Skocz do zawartości
IGNORED

Wymiana Hegla H80 na lepszy wzmacniacz


krzychu.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Jakiś czas temu sprzedałem Hegla H80 (który okazał się bardzo fajnym wzmacniaczem ale trochę za słabym do mojego pomieszczenia) i zaplanowałem zmienić na mocniejszy.

Po lekturze większości recenzji w prasie oraz przeczytaniu większości wątków w klubach i nie tylko - jestem w kropce. Jak pisaliście w moim wątku pn:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) recenzję w popularnej prasie audio można sobie darować. Same Ochy i Achy - niewiele prawdy. Wynika z tego, że jedynym sensownym rozwiązaniem są porady na forach i samodzielny odsłuch.

Wzmacniacze, które biorę pod uwagę:

Hegel H160 - naturalny następca, mocniejszy od H80, ma DACA a ja często z braku porządnego CD puszczam muzykę przez COAXIAL-a. Ale są opinie że gra sucho, gdzieś czytałem, że jest to słabszy brzmieniowo model niż 100 i 200.

Naim XS2 - kultowy, audiofilski ;) same dobre recenzje ale bez DAC, wymagałby od razu kupienia CD (które jest droższe niż wzmacniacz - myślę tu o CD 5XS) - dodatkowo mała moc, ale podobno nie WATY się tu liczą.

Musical Fidelity 6si - mocny z przetwornikiem DAC, z przedwzmacniaczem gramofonowym, który mógłby sie przydać.

Yamaha AS2100 - zupełna niewiadoma, dobre recenzje, superbudowa, ale moc jakaś taka niewielka 2x100W i brak DACA - sytuacja jak z NAIMEM.

 

W okolicy gdzie mieszkam najbliższe porządne sklepy są we Wrocławiu na Legnickiej, ale żaden z nich nie sprzedaje wszystkich czterech żeby bezpośrednio ze sobą porównać. Inną sprawą jest fizyczna dostępność w sklepie.

Ma to grać w pomieszczeniu 25 m2 na poddaszu o wysokości sięgającej 3,5 m, dlatego musi być dość mocny (na poddaszu z rigipsów i wełny bas jest tłumiony - więc ta podstawa basowa musi być solidna). Kolumny są B&W603s3 ale w przyszłości planuje zmienić na lepsze, coś z poziomu 10k złotych. Nie wiem jeszcze jakie, to będzie zależało od wzmacniacza.

 

To tyle, z góry dziękuję za ewentualne sugestie, jak w waszym odczuciu prezentują się ww. wzmacniacze, szczególnie zależy mi na opiniach osób, które miały szanse porównać je bezpośrednio jeden po drugim.

KG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu. Mamy wszystkie wymienione przez Ciebie urządzenia od ręki w salonie poza integrą Yamaha. Z Wrocławia masz do nas całą drogę autostradę, jak się pospieszysz, to w 1:20 jesteś u nas.

Wracając do wzmacniaczy, wymienione przez Ciebie modele to dobre, solidne i mocne konstrukcje, każda z nich jednak oferuje trochę inne brzmienie. Praktycznie niemożliwie jest wybranie modelu bez odsłuchu. W danym przedziale cenowym na miejscu zaproponujemy Ci jeszcze kilka innych, równie ciekawych urządzeń. Dla pewności zakupu masz u nas także możliwość wypożyczenia wzmacniacza i przetestowania we własnym systemie audio. Zapraszam serdecznie.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Naim to jedynie supernait1 ma przetwornik c/a. Mocy starczy na Twoje paczki ale nie wiem jak się to do siebie będzie miało. Nowego oczywiście nie kupisz no ale nie doczytałem że musi być nowy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qurcze - grasz Heglem z b&w i Ci sie takie granie podoba - pewnie dlatego ze detaliczne i moze nawet momentami troche sterylne - przy Naimie i Musicalu to bedzie inne granie - rzeklbym zupelnie inne granie wie musisz posluchac czy taki dzwiek Ci sie spodoba. Musical i Naim sa znacznie blizej siebie niz jakikolwiek z nich mialby wspolnego z Heglem. Spotyka sie dosc czesto Naima laczonego z bowersami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie doczytałem że musi być nowy ;)

Mój budżet zapewnia zakup nowych wzmacniaczy Naima i Yamahy. Dwa pozostałe jako używane.

Qurcze - grasz Heglem z b&w i Ci sie takie granie podoba

Zgadza się jest ostro jak żyletka, ale za to detalicznie, szczegółowo i przestrzennie (jak na tą kategorię sprzętu). Potrzeba więcej dołu i powinno być dobrze - przynajmniej w teorii :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto posluchac A-S2100, może zastanów się nad opcją wypożyczenia? Mam wcześniejszy model i akurat dołu nie szczędzi, tego najniższego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam dużo lepszego od H160 naturalnego następcę czyli Hegla H300. Cena używanego jest bardzo podobna do H160. Niestety wewnętrznego DAC'a H300 nie polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ta Yamaha gra na 37 mkw i napędza duże 4ohm podłogówki z dwoma 20 cm wooferami o skuteczności 87db i daje radę bez problemu, więc się nie obawiaj, we Wrocławiu jest Top hi-fi, umów się na odsłuch, mają też B&W, możesz pewnie tez pojechać ze swoimi. Własne uszy to najlepszy doradca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W galeriaaudio.pl we Wrocławiu maja tez Leema Tucana 2. Koniecznie posłuchaj. Naima łączy się ze wszystkim jak tak czytam forum naima. :) Z bowersami, z neat itd... Chociaż zgadzam się z wypowiedzią awiatka co do stylu grania wymienionych wzmakow. Hegla najmniej bym polecał...dobry marketing maja, dość szczegółowe są i to tyle...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Bowersy mam już z 10 lat, najwyższa pora rozejrzeć się za czymś lepszym, dlatego ten wzmacniacz raczej nie dopasowuje do nich, po prostu ma solidnie grać: szczegółowo, przestrzennie z mocnym basem. Piszę tak o tym basie z powodu moich warunków odsłuchowych. Otóż kiedy sprzęt znosiłem na próbe na dół (gdzie był betonowy strop, ściany itp) czuć było, że niskich nie brakuje, ale na górze, na poddaszu obcinało o połowę. Stąd kłopotliwy jest nawet odsłuch w sklepie, na pewno inaczej to będzie brzmiało niż u mnie. Kusi mnie ta Yamaha, ma regulację niskich częstotliwości, więc można trochę dopasować się do pomieszczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy z regulacji basów nie korzystałem, nie było potrzeby. Nie wiem, może wypożyczą yamahę do domu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem na etapie poszukiwania wzmacniacza do moich Dynek Focus 160 + sub Rel 7 i padło na zestaw Naima: NAC 152XS -pre i NAP 155XS-końcówka. Słuchałem w salonie Dynek + Rel9 z Heglem 160 , 200 i brzmienie nie przypadło mi do gustu. Podobnie Marantz i Cambrdge 851W. Z Naimem XS2 było zdecydowanie lepiej, ale zaproponowano mi w/w zestaw Naima i to było to. Jazz , klasyka , blues brzmi jasno, duża rozdzielczość ,środek i szeroka scena.Basu także nie brakowało-oczywiście sub robi swoje, ale po odłączeniu spadek basu był niewielki. Pomieszczenie odsłuchowe coś ok 30m2 i było głośno przy potencjometrze na godz 9, przy odsłuchu CD i vinyli na gramofonie. Co prawda brak jest wew. DAC-a, ale nie mam przekonania do przetworników wewnątrz wzmacniaczy bo nie wiemy za co i ile płacimy , sam używam do CD zew. i jestem zadowolony. Oczywiście do tego bardzo ważna rzecz- kable (konektory i do kolumn). Z najlepszego sprzętu nie wyciągnie się detali w muzyce jak kable są marne. Niestety wadą zestawu jest cena, ale cóż trzeba ciułać i kupić co się podoba a nie po zakupie żałować, że kasa poszła na marne i nie tak gra. Poza tym idą święta i sprzedawcy są chętni dawać rabaty, tylko trzeba się z nimi targować. No i najważniejsze.......,trzeba osobiście posłuchać bo każdy ma inne wymagania co do brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam lyngdorf 2170. Najlepiej gra przez polaczenie cyfrowe. Mysle ze to jedno z urządzeń ktore ma naprawde świetny stosunek jakości do ceny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój budżet zapewnia zakup nowych wzmacniaczy Naima i Yamahy. Dwa pozostałe jako używane.

Lepiej zalicz odsłuch, bo to są dwie różne szkoły grania, a Hegel trzecia. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.