Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny, czy aby na pewno?


Newnec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zwracam się do was o pomoc w mało oryginalnej kwestii jak na nowicjusza natomiast każda sytuacja jest inna więc spróbuję nie wrzucać tematu do jednego worka.

Sytuacja rysuje się następująco... jak większość z nas zaczynałem od PC audio, wiadomo system 2.1 itp później poszedłem w temat słuchawek ( taniej i intymnej) trwało to do czasu usłyszenia "normalnego" zestawy audio czyli wzmak, cd plus kolumny. Reakcja.magia! :). Mało tego, osoba która mnie tym zaraziła "załatwiła" mi taki tani zestaw ze znajomego źródła ( teraz przejdę trochę do sedna :p), a mianowicie wzmacniacz Onkyo A 9155 plus kolumny Heco Victa 700. Odtwarzacz CD to 10 letnie DVD od kina domowego Panasonic RV 32. Nie trudno zauważyć że daleko z tym od ideału. Przede wszystkim wzmak jasny i słaby 65w 4 ohmah coś pokroju denona 520, kolejna sprawa kolumny, trudno dowiedzieć się jaka mają charakterystykę dźwięku z jakichkolwiek ocen i opisów, jedyne słowa że" badziew". Mi osobiście trudno mieć odniesienie. Organoleptycznie stwierdzam że jest szczegółowo lecz płasko i z lekkim brakiem środka z czym lepiej radzi sobie zestaw PC Microlab. Ogólnie zastanawiam się czy na pewno ten wzmacniacz wysteruje te kolumny ( 150 W i magiczne 4-8 ohma) mój pokój to 15 m 2 a nie odczuwam nadmiaru mocy prędzej pogorszenie jakości od godz 11 na pokrętłe.

Pozwolę sobie na moje wątpliwości. Budżet jaki może naprawić " tę chorą sytuację " to absolutny max 2500 PLN. Nie planuje nic używanego bo to zbyt ryzykowne mało dostępne itp. Zakup w pierwszej kolejności kolumn wydaje się być rozsądny ale czy na pewno, podejrzewam że aby nie bać się o wysterowanie powinny być to podstawki ( tutaj sklaniam się przy Indiana line Diva 255) lecz czy nie odczuje wówczas braku mocy i szerokości, czy też może kolumny nie są takie złe i inny wzmak zrobi "robotę" w co trochę wątpię. W tym momencie pomijam ułomność odtwarzacza DVD. Jeśli chodzi o rodzaj muzyki to przede wszystkim spokojniejsze brzmienia w kierunku smooth jazz, blues i chillout / ambient. Z uwagi na sygnature jakiej mi brak to więcej ciężaru i średnicy. Tak więc jakie jest wasze zdanie? ( pomijając że marudze i leje wodę ;p)zanim udam się być może do sklepu. Albo po prostu co wy byście zrobili w tej sytuacji.

Pozdrawiam Daniel

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to cały tor audio jest do wymiany, ale masz niestety za mało kasy żeby coś zmienić tym bardziej, że chcesz nowy sprzęt to w tym budżecie będzie ciężko, jedynie coś używanego żeby to jakoś zagrało ;-)

Pierwsze co musisz zrobić to wybranie się ze swoim wzmacniaczem do najbliższego salonu audio i tam posłuchać na nim kilka kolumn podstawowych.

Możesz jeszcze wrzucić nam zdjęcie pokoju, może uda się akustycznie poprawić dźwięk w Twoim pokoju, zanim uda Ci się skompletować sprzęt.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zwracam się do was o pomoc w mało oryginalnej kwestii jak na nowicjusza natomiast każda sytuacja jest inna więc spróbuję nie wrzucać tematu do jednego worka.

Sytuacja rysuje się następująco... jak większość z nas zaczynałem od PC audio, wiadomo system 2.1 itp później poszedłem w temat słuchawek ( taniej i intymnej) trwało to do czasu usłyszenia "normalnego" zestawy audio czyli wzmak, cd plus kolumny. Reakcja.magia! :). Mało tego, osoba która mnie tym zaraziła "załatwiła" mi taki tani zestaw ze znajomego źródła ( teraz przejdę trochę do sedna :p), a mianowicie wzmacniacz Onkyo A 9155 plus kolumny Heco Victa 700. Odtwarzacz CD to 10 letnie DVD od kina domowego Panasonic RV 32. Nie trudno zauważyć że daleko z tym od ideału. Przede wszystkim wzmak jasny i słaby 65w 4 ohmah coś pokroju denona 520, kolejna sprawa kolumny, trudno dowiedzieć się jaka mają charakterystykę dźwięku z jakichkolwiek ocen i opisów, jedyne słowa że" badziew". Mi osobiście trudno mieć odniesienie. Organoleptycznie stwierdzam że jest szczegółowo lecz płasko i z lekkim brakiem środka z czym lepiej radzi sobie zestaw PC Microlab. Ogólnie zastanawiam się czy na pewno ten wzmacniacz wysteruje te kolumny ( 150 W i magiczne 4-8 ohma) mój pokój to 15 m 2 a nie odczuwam nadmiaru mocy prędzej pogorszenie jakości od godz 11 na pokrętłe.

Pozwolę sobie na moje wątpliwości. Budżet jaki może naprawić " tę chorą sytuację " to absolutny max 2500 PLN. Nie planuje nic używanego bo to zbyt ryzykowne mało dostępne itp. Zakup w pierwszej kolejności kolumn wydaje się być rozsądny ale czy na pewno, podejrzewam że aby nie bać się o wysterowanie powinny być to podstawki ( tutaj sklaniam się przy Indiana line Diva 255) lecz czy nie odczuje wówczas braku mocy i szerokości, czy też może kolumny nie są takie złe i inny wzmak zrobi "robotę" w co trochę wątpię. W tym momencie pomijam ułomność odtwarzacza DVD. Jeśli chodzi o rodzaj muzyki to przede wszystkim spokojniejsze brzmienia w kierunku smooth jazz, blues i chillout / ambient. Z uwagi na sygnature jakiej mi brak to więcej ciężaru i średnicy. Tak więc jakie jest wasze zdanie? ( pomijając że marudze i leje wodę ;p)zanim udam się być może do sklepu. Albo po prostu co wy byście zrobili w tej sytuacji.

Pozdrawiam Daniel

Moje zdanie,że lepiej kupić coś używanego ale lepszego niż Nówkę budżetówkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznik od kolumn. STX elektrino, Pylon Opal (te nowe, bo stare modele IHMO nie grają)

Z czasem sobie dozbierasz do jakiegoś wzmacniacza (mimo wszystko zachęcam do pogrzebania za jakimiś używkami, wzmacniacz to nie rocket science, nawet jeśli lekko niedomaga, to drobny serwis załatwia często lata pracy)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Moje zdanie jest jednak odmienne. Te kolumny są całkiem ok. I potrafią zagrać pełnym i dynamicznym dźwiękiem. Obstawial bym wzmacniacz i źródło. Nie wiem też jak masz ułożona akustykę. Ale u nas 702 a to generalnie to samo po podłączeniu do dobrego wzmaka grają mocno.

Jak chcesz coś nowego to Zmień na nad 326 bee i Cambridge dac 100. Ten zestaw zmieni twój system całkowicie.

To. Nowego sprzętu jeśli szukał byś używanego także mige coś polecić. Ale kolumny najpierw bym zostawił.

Zapraszam na odsłuch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za wasze zainteresowanie. Jeśli chodzi o akustyke ( załączone foto) wydaje mi się że nie jest to źle rozwiązane. Odległość kolumn od siebie to ok 230 cm natomiast od miejsca odsłuchu ok 300 cm, do ściany tylnej 50 cm a boki z 100. Wybór Indiany podyktowany był ociepleniem i środkiem czego brak w onkyo, natomiast oczywiście chętnie rozważenia inne propozycje np tego pylona( o ile starsze wersje są dostępne w sklepach detalicznych). Rozważałem właśnie zakup wspomnianego NAD'a i do tego tani cd bądź dac tylko nie dają mi spokoju te kolumny bo jeśli nie są takie złe to czujesz są w stanie zagrać środkiem albo chociaż równo. Macie racje że cały tor jest do wymiany ale zbyt skromne u mnie w portfelu. Aha...i jeszcze poruszone kwestia by skłonić się ku używanemu sprzętowi, uwierzcie jestem za bo cena kusi ale, trudno z odsluchem,trudno z gwarancją jakości no i dostępnością tego co np zaproponujecie mi wy miłe ludzie.

Tak na koniec... podróż do sklepu z wzmakiem jest oczywista tylko moja wątpliwość dotyczy czy aby na pewno wymiana kolumn w pierwszej kolejności będzie najlepsza ( jestem świadomy ułomności całego toru).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weż bez zastanowienia Dali 450. W CIEMNO. Mozna kupic od 1250zł uzywki na Allegro.Nowe kosztowały ok 3,5tys

Swietne kolumny będziesz miał środek z dobrym nasyceniem i wypełnieniem.Za tą cenę to okazja! Miałem w 16m2 jak i w większym metrażu.Do muzyki której słuchasz idealne.Przetworniko to dobre Vifa i wysokotonowy Seas a wiec nie byle co.Dobre duńskie przetworniki i solidne pudła.Póżniej tylko będziesz dobierał elektronikę.Nie myśl kategoriami NOWE bo po wyjściu ze sklepu tracisz jak nic 40% wartości.

A dobre używane paczki sprzedasz bez straty!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Tak naprawdę to do wymiany jest wzmacniacz i kolumny, trudno tutaj określić, co bardziej będzie ograniczało system. W pokoju 15m2 można spokojnie zastosować dobre kolumny podstawkowe.

Moja propozycja to wzmacniacz Marantz PM5005 (http://q21.pl/marantz-pm-5005.html) połączony z monitorami Tannoy Mercury 7.2 (http://q21.pl/tannoy-mercury-7-2.html) lub Indiana Line Nota 260X (http://q21.pl/indiana-line-nota-260x.html). Można jeszcze brać pod uwagę bardzo dobrą, polską konstrukcję Pylon Audio Pearl Monitor (http://q21.pl/pylon-audio-pearl-monitor.html).

Jeśli natomiast zdecydujesz się na opcję wymian systemu etapami, proponuję zacząć od kolumn. W takim przypadku zdecydowanie polecam Tannoy Revolution XT6 (http://q21.pl/tannoy-revolution-xt-6.html). Natomiast w przyszłości na pewno będziesz musiał pomyśleć o lepszym wzmacniaczu. Na pewno warto wziąć pod uwagę NAD C326 BEE (http://q21.pl/nad-c326-bee.html), Xindak A-06 (http://q21.pl/xindak-a-06.html) lub Advance Acoustic X-i50BT (http://q21.pl/advance-acoustic-x-i50bt.html).

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację że opłaca się kupować używane rzeczy ale propozycja np znalezienia czegoś na allegro to mimo wszystko spore ryzyko. Pomimo że mieszkam w Trójmieście to dobrych propozycji na kupno czegoś używanego jak na lekarstwo. Zaryzykować można przy zakupie wzmaka za 500 PLN jakiegoś luxmana ale to prehistoria. Chyba żeby zacząć od d...strony i kupić nowy odtwarzacz CD za 1000 i polować na wzmacniacz..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weż bez zastanowienia Dali 450. W CIEMNO. Mozna kupic od 1250zł

Autor tematu nie zna w pełni swego gustu, Ty pewnie nie znasz jego gustu, ale piszesz bierz w ciemno.. Gratuluje odwagi i pewności siebie. Ja nie poleciłbym komuś w ciemno nawet Dali Optikonów czy, Sonus Faber, chyba że sprzęt ktoś traktuje na zasadzie drogich gadżetów, które dobrze widać przed znajomymi.

Co do reszty wpisu zgoda.

 

Te kolumny są całkiem ok. I potrafią zagrać pełnym i dynamicznym dźwiękiem. Obstawiał bym wzmacniacz i źródło.

Zgadzam się co do kolumn i w tym budżecie dają radę. Najgorszym ogniwem jest tu słałbiutki suchotnik Onkyo, a wspomniany Denon 520 jest o sporo lepszy i ma brzmienie bardziej Ci pasujące, ale oczywiście można sporo lepiej, mając więcej dudtków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za wasze zainteresowanie. Jeśli chodzi o akustyke ( załączone foto) wydaje mi się że nie jest to źle rozwiązane. Odległość kolumn od siebie to ok 230 cm natomiast od miejsca odsłuchu ok 300 cm, do ściany tylnej 50 cm a boki z 100. Wybór Indiany podyktowany był ociepleniem i środkiem czego brak w onkyo, natomiast oczywiście chętnie rozważenia inne propozycje np tego pylona( o ile starsze wersje są dostępne w sklepach detalicznych). Rozważałem właśnie zakup wspomnianego NAD'a i do tego tani cd bądź dac tylko nie dają mi spokoju te kolumny bo jeśli nie są takie złe to czujesz są w stanie zagrać środkiem albo chociaż równo. Macie racje że cały tor jest do wymiany ale zbyt skromne u mnie w portfelu. Aha...i jeszcze poruszone kwestia by skłonić się ku używanemu sprzętowi, uwierzcie jestem za bo cena kusi ale, trudno z odsluchem,trudno z gwarancją jakości no i dostępnością tego co np zaproponujecie mi wy miłe ludzie.

Tak na koniec... podróż do sklepu z wzmakiem jest oczywista tylko moja wątpliwość dotyczy czy aby na pewno wymiana kolumn w pierwszej kolejności będzie najlepsza ( jestem świadomy ułomności całego toru).

Jak wygląda druga strona pokoju? IMO ten pokój świeci pustkami ciężko będzie osiągnąć dobry dźwięk w tak jałowym pomieszczeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak wygląda druga strona pokoju? IMO ten pokój świeci pustkami ciężko będzie osiągnąć dobry dźwięk w tak jałowym pomieszczeniu.

 

 

Autor tematu nie zna w pełni swego gustu, Ty pewnie nie znasz jego gustu, ale piszesz bierz w ciemno.. Gratuluje odwagi i pewności siebie. Ja nie poleciłbym komuś w ciemno nawet Dali Optikonów czy, Sonus Faber, chyba że sprzęt ktoś traktuje na zasadzie drogich gadżetów, które dobrze widać przed znajomymi.

Co do reszty wpisu zgoda.

 

 

Zgadzam się co do kolumn i w tym budżecie dają radę. Najgorszym ogniwem jest tu słałbiutki suchotnik Onkyo, a wspomniany Denon 520 jest o sporo lepszy i ma brzmienie bardziej Ci pasujące, ale oczywiście można sporo lepiej, mając więcej dudtków.

Podoba mi się twoja ocena podpowiedzi tych pewniaków.

Jak da się zauważyć nie ma pełnej zgody co do wymiany kolumn stąd właśnie moje pierwsze wątpliwości, nie było by problemu gdyby były "dutki" ale jak widać na foto inwestuje w nowy byt także muszę zgrabnie połączyć wydatki.

Planując poprawienie audio myślałem o Nad 326 bee plus jakiś najtańszy cd np od denona może to był by jakiś złoty środek który sporo mi da a w przyszłości konkretne podstawki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Postaraj się wytlumic miejsca w których odbija się dźwięk, pokombinuj również z kątem ustawienia kolumn. Miejsce odsluchowe na samym końcu pokoju nie jest dobrym miejscem. Polataj trochę z tymi kolumnami po pokoju ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta rada już była.

Kup nawet używany CD'k np Sony, Onkyo Marantz czy Rotel.

Nie masz budżetu - kup nowy, jak masz wolną stówkę czy dwie zrób

eksperyment i kup zwykły odtwarzacz. Możesz nawet pożyczyć od

sąsiada, sąsiadki czy kolegi i będziesz wiedział więcej.

Kolumny i wzmacniacz zapewne mogą więcej, ale nie mają dobrego sygnału...

Miałem kiedyś awarię grajka i musiałem przez 3 tygodnie używać DVD; tragedia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Newnec

Moja rada jest taka: powoli, powoli, powoli.

Przede wszystkim kolumny podstawkowe bywają trudniejsze do wysterowania niż wolnostojące. To raz. Dlatego jeśli chcesz zmieniać, to pomału.

Po drugie - 65 watów do 15 metrów to naprawdę wystarczajaca moc. wierz mi, realnie wykorzystujesz z 10, góra 12 :-)

Ja bym nie szarpał się, tylko zdecydował na razie na wymianę jednego elementu. Najprościej wzmacniacz, bo łatwo z nim jeżdzić na odsłuchy i łatwiej pożyczyć. I wydaj te 2 czy 2,5 tys na razie na wzmak I nie bój się używanych. Tylknie nie szukaj na allegro a na stronach o audio - tam jest mniejsze prawdopodbieństwo wtopy. Można też uzgodnić ze sprzedającym pożyczenie, albo odsłuch u siebie. Nawet tu, na audiostereo jest kilka ogłoszeń.

A t5u masz na przykład Electrocompanieta, to już wysoka klasa:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

albo Creek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

albo Densen

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

I jak kupisz juz wzmak, do składaj kaske i poszukaj kolum.

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta rada już była.

Kup nawet używany CD'k np Sony, Onkyo Marantz czy Rotel.

Nie masz budżetu - kup nowy, jak masz wolną stówkę czy dwie zrób

eksperyment i kup zwykły odtwarzacz. Możesz nawet pożyczyć od

sąsiada, sąsiadki czy kolegi i będziesz wiedział więcej.

Kolumny i wzmacniacz zapewne mogą więcej, ale nie mają dobrego sygnału...

Miałem kiedyś awarię grajka i musiałem przez 3 tygodnie używać DVD; tragedia...

używany onkyo spoko tylko zawsze jest problem zużywającego laseru ale myślę że warto chociaż na trochę kupić za grosze,co do byle jakiego zwyklego wydaje mi się że ten co posiadam będzie lepszy to jest cd/DVD z przetwornikiem 192/24 od dobrego ale starego kina domowego.

Newnec

Moja rada jest taka: powoli, powoli, powoli.

Przede wszystkim kolumny podstawkowe bywają trudniejsze do wysterowania niż wolnostojące. To raz. Dlatego jeśli chcesz zmieniać, to pomału.

Po drugie - 65 watów do 15 metrów to naprawdę wystarczajaca moc. wierz mi, realnie wykorzystujesz z 10, góra 12 :-)

Ja bym nie szarpał się, tylko zdecydował na razie na wymianę jednego elementu. Najprościej wzmacniacz, bo łatwo z nim jeżdzić na odsłuchy i łatwiej pożyczyć. I wydaj te 2 czy 2,5 tys na razie na wzmak I nie bój się używanych. Tylknie nie szukaj na allegro a na stronach o audio - tam jest mniejsze prawdopodbieństwo wtopy. Można też uzgodnić ze sprzedającym pożyczenie, albo odsłuch u siebie. Nawet tu, na audiostereo jest kilka ogłoszeń.

A t5u masz na przykład Electrocompanieta, to już wysoka klasa:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

albo Creek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

albo Densen

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

I jak kupisz juz wzmak, do składaj kaske i poszukaj kolum.

Pozdrawiam Stempur

Bardzo przydatne sugestie myślę że utwierdziłeś mnie w przekonaniu, przede wszystkim nie miałem zamiaru porywać się na wszystko tylko właśnie od jednego elementu i pomimo że częściej poleca się kolumny to akurat u mnie można by zacząć inaczej. Co do mocy też racja ale nie mam pewności ile dokładnie potrzebują jej kolumny bo opis jest 4-8 ohma a onkyo 65 daje przy 4 przy 8 pewnie z 45 i czy to napędza jak trzeba to 150 W nie mam całkiem pojęcia ( może napędza ale nie odciążyć).Jeśli chodzi o twoją propozycje szukania na forum to super jest jedna rzecz jaka pozwala mi przychylniej patrzeć na kupno nowego sprzętu to raty a to czasami łatwiej przełknąć, ale tak jak mówisz może lepiej będzie trochę poczekać i pozbierać ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że jeśli wykienisz na nowe tannoy 7.2 pylony czy inne tego typu budżetowe kolumny to wcale nie będzie to grało lepiej.

Moim zdaniem winny jest tor który gra sucho. Wymiana wzmacniacza więcej tu wniesie. No i poprawienie akustyki.

Zaproponowane tu nowe kokumny po prostu nie są lepsze. Z używanych to co innego. To raczej normalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że jeśli wykienisz na nowe tannoy 7.2 pylony czy inne tego typu budżetowe kolumny to wcale nie będzie to grało lepiej.

Moim zdaniem winny jest tor który gra sucho. Wymiana wzmacniacza więcej tu wniesie. No i poprawienie akustyki.

Zaproponowane tu nowe kokumny po prostu nie są lepsze. Z używanych to co innego. To raczej normalne.

i o taką konkluzje mi chodziło. Mam jeszcze jedno pytanie jakiej jakości jest wyjście słuchawkowe np w NAD 326 bee?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem raz, nie chciałbym się wypowiadać na ten temat.

Druga sprawa czy siedzisz na wprost TV? Bo z przodu szafy nie ma z tyłu jest.

Masz zachowaną równą odległość do kolumn?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem raz, nie chciałbym się wypowiadać na ten temat.

Druga sprawa czy siedzisz na wprost TV? Bo z przodu szafy nie ma z tyłu jest.

Masz zachowaną równą odległość do kolumn?

Tak siedzę dokładnie na przeciwko tv, siedzę wówczas po stronie od pieca (na foto 2) zachowany jest trójkąt równoramienny,co do szafy jest po prawej patrząc na tv a po lewej w rogu pięć, pod tym kątem pomieszczenie nie jest symetryczne ale szczerze nie czuje tego w odsłuchu. Wracając do propozycji nad 326 bee plus dac Cambridge 100 serio mi się to podoba bo wykorzystam PC i stary cd Player a jak by padł to kupię jakiś inny tani byle miał optyka, mam tylko wątpliwość czy takie połączenie nie będzie znowu zbyt "ciemne". Mogę prosić o odp w kwestii kosztów u was w sklepie na prv?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.