Skocz do zawartości
IGNORED

Jak podłączyć stare kino domowe do Telewizora LCD


Krystian_64668

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w tytule mam pewien problem. Chciałbym podłączyć swoje stare kino domowe Thomson CS1200VD do Telewizora LG 42LD550. teraz pytanie jaki kabel kupić oglądając TV dźwięk leciał z głośników kina domowego? Nie wiem czy kino ma taką opcje żeby działało przez TV. Czy może trzeba kupić jakąś przejściówke? Proszę o waszą pomoc i konkretne odpowiedzi oraz linki z kablami.

 

Zdjęcia wejść kina i TV poniżej.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-64713-0-40017400-1479587039_thumb.jpeg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zlacza optycznego w tym tv?

 

Jak nie ma to musisz polaczyc kablem rca.

Nawet jeśli złącze optyczne jest to co to da ? Z tego co widać KD ma tylko Optical Out ;)

AUX L R kina z audio out L R telewizora - jeśli takowe jest. Jeśli nie ma to lipa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale syf...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Talking me at last to the World where uncertainty does not exist.

In Heaven or Underground..." - Mr. Doctor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i pająki ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały jack na 2RCA. Jedyne wyjście dźwięku które pokazałeś na zdjęciach to wyjście słuchawkowe. Ale może jest w TV tzw. eurozłącze SCART i z niego możesz wyprowadzić audio. Jeśli chodzi o wejście w kinie domowym to sprawdź czy AUX2VCR to wejście sygnału czy wyjście. Jeśli tylko wyjście to lipa. Zostaje SCART w kinie tylko czy przyjmuje on dźwięk na wejściu by puścić na głośniki. Powinien. Jeśli tak to kabel SCART-SCART.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kina mają zwykle TYLKO wyjście przez scart ( czy euro ).

Jedyne rozwiązanie ( jeśli na fotkach są wszystkie złącza ) to kabel mini jack ( słuchawki )

rozszyty na dwa kable cinch do AUX kina.

Jak jest SCART ( a chyba jest ) to z wyjścia fonii L i R tego złącza na AUX jw.

Są takie przejściówki w handlu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten telewizor nie ma wyjścia dźwięku przez SCART.. zresztą nie tylko ten. Nie ma też wyjścia analogowego - poza słuchawkowym, do którego nie da się podłączyć w/w kina domowego (za niski poziom napięcia) będzie za cicho.

 

Jedyna opcja to kupić przetwornik DAC - TV na tylnej ściance ma wyjście optyczne (na zdjęciu w/w jest bok TV). Np Fiio D03.

 

PS. Co to za kino domowe - nie widzę wyjść na głośniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki satelitki podłączane są do suba a sub do gniazda sub.

Na fotkach tego TV widać przy gnieździe SCART oznaczenie dwukierunkowości in-out więc stąd moja ocena sytuacji. Nic nie wychodzi z TV na Scarcie? Aż muszę zobaczyć serwisówkę tego TV. Fajnie jakby kolega zakładający temat coś napisał, podłączył, sprawdził itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak jak w tytule mam pewien problem. Chciałbym podłączyć swoje stare kino domowe Thomson CS1200VD do Telewizora LG 42LD550. teraz pytanie jaki kabel kupić oglądając TV dźwięk leciał z głośników kina domowego? Nie wiem czy kino ma taką opcje żeby działało przez TV. Czy może trzeba kupić jakąś przejściówke? Proszę o waszą pomoc i konkretne odpowiedzi oraz linki z kablami.

 

Zdjęcia wejść kina i TV poniżej.

 

Pozdrawiam.

przejsciowka-euro-3-x-rca-chinch-adapter-svhs-38-3491231264.jpg

Musisz się zaopatrzyć w taką kostke i kabek 2 razy chinch z obu stron.Kostke podłanczasz w telewizorze a delej chinchami do kina w wejście aux.Powinno takie rozwiązanie działać.Ja bynajmniej mam tak i działa w 100%.Nie będzie tobie działać tylko dzwięk z podłączonego do tv pendriva.

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tv dźwięk wypuść optykiem do taniego dac z Aliexpress lub Allegro- ceny zaczynają się od 20 zl. Dalej z dac do kina 2x cinch do wejścia audio in. Prościej i lepiej się nie da.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno takie rozwiązanie działać.Ja bynajmniej mam tak i działa w 100%

 

A masz en sam model TV - ja mam LG 42LD650 i dźwięku na SCART nie ma - podobno ma być gdy TV jest w trybie analogowym - cokolwiek to znaczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz en sam model TV - ja mam LG 42LD650 i dźwięku na SCART nie ma - podobno ma być gdy TV jest w trybie analogowym - cokolwiek to znaczy.

W trybie analogowym.Czyli tak jak pisałem z programów analogowych(telewizja kablowa i naziemna cyfrowa) cyfrowa z dekodera jak i film odtwarzany z pendriva nie będzie ci działać.Jeżeli ma działać pozostaje tylko jak kolega prolick pisze zakup dac-a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystawka z Niemiec?

Że jak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Talking me at last to the World where uncertainty does not exist.

In Heaven or Underground..." - Mr. Doctor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 15

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.