Skocz do zawartości
IGNORED

Dali zensor 3 do PC jako monitory bliskiego pola?


DjTechnics

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Byłem dziś na odsluchach, (muzyka Trance) kiedy usłyszałem Dali to po chwili wiedziałem, o tak to jest ten ''dźwięk'' ;-)

Zastanawiam się teraz czy będą dobre do ustawienia przy biurku około 1.5m od słuchacza, górka jest dość ostra, ale nie męcząca i piskliwa jak w Klipsch.

Czy ten dźwięk nie będzie męczył tak blisko uszu?

Zasilanie: Yamaha Rx-V657

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Kolumny Dali Zensor 3 to kolumny, które można z dobrym skutkiem wykorzystać jako monitory bliskiego pola. Nie są to kolumny wyjątkowo ostre w górze pasma, chociaż w tym przypadku Yamaha jest urządzeniem, które wyraźnie podkreśla górę pasma. Moim jednak zdaniem to dobry pomysł.

Jako alternatywa spójrz jeszcze na typowo skonstruowane jako monitory bliskiego pola, które podpinasz pod komputer - Kef X300A (http://q21.pl/product/search?query=Kef+x300a). Jest jeszcze bezkonkurencyjna propozycja - ATC SCM7 (http://q21.pl/atc-scm7-new.html), tu jednak wymagany jest (przynajmniej docelowo) dobry, mocny wzmacniacz.

 

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywne monitory odpadają, ATC świetne monitory ale ta cena... Planuję Klipscha dać do innego pokoju jako fronty do filmów, a przy komputerze odsłuch muzyki, w planie także jest wzmacniacz, czy zensor 3 w tej cenie są bezkonkurencyjne? Myślałem jeszcze o Tannoy, nigdy nie słyszałem tej firmy czy do trance brać ja pod uwagę?

 

Nie mogę edytować posta, mogę odsłuchać te modele

Tannoy Revolution XT 6

Dali opticon 1

Castle Knight 2

Tannoy Mercury 7. 2

Ktore najlepiej się sprawdza w muzyce elektronicznej typu

Classic Trance, Eurodance, psychill,dance

Najbardziej spodobały mi się te Zensory 3 zwlaszcza Góra i środek ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierałyby pomiędzy Dali Zensor 3 a Tannoy, szczególnie świetnymi monitorami Revolution XT6 (http://q21.pl/tannoy-revolution-xt-6.html), wyposażonymi w głośnik współosiowy (punktowe źródło dźwięku).

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem zensor 3 z amplitunerem Yamaha, za ostre wysokie tony a co dopiero z bliska tego słuchać.

Najciekawiej wypadły kef ls50 no ale ta cena.

Tannoy świetna stereofonia i scena, ale czy do takiej muzyki będą idealne hmm musiałbym dłużej ich posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.