Jump to content
IGNORED

Kef Reference 205 vs Dali Grand

realkrys

Recommended Posts

Witam Was serdecznie

Przyszefł czas na zmiany i tu mam wielką prośbę. Czy jest ktoś kto porównywał bądź słyszał konstrukcje z tematu (słyszał gdzieś po za AVS- akustyka hoteli nie jest wzorcowa :) )?

Interesuje mnie dźwięk jak najbardziej neutrany bez podbarwień w jakichkolwiek częstotliwściach.

Proszę o porównywanie tylko tej dwójki.

Dali Grand to są jedyne kolumny wolnostojące które miałem...zawsze podstawkowe

jeżeli poważnie myślisz o tych kolumnach to musisz zmienić wzmacniacz...

Pioneer nie ogarnie tych kolumn....mają ogromny trochę poluzowany bas aby to okiełznać trzeba mieć cholernie mocny wzmacniacz ...grają dużym wolumenem z piękną górą.....

u mnie te kolumny napędzał Krell KAV 500i...może być jeszcze więcej byle nie mniej ;-)

U mnie Grandy grają z Lampowym McIntoshem, który ma tylko 2 x100 W i spokojnie im daje radę.

Może nie tyle co mocny, ale wydajny prądowo wzmacniacz.

Trzeba posłuchać kilku różnych zestawień z Grandami.- im lepszy wzmacniacz podłączymy, tym lepsze granie.

Czy Grandy są neutralne? - chyba nie - bo zestawiając je z różnymi wzmakami cały czas mam wrażenie że grają lekko podbitą górą i dołem.

Za to jakość wokoali to mniód na uszy.

L.G. life is BRUTAL...

Do dali grand nie potrzeba ani specjalnie wydajnego ani mocnego wzmacniacza, 90db i 4ohm (3.2ohm w minimum ) to na prawdę żadne wymagania w porównaniu do innych, prawdziwie ciężkich kolumn, przy których wzmacniacze się wyłączają bo rzeczywiście brakuje im prądu.

Dali grand mają specyficzny bas na który mam (pewnie nie tylko ja) uczulenie, nie dość że podbity to taki z typowym bass-refleksowym nalotem. Sęk w tym aby dobrać taki wzmacniacz, który tonalnie się zgra z tymi skrzyniami (najlepiej z wycofanym dołem). Nie ma co dorabiać jakiejś wydumanej ideologii o wymaganiach kolumn, są relatywnie łatwe w napędzaniu, a że nie są neutralne to z mało czym widać grają poprawnie.

Interesuje mnie dźwięk jak najbardziej neutrany bez podbarwień w jakichkolwiek częstotliwściach

Zainteresuj sie infinity R90, to trudniejsze w napędzeniu kolumny ale też o klasę lub dwie lepsze w każdym aspekcie, zarówno konstrukcyjnie jak i brzmieniowo.

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.