Jump to content
IGNORED

Jakość odtwarzaczy DVD ??

Guest CAS KP
 Share

Recommended Posts

Guest CAS KP

(Konto usunięte)

Jestem ciekaw - co uczestnicy forum sądzą o jakości odtwarzaczy DVD ? Chodzi mi dokładniej o ich usterkowość.

Jak do tej pory miałem DVD DENON'a 3000. Chodziło bez problemów ok 15 miesięcy. Nie było intensywnie używane. Po tym okresie - zaczeło się psuć. Odwiedziło serwis i został zainstalowany nowy laser. O cenie wymiany lasera - nie wspomnę. Po wymianie - wsio było ok - ale po 6 miesiącach DENON odmówił posłuszeństwa - po 2 minutach oglądania obraz rwie się i DVD się zacina.

Delikatnie się zdenerwowałem i włożyłem DENONA do szafki :(

Zakupiłem YAMAHE 530.

Byłem z niej zadowolony do przedwczoraj. Znów pojawiły się poblemy. Po ok 9-13 minutach oglądania dvd zaczyna przerywać - i skakać - przeskakuje do 19-22 minuty - a potem można już "normalnie" oglądać film do końca. Oczywiście DVD jest na gwarancji - więc wyląduje we wtorek w Audiokalnie.

Po tych niemiłych doświadczeniach - jestem ciekaw - czy tylko ja mam takie problemy ???? Kolega kupił kiedyś najprostszy model philipsa - za którego zapłacił grosze - biega mu już 3 lata i nie ma z nim żadnych problemów.

Pozostała część mojego sprzętu AV biega bez żadnych problemów. Tylko te DVD ........ :(

CASKP

Jak z tego widac DVD ciagle jeszcze jest niedopracowana technologia. Osobiscie jestem zdania ze nie ma co wyrzucac pieniedzy na drogie DVD playery bo sa one czesto bardzo kaprysne jesli chodzi o odtwarzanie filmow a korzysci w postaci lepszej jakosci obrazu czy dzwieku sa znikome. Ja uzywam Toshibe SD 3750 wyprodukowana w Chinach i nie mam z nia zadnych problemow poza tym ze raz czy dwa film z wypozyczalni ( porysowany) sie zamrozil . Jakosc obrazu i dzwieku bez zarzutu. Moi znajomi kupili sobie DVD firmy APEX ktore kosztowalo okolo $100 CAN a zaleta jego jest to ze mozna na nim odtwarzac praktycznie wszystko , w tym wszystkie regiony i formaty. Probelm z tym ze Apexy padaja po roku uzywania...

Guest CAS KP

(Konto usunięte)

Zgadzam się z tobą - dlatego po tym jak padł DENON - stwierdziłem że kupię sobie w miarę prost dvd. Kupiłem Yamahe - - i jak sie okazało - klops.

Dziwi mnie dlaczego dvd - padają. Chociaż z drugiej strony patrząc na rynek dvd są teraz tańsze od zwykłych cd. Wyszłem z założenia że nie będę kupował DVD z najniższej półki - bo może się po krótkim czasie zepsuć.

Ech . Sam już nie wiem ....... Wyślę 530 - do Audioklanu - ciekawe co się zepsuło.

CASKP

Guest jacek2

(Konto usunięte)

Posiadalem Pioneera 525 ponad 3 lata , dosc intensywnie uzywanego i nie mialem z nim zadnych problemow .Obecnie mam Pioneera DV 747A , z ktorego jestem zadowolony, jakosc obrazu doskonala , i dziala bez zarzutu.

A wogole dodam jeszcze jedno, ze w szwecji fajna sprawa jest tak zwane ubezpieczenie sprzetu na 3 lub 5 lat. Sprzet Ci pada po gwarancji a ty go traktujesz go mlotkiem zanosisz do sklep i wymieniaja na nowy lub zwracaja pienidze. badz co badz uwazam to za nieetyczne (specjalne uszkodzenie sprzetu), ale jak dziecko zaleje sprzet coca-cola rozwiazanie jak znalazl:))

Guest Harvi CAS KP

(Konto usunięte)

Jako fanatyk Nad'a polecam DVD T-532 powinienes dostac go do 2kzl obraz zadowalajacy nawet na duzym projektorze a i dzwiek niczego sobie. Natomiast co do bezawaryjnosci ciezko mi cos powiedziec bo to nowy, ale znajomy ma model 531 ponad rok dosc mocno uzytkowany i nadal dziala bez problemow.

Guest Harvi \ CAS KP

(Konto usunięte)

JEsli chcesz cos kupic z Marantza to z nowek dostanisz 4300 ma wyjscie w RGB i progresivscan (PAL i NTSC) ale co do zniezawodnosci to ciezko cos powiedziec zreszta jak o wszytskich nowych modelach. JA natomiast mam szczescie do niezawodnosci NAD'a, Panasonic i Technics nie sa to moze tak zwane audiofilskie urzadzenia ale nigdy mnie nie zawiodly, oczywiscie te ostatnie a co do NAD'a na ktorym obecnie komlpetuje swoj nowy system stereo to mysle, ze mnie nie zawiodzie:)

ja do oglądania filmów od chyba 3 lat uzywam philipsa 612 - taka straszna taniocha - ale ponieważ filmów oglądam mało i na dodatek na tv 21 cali to mi specjalnie nie zależy. Przez pierwszy rok swojego życia philips był mocno eksploatowany, bo uzywałem go jako trasportu i spisuje się świetnie. teraz od jakiś 2 lat raczej sobie odpoczywa... Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby czegoś nie przeczytał. Napędy Philipsa i sony są naprawde bardzo dobre i jeśli ktoś nie jest wiedo-maniakiem to niech sobie kupi cos z tych firm - najtańszy model, podłączy to do wzmaka stereo i czasem sobie coś wypożyczy co "uciekło" mu w kinie. A jak ktoś jest wiedo-maniakiem to pl.rec.kino-domowe - tam pewnie goście znają się lepiej.