Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz + cd do kolumn Elac


Ant3k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów. Pytałem w klubie kolumn Elaca, ale na razie brak odzewu. Tutaj zagląda więcej osób, więc może ktoś pomoże. Posiadam kolumny Elac 107 oraz amplituner Cambridge 540R v2. Grały w stereo i w KD razem z centralnym 101, Heco vitas 300 z tyłu, dvd Pioneer dv525, subwoofer Tannoya msub10. Sprzęt mało używany. Teraz postanowiłem nawrócić się na stereo i zastanawiam się jaki będzie pasował do nich wzmacniacz i odtwarzacz CD. Budżet około 3k zł, rozważam używki. Pomieszczenie 28m2. Myślałem nad wzmacniaczem Cambridge 651A, który dodatkowo posiada DAC oraz wyjście na subwoofer. Suba można od biedy podpiąć aby pomagał przy oglądaniu filmów. Dobrze myślę czy macie jakieś lepsze propozycje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

A pasuje ci brzmienie Cambridge z elaciem? Według mnie to dobre zestawienie. Ale wolę poznać twoje zdanie.

 

Proponuję ci cxa60 u nas nowego po rabacie forumowiczów. Ewentualnie z używek Denon pma 1510, marantz pm8005 czy roksan k2.

 

Nie wiem czy msub będzie odpowiedni do stereo. Wydaje mi się że nie. Chodź jego zawsze zdążysz się pozbyć ewentualnie.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Do kolumn Elac sugerowałbym raczej wzmacniacz o dobrym wypełnieniu, dociążeniu i raczej neutralnych skrajach pasma. CA 651A jest jasny, analityczny co moim zdaniem nie będzie dobrym rozwiązaniem. Z CA zdecydowanie najlepszą opcją będzie model CXA60 (http://q21.pl/cambridge-audio-cxa60.html). Natomiast z mojego doświadczenia proponowałbym raczej integrę NAD np. świetny model C356 BEE (http://q21.pl/nad-c356-bee.html) lub jeśli lubisz raczej łagodniejszy, cieplejszy dźwięk - Advance Acoustic X-i75 (http://q21.pl/advance-acoustic-x-i75.html).

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze kojaze że te elaci grają ładnie średnica, nie krzykliwe góra i swobodnym ale nie wyeksponiwanym basem.

Możesz podjechać na odsluch?

Jak nie zawsze mige ci wysłać na testy do domu.

 

Już wkrótce Black friday / tniemy ceny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie. Wydaje mi się że nie jestem za bardzo wymagającym użytkownikiem, gdyż połączenie tego amplitunera CA z kolumnami mi się podoba (ale zawsze może być lepiej). Dlatego mój pierwszy pomysł padł na sprzęt Cambridge. Mój sprzęt jest wiekowy, ale mało używany i swego czasu nie był najtańszy w zakupie. W poprzednim mieszkaniu miałem KD i sam salon 18m2. Teraz mam salon otwarty na kuchnie ok 28m2 i jeszcze nawet nie zdążyłem podłączyć sprzętu, więc nie wiem jak on gra w obecnych warunkach. Najwcześniej w przyszłym tygodniu będę wszystko uruchamiał, ale już wiem że tutaj do muzyki chcę tylko stereo. Co najwyżej podłączone do TV, stąd pomysł z subwooferem który miałby działać tylko przy oglądaniu filmów. Następnym pomysłem na sprzęt był własnie Nad. Ogólnie zastanawiałem się nad modelem 326BEE. Ewentualnie nad droższym 356BEE, wtedy bym trochę później dokupił do niego odtwarzacz. Czy te sprzęty nie będą miały problemów z moimi Elacami?. Gdzieś czytałem że nie wszystkie wzmacniacze dają sobie z Elacami radę. O ile dobrze pamiętam to ten model kolumn schodzi poniżej 4ohm (chyba 3,7).

Jeśli chodzi o odsłuch to w grę wchodzi tylko Warszawa lub okolice.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem dla wzmacniacza nie jest impedancja tylko charakter brzmienia.

Jeśli dobrze pamiętam te ELACI a popraw mnie jeśli nie to grają one raczej nautranym może delikatnie idącym w geste granie. Basy są niewyeksponowane ale potrafią zejść nisko.

Dobierając NADa zbliżysz brzmienie nieco na ciemniejszą stronę. Z kolei Cambdridge lub Audiolab ozywi te kolumny i zachowa ich naturalny charakter grania basowego.

Mogę Ci wysłać wzmacniacz Cambridge CXA60 lub właśnie NAD 326 i zobaczysz który w domowych warunkach lepiej się sprawdza.

To chyba najlepsze porównanie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli myślisz o NAD 326 i 356 to jedne z lepszych wzmacniaczy nowych w swojej cenie.

Jeśli uważasz że nie to zaproponuj inny model nowy, lepszy w tym budżecie.

Oczywiscie co do używki to się zgadzam. Można znaleźć co ciekawego/lepszego w podobnych pieniądzach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie trafiłem na aukcję z modyfikacjami wzmacniaczy Nad. Co o tym sądzicie? Koszt około 500zł. Można kupić 326 lub 356 i poddać modyfikacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kolega z tego forum poddaje NADy modyfikacji.

W którymś poście widziałem że pisał że będzie się starał mieć jakiś egzemplarz pokazowy.

Może napisz do niego i zapytaj czy taka opcja wchodzi w grę.

Kupinie używanego i przerobienie jeśli ma grać tak jak piszą to warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.