Skocz do zawartości
IGNORED

Subwoofer do filmów


kartonik

Rekomendowane odpowiedzi

A ja się boję że mój velodyne eq-max12 na 27m2 jest za duży....jak tu koledzy po dwie 15tki mają na mniejszych powierzchniach . . ;-) to chyba pozostanę przy 12" subie tylko się zastanawiam czy przy dwóch z bas refleks czy z jednym zamkniętym typu velodyne spl 1200..?

Hifibloke twierdzisz że lepiej dwa eq-max12 ... ;-)

 

To jest tak... jezeli nie slyszysz lokalizacji basu w Twoim pokoju to jeden sub odpowiednio mocniejszy taki z wyzszej pólki sprawdzi sie lepiej jak dwa slabsze. Tu im wiekszy przeskok jakosciowy tym wyrazniej bedzie to slychac. Jezeli natomiast syszysz skad bije basem to system dual lepiej wypelni Ci pokoj niskimi tonami.

Ty masz BR i zastanawiasz sie nad zamknietym z leksza komplikujesz wybór :) .... nie mam pojecia jak te velo maja sie do siebie. Grales juz konstrukcja zamknieta ?? Jedni wola BR jedni sealed i to niezaleznie od wielkosci suba.

Wiesz...zebys sobie nie strzelil w stope tym spl. Ja przerobilem trzy konstrukcje suba ( w podobnej kategorii rms ) i najbardziej do kina odpowiada mi br.

Slyszalem dual na 14" z br suby przed ekranem w takim przecietnym salonie (otwartym) i powiem qwa efekt full kinowy potega!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sam posiadam EQ 12 Max.

 

Jak to będzie w przypadku pomieszczenia "zwykłego" jaki ma z nas większość a jak w przygotowanej akustycznie i wytłumionej salce kina domowego?

 

1.Drugi sub poprawi odbiór, brzmienie oraz siłę w obu przypadkach czy tylko w pierwszym?

 

2. Jak to będzie w przypadku drugiego subwoofera o tej samej średnicy, podobnych parametrach, podłączonego i ustawionego tak samo, również otwartego ale innego?

 

3. ustawionego głośniej ale przekręconego na minimum aby odezwał się tylko wtedy gdy jest naprawdę moc i próbował "uzupełnić" sale?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak dobrze to nie ma... ;-) Dwa w zamkniętej obudowie to cena masakryczna.. W razie czego tego można sprzedać dołożyć trochę i jest spl1200. ;-) Dwa velodyne eq-max12 bardziej realne bo jeden już jest a drugiego dokładam i mam symetrie.. :-)

 

Powiem Ci że mam właśnie suba i basy lokalizowane, z testów jakie mi się udało przeprowadzić to najlepsze miejsce jest w połowie pokoju pod stołem i po drugiej stronie lustrzane odbicie. Bas jest w całym pokoju i nie wiesz skąd dochodzi. Tutaj gdzie teraz sub stoi niestety słychać że bas dociera os lewej strony pokoju. Podejrzewam że może być tak jak napisałeś Hifibloke że jak dołożę drugi ten problem lokalizacji zniknie. Niestety to nie jest dedykowana salka kinowa i Żona w życiu się nie zgodzi abym postawił suba na środku pokoju chyba ze na chwilę w trakcie seansu. Ale znowu za każdym razem to już może być uciążliwe...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że mam właśnie suba i basy lokalizowane, z testów jakie mi się udało przeprowadzić to najlepsze miejsce jest w połowie pokoju pod stołem i po drugiej stronie lustrzane odbicie. Bas jest w całym pokoju i nie wiesz skąd dochodzi.

Żona w życiu się nie zgodzi abym postawił suba na środku pokoju chyba ze na chwilę w trakcie seansu

 

Ja tam sie bawię audio i pewnie moje adaptacje są niczym w porównaniu do Waszych koledzy, jednak ja sie tym bawię i nie stanowi dla mnie problemu przed seansem filmowym rozłożyć standów lub do słuchania muzyki.

Jednak rozumiem że dzwiganie 2 subów o masie blisko 25 kg i ryzyko uszkodzenia, może byc uciążliwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bipo gdybys chcial suba w zamknietej to polecam tego bk xxls400 w dualu ten jest naprawde dobry, prawie tak jak moj poprzedni rel.

Dla Ciebie jeden minus, bo za bialy lakier trzeba doplacic.

A jak zostajesz przy porcie to dokup drugiego velo i zalatwione.

Jeszcze nie spotkalem sie z sytuacja zeby ktos dostawil drugi sub i mu sie nie podobalo.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafilem na tube takie amerykanckie cudo

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-50975-0-03118300-1479840990_thumb.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Aż tak dobrze to nie ma... ;-) Dwa w zamkniętej obudowie to cena masakryczna.. W razie czego tego można sprzedać dołożyć trochę i jest spl1200. ;-) Dwa velodyne eq-max12 bardziej realne bo jeden już jest a drugiego dokładam i mam symetrie.. :-)

 

Powiem Ci że mam właśnie suba i basy lokalizowane, z testów jakie mi się udało przeprowadzić to najlepsze miejsce jest w połowie pokoju pod stołem i po drugiej stronie lustrzane odbicie. Bas jest w całym pokoju i nie wiesz skąd dochodzi. Tutaj gdzie teraz sub stoi niestety słychać że bas dociera os lewej strony pokoju. Podejrzewam że może być tak jak napisałeś Hifibloke że jak dołożę drugi ten problem lokalizacji zniknie. Niestety to nie jest dedykowana salka kinowa i Żona w życiu się nie zgodzi abym postawił suba na środku pokoju chyba ze na chwilę w trakcie seansu. Ale znowu za każdym razem to już może być uciążliwe...

No właśnie u mnie ten z prawej stoi tak dwa metry do przodu od ekranu i jest pod stołem:-)

Żonie pasuje;-)

Przestawianie nie wchodzi w rachubę, prawie 50kg każdy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i czarny dla Bipo przejdzie :) Pod Klipsch będzie pasować :)

To , jak Bipo , zmiany ? :)

 

W krótce testy i zobaczymy co z nich wyniknie..;-)

ps.ja nie mam nic z klipscha.. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemalujesz na biało ? Nie wiem , czy Denon polubi się z Klipsch. Weź na testy jeszcze Onkyo 1100 , tak z ciekawości.

 

Relacja i fotolerancja obowiązkowa :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem Taga TSW200. Subwoofer ładnie i solidnie wykonany ale na tym jego zalety się kończą. Na dzień dobry słychać brzęczenie od trafa, w filmach słabizna, zbyt cichy. Tak że idzie do zwrotu.

 

Mam na oku używany subwoofer ENERGY V-SW10 i Wharfedale Power Cube DX12. Co o nich sądzicie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ?? co Ci napisalem na pierwszej stronie.... Kupujesz badziew i liczysz na cuda sory z gowna bata nie ukrecisz.

Nie to, ze masz sluchac co kto Ci pisze na forum, ale chociaz spokojnie przemysl.... daj se troche luzu dozbieraj pare zl i kup suba co bedziesz sie nim cieszyl.

Uzywany sprzet to dobra opcja, bo mozna kupic cos znacznie taniej, tylko pamietaj, ze jak Ci sie nie spodoba to raczej zwrotu nie zrobisz.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety na subie nie ma co oszczedzac, wiele razy pisalem ze suba sie kupuje najmocniejszego na jaki nas stac i to niezaleznie od wielkosci pomieszczenia, czesto puszczam filma i nie chce mi sie wstawac wlaczyc suba, po paru sekundach akcji bez basu zrywam sie z wyra bo nie idzie tego ogladac :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
niestety na subie nie ma co oszczedzac, wiele razy pisalem ze suba sie kupuje najmocniejszego na jaki nas stac i to niezaleznie od wielkosci pomieszczenia, czesto puszczam filma i nie chce mi sie wstawac wlaczyc suba, po paru sekundach akcji bez basu zrywam sie z wyra bo nie idzie tego ogladac :D

Ja nigdy nie wyłączam, nawet automatyczne wyłączanie wyłączyłem.

:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien byc w nastepnym tygodniu. Spoko mi sie tam nie spieszy wazne, ze zamowiony. Kiedys jak zamawialem xxls400 to mieli akurat taki nawal, prawie 4 tydnie czekalem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, może głupie, ale może ktoś mi wyjaśni.

Czy przy głośnikach 8'' moc wzmacniacza ma znaczenie?

Bo przy kalibracji , bynajmniej u mnie, ampli podczas kalibracji za mocno go nie zbijał to ustawiałem vol na godz. 10-11.

Sub. miał moc 80 rms.

 

Czy sub. z mocą wzmacniacza 250 RMS nie zostanie tylko mocniej zbity?? Czy może gwarantuje to jednak większe wrażenia/?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jeśli ustawiłeś w okolicy godziny 10-11 i ampli niewiele zbił z głośności to raczej nie ma ma w tym nic nadzwyczajnego, może trochę zbić, może trochę podnieść głośność, standard.

 

Sama moc wzmacniacza subwoofera nic nie mówi, bo sub to całość, czyli jego wzmacniacz, wielkość i jakość przetwornika oraz projekt obudowy np. suby w obudowie zamkniętej wymagają mocniejszych wzmacniaczy niż otwarte.

Większy, mocniejszy subwoofer da inne wrażenia. Co do ustawienia głośności nie będzie to polegało na jej zmniejszeniu, choć może tak być. Może być nawet tak, że na skali większy subwofer będziesz musiał wyżej ustawić, to wszystko zależy jak wyskalowana jest regulacja głośności, więc nie można się tym tak w 100% sugerować.

 

Ludzie czesto pytają jak głośno masz ustawionego suba, na której godzinie pokrętło itp, a to bzdura, bo suby są różnie wyskalowane, różne są wielkości pomieszczeń.

Chodzi o to, że zarówno duży jak i mały subwoofer musi być zgrany głośnością z frontami, można oczywiście sobie troszkę podregulować do własnych upodobań, ale podstawa to zgranie natężenia dźwięku z pozostałymi głośnikami, to właśnie robi amplituner.

 

Większy subwoofer da inne wrażenia ponieważ jest w stanie odtworzyć bas, którego mały już nie zagra lub zrobi to bardzo cicho.

Załóżmy, że mały sub zagra do 40Hz, duży do 30Hz, to istotna różnica, wrażenia będą inne.

 

Ten wyższy bas prawie każdy sub zagra dobrze, czym niżej tym większy problem. Duże suby generują bas, który nie tylko słychać, ale daje się już odczuć fizycznie. Takie wrażenia w kinie dają sporo frajdy bo np. przy wybuchach itp. czujesz się uczestnikiem akcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama moc wzmacniacza subwoofera nic nie mówi, bo sub to całość, czyli jego wzmacniacz, wielkość i jakość przetwornika oraz projekt obudowy np. suby w obudowie zamkniętej wymagają mocniejszych wzmacniaczy niż otwarte.

Dziękuję za obszerne wyjaśnienie- fakt nie pomyślałem o aspektach fizycznych konstrukcji i samej akustyce. Pytam bo ciaglę się biję z myslami gdyż waham się przy zakupie drugiego w życiu suba. W gre wchodzą tylko konstrukcję BR bo ma byc pod kino- myslę że bardziej pasuje do kina.

Pierwszym był KEF 1000 ( starsza konstrukcja 80rms, 8'' ) i może akustyka kuleje- ale warunki mam jakie mam i każdy inny sub będzie w nich pracować- ewentualnie zmieni się miejsce "postoju" Subba.

Większy subwoofer da inne wrażenia ponieważ jest w stanie odtworzyć bas, którego mały już nie zagra lub zrobi to bardzo cicho.

Załóżmy, że mały sub zagra do 40Hz, duży do 30Hz, to istotna różnica, wrażenia będą inne.

Wczoraj w MM miałem mozliwośc posłuchania JBL ES250- Kawał klocka- i na powieszchni uzytkowej dawał spore nateżenie- i stwierdzam że na 16m bedzie za duży.

Tak więc w gre wchodzi JBL es 150- chociaż gabarytami nie wiele mniejszy. W cenie do 800 pojawiły się też

Klipsch Synergy Sub 10; TANNOY mSUB 10 Mercury; lub o połowe tańszy Definitive Technology model ProSub 80- jednak w tym przypadku mimo korzystnej specyfikacji boje się że w przypadku gdyby mi nie leżał to go nie odsprzedam łatwo bo jest to mało znana marka w tym pułapie cenowym.

 

Sam nie wiem na co sie zdecydować- co gorsze nie mam jak tego odsłuchać by wyrobic sobie opinię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ustawiony na 12H jak jest w instrukcji Yamahy.Co ciekawe za pierwszym razem kalibracja odcięła mi na -2,5dB a za drugim razem na -7,5dB i sub i głośniki stały w tym samym miejscu i mikrofon również był tam gdzie za pierwszym razem.Jestem ciekaw czemu taka rozbieżność przy dwóch kalibracjach głośniki mi odciął tak samo za każdym razem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź tego ES 150 skoro już masz odsłuchany i jego barwa Ci podeszła.

Własnie słuchałem ale 250 a nie 150!

nie wiem jak bedzie sie sprawował u mnie w mieszkaniu- nie mogę nic więcej powiedzieć na temat brzmienia bo w zyciu miałem możliwość posłuchania 3 subów w akcji ... wiec robie to w ciemno. W okolicy Grudziądza to rynek audio/kd kuleje a juz Wtórny zupełnie- by cos spróbować posłuchać to 200km trzeba jechać.. i myślę że w kwocie 700 zł nic lepszego nie mogę oczekiwać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama moc wzmacniacza subwoofera nic nie mówi, bo sub to całość, czyli jego wzmacniacz, wielkość i jakość przetwornika oraz projekt obudowy np. suby w obudowie zamkniętej wymagają mocniejszych wzmacniaczy niż otwarte.

Oczywiście zgadzam się, iż moc wzmacniacza w subwooferze nic nie mówi - bez podania efektywności samego głośnika. Natomiast z czego wynika opinia, iż sub w obudowie zamkniętej wymaga mocniejszego wzmacniacza od takiego z BR? Jakieś własne doświadczenia? Porównania? W KD użytkuję subów pasywnych zamkniętych 50-watowych, więc dla mnie to wszelkie konstrukcje BR typu 250W, 350W, 1000W RMS, są abstrakcyjne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam czy może ktoś ma (słuchał) suba Castle Cube ?

Jest teraz nawet w dobrej cenie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♪ ♪ ♫  ♪  Najważniejsza jest muzyka i przyjemność jej słuchania  ♪ ♫ ♪ ♫ ♪ ♫ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.