Skocz do zawartości
IGNORED

KUDOS SUPER 20 + PARASOUND Integra (seria Halo)


tomek36

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przymierzam się do kupna powyższego zestawu

(słyszałem na Audio Show '16 i mnie zaczarował).

 

Nasuwają mi się 2 pytania:

1. Czy u mnie, czyli w 15-20m2, lepiej zagrają KUDOS super 20 (podłogówki) czy KUDOS super 10 (monitory) ?

Obecnie słucham w układzie zestaw-słuchacz "w poprzek" pokoju ale z czasem przestawię się "na wzdłuż".

Jakie w tych układach odsłuchu (w poprzek i wzdłuż) będą zalety i niedoskonałości podłogówka vs monitor ?

(w sumie 4 warianty do rozważenia).

2. Czy wg Państwa wiedzy i/lub testów - jest jakiś wzmacniacz zintegrowany, który może jeszcze lepiej

zagrać z ww. Kudosami ? (ale oczywiście w zakresie cenowym tej integry Parasound'a).

Zupełnie nie zależy mi na wielu funkcjach (których akurat Parasound posiada bez liku,

ale przy tym świetnie brzmi i mocą może ciągnąć zaprzęg), ale jedynie na jak najwyższej jakości dźwięku.

Ale na jakości dźwięku w połączeniu z Kudosami (jak powszechnie wiadomo- nie wszystko ze wszystkim

dobrze gra- najważniejszy jest właśnie odpowiedni dobór i zestrojenie).

 

Opinię sklepu, w którym pewnie zakupię ten zestaw- już mam,

ale zależy mi na tym, żeby, zanim wydam pieniądze, zrobić możliwie duże rozeznanie.

 

Jestem bardzo ciekawy opinii i sugestii. Myślę, że temat jest ciekawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Połączenie elektroniki Parasound z Kudos to dobra opcja, zdecydowanie polecam jednak podłogówki Super 20. W stosunku do monitorów, moim zdaniem podłogówki są lepiej dociążone, bardziej równe. Zreszta różnica cenowa nie jest ogromna, warto dołożyć do "20".

Parasound do dobre połączenie z Kudos, chociaż jako alternatywa na pewno warto posłuchać integrę Musical Fidelity M6si (http://q21.pl/musical-fidelity-m6si.html) czy niestety droższy, ale świetny wzmacniacz ATC SIA2-150 (http://q21.pl/atc-sia2-150.html).

 

Zapraszam serdecznie, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Super 10 w 18m i jak dla mnie jest super . Napędzam je Burmesterem 051 . Gratuluję wyboru nie zawiedziesz się :)

W Dziale Kluby jest "nasz" wątek o Kudos koniecznie pisz o postępach .

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile dokładnie ma to pomieszczenie???

W 15 m2 na pewno lepiej sprawdzą się Kudos s10.

Jako alternatywę dla wzmacniacza koniecznie wypróbuj Naim'a.

Kolumny Kudos były strojone przy użyciu elektroniki tej właśnie firmy.

Na Twoim miejscu celowałbym w model Naim Supernait 2, ewentualnie z używanych Supernait.

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q21 i Piotr, dziękuję za Wasze sugestie i jednocześnie precyzuję:

chodziło mi o wzmacniacze w cenie mniejszej bądź równej integrze Parasound'a.

Nie jest sztuką kupić lepszy ale i droższy wzmacniacz. Sztuką jest kupić wzmacniacz lepszy i tańszy.

Chodzi mi o to, czy za mniej lub równe 12,960 zł brutto (taką mam obecnie ofertę)

dostanę lepszy dźwiękowo wzmacniacz do Kudosów czy to raczej mało prawdopodobne ?

 

W kwestii wyboru: podłogówki czy monitory- naprawdę nie ma dla mnie znaczenia,

że podłogówki są ciut droższe, bo różnica jest znikoma. Pytanie brzmiało i brzmi: co lepiej zagra ??

 

Kazan, muszę zatem wgryźć się w temat, dzięki za informację :-)

 

Piotr, przepraszam, już precyzuję (nie chciałem tego rozwijać, żeby nie zagmatwać, ale OK :-)

Obecnie słucham w pokoju o wymiarach: 4,10 x 3,45 tj.: 14,15m2 (przy h=2,65) "w poprzek"

Gdzieś może za rok, dwa zmienię układ kierunku odsłuchu na 'wzdłuż".

Po tym przejdę na pokój o wym. 5,85 x 3,40 tj,: 19,90m2 (przy tej samej wysokości: =2,65)

i w tym pomieszczeniu będzie już słuchanie tylko "wzdłuż" - jak każe sztuka odsłuchowa.

 

Piotr, gdzie poszerzyć wiedzę w kwestii tego, na jakim dokładnie sprzęcie były strojone Kudos'ki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie był to system oparty o końcówkę mocy Naim Nap 300.

Czytałem o tym na forum Naim'a na ich oficjalnej stronie.

Generalnie Kudos z Naim'em to wielka synergia,

Używany Supernait 2 to 10.000 - 12.000 PLN, a Supernait to 6.000 - 8.500 PLN więc zostało by jeszcze na żródło ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, Q21 - dziękuję za Wasze sugestie w sprawie wzmacniaczy.

 

Kazan, jesteś skromny, klub Kudos to Twój wątek :-)

I jest tam dla mnie kolejnych kilka propozycji; pojawiły się wówczas;

 

Hegel 80,160 (7.300 i 13.000),

Podobno nawet 80 jest bardziej spójna i muzykalna jak 160. 160 opisuje ktoś jako przesadnie analityczną .

W sumie może coś być na rzeczy bo mój NAD 326BEE w odsłuchach też zagrał ładniej niż NAD 356BEE (półkę wyższy model).

Pewnie przy dużych poziomach głośności by przegrał, ale nie często słucham głośno.

 

Soul Note 710,730 (9.000 i 17.000)

Soul Nota (nie pamiętam modelu) słuchałem z moimi B&W 603 s2 i nie usłyszalem różnicy (pracownik salonu również nie)

względem kilka razy tańszego NAD’a 326 BEE. Ale czy może dlatego, że wąskim gardłem były kolumny ?

Poza tym 710: tylko 2 x 10W ??. 730 to już 2 x 75W.

 

Jungson JA 88d (ok. 900 euro na e-bay’u)

Kapitalne wentylowanie całej bryły (no ale podobno ciągły pobór bardzo dużej mocy)

i tylko 3 wejścia RCA, minimalnie potrzebuję 4 (deck,CD,BD,TV) a mogłoby być 1 lub 2 w zapasie.

za to układ i rozmieszczenie tych gniazd – wzorcowe.

 

Co koledzy myślą o powyższych klockach ?

 

 

A co z tymi moimi wariantami odsłuchu i doboru: podłogówka czy monitor ??

U mnie jest ten problem zmiany pokoju w perspektywie. Różnica 5m2.

Proszę, przybliżcie mi co technicznie jest "za" i "przeciw".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że wątek nie chce się troszkę bardziej rozwinąć ...

 

Może chociaż jako dopełnienie- kilka słów o doświadczeniu i sugestiach forumowiczów

z ww. trzema wymienionymi przeze mnie wzmacniaczami ?

 

No i fajnie by było, gdyby ktoś coś podpowiedział w kwestii tych moich geometrii pokoju

(wyżej sugestie padły na 1:1 dla podłogówka:podstawka ale co mogę zyskać i co stracić

przy jednym i przy drugim rozwiązaniu.

Tytułem uzupełnienia- pokoje są w bloku (przegrody betonowe)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci to może coś podpowiedzieć to ja też mieszkam w bloku . Podłogówka w odpowiednim pokoju zazwyczaj jest lepsza .

Nikt nie wie jakie masz (będziesz miał) warunki (poza metrażem) akustyczne więc decyzje musisz podjąć sam . Dobra wiadomość jest taka , że sygnatura dźwięku jest ta sama a ta cię przecież "oczarowała" .

Co do wzmaka ... posiadasz w ogóle coś w tej chwili ? Może na początek wystarczy a możesz później spokojnie szukać swojej nirwany . Wzmacniacz zawsze łatwiej wypożyczyć do odsłuchu . Moja propozycja poza w/w to Sonneteer Orton ! (zerknij do Galerii Audio) . Brytyjska szkoła , słyszałem i jak dla mnie to faworyt .

Życzę udanych wyborów .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednym z forumowiczów umówiłem się wstępnie na odsłuchy Kudos Super 20.

Szykuje się uczta, bo amplifikacja będzie z wyższej półki niż ta na Audio Show :-)

 

Mam pytanie: u którego z forumowiczów (lub w którym salonie Audio)

mogę odsłuchać Kudos Super 10 ?? (im bliżej Śląska, a konkretnie- Żor, tym lepiej).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Cześć Kazan :)

Właśnie z powrotem ogarniam audiostereo oraz swoją pasję :)

Miałem dłuuugą przerwę niestety, Bywa.

Czy Twoje zaproszenie nadal jest aktualne ?

Czy nadal cieszysz się Kudoskami super 10 ?

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam. W końcu znalazła się chwilka czasu.

Kazan- dziękuję Ci serdecznie raz jeszcze za możliwość posłuchania tych nietuzinkowych skrzyneczek.

Słuchanie Twojego systemu to była czysta przyjemność a zwieńczenie spotkania w formie „Love Over Gold” na winylu momentami zakrawało na audioekstazę ?

Dzięki również za podrzucenie kilku bardzo ciekawych (a dla mnie zupełnie nowych) tematów muzycznych.

Upewniłem się oczywiście w tym, że Kudos Super to głośnik, który z cała pewnością kupię. Nadal rozważam czy będzie to 20 czy 10, bo jedne i drugie grają naprawdę świetnie.

Jest jeden drobiazg „in minus”, który utwierdził mnie w przekonaniu, że po przesiadce na Kudosy część swojej kolekcji płytowej będę musiał przerzucił na półki, które opiszę „tylko na słuchawkach”, bo Kudos jest wymagającym głośnikiem i bezlitośnie obnaża słabe realizacje do tego stopnia, że nie pozostaje nic innego jak wyjąć płytę z napędu. Dobre i bardzo dobre prezentuje natomiast oczywiście w kapitalnie rekompensujący sposób ?

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.