Skocz do zawartości
IGNORED

Cos brakuje


prfraczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Swego czasu kupilem 2 kolumny Acoustic EnergyAelite 3 i z braku kasy do tego wzmaka STR-DH520.

No i nadszedl czas na wymiane bo to nie gra tak jak powinno. Pamietam czasy Altusow, altonow gdzie jak huknelo to podloga czeslo hahaha

Czy myslicie ze to nie wydala poniewaz wzmacniacz jest tak kiepski? Glosniki raczej sa ok ale pewnosci nie mam.

Myslalem o zakupie jakiegos wzmacniacza Harman Kardona- oczywiscie tylko Stereo ale warunek musi miec DAC wbudowany (wejscie optyczne) bo calosc napedzam Spotify przez Airport Express a jak wiecie wbudowany DAC jest kiepski.

Co byscie mi polecili? Co sadzicie o tym Co napisalem?

A i moje preferencje sa bardziej europejskie haha czyli u ustawione na korektorze- podbity bas i sopran ale bez przesady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tych kolumnach podloga sie raczej nie zatrzesie, bez wzgledu na to jaki wzmacniacz podlaczysz.

Predzej wypluje glosniki z obudowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tych kolumnach podloga sie raczej nie zatrzesie, bez wzgledu na to jaki wzmacniacz podlaczysz.

Predzej wypluje glosniki z obudowy.

 

podpisuję się pod tym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

szukam sam nie wiem czego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo panowie. No to sprzedaje wszystko i zaczynam szukac nowego sprzetu :)

Spróbuj podłączyć do tych kolumn jakiś przyzwoity wzmacniacz lub amplituner STEREO !!! a zdziwisz się jaka będzie różnica w brzmieniu. Multikanałowym Amplitunerom KD zawsze będzie czegoś brakowało w stereo, bo nie do tego są przeznaczone :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wzmacniacz z mocniejszym basem jest im potrzebny i poprawa nastąpi min. NAD C356 a lepiej C375 ale to trzeba samemu posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♪ ♪ ♫  ♪  Najważniejsza jest muzyka i przyjemność jej słuchania  ♪ ♫ ♪ ♫ ♪ ♫ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj podłączyć do tych kolumn jakiś przyzwoity wzmacniacz lub amplituner STEREO !!! a zdziwisz się jaka będzie różnica w brzmieniu. Multikanałowym Amplitunerom KD zawsze będzie czegoś brakowało w stereo, bo nie do tego są przeznaczone :)

 

Tak samo jak te kolumny nie sa przeznaczone do robienia trzesienia ziemi.

 

myslisz za sa az takie kiepskie?

 

Ja wiem, ze to sa swietne kolumny, ale nie do trzepania dywanow.

Z lepszym wzmacniaczem zagraja duzo lepiej, poprostu rozwina skrzydla, ale z twojej wypowiedzi wynika, ze szukasz sprzetu do czegos innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle sie okreslilem, nie szukam sprzetu do "robienie trzesienia ziemi" ale cos mi tutaj nie gra. Ostatni sluchalem HK970 z Heco Forte 850 co kosztowalo tyle co moj dziad wzmak sony a gra niebo lepiej niz caly moj zestaw. Wiem ze glosniki nie sa az tak kiepskie wiec pozostaje wzmacniacz.

Patrze na Nada c375 ale drogi jak diabli- nie wiem czy az tego potrzebuje. Myslalem o Harman Kardon HK 990 ale praktycznie nieosiagalny. Moge kupic nowy HK 3770 ale chyba raczej bedzie klapa. No i jezeli bede chcial lepsze-mocniejsze glosniki to znowu bedzie problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to że są kiepskie. Ale teraz nie robi się już głównie kolumn z takim basem. Raczej wszystko idzie w melodyjnosc i naturalność.

 

Jaki masz budżet na cały zestaw? Nowy , używany?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wszystko idzie w melodyjnosc i naturalność.

 

I tu jest problem, w pracy uzywam glownie monitorow Geneleca i tu zalezy mi na naturalnosci, ale hifi to ktore pamietam bylo czyms innym, mocnym udezeniem basu i 'cykajace' tweeterki. Po to stosuje sie wzmacniacze HiFi z regulacja parametrow, sopranow, basow aby mozna bylo 'podciagnac' lubiane przez nas parametry. Dlatego moze 'cos mi tu brakuje' w moim zestawie. Budzet na wzmaka to ok 3000PLN ale nie jest jakims sztywnym. Tylko problem jest taki ze mieszkam w Londynie i odsluch raczej nie wchodzi w rachube

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle sie okreslilem, nie szukam sprzetu do "robienie trzesienia ziemi" ale cos mi tutaj nie gra. Ostatni sluchalem HK970 z Heco Forte 850 co kosztowalo tyle co moj dziad wzmak sony a gra niebo lepiej niz caly moj zestaw. Wiem ze glosniki nie sa az tak kiepskie wiec pozostaje wzmacniacz.

Patrze na Nada c375 ale drogi jak diabli- nie wiem czy az tego potrzebuje. Myslalem o Harman Kardon HK 990 ale praktycznie nieosiagalny. Moge kupic nowy HK 3770 ale chyba raczej bedzie klapa. No i jezeli bede chcial lepsze-mocniejsze glosniki to znowu bedzie problem.

 

Nad c352 w zupelnosci wystarczy i napewno wzmocni niskie tony w Twoich kolumnach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Juno

(Konto usunięte)

Myslalem o Harman Kardon HK 990 ale praktycznie nieosiagalny.

Aktualnie są dwie sztuki. Na olx za 4800 i na alledrogo za 5500. Ktoś sprzedaje tez na gielda hifi, ale to moze to samo co alledrogo. Dodatkowo ostatnio był za 1100 na olx HD 990. Więc teoretycznie możesz sobie zestaw kupić.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale z cena to przeginaja- cenowo porownywalny z NAD c375 ale tylko cenowo.

A co myslicie o Yamaha R-N602. Ma wbudowanego spotify i jest andro i ipho kompatibilna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha R-N602 ma wyraźne soprany, które się trochę wysuwają "do przodu", bas też można poczuć ale jest delikatniej "podkręcony"; po ok. 3 miesiącach grania dźwięk dostaje trochę masy, ja lubię wypełnienie w dźwięku trochę jeszcze to podciągnąłem kabelkami monsterami i na słabych teoretycznie głośnikach prism 100 od kina mam nawet fajny sound. A przy dobrze nagranej muzyce jest dobrze ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiofilizm mnie nie interesuje, jedynie dobry sprzęt i jeszcze lepsza muzyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No musze przyznac ze jest roznica pomiedzy starym Sony a nowa Yamaha. Moze nie jest szczytem mozliwosci ale jako ze lece praktycznie tylko ze Spotify jest super. No i nawet moja druga polowka powiedziala ze slyszy wiecej szczegolow. No to teraz glosniki. Co byscie polecili? Moge wydac okolo 1000 funtow +- Najlepiej cos co by zagralo podobnie do

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie moge niestety ich kupic w Anglii.

A moze cos innego?

...

zapomnialem pokoj 25m2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No musze przyznac ze jest roznica pomiedzy starym Sony a nowa Yamaha. Moze nie jest szczytem mozliwosci ale jako ze lece praktycznie tylko ze Spotify jest super. No i nawet moja druga polowka powiedziala ze slyszy wiecej szczegolow. No to teraz glosniki. Co byscie polecili? Moge wydac okolo 1000 funtow +- Najlepiej cos co by zagralo podobnie do

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie moge niestety ich kupic w Anglii.

A moze cos innego?

...

zapomnialem pokoj 25m2

Trochę złą drogę obrałeś. Kupiłeś Yamahę R N 602 ? Trzeba było wypróbować swoje kolumny z mocniejszym wzmacniaczem - efektywność kolumn 84dB. Może byłoby ok. Jeśli nie, to te quadrale nie będą lepsze od Twoich. Masz naprawdę przyzwoite kolumny. Tutaj masz test :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Siedzą w nich dwie osiemnastki basowe. Żebyś poczuł zdecydowanie mocniejszy bas szukaj kolumn z conajmniej 25 cm. wooferami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ACOUSTIC ENERGY AELITE 3 to kolumny tak zestrojone, że niższy bas jest "wycięty", a wyższy podbity tak przynajmniej można odczytać z charakterystyki przetwarzania tego testu w audio. Co do basu i rozmiaru - średnicy głośników basowych, to wg mnie dziś o niczym to nie świadczy - maiłem kiedyś kolumny z 30 cm głośnikami basowymi a bas był słaby i taki "tekturowy", teraz mam 16cm basowce a basu jest tyle ile trzeba ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiofilizm mnie nie interesuje, jedynie dobry sprzęt i jeszcze lepsza muzyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adams19. Zgadzam się z Tobą w 100%...ale niektórzy lubią jeśli bas dominuje - byle chuczało i dudniło jak w altusach + kontur + wysokie i niskie tony na max ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie szukam kolumn ktore beda huczaly i dudnily. Beda graly troche rocka, troche instrumentalnego gothicu no i przede wszystkim muzyke powazna.

Probuje tylko powiedziec ze wszystkie 'nowe' kolumny zamiast wydobywac bas glosnikiem wydobywaja go 'pudlem' co mi po prostu nie odpowiada. Oczywiscie jest to tylko jakies moje uogolnienie i prosze nie brac tego personalnie.

Nie, Klipscha nie kupie bo dzwiek z niego jest wy3eszczony hihi a w zasadzie to dzwieku nie ma tylko biegnace dwoma roznymi torami soprany i basy :) Oczywiscie wszystkich modeli nie sluchalem. O Altusach sie nie wypowiem bo mialem altony hahaha.

Panowie, obecne Aelite 3 zaczynaja sie gubic przy troszeczke glosniejszym odsluchu, i bas jest z cyklu dudniacy a nie niosacy. No cos mi brakuje... Po wymianie wzmacniacza jest znacznie lepiej ale jeszcze to nie to czego bym chcial.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.