Skocz do zawartości
IGNORED

Feliks Audio - Espressivo i użytkowników sprzętu audiolaba - mała przestroga


M-K

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie.

Tylko dlaczego nie ma tego na stronie producenta?

Zapewne z tego samego powodu dla którego nie ma tego tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest zrobiony tak że nie stanowi on zagrożenia dla wszystkich innych sprzętów na rynku - tego nie wiemy i bez badań nie dowiemy się. Natomiast na przykładzie mojego zdarzenia można założyć że przy próbie połączenia tego pre z innymi audiolabami może wystąpić znowu takie zdarzenie. Dlatego też poprosiłem o zmianę tytułu wątku, który zawęża krąg zainteresowanych do "audiolabowców"

Marcinie dlaczego więc moja końcówka znosi maniery Espressivo, głośnikom też nic się nie stało.

Poza tym robiłem to wiele razy i wszystko gra, Atoll ma się dobrze, Eposy też o słuchawkach nie wspomnę, gdyby ten Espressivo był tak niebezpieczny jak piszesz nic nie przeżyło by spotkania z nim w roli preampa, a jednak.

Tak naprawdę nie używam już Espressivo w roli pre, bo to były próby jak zagra w tym połączeniu zresztą w roli słuchawkowca też rzadko jest używany wolę HD12.

Ale wiem, że była o tym mowa w wątku o Espressivo, iż ktoś kto go zamawiał u pana Henryka poprosił o ten wzmacniaczyk z naciskiem na to, żeby był skonstruowany bardziej jako pre niż jako słuchawkowy i taki też otrzymał.

Prawdopodobnie chodziło o to, by jego elektronika była bardziej poprawiona/zaawansowana w sekcji układu pre niż roli słuchawkowca i klient był bardzo zadowolony.

Zapytam więc , czy Ty zamawiając ten wzmacniaczyk wspomniałeś w jakiej konfiguracji będzie to u ciebie pracować, czy zamówiłeś na pałę ?

Domyślam się , że to drugie ;)

 

Nie myl awaryjności sprzętu, która to najcześciej obejmuje gwarancja z wymogami prawnymi bądź normami/standardami Unijnymi.

Hmmmm...

Kolego przecie to ty wyskoczyłeś z BHP w połączeniu ze standardami UE korelując je z awaryjnością (Audiolaba).

 

Haha...idź na studia...moje dużo kosztowały, wiec za darmo nie będę Cię edukował

Napisz to sobie na czole obok tej naklejki tak, żeby wszyscy widzieli i wiedzieli jakie to studia skończyłeś.

Szkoda, że skromności i nie obnoszenia się z tym nie edukowali na twojej uczelni.

Na tym kończę. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalenie przekaźnika w audiolabie, nie ma nic wspólnego z połączeniem przedwzmacniacza, szybciej uwaliły by się głośnik, lub tranzystory mocy.

Spalenie przekaźnika to tylko awaria ;))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste pytanie. Czy sprzęt spełnia wymogi bhp Unii i CE marking...

 

Widzisz kolego przepisy BHP mają zastosowanie, jak sama nazwa na to wskazuje Bezpieczeństwo i Higiena Pracy czyli BHP, na stanowisku pracy. Stanowią one w jaki sposób pracodawca ma obowiązek chronić swojego pracownika przed szkodliwymi potencjalnie zagrożeniami oraz zapewnić mu możliwość bezpiecznego wykonywania zleconych zadań tym samym nie mają one zastosowania do działań które podejmujesz w domu.

Co się zaś tyczy oznakowania CE, całe nieporozumienie polega tu na tym, że producent (z siedzibą na terenie UE) wprowadzający na rynek unijny dany wyrób (w naszym przypadku elektroniczny, zasilany z dostępnej sieci energetycznej) ma obowiązek oznaczenia go symbolem CE, co jest deklaracją producenta, że wyrób spełnia wymogi unijne odnośnie jego konstrukcji jak i sposobu produkcji. Stosowne zaś organy unijne mogą w uzasadnionych przypadkach zażądać od producenta dokumentacji technicznej wyrobu a tym samym dokonać weryfikacji czy istotnie spełnia on unijne wymogi, jeśli nie to wymusić na producencie by wyrób dostosował do tych wymogów a w ostateczności zakazać dalszego nim obrotu na terenie UE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tylko śmieje, bo jak to zazwyczaj bywa ludzie, którzy maja zerowe pojęcie robię z siebie guru fora :) prosty przykład BHP... Ten wasz wzmacniacz jest składany i jakoś sprawdzany w miejscu pracy chyba...czy nie? A jak dj kupi taki sprzęt do pracy...to co wtedy :) Czajnik, który używacie w domu...biorę go do pracy...musi spełniać wymogi bhp czy nie :) (pewnie jakaś regulacja bezpieczeństwa sprzętu elektrycznego) Bojler gazowy, który masz w domu musi spełniać wymogi bhp czy nie? (Zapewne regulacja o gazie, montażu, wentylacji itd) :) wasz dom, w którym mieszkacie musi spełniać wymogi bhp czy nie (wymogi bezpieczeństwa konstrukcji, kalkulacji nośnych ścian, dachu) itd itd.... Czy może bhp w tym momencie jakoś inaczej się w Polsce nazywa, bo w UK to wszystko jest pod Health and Safety :) Przeszukujcie dalej Google itd :) pozdrawiam was serdecznie...właśnie dzięki takim dyskusja stwierdzam, ze szkoda czasu na to forum.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie dzięki takim dyskusja stwierdzam, ze szkoda czasu na to forum.

Hmmm...

Bo nasze studia były tańsze od twoich i nie dorastamy do twojego intelektu.

:)

 

wasz dom, w którym mieszkacie musi spełniać wymogi bhp czy nie (wymogi bezpieczeństwa konstrukcji, kalkulacji nośnych ścian, dachu) itd

Nie, to nie są wymogi BHP.

Jak już to są to " warunki techniczne jakim muszą odpowiadać budynki...", które to określają między innymi wymagania bezpieczeństwa przeciwpożarowego etc.

Jak widać studia kończone w niedzielnych szkółkach niewiele dały, a takie drogie były no popatrz.

 

P.S.

Warunki bezpieczeństwa dotyczące użytkowania wzmacniaczy FeliksAudio są zawarte w instrukcji pod nagłówkiem

Bezpieczeństwo użytkowania.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 2 a nawet 3 audiolaby od 8000p przez 8200a po 8200m i każda trzaskala i to mocno raz myślałem że kolumny rozwalił jak miałem RX8 MA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 2 a nawet 3 audiolaby od 8000p przez 8200a po 8200m i każda trzaskala i to mocno raz myślałem że kolumny rozwalił jak miałem RX8 MA

hmmm to znaczy że mamy kompletnie różne urządzenia. A przy jakich konfiguracjach trzaskały i kiedy? Przy włączaniu? Przy wyłączaniu?

Jedyne co słyszałem z 8200A to ciche "pyknięcie" na poziomie odgłosu który wydobywał się z 8200A przy zapalaniu drugiej diody (tak wiem - nie dioda pyka tylko jakieś tam obwody załączane we wzmacniaczu)

Przy podłączeniu 8200A i 8200M i włączaniu zgodnie ze "sztuką" ;) brak jakichkolwiek odgłosów prócz przekaźników w sprzęcie.Przy włączeniu niezgodnie ze sztuką chyba tez jest pyknięcie, ale nie jestem pewny. W każdym razie nie "trzaśnięcie".

NAD 317 to mi strzelał podczas włączania ... w końcu go odesłałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm to znaczy że mamy kompletnie różne urządzenia. A przy jakich konfiguracjach trzaskały i kiedy? Przy włączaniu? Przy wyłączaniu?

Jedyne co słyszałem z 8200A to ciche "pyknięcie" na poziomie odgłosu który wydobywał się z 8200A przy zapalaniu drugiej diody (tak wiem - nie dioda pyka tylko jakieś tam obwody załączane we wzmacniaczu)

Przy podłączeniu 8200A i 8200M i włączaniu zgodnie ze "sztuką" ;) brak jakichkolwiek odgłosów prócz przekaźników w sprzęcie.Przy włączeniu niezgodnie ze sztuką chyba tez jest pyknięcie, ale nie jestem pewny. W każdym razie nie "trzaśnięcie".

NAD 317 to mi strzelał podczas włączania ... w końcu go odesłałem

A widzisz dla jednego ciche pęknięcie jest już głośnym tego punktu widzenia nie podważam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz... poziom tego "pyknięcia" opisałem - jeżeli miałeś 8200A to powinieneś pamiętać pi razy drzwi jak "głośno" włączały sie kolejne obwody w tym wzmacniaczu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No wiesz... poziom tego "pyknięcia" opisałem - jeżeli miałeś 8200A to powinieneś pamiętać pi razy drzwi jak "głośno" włączały sie kolejne obwody w tym wzmacniaczu?

Ale spokojnie ja miałem sytuację że akurat 8200A to tak bardzo nie strzelały, ale końcówki mocy audiolaba potrafiły naprawdę mocno pierdylnać, że obawa była spora o resztę sprzętu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo ciekawe. U mnie końcówki słychać tylko jak jakiś tam przekaźnik się włącza. Nagram jak u mnie to wygląda - tylko nie wiem jak i gdzie w sieci zamieścić nagranie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra.. mam plik minuta 40 sekund.... bardzo jestem ciekaw czy miałeś głośniejsze "efekty" - dasz na PW maila ?

 

Nagrywarka Tascam 40 ustawiona 25-30 cm od głośników na poziomie średnio/niskotonowego (wsłuchałem sie i on bardziej "pracuje" przy włączeniu wzmacniacza przy już włączonych końcówkach.

Przy włączaniu końcówek nie słychać nic oprócz przekaźników w końcówkach.

Na poczatku jest chwila nagrania muzyki

Na 1.05 masz pyknięcie wzmacniacza i jednocześnie to co wydobywa sie z głośników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hmmm...

Bo nasze studia były tańsze od twoich i nie dorastamy do twojego intelektu.

:)

 

 

Nie, to nie są wymogi BHP.

Jak już to są to " warunki techniczne jakim muszą odpowiadać budynki...", które to określają między innymi wymagania bezpieczeństwa przeciwpożarowego etc.

Jak widać studia kończone w niedzielnych szkółkach niewiele dały, a takie drogie były no popatrz.

 

P.S.

Warunki bezpieczeństwa dotyczące użytkowania wzmacniaczy FeliksAudio są zawarte w instrukcji pod nagłówkiem

Bezpieczeństwo użytkowania.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Smiac mi sie chce z Ciebie tak samo jak z tej instrukcji...googluj dalej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Po dłuższym czasie ...

W moim systemie gościły kolejno przedwzmacniacze Atoll PR200, Atoll Pr300, Exposure 3010

Po odsluchach wykonałem wszelkiego rodzaju próby włączania i wyłączania. We właściwej kolejności i w tej niewłaściwej. Pomijając delikatne pyknięcia w torze, żadnych innych efektów. Czyli można zrobić produkt który nie jest niebezpieczny dla reszty sprzętu ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...

Cóż...

abstrahując od teorii że chciałbym komuś zaszkodzić, proponuję zajrzeć :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W zakładkę Espressivo Mark II

poczytać dokładnie

ew :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Być może jednak to zdarzenie coś jednak w efekcie dało...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Witam wszystkich .Jesli chodzi o uszkodzenie koncowek spowodowane przez preamp jest to jak najbardziej mozliwe.Sam takowy przypadek mialem koncowka byl Adcom GFA2 a preamp byl wlasnie lampowy.Powoduje to brak ukladu zabezpieczajacego przed skladowa stala na wyjsciu i brak ukladow opozniajcych zalaczanie wyjsc.Sama koncowka nie jest winna temu bez znaczenia jakiego producenta.W sytuacji kiedy mamy na wejciu delikatne np FETy a kondensatory w pre lampowym jak wiadomo sa z jednej strony podpiete pod znaczne napiecie taka sytuacja zachodzi.Mowa oczywiscie o spartolonym projekcie jaki posiadal autor watku.W normalnym preampie taka sytuacja nigdy nie wystepuje bez znaczenia czy lampa czy tranzystor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam iz nie istnieje w normalnym sprzecie kolejnosc zalaczania-to nie rakieta kosmiczna z sekwencyjnymi wlaczeniami czegos tam.Prawidlowo zaprojektowany sprzet ma przecietny kowalski wlaczac jak chce,pomyslcie tylko taka sytuacje sprzet wlaczony niema nas w domu.Zanika napiecie w sieci po czym znow jest i co dalej? gasnica? .U mnie w preampie  zabezpieczylem wyjscia przed DC , jest opuznienie plus w razie awari blokuje zasilanie preampa-mam 3 trafo to monoblok oczywiscie wlasny wyrob.Nie mam pojecia skad wziely sie mity o kolejnosci ,owszem mozna tak aby w niektorych przypadkach uniknac stuku w glosnikach ale mysle ze niema to wiekszego znaczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka innych preampów i nie było ŻADNEGO problemu z włączaniem czy wyłączaniem w dowolnej kolejności.

Jedynie w przypadku kiszkowatego projektu może zaistnieć problem.

A że problem był realny... świadczy nowa wersja która ma zabezpieczenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak.Mimo wszystko nawet z zabezpieczeniami nie kupilbym tego czy innego .Nie to zeby psioczyc na czyjes wyroby bo konkurencja nie jestem.Ale taki np Audio Research ma w swoch pre zabezpieczenia pisze o lampowych bo te mnie interesuja i te czasem klonuje.A z reszta zabezpieczenia sa nawet w takim badziewiu jak tani Uher gdzie nalezaloby to traktowac raczej jako zabawke niz preamp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mój espressivo spalił głośniki szerokopasmowe,w czasie gdy padła lampa sterująca,w końcówce mocy na uniampie załatwił tranzystory,jest to wyrób wysoce audiofilski ,bez zabezpieczeń,dlatego teraz używam go z klasą d,która ma wszystkie zabezpieczenia,co już raz uratowało resztę sprzętu,poza tym jako preamp z dobrymi lampami jest świetny i na pewno się go nie pozbędę

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20 listopada 2016 o 18:21, szpakowski napisał:

 

Widzisz kolego przepisy BHP mają zastosowanie, jak sama nazwa na to wskazuje Bezpieczeństwo i Higiena Pracy czyli BHP, na stanowisku pracy. Stanowią one w jaki sposób pracodawca ma obowiązek chronić swojego pracownika przed szkodliwymi potencjalnie zagrożeniami oraz zapewnić mu możliwość bezpiecznego wykonywania zleconych zadań tym samym nie mają one zastosowania do działań które podejmujesz w domu.

Co się zaś tyczy oznakowania CE, całe nieporozumienie polega tu na tym, że producent (z siedzibą na terenie UE) wprowadzający na rynek unijny dany wyrób (w naszym przypadku elektroniczny, zasilany z dostępnej sieci energetycznej) ma obowiązek oznaczenia go symbolem CE, co jest deklaracją producenta, że wyrób spełnia wymogi unijne odnośnie jego konstrukcji jak i sposobu produkcji. Stosowne zaś organy unijne mogą w uzasadnionych przypadkach zażądać od producenta dokumentacji technicznej wyrobu a tym samym dokonać weryfikacji czy istotnie spełnia on unijne wymogi, jeśli nie to wymusić na producencie by wyrób dostosował do tych wymogów a w ostateczności zakazać dalszego nim obrotu na terenie UE.

 Czy sprzęt elektroniczny z takim znaczkiem jest bezpieczny na terenie UE ?  Od dwóch lat nic się z nim nie dzieje , ale czy mogę spać spokojnie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że o tym piszecie, Koledzy - przestróg nigdy zbyt wiele. Jak widać, w pewien sposób dopinguje to też producentów, aby baczniejszą uwagę zwracali na bezpieczeństwo konstrukcji, która jest wszak jeszcze ważniejsza od jakości brzmienia danego wzmacniacza... Nie każdy pamięta bądź potrafi załączyć kilka komponentów w określonej sekwencji, poza tym słusznie ktoś wskazał, iż w przypadku zaniku napięcia i powrocie zasilania - nijak wtedy nie zapanujesz nad pojawieniem się DC na wyjściu.

Nie chcę ujmować producentowi tych sprzętów, jednak dobre brzmienie i świetny wygląd to nie wszystko. Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cuz zabezpieczenia bywaja rozne jedne dzialaja drugie nie koniecznie.Robilem gosciowi Krella VX 400 tam sa tylko bezpieczniki na wyjciu ,moc naprawde duza Krell padl glosniki tez bezpieczniki byly cale.Tzn ze monitorki podpiete pod ta integre mialy mniejsza wytrzymalosc pradowa od bezpiecznikow .Nawet najwieksi miewaja poslizgi.

Sorry to byl xi pozna pora robi swoje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.