Skocz do zawartości
IGNORED

Pomoc w doborze źródła dźwięku do Azur650c i Canton 502


Łysy_z_Hondy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem świeży na forum i pierwszy mój post kieruje do starszych kolegów z pytaniem co będzie lepsze lub o pomoc w dobrze Odtwarzacza cd Lub dac do wzmacniacza CA Azur 650c i monitorów 502 chrono.

Chciałem kupić do pokoju 19m2 kolumny do 1tyś zł i jakiś wzmacniacz pokroju pioneera a450r.

Jednak upolowałem okazję i kupiłem Kolumny Canton Chrono 502 za 1400 zł (wystawowe) ... Porównywałem z MA Bronze, Indiana Tesi, Cabasse, Castle Knight 2 itp w podobnej cenie i po 2 godzinnym odsłuchu na wzmaku pionka wybór padł na Cantony.

Następnie miałem kupić wzmacniacz Pioneera bo na takim robiliśmy odsłuch tych monitorów (wzmaczniacz kolegi) jednak udało mi się nabyć Azura 650c za taką samą kwotę 650zł więc myślę że dobra cena i sprzęt nowszy.

Wzmacniacz do mnie jeszcze nie doszedł więc nie wiem jak będą grały teraz te kolumny przy tym piecu ale szukam już jakiegoś dobrego odtwarzacza CD z Dac. lub odtwarzacz i osobny dac.

Początkowo miałem na wszystko max 1500 zł jednak w miare jedzenia apetyt rośnie . Wydałem już dużo za dużo gotówki niż zakładałem wcześniej . doszły do tego kable melodika głosnikowe oraz 0.5 rca do podłączenia no właśnie czego.

 

Myślałem kupić cd Marantz 6000 lub 52 jako odtwarzacz cd i do tego dac magic 100 Ca aby mieć możliwość słuchania dobrej muzyki z PC i używać też tego Ca jako daca do odtwarzacza i mógłbym sobie wtedy przełączać źródło a wszystko i tak szło by przez zewnętrzny dac dobrze myślę ? jeśni nie to mnie poprawcie .

Niby najtańsza z opcji ale dochodzi zasilacz do Ca dacmagic i dobre kable usb audio i już mamy trochę więcej sosu.

Myślałem też o denonie 720ae , czy będzie on dobry jako odtwarzacz i czy pliki puszczane na nim przez usb będą dobrej jakości ?

Kolejny odtwarzacz który mi się podoba do onkyo 7030c ale to tylko odtwarzacz no i przydał by się też tutaj dac do plików z PC

To tak jeśli byśmy oscylowali do 1000pln ...

 

... a może lepiej już dołożyć trochę $$ i kupić coś typu pioneer n50a lub odtwarzacz CD i Sound Magic Cambridge Audio lub xonaxa asusa . wtedy już licząc oczywiście urzywany sprzęt budżet jaki musiał bym przeznaczyć to około 2tyś.

 

Pytanie moje brzmi Co byście mi polecili/doradzili. wiadomo że wolał bym wydać jak najmniej i mieć relatywnie jak najlepszy dźwięk. + i - każdego z tych rozwiązań czy nie blokuje mnie w tym momencie wzmacniacz głośniki czy wgl odczuje różnice w dźwięku i co wy byście zrobili na moim miejscu mając do wydania (najlepiej) 1000zł ... a jeśli więcej będzie przemawiać za xonaxem lub sm dołożyć i kupić coś lepszego ...

 

Interesuje mnie tylko żeby sprzęt miał z frontu szczotkowane czarne lub ciemno szare aluminium żeby wszystko jakoś się też w miarę zgrywało ze sobą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przetworników proponuję szukać coś co ma zasilacz wewnętrzny na transformatorze najlepiej.

 

np, Matrix New Mini-i, coś z audio-gd czy MARANTZ HD-DAC1. Dac Asusa też ma chyba zasilacz wewnętrzny.

 

Stream Magic 6 też mógłby być dobrą opcją (zawsze chyba też mniejsze ryzyko niedopasowania do wzmacniacza). Ja np. wszystkie cd i tak zgrywam na PC i w zasadzie kupno cd ma średni sens chyba że ktoś lubi przekładać pudełka z płytami. Dobry kabel usb to kupowałbym chyba na końcu bo jest duża szansa że przy tych pieniądzach za sprzęt kabel USB od drukarki będzie grał tak samo. (Słabego przetwornika nie poprawimy żadnym kablem).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację chodziło o wzmacniacz 650a . niestety nie mogę już edytować posta .

 

Aha. Ja mialem kiedys 640a z 640c i takie zestawienie gralo calkiem fajnie. Dobrze bylo tez z Nadem c542, on troche ocieplal szescsetczterdziestke i to podobalo mi sie bardziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.