Skocz do zawartości
IGNORED

Czy nie ma już na rynku dobrych sluchawek bez sybilowania?!


Crush

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Na początku przyznam się, że założyłem te konto głównie z desperacji po nieudanych poszukiwaniach słuchawek względem moich preferencji, które nie były nigdy zbyt mocno wygórowane.

Trudno jednak nie mieć pretensji do sprzętu za 750 zł który sybliuje jak pchełki z supermarketu, ale przejdę do rzeczy....

 

Najbardziej zależy mi na czystej, przestrzennej scenie niesyczącej średnicy z realnie brzmiącymi vocalami i ładnie wyeksponowanej górze ale bez sybilowania. Jestem już tak na to przewrażliwiony, że nawet

najmniejsza jego oznaka odbiera mi całą frajdę ze słuchanej muzyki. Jeśli chodzi o bass, prawie w ogóle mnie nie interesuje, owszem chciałbym aby był obecny i w miarę (lekko) wyczuwalny, ale absolutnie nie jest tutaj priorytetem.

 

Moja przygoda z wyższą klasą słuchawek (jeśli można to tak nazwać) zaczęła się od kupowania różnych modeli z mediamarktu, takich marek jak m.in Sony, Creative, Pannasonic, Ejays. Były to koszty 100-300 zł, niestety za każdym razem chybione, bo grało to jak na złość... Polskie vocale kuły po uszach jak igły, a sample były nie wyraźne, splątane a w dodatku dochodziły do tego przesterowane basy które jeszcze bardziej partaczyły cały odbiór.

 

Po tych doświadczeniach, nastąpił lekki przełom, natknałem się na Sennheisery HD205, które zagrały w miarę czysto i analitycznie, jednak (jak dla mnie) zbyt płasko i z delikatnym szelestem. Korzystałem z nich nie cały rok, sporadycznie przeglądając fora w nadziei że znajdę coś lepszego za tą cenę. Skusiłem się na zachwalane przez wszystkich RP-HTF600, które miały grać ciepło i przyjemnie z pięknymi vocalami. I wiecie co? Tak, zgadliście....Znów sybilowały okropnie, fakt był lepszy środek i całkiem fajny bass ale te syczące spółgłoski w połączeniu ze sybiliowanym treble przyprawiały mnie o ciarki na plecach (w negatywnym tego słowa znaczeniu)

 

Po kolejnym rozczarowaniu, pomyślałem sobie trudno, może to za niski pułap jak na moje (jakże wygórowane) oczekiwania. Postanowiłem zaryzykować i kupić coś z dużo wyższej półki. Były to Beyerdynamici dt990 32 ohm (tak 32... bo nie interesują mnie dodatkowe wzmacniacze za tysiące zł) Góra tych słuchawek jest świetna i przestrzenna, jednak potrafi okropnie zasyczeć co gwałtownie psuje klimat danego tracku, środka tam praktycznie nie ma, jest oddalony i wytłumiony wkładkami akustycznymi... o vocalach nie będę nawet nic pisać bo syczą jak pchełki za dwa pięćdziesiąt z carrefoura.

 

Chcę oddać te Beyery do sklepu, więc z tego miejsca pytam się ja Was, czy znajdzie się coś dla takiego marudy jak ja do 700 zl ??

 

PS. Żeby nikt mi nie zarzucił że słucham na integrze - korzystam z karty Xonar d1.

 

Dzięki za wszelakie propozycje

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne dylematy :)

Nastawiłem się na AKG K701 , w przyszłym tygodniu chcę ich posłuchać.

Może to będzie rozwiązanie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Spróbujcie na próbę taniutkich Tascam TH-02.

 

Ja na sybilanty też jestem uczulony, czy to na kolumnach, czy na słuchawkach. U siebie mam Bayerdynamic DT 1350. I na 100% na górze za ostro nie jest.

Nawet płyta Yello -Touch, super efekciarska, która często sieje wyostrzeniami na górze na różnych sprzętach na tych słuchawkach nie razi.

Ale gram na nich na wzmaku słuchawkowym. Może przyczyna tkwi w karcie Xonar? Słabe zasilanie i masz efekt taki jak opisujesz? Moze nie do końca słuchawki są winne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak najdalej od beyerdynamica i grado te słuchawki psują słuch,wysokie tony zabijają w nich uszy,ostatnio też niebezpieczne słuchawki to senki HD700 tam to już jest masakra.

 

Najpiękniej delikatnie i muzykalnie,grają HD650,hd598-ale tu już potrafią trochę zakłuć,natomiast numerem jeden w jedwabistym i pięknym graniu jest ATH-w1000x takie słuchawki są bardzo wygodnie,wygodniejsze od całej linii sennhaiser.

 

HD800 grają gdzieś pomiędzy HD650-hd598,cena za hd800 niewspółmierna do dzwięku,jedyna czym się różnią od hd598 to 2xwiekszą przestrzenią i bardzeiej świszczacymi sopranami

 

ATH-w1000x polecam te słuchawki tym bardziej ze używane można wyrwać za 1600zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak najdalej od beyerdynamica i grado te słuchawki psują słuch,wysokie tony zabijają w nich uszy,ostatnio też niebezpieczne słuchawki to senki HD700 tam to już jest masakra.

 

Najpiękniej delikatnie i muzykalnie,grają HD650,hd598-ale tu już potrafią trochę zakłuć,natomiast numerem jeden w jedwabistym i pięknym graniu jest ATH-w1000x takie słuchawki są bardzo wygodnie,wygodniejsze od całej linii sennhaiser.

 

HD800 grają gdzieś pomiędzy HD650-hd598,cena za hd800 niewspółmierna do dzwięku,jedyna czym się różnią od hd598 to 2xwiekszą przestrzenią i bardzeiej świszczacymi sopranami

 

ATH-w1000x polecam te słuchawki tym bardziej ze używane można wyrwać za 1600zł

 

wszystko dobrze , ale wchodzimy tu już w pułapy cenowe zarezerwowane dla baaardzo zdeterminowanych,

rozumiem, że za paręset złotych nie ma rozwiązań ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD598 możesz kupić już za350zł i te słuchawki polecam razem z klonem lechmana,zrobisz go sobie za 200zł i za 500zł masz bardzo dobre słuchawki + wzmacniacz, jeśli chodzi natomiast o badzo dobre i tanie słuchawki,które nie sybilują to są to koss porta pro,grają bardzo muzykalnie i dynamicznie,żadnych sybilacji.'

 

Wszystkie te słuchawki które polecam to albo mam w domu albo słuchałem też nie lubię sybilacjii więc rozumie o czym mówisz,prawdo podobnie masz wrażliwy słuch,i wysokie tony są dla ciebie zbyt męczące,dlatego nigdy nie kupuj beyerdynamica,miałem i szybko się pozbyłem

 

koss porta pro używane ok80zł POlecam bo są to małe słuchawki ale grają jak duże nauszne,i są barzdo skuteczne więc możesz sobie je podpinać pod telefon i inne popierdujące grajki,ale najlepiej te słuchaweczki grają ze sprzętem stacjonarnym,ew z iphonem-4s,iphon 4s ma przetwornik bardzo wysokiej jakości na ciriusie, a nie jak większość szajsungów,nie wiadomo na czym.

 

jestem słuchawkowcem od10lat swoją przygodę ze słuchawkami zaczynałem na forum www.mp3store.pl polecam to forum dla mniej zamożnych ludzi,tutaj raczej każdy będzie ci polecał słuchawki za kilka tysięcy złotych,i ogólnie tutaj jest preferowane ostre i precyzyjne brzmienie jazz itp poplumkiwanie,

Dla słuchaących różnych gatunków muzyki i ciepłego grania z dobrą dynamiką to tylko mp3store

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to nie Beyerdynamic dt990 syczy tylko twoja karta muzyczna? Mam DT880 z Dac Audiotrak Dr. Dac3 i żadnych problemów z sylabiantami i syczeniem nie mam. Drugie słuchawki, które mam to Hifiman HE4 i te graja jeszcze bardziej muzykalnie, fajny plastyczna średnica. Ale one są trochę droższe (obecny następca HE-400).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę oddać te Beyery do sklepu, więc z tego miejsca pytam się ja Was, czy znajdzie się coś dla takiego marudy jak ja do 700 zl ??

Jakiekolwiek słuchawki Bose albo nawet te najprostsze słuchawki od iPhona. Super jakość, zero iskrzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piałem, sprawdź ,, nic nie kosztujące'' Tascam TH-02 i daj znać jak wrażenia.

Wynika z tego,że dla niektórych zbyt tanio i nie ma prawa grać....Często można się boleśnie zdziwić!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio popełniłem zakup audio technika ATH-M40x i okazało się strzał prawie w 10 -tkę. Dźwięk super dokładny, zrównoważony - pasmo linia jak blat stołu, ale to nie jest suche, bezbarwne granie - jest barwa i wypełnienie. Trochę jednak jest niedogodności cisną dyńkę, grzeją uszy ale za taką kasę to jest formuła 1 dźwięku. Jak by zmienić nauszniki na większe, które obejmą ucho i były by z delikatnej skórki to był by hi-end ;) no i majątku nie kosztują , polecam ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiofilizm mnie nie interesuje, jedynie dobry sprzęt i jeszcze lepsza muzyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem już koss porta pro ideał muzykalnośći i dynamiki

 

szkoda że nie mieszkasz gdzieś blisko mnie posłuchał byś sobie u mnie HD598 z mini disca,tak właśnie z mini disca sony MDS-JE530 to najlepszy model z tych budżetowych z najlepszym atraciem,dlaczego właśnie z niego? a no dlatego ze ten model gra bardzo dynamicznie i muzykalnie,zero audiofilskośći-czyli sybilantów detali i popierdywań,to typowy sprzęt do grania skocznych kawałków a gra je fenomenalnie,żadne daty,i nawet hi md MZ-rh1 mu nie dorównuję dynamiką i muzykalnośćią,moze datego że ma fajnie podkolorowany dzwięk ale do dynamicznych utworków to gra rewelacyjnie aż noga sama tupie,nawet bezpośrednio z jego wyjścia słuchawkowego,a hd598 są bardzo muzykalne

 

albo jestem za stary albo poprostu nie podoba mi się audiofilski dzwięk,ja zawsze preferowałem w podkolorowanym dzwięku gładkim bez sybilantów,wszystko co kupowałem i miało wyższą cenę i było droższe to grało dla mnie gorzej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na pewno te sybilanty z powodu słuchawek, a nie z nagrań po prostu? Znaczy może właśnie tak ma być?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemak

 

zgadzam się, z tym co napisałeś część nagrań jest tak zapisana już na poziomie zgrywania i miksowania materiału przez "lepiej słyszących inżynierów dźwięku" ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiofilizm mnie nie interesuje, jedynie dobry sprzęt i jeszcze lepsza muzyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemak

 

zgadzam się, z tym co napisałeś część nagrań jest tak zapisana już na poziomie zgrywania i miksowania materiału przez "lepiej słyszących inżynierów dźwięku" ;)

 

Zdziwiłbyś się, jakbyś usłyszał nagrania przed "masteringiem". Niestety, przynajmniej u nas jest tendencja do marnowania rocznej pracy zespołu ludzi z powodu kasy, marketingu i głuchoty decydentów, nie twórcow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle nie nie neguje tego że dźwięk w studiu " jest super", ja to znam może nie ze studia nagraniowego ale z występu na żywo kameralnego; powiem wprost u pewnego znajomego słyszałem na systemie za ok. 3 mln zł dźwięk blisko tego; no ale mało kogo stać na takie zakupy i jeszcze musi to być spasowane przez fachowców, pozdrawiam i życzę samych udanych odsłuchów ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiofilizm mnie nie interesuje, jedynie dobry sprzęt i jeszcze lepsza muzyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Z czystym sumieniem mogę polecić do twych preferencji słuchawki MEZE 99 Neo Grają ciepłym pełnym zrównoważonym dźwiękiem. Dla mnie odkrycie Audio Video Show 2016

AKG-Q701 mam i dla mnie są znakomite ale do muzyki klasycznej w innym repertuarze gorzej

bayerdynamici grają ostro i analitycznie chociaż nowy model Amiron Home zagrały świetnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Piałem, sprawdź ,, nic nie kosztujące'' Tascam TH-02 i daj znać jak wrażenia.

No dobrze, podjąłem temat tych słuchawek. Kupiłem synowi pod choinkę,więc już kilka tygodni pograły. Dzwiękowo akceptowalne. W bezpośrednim starciu ,jeśli chodzi o samo brzmienie przegrały jednak wg mnie z takimi dokanałowymi Brainwavz M1.

Słuchałem muzyki z plików o wysokiej rozdzielczości poprzez mojego DACa IFI Nano.

Także wygoda użytkowania jak dla mnie nie do przeskoczenia. Przy dłuższym słuchaniu (kilka godzin na głowie-sprawdzałem) ucho poci się znacznie ,a ucisk na małżowinę też nie przysparza komfortu.

Dla oczekujących czegoś więcej raczej nie ta droga, w tym przedziale cenowym może są lepsze propozycje np.Creative Aurvana ?

I jeszcze jedno , mają dłuuuuuugi kabel. Dla jednych zaleta dla drugich wada. Mi się niepotrzebnie plątał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zakupiłem beyery amiron home. Dla mnie mistrzostwo świata, a gra to na chwilę obecną bezpośrednio z PC oraz od czasu do czasu z CA CXA80. Bardzo obawiałem się o wyostrzone wysokie - jednak się nie zawiodłem. Moja opinia jednak proszę się nie sugerować, ponieważ nie mam rozeznania/porónania, nie jeździłem również po całej polsce w celu odsłuchiwania i testowania. Zapewne są inne, bardziej pasujące do różnych gustów (co by nie powiedzieć lepsze, bo to są już jednak rzeczy indywidualne, zależne od słuchu itd. itp.). Nie są to jednak tanie słuchawki, na pewno nie marketowe...

 

Btw. czy ktoś poleciłby jakiś sensowny amp do nich? Zastanawiam się pomiędzy beyerdynamic a20 i espressivo (troszkę zastanawia mnie cena tego drugiego, kiedys ponizej 1k, ostatnio 1,3k, aktualnie 1600). Wyrobiona marka zaczyna podbijac cene? Czy jednak jakies modyfikacje powoduja jej windowanie w górę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy polecają dużo świetnych produktów.

Jeśli masz ochotę zajrzyj do jednego z salonów sieci Top Hi-Fi http://www.tophifi.pl/ z radością zaprezentujemy słuchawki z naszej oferty (Audio Technica, Koss, Sennheiser, Master & Dynamic, Audeze czy B&W)

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale bym się nie zdziwił, gdyby była to zasługa karty dźwiękowej. Słabo wysterowane słuchawki lubią sybilować. Jeśli zaś upierasz sie szukać w słuchawkach, zwróć uwagę na Audio-Technicę Lub Musical Fidelity

http://sklep.rms.pl/audio-technica-ath-ava400-athava400-sluchawki-wokoluszne-domowe

http://sklep.rms.pl/musical-fidelity-mf-100-mf100-sluchawki-nauszne-hi-fi-z-mikrofonem

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 16

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.