Skocz do zawartości
IGNORED

Dlaczego wszystkie współczesne kolumny są do dupy?


Misio38

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Definition DC8 Ti- głośniki 2x200mm, pasmo przenoszenia 33-35000 Hz.

Precision 6.4- 4x150mm, pasmo przenoszenia 29-35000 Hz.

 

Revolution XT 8F. Tam są dwa 200mm przetworniki.

 

6.4 - tam są 2 membrany bierne - zamiast portu bas-reflex :)

 

Cała reszta zależy od pojemności roboczej i strojenia. Czyli jak sam nie posłuchasz, to nie będziesz wiedział.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6.4 - tam są 2 membrany bierne - zamiast portu bas-reflex :)

 

Cała reszta zależy od pojemności roboczej i strojenia. Czyli jak sam nie posłuchasz, to nie będziesz wiedział.

Rozumiem, dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny są tak strojone żeby zrobić wrażenie przy pierwszym słuchaniu. Na dłuższą metę jest to potem męczące.

 

To smutne, ale za to musze dac Ci plusa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny są tak strojone żeby zrobić wrażenie przy pierwszym słuchaniu. Na dłuższą metę jest to potem męczące.

Kompletna bzdura moim zdaniem. Można by wyciągnąć taki wniosek, gdyby chodziło wyłącznie o kolumny, ale tak jest prawie ze wszystkim co kupujemy. Zegarki, telewizory, komputery, telefony, ubrania, żywność. Spróbuj codzienne jeść najsmaczniejszą kiełbaskę jaką lubisz, a po miesiącu najtańsza kaszanka będzie smakowała jak trufle. Audio dla melomana to nie tylko muzyka, ale i hobby. Tym się karmimy, a apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak które.

Znacie taki powiedzenie "nawet slepa baba rozpozna na ulicy Porsche 911"? Podobno nawet w hiendzie uwydatnia sie nieco i przebarwia wysokie tony, tak zeby nawet "glucha baba" jarala sie doskonala jakoscia dzwieku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i coś w tym jest. Jakiś czas temu słuchałem jakiegoś Krella i walil mega basem i gora. A to podobno mój wzmacniacz gra skrajami pasma. Ciekawe jak w tedy ten Krell gra? Mega skrajami? A kupując cokolwiek od zawsze czy kielbase czy kolumny, większość kupuje oczami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kupując cokolwiek od zawsze czy kielbase czy kolumny, większość kupuje oczami.

Raczej nie w temacie. Oczami przeważnie kupuje kobieta, np. kiecki w butikach, które bardzo szybko im się nudzą. W szafie wisi dwadzieścia sztuk, a ona płacze, że nie ma w co się ubrać. Poważny audiomaniak, idzie do salonu audio, przesłuchuje sprzęt i wybiera taki, który najbardziej brzmieniowo mu odpowiada, nie kupuje oczami, a to że po jakimś czasie ma chrapkę na ich wymianę, to zjawisko znane nie od dziś. Jest nawet nazwa tego audio głodu. Jakoś to się nazywa z angielskiego.

Porównując, jak to zwykle bywa do samochodów, podam przykład. Mój kolega, dla którego sprzęt audio mógłby nie istnieć kupił sobie wypasione Audi. Powiedział, że się w nim zakochał. Mówię któregoś dnia do niego, że chętnie wymienił bym kolumny. On do mnie, zwariowałeś, te grają wyśmienicie. Wtedy ja do niego, a ty nie wymienił byś swojego Audi, w którym tak się zakochałeś. Co mi odpowiedział? Nie muszę kończyć. Zdradzę tylko tyle, że bardzo szybko się odkochał. Mnie kręci audio, jego samochody. Żadna nowość. Kiedyś, chciało się mieć najlepszego konia, bryczkę, złocony muszkiet, teraz elektronikę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za różnica którymi oczami. Mało tu tematów "żonie to się te kolumny nie podobają", albo "zapytam żony..."

Ha,ha. To znam. Jak namawiałem szwagra na kino domowe, to od siostry prawie wałkiem od ciasta po łbie nie dostałem. "Jeszcze mi tu gratów nastawiacie" :) No ale zielsko, lampy, wazy, komody to mogą stać w każdym kącie, i najlepiej co trzy miesiące nowe, pasujące do nowych zasłonek :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.