Skocz do zawartości
IGNORED

jaki przedwzmacniacz do monobloków Phase?


Przemo8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Potrzebuję pomocy w doborze dobrego przedwzmacniacza do lampowych monobloków Phase triode 1300 PP.

Od jakiegoś czasu posiadam owe monobloki.Mam dwa źródła (gramofon oraz CD).Chciałbym podpiąć pod to wszystko jakieś sensowne pree.

Mój budżet to max 2 tyś zł.Z tego co poczytałem to dobrym rozwiązaniem może być przedwzmacniacz pasywny Khozmo. Biorę również pod uwagę chiński klon Audio Note m7,Velleman K8020.

Bardzo proszę o jakąś podpowiedz.Słyszałem,że do monobloków Phase lepszym rozwiązaniem jest Przedwzmacniacz aktyny.Niestety nie mam doświadczenia w tym temacie.do sterowania używam potencjometrów wbudowanych w monobloki.

 

Bardzo proszę o pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka par monobloków Phase/Phast. Obecnie mam stare Phase na lampach 6B4G i nie zanosi się na to bym chciał się ich pozbyć.

Prawdą jest to co słyszałeś, Phasty o wiele lepiej grają z właściwie dobranym preampem aktywnym. Z pasywkami potrafią zagrać okropnie.

U mnie jednym z najlepiej współpracujących z Phastami preampem był Einstein, ale on jest absurdalnie drogi jak na te monobloki, kosztuje ok. 20 000 euro.

Poza tym pasuje Klimo Merlin, Canary Audio CA601, stare preampy Conrad-Johnsona...

Velleman, jeżeli będzie sensownie zmodyfikowany, to też się sprawdzi. Na forum jest o tym wątek.

A chiński klon Audio Note M7 będzie jeszcze lepszy, pod warunkiem wstawienia tam takich lamp jakie mają być, a nie takich jakie Chinole dali. Mają tam być lampy 6072WA lub 12AY7, a Chinole dali ECC82, no poracha po prostu. Na szczęście wystarczy po prostu wyciągnąć ECC82 i wetknąć 6072WA lub 12AY7.

Istotną rzeczą w tym preampie mocno wpływającą na jakość dźwięku jest jakość kondensatorów sygnałowych. Polecam nie schodzić poniżej poziomu Rike Audio S-Cap (szybkie, dynamiczne, nieco odchudzone) lub Audyn True Copper (cieplejsze, barwniejsze, nieco wolniejsze, ale bez jakiegoś zmulenia).

Zasilanie w tym preampie również ma duży wpływ na dźwięk. Polecam stabilizację na mosfetach, a najlepiej Salasa SSHV.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.W takim razie w moim zasięgu budżetowym zostaje klon Audio Note albo Velleman. Reszta wspomnianych przedwzmacniaczy cenowo dla mnie niedostępna.Zastanawiam się czy wspomniany wyżej Velleman jest gdzieś dostępny,najlepiej w wersji Kit.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klon Audio Note albo Velleman

Klon Audio Note M7 lepszy. Mam w tej chwili oryginała w domu, wygląda tak:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tylko wetknij do tego klona prawidłowe lampy. Na ebay można kupić gotowca, ale IMHO lepiej jest kupić sobie gołe płytki, obudowę i trafol, a potem obsadzić płytki lepszymi częściami niż Chińczyki pakują.

Też zacząłem robić sobie klona Audio Note M7, oto moje graty:

 

post-3550-0-01538000-1478978905_thumb.jpg

 

Gdybyś się zdecydował robić tego klona i miał jakieś pytania, to wal śmiało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy z takich lub podobnych gratów można złożyć w pełni zbalansowany przedwzmacniacz lampowy?

Do zbalansowanego musisz użyć prawie dwa razy więcej gratów default_wink.png

Zasilacz może nawet być podoby, tylko trochę większy. Za to część sygnałowa powinna być raczej niepodobna default_wink.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź.Najprawdopodobniej zdecyduję się na kupno chińskiego klona M7 i ewentualnie powierzę komuś wymianę niektórych elementów.Nie posiadam właściwych umiejętności do budowania go od podstaw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź.Najprawdopodobniej zdecyduję się na kupno chińskiego klona M7 i ewentualnie powierzę komuś wymianę niektórych elementów.Nie posiadam właściwych umiejętności do budowania go od podstaw.

Jeżeli chcesz mieć lampowy preamp zbalansowany, to takie coś nie zadziała. Należałoby raczej zakupić graty do budowy klona na przykład Audio Research LS60 lub LS69.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie w moim zasięgu budżetowym zostaje klon Audio Note albo Velleman.

Zapadła decyzja. Opublikuję dedykowany wątek z łopatologiczną instrukcją jak wykonać samodzielnie lampowy preamp mocno zbliżony do klona preampa Klimo Merlin. Obecnie jestem na etapie uzgodnień z twórcą płytek drukowanych do podobnego projektu. Gdy już wszystko obgadamy, to opublikuję wątek, a chętni będą mieli możliwość zaopatrzenia się w gotowe PCB.

Oprócz Klimo Merlin na tych samych PCB będzie się dało wykonać także klona Audio Note M7, wystarczy zmienić wartości elementów, zastosowane lampy oraz podłączenie żarzenia. Żadnego rzeźbienia, opcje są przewidziane na PCB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klon Audio Note M7 lepszy. Mam w tej chwili oryginała w domu, wygląda tak:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tylko wetknij do tego klona prawidłowe lampy. Na ebay można kupić gotowca, ale IMHO lepiej jest kupić sobie gołe płytki, obudowę i trafol, a potem obsadzić płytki lepszymi częściami niż Chińczyki pakują.

Też zacząłem robić sobie klona Audio Note M7, oto moje graty:

 

post-3550-0-01538000-1478978905_thumb.jpg

 

Gdybyś się zdecydował robić tego klona i miał jakieś pytania, to wal śmiało.

Płytka zasilacza też z ebay'a? Gdzie ją kupiłeś? Jak oceniasz wykonanie płytki pod pre.?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytka zasilacza też z ebay'a? Gdzie ją kupiłeś? Jak oceniasz wykonanie płytki pod pre.?

Wszystko z ebay. Płytka pre wykonana z pancernego laminatu, dwustronna z metalizacją otworów. Zmieszczą się duże, dobre kondensatory sygnałowe. Wymaga specyficznych podstawek pod lampy, ale można takie w Polsce kupić i majątku nie kosztują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver, możesz podać orientacyjne wymiary płytki, płytek? Właśnie planuję wielkość obudowy i rozmieszczenie bebechów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zapadła decyzja. Opublikuję dedykowany wątek z łopatologiczną instrukcją jak wykonać samodzielnie lampowy preamp mocno zbliżony do klona preampa Klimo Merlin. Obecnie jestem na etapie uzgodnień z twórcą płytek drukowanych do podobnego projektu. Gdy już wszystko obgadamy, to opublikuję wątek, a chętni będą mieli możliwość zaopatrzenia się w gotowe PCB.

Oprócz Klimo Merlin na tych samych PCB będzie się dało wykonać także klona Audio Note M7, wystarczy zmienić wartości elementów, zastosowane lampy oraz podłączenie żarzenia. Żadnego rzeźbienia, opcje są przewidziane na PCB.

no to czekamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też czekam. Na opisy do płytek czekam.

Super. Też się przyłączę do tego czekania na instrukcję, ze wskazaniem na "łopatologiczną" :)

Mam co prawda Vellemana bez przeróbek ale poszedłbym półkę wyżej. Velleman bez przeróbek gra dynamiczniej od pre Phasta, ale jest suchawy i mało muzykalny. Swoje monobloki podłączałem pod różne pre u Mamela, raz było lepiej a raz gorzej, z jedną pasywką dźwięk był bardzo mało dociążony, odarty z wypełnienia.

McGyver wiesz jaki będzie orientacyjny koszt zrobienia takiego pre na przyzwoitych elementach? Liczyłeś to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"łopatologiczną"

Tak będzie.

jaki będzie orientacyjny koszt zrobienia takiego pre na przyzwoitych elementach?

Ciężko powiedzieć, najkosztowniejsza jest zwykle obudowa jeżeli ma to wyglądać porządnie. Ale z kolei na kondensatory sygnałowe można wydać albo 5zł, albo i 3000zł, więc jak to policzyć?

Może spróbuję skalkulować koszty na elementach które uznaję za absolutne minimum żeby w ogóle robienie tego miało jakikolwiek sens...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię tutorial dla popularnych typów lamp nowalowych.

Projekt dla lamp oktalowych wymagałby innych PCB. Nie chcę tu robić nadmiernego zamieszania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by zrobić dwa równoległe projekty noval/oktal - zrobieniem projektu pod PCB dla lamp oktalowych mogę się zająć (także załatwieniem gotowych PCB w zaprzyjaznionej firmie ) - wystarczyłoby uściślić jakiś konkretny schemat i pomóc dobrać punkty pracy.

 

A na marginesie miał ktoś do czynienia z taką topologią ? wygląda to ciekawie no i klasa A...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zrobię tutorial dla popularnych typów lamp nowalowych.

Projekt dla lamp oktalowych wymagałby innych PCB. Nie chcę tu robić nadmiernego zamieszania.

 

coś słychać w temacie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i panie, projekt powstanie, ale nie chcę do niego dawać swoich płytek żeby nie powstało jakiekolwiek skojarzenie że mam z tego korzyść. Projekt ma być 100% non profit. Muszę więc załawić płytki zaprojektowane przez kogoś innego. Jak na razie chętnych brak.

Ale gdy tylko powstaną płytki, projekt ruszy z kopyta bo od dawna jest już opracowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic na sile - ale wspominałem ze moge zrobic płytki i załatwić ich wykonanie - bo sam jestem zainteresowany. Tylko trzeba konkretnie pogadać co i jak.

(McGyver wiem ze masz do mnie jakiś uraz za Lamma - ale chyba zupełnie niepotrzebnie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver, możesz polecić schemat bardzo dobrego pre na lampach 6sn7? Będę składał Williamsona na 6sn7 i kt88 i taki by mi bardzo pasował.

 

Wysłano z Commodore 64

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

Z moją dostępnością w najbliższych dniach będzie pewien problem bo mam poważną awarię auta z dala od miejsca zamieszkania i muszę tu tkwić dokąd nie naprawią.

pozdro

Mac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.