Skocz do zawartości
IGNORED

Subwoofer do filmów


kartonik

Rekomendowane odpowiedzi

A jeśli mi dudni pod ścianą, a wysunięty/wysunięte 60cm od ściany już nie? Różnica jest kolosalna, na szybkości impulsu, tempie wygasania basu. "Dudnieniem" nazwałem to czysto umownie, bo przecież formalnie dudnienie to inne zjawisko, pojawiające się gdy dwa dźwięki nie są idealnie dostrojone - najczęściej w unisonie, ale oczywiście również w kwincie czy oktawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak kupiłem Magnata 302A to zrobiłem sobie testy w narożniku mi dudnił tak samo jak ustawiłem z boku fotela i za nim jak siedzę i oglądam(on jest z tylnym tunelem i miałem odsunięty 30cm od sciany jak sie zaleca). Natomiast po ustawieniu go w rzędzie koło prawej kolumny problem znikł i bas stał się sprężysty,kontrolowany i z lepszym walnięciem jak testowałem na Szeregowcu Rayanie gdzie jest pełne pasmo 120Hz dla suba bez dudnienia i sub kupowałem do 1000zł.Moim zdaniem jak bedzie do dupy akustyka albo źle ustawiony to nawet najdroższy sub nie zagra dobrze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spinacz66, czyli mamy identyczne wnioski z naszych doświadczeń. ;) Te wszelkie zalecenia ustawiania suba pod ścianą/w rogach, to chyba po to by spowodować efekt "wow", że robi się od groma basu w pomieszczeniu (albo że w ogóle jest wystarczająca jego ilość, w przypadku słabszych konstrukcji), ale to nie ma nic wspólnego z jakością tego basu i na dłuższą metę męczy "dudnieniem" (w potocznym znaczeniu tego słowa ;) ). Przy tych niekorzystnych ustawieniach rzeczywiście żadne droższe konstrukcje nie są potrzebne bo nic, bądź niewiele na nich zyskamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ No to też prawda

 

Budżet dla mnie to ograniczenie, bo mając zestaw za 4 k nie kupię suba za 8k albo i wiecej. dlatego szukam używanych.

Czyli idąc tym śladem- obojetnie co kupię do 1500 to i tak kupa- :)

 

Ok. jak uzywka to juz nie taka kupa... ceny uzywek niejednokrotnie spadaja o polowe orginalnej ceny. Jak Ci sie nie spieszy to poczekaj doloz troche i sprawdzaj aukcje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Też prawda.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

wszedłem i nie znalazłem.

Pisalem o stxie.

Powyzszy polecony przeze mnie wykonywal marian i udzieli na pewno wszystkich potrzebnych informacji no ale trzeba wykazac minimum checi aby sie dopytac...

Fornir kamelia to fornir modyfikowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja o DYI a tam nic nie pisało o wykonaniu.

 

Dudni w rogu bo nakładają się fale, stają się dłuższe, wyższe a bas mniej kontrolowany.

To normalne zjawisko fizyczne.

 

Subwooferów nie kladzie się w kąt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Velodyne zaleca ustawianie modeli SPL ok. 30 cm od bocznej ściany i co najmniej tyle samo od tylnej. Resztę robi autokalibracja z mikrofonem dedykowanym do tych modeli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) troche mnie rozweselil post o kącie... pewnie lepiej na srodku :)

ok, ale na serio. Wiekszosc firm zaleca do kąta, tylko jest kąt i kąt... jak ktos zaciska suba, ze prawie dotyka scian to moze i dudnic. A to trzeba odsuwac i testowac... moze byc i 10cm a moze i 50cm gdzie zagra dobrze no i dalej bedzie to kąt.

Oczywiscie wiekszosc zainteresowanych wie, ze oprocz tego popularnego kąta sa jeszcze inne polecane ustawienia nie zawsze jednak takowe sie sprawdzaja szczegolnie przy jednym subie, nie wspominajac juz, ze wiekszosc stawia suba tam gdzie go moze postawic a nie tam gdzie powinien byc. Dopiero potem pojawiaja sie posty typu sub dudni... sub brak basu itp.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo że DT jest mniejszy , to bas jest w nim niższy . W swoim systemie KD mam częstotliwość fazy odcięcia ustawioną na minimum ( w amplitunerze KD dla suba 40 Herców , odpowiednia głośność ) . Bas jest słyszalny , " lepiej go czuć " i jest wtedy gdy ma być .

Czester. Powiedź proszę dlaczego uważasz że DT jest fajniejszą konstrukcja od JBL es150 ( 250). Wspominałeś o tym w poście.Szukam suba dla efektów w kinie.

Chce kupić suba i nie umiem sie zdecydować. bo wiem że istnieją mniej znane ( mniej reklamowane)za to dobre konstrukcje, ale się na tym nie znam.

Problem jest to że nie mam jak ich odsłuchać, by sprawdzić czy mi to odpowiada.

W manualu DT 80 wypada korzystniej niż JBL 150. A jak wygląda to w realu? Jak byś opisał pracę DT przy filmach.

Miales okazję słuachć JBL es150 dla porównania? Na czym opierasz swoje wnioski??

Ja wczesniej miałem 8" KEF 1000 i jakość była taka sobie, brakowało mocy bo wzmacniacz miał 80RMS.

No i cena jest na korzyść DT bo o połowe niższa więc jeżeli można mieć cos porównywalnego to po co przepłacać w ograniczonym mocno budżecie.

Ciekawi mnie tylko czy 8" vs 10" daje sie wyczuc usłyszeć?

 

Na jaki zawieszeniu jest ten DT 80 ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie dlatego że to Subwoofery które mają bardziej kontrolowany szybszy bas. Dzięki dosuwaniu go uzyskuje się głębszy dźwięk. Czy się mylę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czester. Powiedź proszę dlaczego uważasz że DT jest fajniejszą konstrukcja od JBL es150 ( 250). Wspominałeś o tym w poście.Szukam suba dla efektów w kinie.

Odsłuchiwałem DT 80 z JBL 250 . To było bardzo dawno temu . Po prostu wybrałem który na moje ucho był lepszy . Później słuchałem u kumpla JBL ES 250 z amplitunerem HK avr 250 . Jakoś gorzej grał , ale to było wszystko inne , pomieszczenie itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o porade. Stoje przed szansa kupienia subwoofera i do wyboru mam:

Canton AS 50( 12",250RMS BR z przodu,20Hz)

Definitive Technology ProSub 80 (8",250RMS BR z tylu,21Hz)

Który z nich barzoej nadaje się do KD?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o porade. Stoje przed szansa kupienia subwoofera i do wyboru mam:

Canton AS 50( 12",250RMS BR z przodu,20Hz)

Definitive Technology ProSub 80 (8",250RMS BR z tylu,21Hz)

Który z nich barzoej nadaje się do KD?

 

Sub 8" to kiepścizna do kina.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 cali to na glosnik sredniotonowy mozna dac ale nie na subwoofer. A jak czytam ze z 8 cali 21Hz wyciagaja to tylko pogratulowac zdolnosci magikom ktorzy byli w stanie cos takiego wyprodukowac. Bo bez czarow to raczej malo realne..

 

Z tych ktore wymieniles to zaryzykowal bym Cantona. 12 cali to juz konkretniejszy kaliber no i firma w miare szanowana wiec jak sie nie spodoba to bez trudu sie tego pozbedziesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć nie bierzcie do domu powyżej 12 cali :

 

" Z subami domowymi jest tak jak z profesjonalnym sprzętem do nagłośnień i jest to zasada obowiązująca na całym świecie, z którą nikt nie polemizuje bo tak po prostu jest. A jest tak, do małego klubu wstawia się basy 15calowe zamknięte, nigdy 18cali bo bas się nie "rozpędzi". Na plenery tylko 18cali w odwrotce. Także wstawiając sub 15calowy do pokoju 20m to nieporozumienie! Zwykłe naciąganie na kase. Sam wczoraj wstawiłem z ciekawości dwa basy aktywne, którymi nagłaśniam imprezy na 15calowych głośnikach w obudowie zamkniętej do swojego pokoju 19m i było czuć na nogawkach moc, ale było to bardzo nie naturalne. 2 suby jak najbardziej, ale dostosowane do pomieszczenia, 12 cali w domu to maks, one wtedy mogą pokazać swoją moc. "

 

Źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copyright © Audiostereo.pl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych ktore wymieniles to zaryzykowal bym Cantona. 12 cali to juz konkretniejszy kaliber no i firma w miare szanowana wiec jak sie nie spodoba to bez trudu sie tego pozbedziesz.

 

Zaryzykuje i pójdę w 12" bo 8" sprawdzona była z KEF- w kinie rewelacji nie było.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę żeby taka zasada obowiązywała w domowym audio a tym bardziej żeby nikt z tym nie polemizował.

Nad sensem wstawiania subwoofera PA do domu można oczywiście polemizować bo takowy subwoofer na ogół pracuje w paśmie powyżej 30 lub nawet 40hz i bazuje na głośniku twardo zawieszonym o skuteczności 100db na 1 Watt. Taki subwoofer nie ma z założenia przetwarzać 20hz w jakości hifi tylko walić po klacie i to bardzo głośno. Jak się wstawi takie suby do pokoju 20m to efekt jest taki jak go opisuje autor czyli ilość a nie jakość. Skuteczność takiego suba w połączeniu ze wzmacniaczem 500w w klasie d jest wiele wyższa niż reszty zestawu i nic dziwnego że kalibracja wariuje.

Rozumujac w tej sposób wychodzi na to że w 20m optymalny byłby 8" Woofer?

Moim zdaniem wielkość membrany nijak się ma do powierzchni pomieszczenia, to raczej wielkość pokoju determinuje jakość basu bo wiadomo że czym większy pokój tym dłuższa fala którą można wytworzyć.

A chcąc w odpowiedniej jakości odtworzyć fajnizsza oktawe niestety nie obejdzie się bez sporej powierzchni membrany. 8" głośnik już przy 30hz będzie miał wychylenie i zniekształcenia dalekie od jakiejkolwiek referencji, o wytworzeniu odpowiedniego spl nie wspominając.

Kolejna sprawa to fakt że znakomita większość ludzi nigdy przenigdy nie obcowała na dłuższą metę z pełno pasmowym systemem będącym w stanie liniowo odtworzyć pasmo przewidziane przez normę hifi czyli od 20hz. Takie systemy wbrew pozorom są rzadkie i napewno nie jest to do zrealizowania przy pomocy 8" Woofera. Mając taki system który liniowo gra poniżej 30hz ma się wrażenie że bass może burzyć ściany i taki właśnie ma być.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A , ja głupi mam 2 x 15" w 24m :) I o dziwo jakoś gra , wytwarza cisnienie , a nie wali .

To Witam w klubie bo u mnie dokładnie tak samo w 22m. Do tego kolumny frontowe na 15" midbasach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qwa powodzenia z dwoma 15-tkami na dwudziestukilku metrach. O ja pierd. To może wyrwać włosy z nosa nie tylko z głowy i ściagnąć skarpetki przez załozone buty :) A sąsiedzi wkoło mogą się kochać na leniwca , Kolega zapoda im ruch :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 12" z BR 500RMS na 17m2 :) i juz zamowiony drugi taki sam 12" a wczesniej na tym metrarzu byl jeden rel r528se i jakos szalu nie bylo...

Jak na moj gust byl za twardy za szybki do kina i ciut za slaby jak na konstrukcje z mebrana bierna.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się boję że mój velodyne eq-max12 na 27m2 jest za duży....jak tu koledzy po dwie 15tki mają na mniejszych powierzchniach . . ;-) to chyba pozostanę przy 12" subie tylko się zastanawiam czy przy dwóch z bas refleks czy z jednym zamkniętym typu velodyne spl 1200..?

Hifibloke twierdzisz że lepiej dwa eq-max12 ... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.