego oczekujesz. Ja osobiscie stracilem do tej firmy sympatie wlasnie z tego powodu. Podejscie tej marki do kwestii basu jest dla mnie nieakceptowalne. Wlacznie z ich wysokimi modelami w ofercie.

Jesli marzy Ci sie piekna ,otwarta gora poszukaj cos z glosnikiem berylowym. W mojej ocenie ten material o ile zostal dobrze zaaplikowany ,robi jeszcze lepszą robote niz elektrostaty.

Magnepany odradzam. Jak wszystkie tego typu konstrukcje,potrzebuja wokół siebie przestrzeni. Jesli jej nie dostaną ,będą grały tak sobie. Poza tym to troche inny rodzaj prezentacji niż z ,,normalnych"kolumn. Potrzebuja tez wydajnego zasilacza.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję słuchać ATC SCM 40 z dedykowanym wzmacniaczem ATC. Wcześniej miałem tez swoje SCM7, wiec w miarę czuję temat ATC. W pierwszej chwili 40 rzucają na kolana -czuje się wręcz zalanym powodzią mikrodetali - to robi wręcz piorunujące wrażenie. Jednak po jakimś czasie zrobiło się dla mnie po ludzku męczące - jak na sali chirurgicznej. Długo się zastanawiałem, czy nie pójść tą drogą, ale ostatecznie odpuściłem, jakkolwiek mam wiele szacunku dla tych konstrukcji.

Pozdrowienia

ATC - i to wszystkie modele - są przy pięknym wypełnieniu i barwie bardzo naturalnymi głośnikami oddającymi w dużej mierze charakter brzmienia całego systemu. Faktem niezaprzeczalnym jest, że wymagają mocnego wzmacniacza bo mają niską skuteczność. Ale żeby miały chirurgiczną detaliczność to ja już bym nie powiedział. Przy suchym tranzystorze (jakimi są raczej wzmacniacze ATC) dźwięk będzie raczej suchy, ale przy podpięciu urządzenia gęstego i lepkiego dźwięk tak właśnie zmieni charakter.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATC - i to wszystkie modele - są przy pięknym wypełnieniu i barwie bardzo naturalnymi głośnikami oddającymi w dużej mierze charakter brzmienia całego systemu. Faktem niezaprzeczalnym jest, że wymagają mocnego wzmacniacza bo mają niską skuteczność. Ale żeby miały chirurgiczną detaliczność to ja już bym nie powiedział. Przy suchym tranzystorze (jakimi są raczej wzmacniacze ATC) dźwięk będzie raczej suchy, ale przy podpięciu urządzenia gęstego i lepkiego dźwięk tak właśnie zmieni charakter.

 

Ciekawa opinia. Czy możesz napisać w jakim torze ich słuchałeś, gdzie dźwięk z ATC był gesty i lepki? Mnie się to niestety nie przytrafiło.

Pzdr

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa opinia. Czy możesz napisać w jakim torze ich słuchałeś, gdzie dźwięk z ATC był gesty i lepki? Mnie się to niestety nie przytrafiło.

Pzdr

W swoim :-)

ModWright KWA 150SE + ARC Ref5 + ARC CD8

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda na chwilę obecną. Wczoraj miałem okazję dłużej posłuchać. Kolumny chyba musiały dojść do siebie po podróży gdyż zagrały już ciekawiej . Bardziej energicznie i otwarcie .

Panele które są na ścianie położyłem na chybił trafił, bez żadnych pomiarów. Dzięki nim scena się ładnie uporządkowala. Mam nadzieję że niebawem wpadnie znajomy i zrobi pomiary . W drodze są też panele na sufit . Powoli do przodu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda na chwilę obecną. Wczoraj miałem okazję dłużej posłuchać. Kolumny chyba musiały dojść do siebie po podróży gdyż zagrały już ciekawiej . Bardziej energicznie i otwarcie .

Panele które są na ścianie położyłem na chybił trafił, bez żadnych pomiarów. Dzięki nim scena się ładnie uporządkowala. Mam nadzieję że niebawem wpadnie znajomy i zrobi pomiary . W drodze są też panele na sufit . Powoli do przodu.

Elektrostat wymaga paneli działających w dużo szerszym zakresie częstotliwości. Lepsze coś niż goła ściana ale czy nie lepiej wziąć się za profesjonalną adaptację niż tracić pieniądze na półśrodki? Póki co na bas, wyższy środek i górę nie ma nic. Te podstawowe Schroedery działają jedynie na wybrane składowe i to z zakresu 380Hz-2500Hz. Losowe mieszanie ustroi działających pod katem 180 i 360 stopni to podstawowy błąd. Do tego stosowanie samych ustroi ze sklejki powoduje dodatkowe wytracanie wybrzmień na skraju pasma. Znam większość modeli Logana na wylot i wiem jak wymagające to kolumny. W tym zestawieniu grają max na 20-30% możliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektrostat wymaga paneli działających w dużo szerszym zakresie częstotliwości. Lepsze coś niż goła ściana ale czy nie lepiej wziąć się za profesjonalną adaptację niż tracić pieniądze na półśrodki? Póki co na bas, wyższy środek i górę nie ma nic. Te podstawowe Schroedery działają jedynie na wybrane składowe i to z zakresu 380Hz-2500Hz. Losowe mieszanie ustroi działających pod katem 180 i 360 stopni to podstawowy błąd. Do tego stosowanie samych ustroi ze sklejki powoduje dodatkowe wytracanie wybrzmień na skraju pasma. Znam większość modeli Logana na wylot i wiem jak wymagające to kolumny. W tym zestawieniu grają max na 20-30% możliwości.

co byś polecił Szymonie na miejsce paneli które już mam ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektrostat wymaga paneli działających w dużo szerszym zakresie częstotliwości. Lepsze coś niż goła ściana ale czy nie lepiej wziąć się za profesjonalną adaptację niż tracić pieniądze na półśrodki? Póki co na bas, wyższy środek i górę nie ma nic. Te podstawowe Schroedery działają jedynie na wybrane składowe i to z zakresu 380Hz-2500Hz. Losowe mieszanie ustroi działających pod katem 180 i 360 stopni to podstawowy błąd. Do tego stosowanie samych ustroi ze sklejki powoduje dodatkowe wytracanie wybrzmień na skraju pasma. Znam większość modeli Logana na wylot i wiem jak wymagające to kolumny. W tym zestawieniu grają max na 20-30% możliwości.

Ja się z tym nie zupełnie zgodzę. Miałem logany blisko 10 lat i w kwestii akustyki pomieszczeńia są moim zdaniem mniej wymagające od tradycyjnych głośników dynamicznych. Natomiast rzeczywiście bardzo wymagające są w dziedzinie podpiętej do niej. Elektroniki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny masz ustawione blisko scian. Ich wplyw bedzie bardzo duzy. Ta z prawej strony ,pusta,gladka. Niedopuszczalne. Dywanik tez skromny. Wiadomo ,lepsze to niz gola podloga,ale na podstawie tego zdjecia z dużą dozą prawdopodobieństwa moge stwierdzic ,ze ten system gra na pol gwizdka. Jaka jest szerokosc pokoju?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja się z tym nie zupełnie zgodzę. Miałem logany blisko 10 lat i w kwestii akustyki pomieszczeńia są moim zdaniem mniej wymagające od tradycyjnych głośników dynamicznych. Natomiast rzeczywiście bardzo wymagające są w dziedzinie podpiętej do niej. Elektroniki...

 

Popieram dotyczy to elektrostatow jak i np starych DaliSkyline

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się z tym nie zupełnie zgodzę. Miałem logany blisko 10 lat i w kwestii akustyki pomieszczeńia są moim zdaniem mniej wymagające od tradycyjnych głośników dynamicznych. Natomiast rzeczywiście bardzo wymagające są w dziedzinie podpiętej do niej. Elektroniki...

Fajowo, ja miałem kilkanaście par na przestrzeni 20 lat. Rozumiem, że porównywałeś w idealnie zaadaptowanym pomieszczeniu i bez adaptacji? Wrzuć foto ze swojego pokoju.

Wąski sweetspot świadczy o tragicznej akustyce pomieszczenia. U mnie on zupełnie nie występuje.

 

co byś polecił Szymonie na miejsce paneli które już mam ?

To bardzo szerokie zagadnienie. Nie mieści się w zakresie tego wątku. Jedyne co mogę napisać to optymalne są ustroje hybrydowe pełnopasmowe o maksymalnie żywym działaniu w zakresie wysokotonowym.

Niestety to zupełnie inne ceny i półka niż powyższe zabawki.

 

Popieram dotyczy to elektrostatow jak i np starych DaliSkyline

Poproszę o zdjęcia Loganów, które kolega posiada lub posiadał w swoim pomieszczeniu. Popierać to można jak się ma jakiekolwiek doświadczenie w kwestii akustyki.

Dali Skyline mają tyle wspólnego z dobrym elektrostatem co polonez z mercedesem. Jeden i drugi ma silnik i koła tylko jeździ nieco odmiennie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajowo, ja miałem kilkanaście par na przestrzeni 20 lat. Rozumiem, że porównywałeś w idealnie zaadaptowanym pomieszczeniu i bez adaptacji? Wrzuć foto ze swojego pokoju.

Wąski sweetspot świadczy o tragicznej akustyce pomieszczenia. U mnie on zupełnie nie występuje.

 

Szymonie,

 

Dokładnie tak. pierwsze parę lat mój pokój nie miał adaptacji, potem kilka drobnych pomysłów a potem ostatnich parę lat profesjonalne pomiary akustyki, projekt adaptacji i ustrojów i realizacja tegoż.

Tak więc tak, mogę potwierdzić, że mam tutaj osobiste bogate doświadczenia :-)

 

Oczywiście nie twierdzę że adaptacja jest idealna, bo jak wiadomo ideał dla różnych ludzi może oznaczać różne cechy ;-)

 

Może zatem zanim będziesz domagał się zdjęć to choćby opisz w dwóch słowach swoją historię i doświadczenia w tym względzie, bo w Twoim profilu nie ma o tym ani słowa...

 

Wąski sweet spot Loganów jest ogólnie znaną historią więc jeśli u Ciebie nie występuje to niezłe cuda udało Ci się osiągnąć :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymonie,

 

Dokładnie tak. pierwsze parę lat mój pokój nie miał adaptacji, potem kilka drobnych pomysłów a potem ostatnich parę lat profesjonalne pomiary akustyki, projekt adaptacji i ustrojów i realizacja tegoż.

Tak więc tak, mogę potwierdzić, że mam tutaj osobiste bogate doświadczenia :-)

 

Oczywiście nie twierdzę że adaptacja jest idealna, bo jak wiadomo ideał dla różnych ludzi może oznaczać różne cechy ;-)

 

Może zatem zanim będziesz domagał się zdjęć to choćby opisz w dwóch słowach swoją historię i doświadczenia w tym względzie, bo w Twoim profilu nie ma o tym ani słowa...

 

Wąski sweet spot Loganów jest ogólnie znaną historią więc jeśli u Ciebie nie występuje to niezłe cuda udało Ci się osiągnąć :-)

Zajrzyj do klubu elektrostatow jest tam kawałek mojej historii. Zdjęcia systemu znajdziesz bez trudu. W razie czego prześlę na PW.

Pochwal się swoją adaptacją, nie bądź taki tajemniczy. Wąski sweetspot wynika z niewiedzy użytkowników, nie wierzysz spytaj tych którzy u mnie słuchali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zajrzyj do klubu elektrostatow jest tam kawałek mojej historii. Zdjęcia systemu znajdziesz bez trudu. W razie czego prześlę na PW.

Pochwal się swoją adaptacją, nie bądź taki tajemniczy. Wąski sweetspot wynika z niewiedzy użytkowników, nie wierzysz spytaj tych którzy u mnie słuchali.

.

To fakt, byłem u Szymona wielokrotnie i w jego pomieszczeniu słowa sweetspot się nie używa . Materializacja artystów , instrumentów jest wyjątkowa , i to bez względu na miejsce punktu odsluchowego. Bez wątpienia jest to zasługa odpowiedniej wielkości pomieszczenia oraz bezkompromisowej adaptacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Kolumny masz ustawione blisko scian.

Dlatego , że to są elektrostaty ...

Wiadomo ,lepsze to niz gola podloga

Nieprawda . Często dywan przetłumia pomieszczenie - patrz - Rafał i ja .

podstawie tego zdjecia z dużą dozą prawdopodobieństwa moge stwierdzic ,ze ten system gra na pol gwizdka.

Napisz jakie masz doświadczenia z głośnikami dipolowymi oraz ich ustawieniem .

 

 

Zajrzyj do klubu elektrostatow jest tam kawałek mojej historii. Zdjęcia systemu znajdziesz bez trudu. W razie czego prześlę na PW.

Pochwal się swoją adaptacją, nie bądź taki tajemniczy. Wąski sweetspot wynika z niewiedzy użytkowników, nie wierzysz spytaj tych którzy u mnie słuchali.

Na czym polega tak szeroka niewiedza właścicieli Loganów ?

 

 

Ja się z tym nie zupełnie zgodzę. Miałem logany blisko 10 lat i w kwestii akustyki pomieszczeńia są moim zdaniem mniej wymagające od tradycyjnych głośników dynamicznych. Natomiast rzeczywiście bardzo wymagające są w dziedzinie podpiętej do niej. Elektroniki...

Dipole są znacznie mniej wymagające w sprawie akustyki pomieszczenia od klasycznych głośników ,szczególnie w dolnym paśmie .

Skąd pomysł na zmianę koncepcji , z Martin Loganów na ATC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.