Skocz do zawartości
IGNORED

Feliks Audio - Espressivo i użytkowników sprzętu audiolaba - mała przestroga


M-K

Rekomendowane odpowiedzi

żadne dorabianie audiofilskich ideologii nic tutaj nie da.

A co to ma wspólnego z "audiofilską ideologią" po co te teksty?

Rochu i nie tylko on wypowiedział się w temacie i nie widzę w tym żadnej ideologii, ale jak chcesz to niech tak zostanie twoje jest przecież twojsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu - wiem, kumam, rozumiem

Natomiast zastanawiam się czy ty także nie czytasz dokładnie posty innych forowiczów?

Rozumiem że jest taka zasada, tylko powstają pytania:

Czy można wypuścić produkt, na rynek konsumencki, bez zabezpieczeń?

Czy produkt który nie ma wyraźnie określonej sekwencji wyłączania (w instrukcji nie jest to opisane) jest produktem bezpiecznym?

Co w sytuacji takiej jak moja, gdybym sprawę skierował do rzecznika praw konsumenta/sądu ? Naprawdę sądzisz że byłby uznany argument "powinien wiedzieć"? Bo na jakiś stronach jest taka sekwencja opisana?

Co w przypadku pomyłki? Co w przypadku gdy ktoś z rodziny użyje danego sprzętu niezgodnie z optymalną sekwencją?

To nie jest sprzęt specjalistyczny, skierowany do wąskiego grona fachowców, przeszkolonych itd... itp....

Przykro mi ale bronisz przegranej sprawy.

To sprzęt który może kupić KAŻDY, nawet taki debil jak ja (tak domyślam się co audiofile myślą o takich jak ja amatorach ;) ) i nie musi znać zasad. Albo sa one opisane w instrukcji, łącznie z ostrzeżeniem o ew. konsekwencjach nieprzestrzegania zasad (choć nie sadzę aby była możliwość dopuszczenia do sprzedaży takiego ustrojstwa), albo nie powinno to być w ten sposób sprzedawane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy produkt który nie ma wyraźnie określonej sekwencji wyłączania (w instrukcji nie jest to opisane) jest produktem bezpiecznym?

Produkt wypuszczony na rynek konsumencki, dostępny bez ograniczeń nie może mieć takiego wymogu.

Co w przypadku pomyłki? Co w przypadku gdy ktoś z rodziny użyje danego sprzętu niezgodnie z optymalną sekwencją?

Właśnie między innymi z tego powodu j.w.

Co w sytuacji takiej jak moja, gdybym sprawę skierował do rzecznika praw konsumenta/sądu ?

Wygrałbyś "z urzędu".

To nie jest sprzęt specjalistyczny, skierowany do wąskiego grona fachowców, przeszkolonych itd... itp...

Dokładnie, nie potrzebujesz uprawnień SEP do 15kV, nie musisz znać zasady działania i budowy wzmacniaczy mocy mcz, nie musisz mieć wykształcenia technicznego itd. aby sobie posłuchać muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M-K

Pytanie, kogo powinieneś pozwać, bo być może Audiolaba skoro nie przeszedł testu w połączeniu z Espressivo?

To nie jest normalne, że od byle "piku" lecą końcówki(monobloki), a właściwie ich zabezpieczenie wej. coś jest nie tak i być może nie z Espressivo.

Zresztą powiem ci , że po ostatniej rozmowie na sąsiednim jeszcze raz sprawdziłem ten fakt na słuchawkach i nie jest to jakiś nie wiadomo jaki trzask, jest delikatny i słuchawki przeżyły zresztą końcówka Atolla też i głośniki również.

Naprawdę zastanów się nad tym co napisałem w pierwszym zdaniu, bo może to nie Espressivo ...

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

... a chałupa się pali...

 

... a chałupa się pali...

 

Och, jak pali! Przepraszam za czkawkę. Zaś przez Tuska.

 

Nie dramatyzuj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkt wypuszczony na rynek konsumencki, dostępny bez ograniczeń nie może mieć takiego wymogu.

 

Właśnie między innymi z tego powodu j.w.

 

Wygrałbyś "z urzędu".

 

Dokładnie, nie potrzebujesz uprawnień SEP do 15kV, nie musisz znać zasady działania i budowy wzmacniaczy mocy mcz, nie musisz mieć wykształcenia technicznego itd. aby sobie posłuchać muzyki.

 

Cóż.... akceptacja dla bylejakości jest w tym społeczeństwie silna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, w Niemczech by to nie przeszło

We Francji też.

 

...

 

 

 

Nie dramatyzuj

Z powodu spalenia sobie chaty przez typa, który sam się o to prosił? No - wybacz!:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można wypuścić produkt, na rynek konsumencki, bez zabezpieczeń?

 

Jak mawiał niegdyś nieodżałowanej pamięci filozof Kołakowski - "jeżeli coś się nam zdarza, to jest to możliwe".

 

Ja osobiście unikam producentów, którzy nie podają danych swojej firmy na własnej WWW czy stronie aukcji internetowej.

Jakoś w CEIDG także nie potrafię się doszukać danych tej firmy.

To zawsze powinno powodować wzmożoną ostrożność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adres podają:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaka forma działalności?

Spółka, jednoosobowa działalność, fundacja?

NIP, REGON, nr wpisu do ewidencji dział. gosp.?

 

Nie wiem z kim mamy do czynienia.

A w opisanym przez założyciela wypadku nawet nie bardzo wiadomo kogo ewentualnie pozwać o odszkodowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie.

Tylko dlaczego nie ma tego na stronie producenta?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M-K

Pytanie, kogo powinieneś pozwać, bo być może Audiolaba skoro nie przeszedł testu w połączeniu z Espressivo?

To nie jest normalne, że od byle "piku" lecą końcówki(monobloki), a właściwie ich zabezpieczenie wej. coś jest nie tak i być może nie z Espressivo.

Zresztą powiem ci , że po ostatniej rozmowie na sąsiednim jeszcze raz sprawdziłem ten fakt na słuchawkach i nie jest to jakiś nie wiadomo jaki trzask, jest delikatny i słuchawki przeżyły zresztą końcówka Atolla też i głośniki również.

Naprawdę zastanów się nad tym co napisałem w pierwszym zdaniu, bo może to nie Espressivo ...

Pzdr

 

To samo sugerowałem koledze M-K w moim poprzednim wpisie ale jak widać "argumenty" cytowane w języku angielskim są zupełnie nieczytelne (niezrozumiałe) dla naszych forumowiczów dlatego cytowaną treść dotyczącą monobloków Audiolaba postanowiłem zamieścić ponownie ale tym razem już w tłumaczeniu na język polski:

 

" ... *Audiolab 8200MB - Mój koszmar

 

Chcę tylko się dowiedzieć czy ktoś ma lub miał doświadczenia dotyczące problemów z monoblokami 8200MB. Od grudnia 2010r ciągnie się

moja saga z 8200MB. Obecnie czekam na dostawę szóstej z kolei końcówki 8200MB - kolejna wymiana za inne niesprawne 8200MB.

 

Chronologicznie:

1 para - od początku jeden wzmacniacz nie ma sygnału na wyjściu i od czasu do czasu się blokuje "chorując" na miganie diody LED.

 

2 para - od momentu dostarczenia nowej pary monobloków, LEWY głośnik (wzmacniacz) zaczął produkować coś w rodzaju statycznego,

nieregularnego napięcia na wyjściu co spowodowało, że podejrzewałem interkonekt, kabel zasilający a w końcu gniazdo sieciowe w ścianie ...

zamieniłem interkonekty, kable zasilające a w końcu całe końcówki stronami - zakłócenia "podążały" za lewym wzmacniaczem. Próbowałem

z tym żyć.

Ale potem ... niewiarygodne wydażyło się 2 tygodnie później, dioda LED w monobloku migocze ZNOWU ! OMG ! (o mój Boże)

 

Lokalny dealer Audiolaba wypożyczył mi wzmacniacz 8000P i nie było żadnego problemu. Podobnie, wcześniej gdy miałem model 8000A

w zestawie nie było żadnych problemów przez ponad 5 lat (!!!).

 

1 szt (z drugiej pary) wymieniona - wszystko wyglądało OK przez 2-3 tygodnie. A potem, out-of-the-blue (brak niebieskiego, tytuł albumu ELO),

nieregularny statyczne napięcie pojawiło się w PRAWYM głośniku (wzmacniaczu) a potem znowu brak sygnału audio. Zgodnie z zaleceniem (UK

helpdesk - brytyjska infolinia Audiolaba (?) ), odłączyłem kable wejściowe i wyjściowe pozostawiając tylko końcówkę w pozycji "zawsze włączony"

efekt ... tylko 2 kliknięcia i podejrzany wzmacniacz padł. OMG !

 

Kolejna 1 szt monoblok wymieniona - wszystko OK przez około 1 miesiąc a potem ... nieregularny statyczne napięcie w LEWYM kanale, ale już

głośniejsze niż poprzednio. Sfrustrowany wytrzymałem aż nieregularny zakłócenia stały się głośniejszymi dźwiękami przypominającymi wyładowania.

Zjawisko powtarzało się także na głośnikach dealera.

 

Tak więc czekam na moją 6 z kolei końcówkę 8200MB. ..."

 

Jak widać kowal zawinił a Cygana powiesili ;-(

 

Może przestańmy cokolwiek nierozumnie szukać winnego na naszym podwórku, wszak to bliżej i można tu bezkarnie zaglądać koniowi w dupę namiętnie poszukując odpowiedzi dlaczego koń kuleje - więcej dystansu Panowie, zarówno do swoich możliwości stawiania diagnozy co do potencjalnych przyczyn wystąpienia jakiegoś uszkodzenia jak i samego winnego.

 

Fajnie.

Tylko dlaczego nie ma tego na stronie producenta?

 

A dlaczego miałyby być te dane na stronie internetowej ?

Przecież każdy nabywca dostaje paragon lub fakturę na której takie informacje zamieszczone są obowiązkowo, nie wydaje Ci się Kolego Rochu, że usilnie poszukujesz dziury w całym ? Poza tym, czy Ty sam zawsze robisz wszystko zgodnie z literą prawa w każdym calu (w najdrobniejszym szczególe) ? Szczerze w to wątpię, co oczywiście nie znaczy, że podejrzewam Cię o działania niezgodne z prawem, żeby nie było co do tego wątpliwości - po prostu w naszej codziennej aktywności zawsze zdarzają pewne niedomówienia co może skutkować nieoczekiwanymi zgoła wydarzeniami w jej następstwie (tej aktywności).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednego nie rozumiecie...prawa i wymogów bhp...ale co tam. Koleś jest tępy, bo nie umie wyłączyć wzmaka :) Audiolab jest produkowany wedle norm unijnych. Ma CE znaczek i odpowiednie wymogi EN standards. Tak samo jak Leema Tucana. Otwieram instrukcje i pierwsze co jest napisane to jakie testy przeszła i do jakich standardów EN została skonstruowana. Teraz wątek tyczy się firmy krzak, której na takie "bajery" pewnie nie było stać, żeby opłacić, bo nie widzę nic z tego w ich instrukcji czy na stronie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiolab jest produkowany wedle norm unijnych.

 

I wedle norm unijnych się sypie jak stara pierzyna ???

 

Koniowi można wmawiać, że posypały się przekaźniki we wzmacniaczu bo właściciel podłączył do końcówek lampowy pre, kompletna bzdura.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wedle norm unijnych się sypie jak stara pierzyna ???

 

Koniowi można wmawiać, że posypały się przekaźniki we wzmacniaczu bo właściciel podłączył do końcówek lampowy pre, kompletna bzdura.

Nie po podłączeniu ale przy wyłączeniu przedwzmacniacza - jest jednak różnica i to spora.

To ze ktoś miał problem z całą serią urządzeń audiolaba to bardzo przykre... Przy czym jest różnica pomiędzy monoblokami MB a M - to dwa kompletnie różne sprzęty

Takich przygód nie miałem

Przepraszam - miałem "brumienie" z trafa (chyba) ale nie w torze tylko że tak powiem "na zewnątrz" :) - wymienione bez problemu.

Sprzęt włączany i wyłączany w najróżniejszych konfiguracjach nie sprawia żadnych kłopotów, brak trzasków puknięć itd. itp.

Jedyny przypadek to wyłączanie tego espressivo.. Przy czym producent stwierdza ze z jego sprzętem jest wszystko ok.(w sumie co am innego powedzieć)

 

Ahhh żeby było klarowniej i jednak dużo bardziej fair... Czy moge prosić moderację o zmianę tytułu ? Dodanie "i użytkowników sprzętu audiolaba" - wydaje sie to wazne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie po podłączeniu ale przy wyłączeniu przedwzmacniacza - jest jednak różnica i to spora.

 

A jaka to jest spora różnica ? Jak rozumiem nagle się okazuje, że mamy do czynienia ze znawcą zagadnienia - to może nas oświecisz kagankiem wiedzy i wyjaśnisz na czym owa spora różnica polega i jej tak szkodliwych skutkach które mogą dotknąć każdego niedouczonego użytkownika Audiolaba w połączeniu z lampowym pre.

 

A może wprost napiszesz na czym polegają te "wrodzone choroby" nękające konstrukcje monobloków Audiolaba - to z całą pewnością by ludziom pomogło, w sensie użytkownikom i zapobiegło kolejnym perypetiom mogącym w przyszłości wystąpić.

 

Żeby nie było co do tego żadnych wątpliwości, z firmą feliksaudio nie mam żadnego ale to żadnego absolutnie związku (jak się wydaje to mieszkam ok 400 km z okładem od tej firmy).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka to jest spora różnica ? Jak rozumiem nagle się okazuje, że mamy do czynienia ze znawcą zagadnienia - to może nas oświecisz kagankiem wiedzy i wyjaśnisz na czym owa spora różnica polega i jej tak szkodliwych skutkach które mogą dotknąć każdego niedouczonego użytkownika Audiolaba w połączeniu z lampowym pre.

 

A może wprost napiszesz na czym polegają te "wrodzone choroby" nękające konstrukcje monobloków Audiolaba - to z całą pewnością by ludziom pomogło, w sensie użytkownikom i zapobiegło kolejnym perypetiom mogącym w przyszłości wystąpić.

 

Złośliwość się to taka druga natura internetu ;)

Rożnica jest taka że po podłączeniu grał ten zestaw bardzo ładnie i wszystko było ok. Do momentu wyłączenia, wtedy nastąpił "trzask" i padł monoblok. Jest chyba jednak różnica nie sadzisz?

Stwierdzenie " po podłączeniu" sugeruje że samo podłączenie jest już szkodliwe, co jest nieprawdą. Natomiast przy wyłączeniu przedwzmacniacza zostały uszkodzone końcówki mocy. To są fakty.

Oczywiście żeby coś odłączyć trzeba wpierw podłączyć i z takiego punktu widzenia "podłączenie" było szkodliwe ;) Tyle że sugeruje jednak inny przebieg zdarzeń.

Czy teraz jest jasna moja wypowiedź?

Co do twojego drugiego "pytania" - nie mam pojęcia i nawet nie starałem sie zasugerować takiej wiedzy. To jest już twoja nadinterpretacja mająca na celu zdyskredytowanie rozmówcy. Nie rozumiem po co, ale wyjaśniam.

Monobloki 8200MB to inne urządzenie niż 8200M - tylko tyle. Czy cierpią na podobne problemy? Nie mam pojęcia i szczerze mówiąc niewiele mnie to obchodzi. Nie mam zamiaru wydawać takiej kasy na sprzęt grający w najbliższym czasie.

Mam cały czas wrażenie że traktujesz mnie jak jakiegoś nawiedzonego trolla który usiluje komuś dopiec, tylko nie mam pojecia dlaczego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam cały czas wrażenie że traktujesz mnie jak jakiegoś nawiedzonego trolla który usiluje komuś dopiec, tylko nie mam pojecia dlaczego.

 

Jest jedna wyraźna przyczyna, mianowicie bezpodstawnie założyłeś, że to lampowe pre jest (było) przyczyną Twoich kłopotów podczas gdy dla mnie jest oczywiste, że żadne pre i jest przy tym zupełnie obojętne czy to lampowe czy tranzystorowe, nie mogło być przyczyną "spalenia" (czytaj raczej uszkodzenia) przekaźników w końcówce mocy.

Ponad to trzymasz się tej swojej wersji jak tonący brzytwy, nie dopuszczając innej do "głosu" obarczając przy tym odpowiedzialnością polskiego producenta (nie ma przy tym znaczenia czy jest producent "garażowy" czy inny.

Rzucając na kogoś cień podejrzenia dobrze jest mieć jakieś dowody na poparcie swojej postawy bo w przeciwnym przypadku można być pociągniętym do odpowiedzialności karnej za pomówienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To możesz mi w takim razie odpowiedzieć na jedno pytanie.

dlaczego monobloki pracowały wcześniej beż żadnych problemów z 8200A (w trybie pre) i po naprawie nadal pracują bez żadnych przeszkód? Dlaczego przy wyłączaniu pre Feliksa nastapiło uszkodzenie? Co .. monobloki same sobie spaliły przekaźniki wejściowe ? Rozumiem że znasz takie przypadki ? Pytam serio.

 

Znasz zasadę brzytwy Ockhama? Najprostsze wyjaśnienie związane jest ze zmianą w torze -zmienił się pre. W czasie wyłączania wystąpił trzask. Takie zdarzenia nie wystąpiły nigdy w czasie używania innego sprzętu. Logika wskazuje na najprostsze rozwiązanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znasz zasadę brzytwy Ockhama? Najprostsze wyjaśnienie związane jest ze zmianą w torze  -zmienił się pre. W czasie wyłączania wystąpił trzask. Takie zdarzenia nie wystąpiły nigdy w czasie używania innego sprzętu. Logika wskazuje na najprostsze rozwiązanie.

 

W mojej końcówce Krella, w instrukcji obsługi jest podana informacja, że nie powinno się łączyć ją z lampowy pre bez zainstalowania sugerowanych przez producenta zabezpieczeń. Także to nie jest tak do końca, że można sobie wszystko ze wszystkim łączyć. Należy się też liczyć, że zarówno chińskie, szczególnie z przed kilku lat jak i wszelkiej maści niskoseryjne wyroby lampowe i DIY są niestety sprzętami o podwyższonym ryzyku i braku powtarzalności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To możesz mi w takim razie odpowiedzieć na jedno pytanie.

 

Ponieważ prosiłeś bym Ci odpowiedział na jedno pytanie a zadałeś ich w swoim poście 5, więc nie bardzo wiem na które z nich mam odpowiedzieć, pomijam już sam fakt, że wróżką nie jestem i na niektóre z nich (tych pytań) nie jestem w stanie udzielić racjonalnej odpowiedzi.

Biorąc powyższe pod uwagę odpowiem Ci na te pytania co do których mam sensowną odpowiedź.

 

Rozumiem że znasz takie przypadki ?

 

Nie nie znam żadnego przypadku by we wzmacniaczu uległy spaleniu przekaźniki, podkreśliłem wyraz spaleniu gdyż jakiego przypadku nie doświadczyłem jak żyję (a trochę już żyję) tym bardziej w dwu niezależnych od siebie monoblokach - co samo w sobie jest tak niewiarygodne jak nie przymierzając to, że w najbliższej przyszłości będę spacerował po Księżycu.

Nie wyobrażam sobie przy tym okoliczności, w przypadku wystąpienia której owo spalenie mogłoby mieć miejsce nie niszcząc przy okazji całego wzmacniacza - co wskazuje nieprawdopodobieństwo wystąpienia takiego przypadku - nie mnóżmy bytów niepotrzebnie (to takie sprytne przejście do odpowiedzi na drugie pytanie),

 

Znasz zasadę brzytwy Ockhama?

 

tu odpowiem cytując Wiki,

"...

W

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) brzytwy Ockhama nie stosuje się jako autorytatywnej techniki wskazywania bardziej poprawnych teorii spośród tych dostępnych. Zasada ta jest jednak użytecznym narzędziem wspomagającym tworzenie modeli teoretycznych zjawisk oraz ogólną wskazówką pozwalającą ocenić prawdopodobieństwo tego, która z dostępnych teorii naukowych może okazać się bliższa rzeczywistości w przyszłości. ..."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednego nie rozumiecie...prawa i wymogów bhp...ale co tam. Koleś jest tępy, bo nie umie wyłączyć wzmaka :) Audiolab jest produkowany wedle norm unijnych. Ma CE znaczek i odpowiednie wymogi EN standards.

 

Wymogi BHP co najwyżej mogą dotyczyć zabezpieczenia przed porażeniem np.przed pojawieniem się napięcia na obudowie urządzenia etc.

Jak znaczek nakleisz sobie na czoło to też będziesz spełniał normy UE?

W myśl tych samych norm Volkswagen produkował swoje auta z silnikiem Diesla, a jak to się skończyło chyba nie trzeba mówić. Twoja teoria leży i kwiczy kolego.

 

Gdyby mi jakiś serwisant powiedział, że wskutek tego zdarzenia spalił się przekaźnik, to bym go wyśmiał i tyle, a przynajmniej chciałbym go zobaczyć. W styczniku/przekaźniku co najwyżej mogą się spiec styki, jakie więc napięcie i o jakim natężeniu prądu musiałoby pójść na monobloki z gniazda RCA, żeby coś spalić ?

Może mi odpowiesz kolego, chętnie się dowiem czegoś nowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ prosiłeś bym Ci odpowiedział na jedno pytanie a zadałeś ich w swoim poście 5, więc nie bardzo wiem na które z nich mam odpowiedzieć, pomijam już sam fakt, że wróżką nie jestem i na niektóre z nich (tych pytań) nie jestem w stanie udzielić racjonalnej odpowiedzi.

Biorąc powyższe pod uwagę odpowiem Ci na te pytania co do których mam sensowną odpowiedź.

 

 

 

Nie nie znam żadnego przypadku by we wzmacniaczu uległy spaleniu przekaźniki, podkreśliłem wyraz spaleniu gdyż jakiego przypadku nie doświadczyłem jak żyję (a trochę już żyję) tym bardziej w dwu niezależnych od siebie monoblokach - co samo w sobie jest tak niewiarygodne jak nie przymierzając to, że w najbliższej przyszłości będę spacerował po Księżycu.

Nie wyobrażam sobie przy tym okoliczności, w przypadku wystąpienia której owo spalenie mogłoby mieć miejsce nie niszcząc przy okazji całego wzmacniacza - co wskazuje nieprawdopodobieństwo wystąpienia takiego przypadku - nie mnóżmy bytów niepotrzebnie (to takie sprytne przejście do odpowiedzi na drugie pytanie),

 

 

 

tu odpowiem cytując Wiki,

"...

W

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) brzytwy Ockhama nie stosuje się jako autorytatywnej techniki wskazywania bardziej poprawnych teorii spośród tych dostępnych. Zasada ta jest jednak użytecznym narzędziem wspomagającym tworzenie modeli teoretycznych zjawisk oraz ogólną wskazówką pozwalającą ocenić prawdopodobieństwo tego, która z dostępnych teorii naukowych może okazać się bliższa rzeczywistości w przyszłości. ..."

Dokładnie...ogólna wskazówka - to jedno

Cały system pracuje dobrze - wszystko jest ok - system stabilny

Wymieniamy jeden z elementów systemu - 2 inne elementy ulegają uszkodzeniu - winne są te dwa elementy czy wprowadzenie tego nowego elementu? Na pewno zmienną która zmieniła, w stabilnym wcześniej systemie, jakieś zależności elektryczne jest ten nowy element. Czy jest zrobiony tak że nie stanowi on zagrożenia dla wszystkich innych sprzętów na rynku - tego nie wiemy i bez badań nie dowiemy się. Natomiast na przykładzie mojego zdarzenia można założyć że przy próbie połączenia tego pre z innymi audiolabami może wystąpić znowu takie zdarzenie. Dlatego też poprosiłem o zmianę tytułu wątku, który zawęża krąg zainteresowanych do "audiolabowców"

 

Ponieważ cały czas (takie mam wrażenie) nie wierzysz w to co się stało - powiedz mi czy ze spokojnym sumieniem poleciłbyś jakiemuś użytkownikowi audiolabów, kupno tego pre ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ cały czas (takie mam wrażenie) nie wierzysz w to co się stało - powiedz mi czy ze spokojnym sumieniem poleciłbyś jakiemuś użytkownikowi audiolabów, kupno tego pre ?

 

Znowu zadajesz pytanie na które nie mam racjonalnej odpowiedzi, głównie z powodu tego, że nie znam kompletnie tego przedwzmacniacza a właściwie tego wzmacniacza słuchawkowego, który można zastosować w charakterze przedwzmacniacza i tu być może leży sedno zagadnienia. Gdyż w rzeczy samej nie jest to

przedwzmacniacz a wzmacniacz słuchawkowy.

 

Natomiast nasuwa się inne zgoła pytanie, a mianowicie czy poleciłbym komukolwiek (ze spokojnym sumieniem) kupno monobloków Audiolaba ?

 

I tu już mam jednoznaczną odpowiedź, bazując przy tym na Twoich jak i innych użytkowników doświadczeniach otóż zdecydowanie nie poleciłbym tego sprzętu nikomu (no chyba, że kogoś bym bardzo nie lubił to wówczas tak - a co niech ma za swoje).

 

jakie więc napięcie i o jakim natężeniu prądu musiałoby pójść na monobloki z gniazda RCA, żeby coś spalić ?

 

No co, no co ? no normalnie piorun pieprznął w gniazdo RCA i to tak nieszczęśliwie, że w oba monobloki naraz - normalnie niefart jakiś czy cuś ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu zadajesz pytanie na które nie mam racjonalnej odpowiedzi, głównie z powodu tego, że nie znam kompletnie tego przedwzmacniacza a właściwie tego wzmacniacza słuchawkowego, który można zastosować w charakterze przedwzmacniacza i tu być może leży sedno zagadnienia. Gdyż w rzeczy samej nie jest to

przedwzmacniacz a wzmacniacz słuchawkowy.

 

Natomiast nasuwa się inne zgoła pytanie, a mianowicie czy poleciłbym komukolwiek (ze spokojnym sumieniem) kupno monobloków Audiolaba ?

 

I tu już mam jednoznaczną odpowiedź, bazując przy tym na Twoich jak i innych użytkowników doświadczeniach otóż zdecydowanie nie poleciłbym tego sprzętu nikomu (no chyba, że kogoś bym bardzo nie lubił to wówczas tak - a co niech ma za swoje).

 

 

 

No co, no co ? no normalnie piorun pieprznął w gniazdo RCA i to tak nieszczęśliwie, że w oba monobloki naraz - normalnie niefart jakiś czy cuś ?

Czyli reasumując....(tak złośliwie ale pierwszy zacząłeś)

Nie znając tego przedwzmacniacza (producent na swojej stronie wyraźnie pisze o tej funkcji) nie będziesz polecał zakupu monobloków audiolaba :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wymogi BHP co najwyżej mogą dotyczyć zabezpieczenia przed porażeniem np.przed pojawieniem się napięcia na obudowie urządzenia etc.

Jak znaczek nakleisz sobie na czoło to też będziesz spełniał normy UE?

W myśl tych samych norm Volkswagen produkował swoje auta z silnikiem Diesla, a jak to się skończyło chyba nie trzeba mówić. Twoja teoria leży i kwiczy kolego.

 

Gdyby mi jakiś serwisant powiedział, że wskutek tego zdarzenia spalił się przekaźnik, to bym go wyśmiał i tyle, a przynajmniej chciałbym go zobaczyć. W styczniku/przekaźniku co najwyżej mogą się spiec styki, jakie więc napięcie i o jakim natężeniu prądu musiałoby pójść na monobloki z gniazda RCA, żeby coś spalić ?

Może mi odpowiesz kolego, chętnie się dowiem czegoś nowego.

 

Haha...idź na studia...moje dużo kosztowały, wiec za darmo nie będę Cię edukował. Kilka lat by mi to zajęło :). Proste pytanie. Czy sprzęt spełnia wymogi bhp Unii i CE marking... Głupota jest sugerowanie, ze sprzęt jakikolwiek nie ma prawa się zepsuć co próbujesz mi wmówić. Tego regulacja nie obejmuje i nie o tym tu pisze. Pisze o wymogach prawnych. Nie będę dochodził czy pre spaliło komuś głośniki, końcówkę itd...co mnie to obchodzi. Pytanie jest czy sprzęt spełnia normy...ja nie widzę żadnych oznaczeń czy certyfikatów, wiec traktuje to jako bubel, który albo korzysta z jakiejś luki prawnej (DIY?) albo nie powinien być sprzedawany. Pytanie tez należy zadać co jest napisane na instrukcji audiolaba, której nie widziałem. Może Audiolab podaje, ze tak się nie łączy. Nie wiem. Na tym szrocie z Polski nie ma żadnej informacji. Co lepsze, na jednym z ich produktów na stronie www nie ma nawet oznaczeń gniazd z tylu obudowy. Przecież to jest śmiech na sali... Nie myl awaryjności sprzętu, która to najcześciej obejmuje gwarancja z wymogami prawnymi bądź normami/standardami Unijnymi. Na tym zakończę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 33

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.