Skocz do zawartości
IGNORED

Transport do daca....


Dkubek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Chciałbym kupić odtwarzacz CD do słuchania płyt do 700pln.

W związku z powyższym mam do Was pytanie, czy lepiej kupić jakis CD np. NAD 514, Arcam 8se lub Creek 43 czy lepiej odtwarzacz który posłuży tylko jako transport do mojego daca Atoll 100se...

Reszta toru to T+A 1500r i Canton Digital 2.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 700 ciężko będzie kupić dedykowany transport cd. Raczej zostaje jakiś starszy odtwarzacz cd. Wałkowałem jakiś czas temu temat transportu, miałem wcześniej pioneera pd30 podpiętego do dac ale zmieniłem na cambridge cxc (goły transport) i różnica na plus była bardzo wyraźna. Tylko że za cxc dałem 1700zł. Jak nie boisz się 25 latnich sprzętów to może być marantz 52 a jak coś nowszego to denon cd720 był dobrze oceniany jako transport. Zależy jak gra dac, np. Pioneer pd30 z moim dac grał za ostro, ponoć ten denon gra miękko i ciepło.

 

Sorki nie doczytałem wpisu, skupiłem się tylko na transporcie. Ale myślę, że lepiej i tak zagra ten dac z zewnętrznym napędem niż osobny cd za kilka stów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 latków sie nie boje, wręcz przeciwnie bardzo je lubię...

Dlatego pomimo, ze mam laptopa i jadę z plików flac chciałbym dodatkowo jakis fajny zadbany odtwarzacz...

Ot, taki kaprys żeby puścić sobie czasami krążek...

Jednak w tym wszystkim zależy mi na jakości dźwięku dlatego podałem te przykłady CD, które maja dobre opinie a nie kosztują zbyt wiele. Marantza rozważę aczkolwiek bardziej podchodzą mi angliki.

Jak macie jeszcze jakies propozycje to czekam....i dziękuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry DAC z przyzwoitym transportem plus sensowny kabel SPDIF będzie w większości przypadków grał kepiej niż FLAC z laptopa przez USB do tego samego DACa.

Przy starych sprzętach uważaj na laser. Unikaj sprzętów do których nie da się kupić nowego lasera.

Z przyzwoitych, niedrogich transportów z dostępnym laserem można rozważyć Teac VRDS-T1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry DAC z przyzwoitym transportem plus sensowny kabel SPDIF będzie w większości przypadków grał kepiej niż FLAC z laptopa przez USB do tego samego DACa.

Też tak uważam, może warto kupić starszego CD-ka z wyjściem cyfrowym SPDIF i transportem CDM 9, lub 9 pro Philipsa - lubię ich brzmienie....

Teac też nie jest zły;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jesli dobrze rozumuje to odtwarzacz jako transport podłączony do mojego daca zagra rownież lepiej niż sam odtwarzacz w tym założonym przedziale cenowym, powiedzmy do 1000pln.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz laptopa to może lepiej zgrać płyty do FLAC i wykorzystywać wejście USB?

 

Zła rada. Jako źródło główne - nie, dodatkowe - tak. Nie przebije to dźwiękowo starego cd na cdm jako transportu a nawet samego starszego dobrego cd w tej cenie.:)

 

Ja transporty zawszę patrzę, dobry niedrogi transport naprawdę cenna rzecz. Jak zakupiłem transport Meridian 602 byłem w szoku co potrafi wycisnąć z cd i jak duży ma wpływ (do tego czasu sądziłem, że dac ma znacznie większy wpływ, teraz wiem, że wpływ transportu jest równy wpływowi daca a nawet bywa, że i większy).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry DAC z przyzwoitym transportem plus sensowny kabel SPDIF będzie w większości przypadków grał kepiej niż FLAC z laptopa przez USB do tego samego DACa.

Zaraz pewnie zostanę zakrzyczany, ale nie zgadzam się z tym. Nie wiem skąd się biorą takie uogólnienia, że na pewno z transportu przez SPDIF to będzie lepiej. Wszystko zależy od konstrukcji DACa. Są takie, które lepiej grają przez USB, inne znów mają lepiej rozwiązaną sekcję SPDIF. A w samym transporcie jeśli strumień idzie przez SPDIF, to znaczenia ma tylko dobry układ zegara, żeby zminimalizować jitter, no i ma czytać bez błędów. Demonizujecie to znaczenie transportów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, transport TYLKO ma dać sygnał... ....i nic nie zepsuć. I tu zaczynają się problemy.:)

 

Swego czasu (z 5-10 lat temu) na forum panował pogląd, że byle dvd jako transport i będzie dobrze, bo to ma małe znaczenie a tylko dac ma. To był chyba czas boomu na daci czyli "kup DAC daj byle co by czytało płytkę i będzie miodzio".

To fatalny błąd, wystarczy porównać jak ten sam dac brzmi z dvd czy zwykłego cd a jak ze starego ale porządnego cd z cdm a najlepiej transportu. Np. między ładnym ale bardzo byle jakim cd Marantz 5003 a Meridianem 602 słyszałem przepaść. I na zwykłem gołej lampucerze Meridian dawał dobry dźwięk, znacznie lepszy niż na cdku marantz jako transportem.

 

Teraz transporty na forum mało kogo obchodzą bo dość dużo ludzi na pliki się przerzuciła a nowe odtwarzacze strumieniowe są może nawet i częściej kupowane niż odtwarzacze cd (rzucam temat, nie wiem jak jest, tak tylko podejrzewam).

 

Ja chcę kupię drugi transport i często ich szukam po allgero (dość niszowy towar, rzadki), bo Meridian średnio czyta cd-r, ich mam mało i raczej nie słucham, ale jednak są płyty, których nie daję rady od lat kupić na cd (dałem ostatnio kilka ogłoszeń jakie cd szukam, jak ktoś ma błagam niech sprzeda:).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat od paru lat słucham praktycznie wyłącznie muzykę na odtwarzaczach przenośnych (filozofia obcowania z muzyką jest podobna jak w przypadku streamerów lub tzw. PC-audio) i nie widzę w ogóle sensu odrabiania lekcji w postaci odtwarzania całej płyty na odtwarzaczu z pyrkocząca szufladką ;-).

Oczywiście autor wątku oraz szanowni dyskutanci mogą mieć diametralnie odmienne preferencje, Nie wiem tylko po co się bawić w zakup ponad 10-letnich zabytków(wymienione modele to mają chyba po 15-20 wiosen). Sam właśnie pozbywam się Arcama 5+. Pierwszy napęd chodził poniżej 10 lat, drugi jeszcze człapie, ale raczej też niedługo. W tym Arcamie siedzi szacowny CDM9. O ile pamiętam już 15 lat temu napędy tej klasy w sprzęcie za normalne pieniądze były rzadkością. Taki zabytek może pograć parę lat ale równie dobrze rozpaść się w ciągu kilku tygodni. Siedem stów piechotą nie chodzi -można za to kupić ze dwa, trzy boxy, po 20-40 CD każdy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacze przenośne, stacjonarne, laptopy....jak kto lubi. Ja mam laptopa i wykorzystuje go do słuchania muzyki ale chce mieć tez szufladę i tyle....Początkowo myślałem o jakimś wiekowym odtwarzaczu CD jako samodzielne zródło ale z tego co piszecie to transport podpięty pod daca bedzie lepszym rozwiązaniem. Wiadomo, z kilkunasto czy kilkudziesięcioletnim sprzętem zawsze jest ryzyko ale co tam, narazie jakoś sie nie przejechałem wiec zaryzykuje...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat od paru lat słucham praktycznie wyłącznie muzykę na odtwarzaczach przenośnych (filozofia obcowania z muzyką jest podobna jak w przypadku streamerów lub tzw. PC-audio) i nie widzę w ogóle sensu odrabiania lekcji w postaci odtwarzania całej płyty na odtwarzaczu z pyrkocząca szufladką ;-).

Oczywiście autor wątku oraz szanowni dyskutanci mogą mieć diametralnie odmienne preferencje, Nie wiem tylko po co się bawić w zakup ponad 10-letnich zabytków(wymienione modele to mają chyba po 15-20 wiosen). Sam właśnie pozbywam się Arcama 5+. Pierwszy napęd chodził poniżej 10 lat, drugi jeszcze człapie, ale raczej też niedługo. W tym Arcamie siedzi szacowny CDM9. O ile pamiętam już 15 lat temu napędy tej klasy w sprzęcie za normalne pieniądze były rzadkością. Taki zabytek może pograć parę lat ale równie dobrze rozpaść się w ciągu kilku tygodni. Siedem stów piechotą nie chodzi -można za to kupić ze dwa, trzy boxy, po 20-40 CD każdy.

 

No i dobrze, słuchaj jak chcesz, co kto lubi. Ale traktowanie cd jako zabytku... "Furkoczące" szuflady? Seriously? Argument o tym, że stare sprzęty to be bo stare, nietrafiony. Obecnie robi się budżetówkę z takich elementów, że porządny CD z 1990 roku często będzie w lepszym stanie niż 5 letnia marketówka.

 

@Dkubek

 

Dobrze kombinujesz. Z takich tanich starych cd jako transport ponoć Philips cd500 się dobrze sprawuje. Polecają też Marantza cd52 jako transport. Merdiana mogę polecić w 100%. Nienajgorzej też Marantz cd 53 i 63 czy stara Yamaha cdx900 (jako cd, nie wiem czy ma wyjście coax). Na allegro są jakieś Cambridge'a transporty - nie wiem czy warto. Ja bym chętnie zakupił Tag Maclaren lub Theta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze, słuchaj jak chcesz, co kto lubi. Ale traktowanie cd jako zabytku... "Furkoczące" szuflady? Seriously? Argument o tym, że stare sprzęty to be bo stare, nietrafiony. Obecnie robi się budżetówkę z takich elementów, że porządny CD z 1990 roku często będzie w lepszym stanie niż 5 letnia marketówka.

 

Do takiej opinii to niestety trzeba dojrzeć, młodym będzie dużo trudniej, nawet nas zrozumieć.....

 

O ile pamiętam już 15 lat temu napędy tej klasy w sprzęcie za normalne pieniądze były rzadkością. Taki zabytek może pograć parę lat ale równie dobrze rozpaść się w ciągu kilku tygodni.

Nie wiem co Ty pamiętasz, i co było wtedy rzadkością...

Gam na zabytku na CDM 9 PRO - wymieniam czasem kółko od tacki - sam potrafię, choć nie jestem techniczny, a kosztuje to niewiele...

Rozpadają się raczej nowe produkty, bo takie jest teraz podejście producentów, i taki byle jaki ten świat się robi...

Kiedyś jakość była normą, teraz stała się luksusem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam CD transport z początku lat '90. Działa bez zarzutu, nic się nie psuje, raz wymieniałem laser. Wygląda lepiej niż wiele współczesnych klocków po roku użytkowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam CD transport z początku lat '90

Wiesz, masz CD z tamtego tysiąclecia... niewiele osób z poza naszych roczników będzie mogło tak napisać;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bardzo lubię te stare klamoty...

Mam tuner Kenwooda KT1100 i 30 letniego Nada 4300 i jak to gra...nowe można zapomnieć o takim klimacie...

Fakt, ze lubię tzw. igły ale da sie poszukać tylko trzeba być cierpliwym.

 

Z transportu zdecyduje sie na tego Marantza 52 i jak mi przypasuje to może poddam go dalszej modyfikacji.

 

Swoją drogą ciekaw jestem tego NADa CD 514 jako samodzielne zródło i jak będę miał okazje to porównam z zestawem Marantz CD 52+Atoll...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam CD transport z początku lat '90. Działa bez zarzutu, nic się nie psuje, raz wymieniałem laser. Wygląda lepiej niż wiele współczesnych klocków po roku użytkowania.

Marantz cd42, 52 ?

Nie, przecież to są zintegrowane cedeki, do tego brzydkie jak noc listopadowa. A mój transport wygląda tak:

 

T1000.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Chciałbym kupić odtwarzacz CD do słuchania płyt do 700pln.

W związku z powyższym mam do Was pytanie, czy lepiej kupić jakis CD np. NAD 514, Arcam 8se lub Creek 43 czy lepiej odtwarzacz który posłuży tylko jako transport do mojego daca Atoll 100se...

Reszta toru to T+A 1500r i Canton Digital 2.

 

Pozdrawiam

 

 

Na forum audio**** trwają zachwyty nad DVD Denon 3910, który ponoć gra rewelacyjni :) dodatkowo możesz na nim pobawić się w nagrywanie SACD z ISO obrazów, co wiadomo gra fajnie. Osobiście lubię Denona i pewnie coś w tym jest :) kosztuje 600-800 zł. Jest tam cały wątek o tym. Stare Revoxy już musiałbyś wybulić więcej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROXI dziękuje za propozycje ale DVD to odpada....

 

Ja to rozumie, wcale nie mówię, że masz go kupować, ale wątek sobie poczytaj na tamtym forum, to będziesz wiedział z czym masz do czynienia. Ponoć na transport to on się nie nadaje, ale jako player CD gra na uczciwyn poziomie CD. Co prawda już później "ich" trochę chyba fantazja poniosła z tym porównianie do MBL, ale jest to jakaś alternatywa. Był jeden z kartonem i papierami na Allegro i prawie go kupiłem z ciekawości, ale jak czytałem ten wątek, to został sprzedany :) Wisi jeden jakiś chyba komisowy czy jak na allegroszu :) Czasami faktycznie za groszę coś można kupić, a gra nie wiele gorzej niż za grubą kasę, taka jest prawda :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tym

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tym

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Laser KSS151A, nie ma tego nigdzie, jak padnie to mogiła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki McGyver, w takim razie nie ma co kombinować.

Widzę sporo egzemplarzy Marantza 52 na ebay Uk wiec coś wylicytuje. Fakt nie jest piękny ale przynajmniej da sie go naprawić jakby co.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sporo egzemplarzy Marantza 52 na ebay Uk wiec coś wylicytuje.

A myślisz że lsery do Marantza CD52 są? Nic z tych rzeczy, nie ma laserów do tego sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślisz że lsery do Marantza CD52 są? Nic z tych rzeczy, nie ma laserów do tego sprzętu.

 

Tak, tylko te lasery się nie psują :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.