Skocz do zawartości
IGNORED

Subwoofer do filmów


kartonik

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę nad zakupem subwoofera, który byłby używany przy oglądaniu filmów. Budżet mam niewielki, tak max 1500 zł, pokój 24m2. Subwoofer musi współpracować ze zwykłym wzmacniaczem stereo, więc obowiązkowo musi mieć wejście głośnikowe wysokopoziomowe. Tak patrzę na ofertę Taga Harmony np. TSW-120, marka Chińska i nie wiem czy jest to coś warte. Może coś innego polecicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada odpusc sobie Tagi itp. podstawki na kwiaty....

Chcesz miec dobry sub to z Twoim budzetem kupisz juz BK xls200 to jest na 10" 275W i to ciaglej mocy nie jakiejs dynamicznej, niestety jescze musialbys dolozyc pare zl za wysylke a to bedzie pewnie jakies £30.

Pelna oferte znajdziesz tu :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj używane Klipsch SW 110 z czarną membraną , dokladając jeszcze 500 PLN kupisz 2 suby . A , przy dwóch jest fajna zabawa :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SW110 ma membrane z włókna szklanego z kolei R-110 SW ma Cera metaliczną. R110SW nie ma także wejść wysokopoziomowych.

Więc one dla kolegi odpadają.

 

Ten SW110 to faktycznie dobra opcja w tej cenie. Jako alternatywę podam Polk Audio PSW 125.

 

Pzodrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info. A w dynamice i zejściu który z nich lepiej się sprawuję w KD?

Też zastanawiam się nad kupnem 2 suba "12" do 2000zł(nowy) ale ogranicza mnie wielkość miejsca sub nie może byc wiekszy jak(wys:44cm,szer:33,5cm,głęb:39,5cm) bo go nie wsadzę w to miejsce a innego nie mam i musi mieć kolor orzech albo mocca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SW110 ma membrane z włókna szklanego z kolei R-110 SW ma Cera metaliczną. R110SW nie ma także wejść wysokopoziomowych.

Więc one dla kolegi odpadają.

 

Ten SW110 to faktycznie dobra opcja w tej cenie. Jako alternatywę podam Polk Audio PSW 125.

 

Pzodrawiam

 

PSW niestety przekraczają już określony pułap cenowy.

 

PS

Masz może na stanie SW110?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaję link do licytacji suba używanego . Mam taki , ale to nie ja sprzedaję . Polecam bo jest np. na pewno lepszy od JBL 250 . Wiem o tym .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To moje zdjęcie ( trochę bałaganu po niewielkim piciu hahahahaha ) .

post-35801-0-85953900-1479128527_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam do sprzedania sub paradigm PS 1200 zerknij na numer aukcji allegro 6601654568 moim zdaniem spokojnoe zaspokoi twoje oczekiwania sub jest taki jak opisałem w aukcj a koledzy przy okazji niech się wypowoedzą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SW110 ma membrane z włókna szklanego z kolei R-110 SW ma Cera metaliczną. R110SW nie ma także wejść wysokopoziomowych.

Więc one dla kolegi odpadają.

 

Ten SW110 to faktycznie dobra opcja w tej cenie. Jako alternatywę podam Polk Audio PSW 125.

 

Pzodrawiam

 

to samo tyczy się modelu 115 ? jaka jest różnica w brzmieniu między tymi membranami ? z tego co wiem czarna to "starszy" model ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

szukam sam nie wiem czego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak 115 jest po prostu większą i mocniejsza membrana i złącza te same. Sw110 to starszy model. Ją już go nie posiadam. Jak jest chętny jeszcze na tamten model to mige podpytac w paru miejscach.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówicie, że ten Klipsch sw-110, to dobra opcja.

 

Nikt nie miał doświadczenia z subwooferami Taga? Parametry na papierze dobre i ceny też.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zaproponuję diy, które można było na tegorocznym audioshow posłuchać:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zaproponuję diy, które można było na tegorocznym audioshow posłuchać:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tylko nie widzę tam wejść wysokopoziomowych głośnikowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam bo jest np. na pewno lepszy od JBL 250

Czym przejawia sie jego wyższość nad JBL 250? Pytam bo sam jestem zainteresowany 250. ewentualnie 150.

Ogólnie sub ma grać na 15 m2.

Wcześniej był KEF 1000 i szału nie było.

Przeznaczenie suba głownie do kina.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dolpfin123

Mógłbyś wyjaśnić jak to podłączyć do zwykłego wzmacniacza stereo. W temacie subwooferów dopiero raczkuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zaproponuję diy, które można było na tegorocznym audioshow posłuchać:

byłem na AVS ale nie miale okazji posłuchać jak to grało, a szkoda...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dolpfin123

Mógłbyś wyjaśnić jak to podłączyć do zwykłego wzmacniacza stereo. W temacie subwooferów dopiero raczkuję.

Tak jak w standardowym podlaczeniu. Bierzez plusiki prawego i lewego kanalu, mase i lutujesz na wtyczke speakon ktora podlaczysz do suba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym przejawia sie jego wyższość nad JBL 250? Pytam bo sam jestem zainteresowany 250. ewentualnie 150.

Pomimo że DT jest mniejszy , to bas jest w nim niższy . W swoim systemie KD mam częstotliwość fazy odcięcia ustawioną na minimum ( w amplitunerze KD dla suba 40 Herców , odpowiednia głośność ) . Bas jest słyszalny , " lepiej go czuć " i jest wtedy gdy ma być .

W stereo suba nie potrzebuję . Jeśli do stereo to trzeba częstotliwość zwiększyć i zgrać kolumnami frontowymi . Kiedyś sprawdzałem jak jest w stereo ( ustawiłem w amplitunerze na " wzmacnianie sygnału stereo " , nie zauważyłem żeby bas nie nadążał za muzyką . OCZYWIŚCIE TO TRZEBA DOBRZE SKALIBROWAĆ .

Muzyki słucham ze wzmacniacza zintegrowanego stereo . Mam połączenie KD ze wzmacniaczem stereo .

 

Edytuję: mój sub stoi na 12 metrach , na 15 na pewno da radę .

Jaka jest różnica w efekcie dźwiękowym podczas filmu między wzmakiem stereo a amplitunerem KD tego nie wiem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na papierze to i stx jest w porządku a jakoś nigdy nie widziałem aby ktoś je polecał. Osobiście nie słuchałem subwooferow tej firmy tylko taki przykład.

Także nie słuchałem tego suba a byłem w tym pokoju. No szkoda.

Ma jakieś nóżki? Kolce?

To naturalny fornir?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wejdziesz na stronę i dany produkt to masz tam nawet zdjęcia i opis dot. wykończenia, więc nie wiem po co zadajesz tutaj takie pytania...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam pytanie z innej strony.

Jak dobrać subwoofer- z przeznaczeniem głównie na kino, bo do muzyki nie ma potrzeby, by był optymalny do pomieszczenia np. u mnie 15m2

Ogólnie praktykuje sie że pod kino lepiej nadaje się BR nic close.

Chodzi o połączenie optymalnego rozmiaru ( wielkości ) jaki i wielkość głośnika oraz mocy wzmacniacza.

Wiem że zbyt duży subwoofer bedzie powodował dudnienie basu- ale kiedy jest juz za duzy lub jeszcze nie? Zakładając że mamy w kręgu zainteresowania 2 suby BR o podobnej mocy ( 250 RMS) ale różnych producentów.

Wiadomo że 8" przetwornik nie wytworzy ciśnienia takiego samego jak 12".

Celowo podaje te dwa rozmiary bo biję się z myślami co jest lepsze i optymalne by zadowolenie było duże i subwoofer zagościł u mnie już na dłużej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam pytanie z innej strony.

Jak dobrać subwoofer- z przeznaczeniem głównie na kino, bo do muzyki nie ma potrzeby, by był optymalny do pomieszczenia np. u mnie 15m2

Ogólnie praktykuje sie że pod kino lepiej nadaje się BR nic close.

Chodzi o połączenie optymalnego rozmiaru ( wielkości ) jaki i wielkość głośnika oraz mocy wzmacniacza.

Wiem że zbyt duży subwoofer bedzie powodował dudnienie basu- ale kiedy jest juz za duzy lub jeszcze nie? Zakładając że mamy w kręgu zainteresowania 2 suby BR o podobnej mocy ( 250 RMS) ale różnych producentów.

Wiadomo że 8" przetwornik nie wytworzy ciśnienia takiego samego jak 12".

Celowo podaje te dwa rozmiary bo biję się z myślami co jest lepsze i optymalne by zadowolenie było duże i subwoofer zagościł u mnie już na dłużej.

 

Moim zdaniem jestes w bledzie nie duzy sub bedzie powodowal dudnienie a gowniany....plus ewentualnie zla akustyka w pokoju....ot cala filozofia.

Mozna jeszcze dodac, ze jezeli postawisz suba tam gdzie masz na niego miejsce a nie (po odsluchach) tam gdzie najlepiej zagra to juz jestes skazany na jakis kompromis.

Nastepna sprawa jaki masz budzet ?? nowka znanej marki ?? bo np. z 10k masz do wyboru do koloru a z 1k.... bedzie dudnic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Moim zdaniem jestes w bledzie nie duzy sub bedzie powodowal dudnienie a gowniany...

No to też prawda

 

Nastepna sprawa jaki masz budzet ?? nowka znanej marki ?? bo np. z 10k masz do wyboru do koloru a z 1k.... bedzie dudnic

Budżet dla mnie to ograniczenie, bo mając zestaw za 4 k nie kupię suba za 8k albo i wiecej. dlatego szukam używanych.

Czyli idąc tym śladem- obojetnie co kupię do 1500 to i tak kupa- :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie praktykuje sie że pod kino lepiej nadaje się BR nic close.

Wg mnie tylko od jakości zależy, co zagra lepiej. BR ma swoje minusy nie tylko w muzyce ale w kinie również, bo poniżej częstotliwości strojenia daje spadki na łeb na szyję w ciśnieniu akustycznym, a zamknięta obudowa ma te spadki znacznie bardziej płynne. Ponadto zamknięta obudowa jest łatwiejsza do napędzenia dla wzmacniacza i potrafi dać bardziej punktowy impuls, uderzenie, które nagle kopnie.

 

Piszesz o budżecie 1500zł i 15m^2. Cóż... - wręcz poniżej tego budżetu mam dwie stare pasywne 12-tki w zamkniętych obudowach, do tego stary wzmacniacz stereo, i wszystko hula mi właśnie na 15 metrach. :) Natomiast rzeczywiście ważne jest gdzie postawisz suba - jeśli gdzieś w rogu, to jesteś praktycznie skazany na rozlazły bas, który po prostu jest, ciągnie się i dudni, chyba że bardzo nisko go odetniesz, powiedzmy poniżej 50Hz, ale z impulsem też cudów nie ma co się spodziewać, więc wtedy mniej istotne, jakiej jakości basowca kupisz - i tak będzie źle. Natomiast sam budżet wg mnie nie ogranicza Cię w doznaniu dobrego basu - stare pasywne naprawdę dają radę i zagrają jak im wzmacniacz zaśpiewa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie przeinaczałbym faktów. Jeśli komuś dudni to na 99,9% jest to kwestia fali stojącej w pomieszczeniu (akustyka).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też prawda.

Jak wejdziesz na stronę i dany produkt to masz tam nawet zdjęcia i opis dot. wykończenia, więc nie wiem po co zadajesz tutaj takie pytania...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

wszedłem i nie znalazłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 32

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.