Skocz do zawartości
IGNORED

Kef Reference 205 vs Dali Grand


realkrys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie

 

Przyszefł czas na zmiany i tu mam wielką prośbę. Czy jest ktoś kto porównywał bądź słyszał konstrukcje z tematu (słyszał gdzieś po za AVS- akustyka hoteli nie jest wzorcowa :) )?

Interesuje mnie dźwięk jak najbardziej neutrany bez podbarwień w jakichkolwiek częstotliwściach.

Proszę o porównywanie tylko tej dwójki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali Grand to są jedyne kolumny wolnostojące które miałem...zawsze podstawkowe

jeżeli poważnie myślisz o tych kolumnach to musisz zmienić wzmacniacz...

Pioneer nie ogarnie tych kolumn....mają ogromny trochę poluzowany bas aby to okiełznać trzeba mieć cholernie mocny wzmacniacz ...grają dużym wolumenem z piękną górą.....

u mnie te kolumny napędzał Krell KAV 500i...może być jeszcze więcej byle nie mniej ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Grandy grają z Lampowym McIntoshem, który ma tylko 2 x100 W i spokojnie im daje radę.

 

Może nie tyle co mocny, ale wydajny prądowo wzmacniacz.

Trzeba posłuchać kilku różnych zestawień z Grandami.- im lepszy wzmacniacz podłączymy, tym lepsze granie.

 

Czy Grandy są neutralne? - chyba nie - bo zestawiając je z różnymi wzmakami cały czas mam wrażenie że grają lekko podbitą górą i dołem.

 

Za to jakość wokoali to mniód na uszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pierwsze opinie.

Może jest ktoś z Łódzkiego kto je posiada i z chwilą wolnego aby podpiąć mojego Pioneera w celu sprawdzenia jego możliwości z tymi kolumnami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Może nie tyle co mocny, ale wydajny prądowo wzmacniacz.

 

 

Za to jakość wokoali to mniód na uszy.

 

..nieprecyzyjnie się wyraziłem....o to mi chodziło (wydajność prądową)

...co do wokali....potwierdzam ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wroce do Polsk mozemy cos pomyslec. Jestem z Lodzi . Co do Dali I Kef to zupene inner szkoly granite a nawer by my powiedzial przeciwenstwa . Juz Bardziej mozna je przyblizyc zestaw kef 104 lub modelem trzy.dwa . Wiecej info na priv

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dali grand nie potrzeba ani specjalnie wydajnego ani mocnego wzmacniacza, 90db i 4ohm (3.2ohm w minimum ) to na prawdę żadne wymagania w porównaniu do innych, prawdziwie ciężkich kolumn, przy których wzmacniacze się wyłączają bo rzeczywiście brakuje im prądu.

Dali grand mają specyficzny bas na który mam (pewnie nie tylko ja) uczulenie, nie dość że podbity to taki z typowym bass-refleksowym nalotem. Sęk w tym aby dobrać taki wzmacniacz, który tonalnie się zgra z tymi skrzyniami (najlepiej z wycofanym dołem). Nie ma co dorabiać jakiejś wydumanej ideologii o wymaganiach kolumn, są relatywnie łatwe w napędzaniu, a że nie są neutralne to z mało czym widać grają poprawnie.

 

Interesuje mnie dźwięk jak najbardziej neutrany bez podbarwień w jakichkolwiek częstotliwściach

 

Zainteresuj sie infinity R90, to trudniejsze w napędzeniu kolumny ale też o klasę lub dwie lepsze w każdym aspekcie, zarówno konstrukcyjnie jak i brzmieniowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 16

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.