Skocz do zawartości
IGNORED

ECC81 a ECC88


Dolce

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy lampę E88CC można wprost zastąpić lampą ECC81?

Czy te lampy mają taką samą budowę wewnętrzną i pracują na podobne napięcia?

Będę wdzięczny za informacje, pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Witam.

Czy lampę E88CC można wprost zastąpić lampą ECC81?

Czy te lampy mają taką samą budowę wewnętrzną i pracują na podobne napięcia?

Będę wdzięczny za informacje, pozdrawiam.

Nie da sie, to zupełnie inne lampy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem lampę E188CC SQ MiniWatt, ładnie gra.

Tak na marginesie, wstawiłem kondensatory, które mi poleciłeś (Obbligato Gold Premium Polypropylene). Zmieściły się do mojej obudowy, na szczęście nie mają wielkich rozmiarów (680nF/600V - 25x35mm). Wcześniej miałem "Tady" z Allegro.

Jest lepiej, brzmienie jest klarowniejsze, czystsze, przedtem bas był "zwalisty".

Doszła nieco zachrypnięta góra ale ujdzie. W zależności od rodzaju słuchanej muzyki ma to swoje zalety. Może jeszcze nad tym popracuję ale na razie trzeba posłuchać obecnej wersji. Być może kondensatory się w jakiś pozytywny w tym względzie sposób "uleżą".

Przy okazji pogrzebałem jeszcze trochę przy wymianie rezystorów na Dale ale nie zawsze dawało to lepszy rezultat.

Dale dają więcej przestrzeni i miłego dołu ale jednocześnie obcinają górę.

W sumie przy "ulepszaniu" konstrukcji mojego przedwzmacniacza spędziłem kilkanaście godzin ale było warto.

Przyjemność ze słuchania rekompensuje trudy. No i jest satysfakcja z własnej roboty.

Dziękuję za podpowiedź z tymi kondensatorami, to była w zasadzie "kropka nad i".

Na tym zakończyłem w zasadzie prace nad moim przedwzmacniaczem, chyba że przyjedzie mi jeszcze ochota na złagodzenie "góry".

Pozdrawiam serdecznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może kondensatory się w jakiś pozytywny w tym względzie sposób "uleżą".

Na pewno się wygrzeją. Ja z Obbligato nigdy nie zauważyłem żeby góra była "zachrypnięta".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest nieco inaczej. Być może "chrypka" było spowodowana niedostatecznym dosuszeniem płytki po przemyciu jej ipa. Po godzinie pracy chrypka przeszła ale góra jest bardzo "ekspresyjna", bardzo mocna. To da się odczuć szczególnie w wokalu, momentami aż świdruje. To nie jest nienaturalne skrzywienie a raczej zbyt duże nasycenie tych wysokich alikwotów. Być może pomagają w tym procederze moje słuchawki, mam AKG612 Pro. Póki co nie korzystam z dobrodziejstw equalizera, może uda się uniknąć jego stosowania.

Oprócz tego jest dobrze. Teraz właśnie "wysłyszałem" co miałeś na myśli określając: "Obbligato to spokój, łagodność i gładkość".

Jak długo mogą wygrzewać się te kondensatory i czy można określić w jakim kierunku pójdzie dźwięk po ich wygrzaniu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem.

Mam jeszcze takie pytanie, posiadam irdaca arcama. W programie jest możliwość wyboru usb streaming mode. Z listy można wybrać 7 progów począwszy do minimum latency do extra safe. Czym się kierować wybierając dane opóźnienie? Myślałem, że im mniejsze (dopóki nic nie zaczyna szwankować z dźwiękiem) tym lepiej. Zauważyłem, że zmiany wpływają również na barwę a właściwie "ostrość" dźwięku. Wybrać to sobie po prostu na słuch?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.