Skocz do zawartości
IGNORED

Netflix.Brak Dzwięku 5.1


Roman_63173

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

posiadam telewizor :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Amplituner :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głośniki :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odtwarzacz :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Problem mam taki, że po włączeniu netflixa jest dostępnych bardzo dużo filmów w uhd czy 4k oraz dzwiękiem 5.1 ale u mnie go nie słychać.

Po włączenie w netflixie zwykły angielski grają przednie głośniki.

Po włączeniu angielski 5,1 nie ma dźwięku.

Najdziwniejsze jest to ze w trakcie kombinacji pewnego razu był dziwięk 5.1 i był naprawde rewelacyjny, niestety po 5 min zaczął się zacinać. Kino wtedy miałem podłączone przez hdmi arc więc zgodnie z instrukcją podłączyłem opticacla. Niestety nie pomogło.

 

W amplitunerze mam :

hdmi control na on

arc na on

 

W telewizorze po wciśnięciu easylink mam komunikat przełączono na zestaw audio ( czyli chyba dobrze)

Wszystkie gniazda hdmi w tv i ampli są arc.

Przez opticala i wybraniu odpowiedniego wyjścia też nic nie słychać. Znaczy nie słychać w 5.1, bo jak w opcjach netflix wybiore zwykły angielski to dzwięk idzie przez kino,ale grają tylko przednie głośniki bez względy czy idzie wtedy przez optical czy przez hdmi.

 

Prędkość internetu według netflixa wystarczająca na 4k bo 25 mbps.

 

Bardzo proszę o pomoc, ponieważ sprzęt mam jak na moje możliwości uważam całkiem niezły, a nie mogę z niego korzystać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.. Prawdopodobnie przyczyną jest złe skonfigurowanie sprzętu.. Czy netflixa puszczasz z odtwarzacza blueray czy np możesz bezpośrednio z tv przez arc do ampli? Ja bezpośrednio z tv do ampli mam tylko Dolby Digital 5.1 ale np używając komputera z zainstalowana aplikacją netflix można już puścić dts-a.. Znowu puszczając netflixa przez przeglądarkę Google chrome, możemy w locie dodać napisy np. z napiprojekt i mamy szerszy zakres filmów i seriali niż obecnie są w netflix.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to puszczane przez netflixa z TV to ograniczeniem może być właśnie TV bo nie obsługuje wielokanałówki HD

 

Zastosowania multimedialne (skopiowane z danych na stronie producenta (z linku) i nie ma nic mowy o obsłudze jakiegokolwiek czy Dolby czy DTS choćby 2.0 )

 

Odtwarzane formaty wideo

AVI, MKV

H264/MPEG-4 AVC

MPEG-1

MPEG-2

MPEG-4

WMV9/VC1

Obsługiwane formaty napisów

.AAS

.SMI

.SRT

.SSA

.SUB

.TXT

Odtwarzane formaty muzyki

AAC

AMR

LPCM

M4A

MP3

MPEG1 L1/2

WMA (od wersji 2 do wersji 9.2)

Odtwarzane formaty obrazów

JPEG

BMP

GIF

JPS

PNG

PNS

 

i to tyle, nic na temat dekoderów Dolby czy DTS pewnie dlatego (jeśli puszczane z Netflixa z TV) masz tylko stereo

 

Choć w instrukcji, którą właśnie studiuję piszą, że po optyku można mieć 5.1 ale czy z neta tego nie wiadomo, może tylko ze żródeł podłaczonych do tv , np dysk twardy, pendrajw :) , a skąd wiesz, że tam są filmy z dzwiękiem 5.1,,

 

Znalazłem taki wpis w instrukcji

 

Format wyjścia audio

Jeśli masz zestaw kina domowego z funkcją dekodowania

dźwięku wielokanałowego, taką jak Dolby Digital, DTS® lub

podobną, ustaw opcję Format wyjścia audio na Wielokanałowy.

Po wybraniu opcji Wielokanałowy telewizor będzie mógł wysyłać

skompresowany wielokanałowy sygnał audio kanału

telewizyjnego lub podłączonego odtwarzacza płyt do zestawu

kina domowego. Jeśli masz zestaw kina domowego bez funkcji

dekodowania dźwięku wielokanałowego, wybierz opcję Stereo

 

moze to jest przyczyną

 

Aby ustawić opcję Format wyjścia audio. . .

1 - Naciśnij przycisk  (tu jest domek czyli home czy cos takiego) i wybierz opcję Konfiguracja, a następnie

naciśnij przycisk OK.

2 - Wybierz kolejno opcje Ustawienia

telewizora > Dźwięk > Zaawansowane > Format wyjścia

audio.

3 - Wybierz opcję Wielokanałowy lub Stereo.

4 - Naciśnij przycisk  (kilkakrotnie, jeśli to konieczne), aby

zamknąć menu.

 

Znalazłem

 

Formaty odtwarzania

• Kontenery: 3GP, AVCHD, AVI, MPEG-PS, MPEG-TS, MPEG-4,

Matroska (MKV), Quicktime (MOV, M4V, M4A), Windows

Media (ASF/WMV/WMA)

• Kodeki wideo: MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4 Part 2, MPEG-4

Part 10 AVC (H264), VC-1, WMV9

• Kodeki audio: AAC, HE-AAC (v1/v2), AMR-NB, Dolby Digital,

Dolby Digital Plus, DTS 2.0 + Digital Out™, MPEG-1/2/2.5

Layer I/II/III (z MP3), WMA (v2 do v9.2), WMA Pro (v9/v10)

 

więc jeśli filmy tam udostępnione mają ścieżkę w HD (Dolby ThrueHD czy DTS HD MAster ) to nie odtworzy Ci ich i wielokanałowo i w stereo choć powinno "zjechać" do zwykłego Dolby Digital 5.1 a DTS HD do zwykłego DTS ale w stereo

 

Kino wtedy miałem podłączone przez hdmi arc więc zgodnie z instrukcją podłączyłem opticacla. Niestety nie pomogło

 

wiesz co, nie rozumiem Ciebie, po kiego wpieprzyłes tam optyka skoro miałes połączone po hdmi z ARC

 

Przez opticala i wybraniu odpowiedniego wyjścia też nic nie słychać. Znaczy nie słychać w 5.1, bo jak w opcjach netflix wybiore zwykły angielski to dzwięk idzie przez kino,ale grają tylko przednie głośniki bez względy czy idzie wtedy przez optical czy przez hdmi.

 

bo być może chodzi właśnie o dzwięk HD, którego Twój TV nie obsługuje a leci stereo bo możliwe, że np z DTS HD MA czyta core (rdzeń) czyli zwykły DTS a , że Twój TV czyta DTS w stereo to taki masz dzwięk, pewnie podobnie dzieje się z DD HD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adek45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z netflix mam filmy w DD 5.1

Wywal optyczny.

Upewnij się że masz podłączony amplituner do HDMI arc, upewnij się czy w memy tv jest wszystko dobrze ustawione dla HDMI arc, czy jest wybrany dźwięk auto, nie pcm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pod odtwarzacz BR i mam wielokanałowy, bezpośrednio pod tv - oj ile mięsa mi poleciało nie raz..... ;P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj aktualizacji TV. Jest nowy FW z 27 października.

Ew. zadzwoń do pomocy technicznej PHILIPS.

 

Z całą pewnością o dtsMA czy DDTrueHD można via Netflix zapomnieć.

Problem jest ciekawy:

co ten TV wysyła po HDMI na KD.

Zrób taki test:

Z BD puść płytę 5.1 na TV i po HDMI ARC wróć na KD.

Sprawdź co teraz KD dostaje. W kilku opcjach (PLCM, HD AUDIO ...).

 

Twój TV nie ma Androida, a wypowiedź poniżej dotyczy modelu z Androidem:

This appears to be resolved with the latest firmware update / what I did also.

I uninstalled the netflix app, shut down the tv and booted it up again, then installed the netflix update and then shut down the tv and booted it back up again - this resolved it for me.

The new firmware has not coursed any issues with this.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ja mam NETFLIC z PC i jest 5.1.

PC z WIN 7 zawsze wysyłz dts więc trudno coś powiedzieć co oni nadają. Pewnie DD, bo ma mniejszy bitrate.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez janunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PC z WIN 7 zawsze wysyłz dts

gdzie żeś takie bzdury wyczytał ?

 

Pewnie DD, bo ma mniejszy bitrate.

AC3 jest stratne więc rozsądniej jest puścić DTS o niższym bitrate.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[1] Realtek AUDIO HD (to składowa WIN 7). Wysył 5.1 jest zawsze DTS Neo PC. Ja nie mam karty dźwiękowej bo jest zupełnie zbyteczna. Moje KD wykrywa po optyku DTS Digital.

Innej opcji nie ma.

[2]

AC3 to to samo co DD.

[3] Bitrate dts 5.1 jest znacznie wyższy od DD 5.1.

Stąd moje domniemanie, że NETFLIX korzysta wyłącznie z DD/AC3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez janunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netflix korzysta w głównej mierze z dolby digital plus.

DD+

Którym będzie mógł wysyłać Atmos, pewnie niebawem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez RAF77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[2]

AC3 to to samo co DD.

[3] Bitrate dts 5.1 jest znacznie wyższy od DD 5.1.

Stąd moje domniemanie, że NETFLIX korzysta wyłącznie z DD/AC3.

 

oczywiście, że tak, pierwsza generacja, że tak powiem DTS-u miała wyższe bitrate od DD więc jaki DTS o nizszym bitrate Kolega fetek chce zapodać zamiast DD(AC-3) natomiast DTS Neo kojarzy mi sie z DTS NEO 6 i przerobieniu stereo na wielokanałowy tak jak robi to Dolby Pro Logic II.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realtek AUDIO HD (to składowa WIN 7). Wysył 5.1 jest zawsze DTS Neo PC. Ja nie mam karty dźwiękowej bo jest zupełnie zbyteczna. Moje KD wykrywa po optyku DTS Digital.

Innej opcji nie ma.

realtek audo hd to jakieś ...100 kart ? Skonfiguruj poprawnie system, odtwarzacz i nie siej herezji. Wykrywa DTS Neo:PC bo korzystasz z DTS Connect czyli wszystko w locie konwertujesz do DTS (dokładniej DTS Neo:6) nawet stereo

 

Przeglądarki nie obsługują 5.1 więc Twój DTS 5.1 z netflixa to zwykły upmix ze stereo, 5.1 obsługuje tylko app'ka która jest dostępna tylko w windows store.

 

Bitrate dts 5.1 jest znacznie wyższy od DD 5.1.

bitrate jest zmienny.

 

pierwsza generacja, że tak powiem DTS-u miała wyższe bitrate od DD więc jaki DTS o nizszym bitrate Kolega fetek chce zapodać zamiast DD(AC-3)

chociażby 768 ? zagra tak samo jak 1,5 mbps. AC3 384 nie zagra jak 640.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Przeglądarki nie obsługują 5.1 "

I to zamyka temat w zakresie 5.1 audio od Netflixa przez przeglądarki na PC.

Dzięki fetek za cenną uwagę. Czy apka z Windows store dająca 5.1 zmienia sytuację ?

 

Zmusiłeś mnie do przeglądu wiedzy o posiadanym PC (muzeum ale mocne z HD AUDIO 7.1).

Mam płytę GIGABYTE EP35 DS4 (HDMI out) z chipem audio Realtek alc889a. 5.1 po optyku wyłącznie jako dts neo PC. Driver mam ze strony GIGABYTE. Jest nowszy na stronie Realteka ale trzymam się wersji producenta płyty głównej.

 

Fetek, mam pytanie: jeżeli odtwarzamy materiał 5.1 to co robi z nim dts neo PC ?

Czy odbiera FR i FL i z tego generuje sztuczny surround czy jedzie wprost natywne 5.1 ze źródła ?

Pytam, bo nie mogę znaleźć plików do testów 5.1. Pewnie jutro znajdę to napiszę.

 

Jak pisałem wyżej Roman odbiera Netflixa przez smart TV PHILIPS. Model bez Androida. Dałem link do forum tego producenta TV, gdzie piszą o pojawieniu się w NETFLIX dzwięku 5.1 po ostatniej aktualizacji FW.

Stąd moja porada dla Romana o aktualizację Jego TV. Wejdź na stroną wsparcia technicznego i zassaj stosowny plik na pena.

 

Co do dts kontra dd to niestety wprowadzasz nas w błąd.

Jeżeli ten sam materiał 5.1 ma kodowanie dts i dd to zawsze bitstream dts (1,5 mbps) jest znacznie większy. To słychać. Zwłaszcza w wysokim paśmie, które kosztuje bardzo dużo bitów. Bez znaczenia jest tu stały czy dynamiczny stream. To są czasy DVD nie HDMI - BD/UHD.

 

Na marginesie:

DD jak i DTS są formatami stratnymi. LPCM jest bezstratne (6 x RCA) tak jak dtsMA czy dd TrueHD (HDMI only).

Powstaje słynne pytanie: czym to niby się różnią dtsMA od DD TrueHD i LPCM ?

Badania organoleptyczne w tej sprawie przeprowadziłem "komisyjnie" wiele lat temu. Jak znajdę link to zapodam wyniki i wnioski Wysokiej Komisji "słuchowców".

 

Są dwa typy kompresowania audio:

- kompresja AUDIO (np. wycinanie pasma poza zakresem słyszenia),

- kompresja DANYCH (skuteczniejsze algorytmy upakowania informacji/danych strumienia).

 

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez janunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest raczej stary i niedopracowany soft w TV, możliwe że aktualizacja coś poprawi ale też dużych nadziei bym tu nie miał :>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy apka z Windows store dająca 5.1 zmienia sytuację ?

nie sprawdzałem, z tego co widziałem w sieci obsługuje 5.1

 

Fetek, mam pytanie: jeżeli odtwarzamy materiał 5.1 to co robi z nim dts neo PC ?

Czy odbiera FR i FL i z tego generuje sztuczny surround czy jedzie wprost natywne 5.1 ze źródła ?

Pytam, bo nie mogę znaleźć plików do testów 5.1. Pewnie jutro znajdę to napiszę.

raczej poprawnie odtwarza 5.1, DTS Connect / DD Live zostały stworzone z myślą o grach które w kwestii dźwięku rządzą się swoimi prawami.

 

Jeżeli ten sam materiał 5.1 ma kodowanie dts i dd to zawsze bitstream dts (1,5 mbps) jest znacznie większy. To słychać. Zwłaszcza w wysokim paśmie, które kosztuje bardzo dużo bitów. Bez znaczenia jest tu stały czy dynamiczny stream. To są czasy DVD nie HDMI - BD/UHD.

1509 / 640 to maksymalny bitrate, nie może być wyższy ale może być niższy. Netflix koło BD nie stał a o dźwięku ery HD możesz zapomnieć, przesyła nie co optymistyczniejsze tylko to co tańsze... za znaczki się płaci.

 

Wolę DD/DTS na jakimś solidnym klocku niż "HD" z marketu.

 

DD jak i DTS są formatami stratnymi.

 

tak, tu masz rację. Tu muszę skorygować swoją wypowiedź.

 

czym to niby się różnią dtsMA od DD TrueHD i LPCM ?

na pewno ceną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik janunio dnia 21.11.2016 - 19:45 napisał

 

 

Pewnie DD, bo ma mniejszy bitrate.

 

AC3 jest stratne więc rozsądniej jest puścić DTS o niższym bitrate.

 

chyba zle to zrozumiałem, myślałem, ze chodzi Ci o bitrate DTS-u niższe od DD stąd moje zapytanie

 

Użytkownik Adek45 dnia 21.11.2016 - 21:39 napisał

 

 

pierwsza generacja, że tak powiem DTS-u miała wyższe bitrate od DD więc jaki DTS o nizszym bitrate Kolega fetek chce zapodać zamiast DD(AC-3)

 

chociażby 768 ? zagra tak samo jak 1,5 mbps. AC3 384 nie zagra jak 640.

 

Użytkownik janunio dnia 21.11.2016 - 21:14 napisał

 

 

Bitrate dts 5.1 jest znacznie wyższy od DD 5.1.

 

bitrate jest zmienny.

 

co nie zmienia jednak faktu, że DTS-u jest zdecydowanie wyższy od DD i jak to chwilę wcześniej napisał Kolega janunio oba są stratne , ale coś mi świta, że poruszany był ten temat kiedyś i ktoś tam pisał, że DTS stosuje jakiś chłyt małketingowy :) i nie do końca jest aż taka przepaść między nimi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice w dźwięku pomiędzy poszczególnymi zapisami słychać. Oczywiście przy słuchaniu na odpowiednim sprzęcie, a nie pierdziawkach z marketów.

I tak średnio mniej więcej wygląda bitrate w poszczególnych systemach:

- LPCM dobrze nagrane 6144 do ok 6900kbps (7.1) dwukanałowe zwykle średnio ok. 2300kbps

- DTS HD Master Audio 3600 do 4800kbps (na dobrych nagraniach i filmach zdarzają się wartości powyżej 5000kbps)

- Dolby True HD ok. 3700kbps

- poczciwy Dolby Digital 448kbps

- Dolby Digital+ 1536kbps

- DTS od 768 do 1536kbps

Oczywiście zdarzają się rodzynki takie jak koncert Roya Orbisona, gdzie bitrate jest grubo ponad 9000kbps!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez THX Ultra 2

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie mogłem sie zalogować więc zalogowałem się przez face ,To ja założyciel tematu.

A więc tak.

Pomyliłem się z linkiem do tv. To jest mój Tv

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

1) Adek. Mam tą instrukcję i robiłem wielokrotnie ustawiałem tak jak piszą i tak jak mi doradziłeś. Nic to nie dało.

Zaintrygowało mnie twoje "wiesz co, nie rozumiem Ciebie, po kiego wpieprzyłeś tam optyka skoro miałeś połączone po hdmi z ARC:

Dlatego,że po chwili gdy mi odtwarzało w 5.1 zaczęło się zacinać. W instrukcji Yamahy mam ,że jeśli wystąpią zakłócenia należy połączyć przez opticala- dlatego :)

 

Ale... Burubum,burubum burubum!!!! Jest ! Problem rozwiązany. Mam nadzieje ,że przyda się potomnym, którzy mają konfigurację taką jak ja.

 

Na wielu forach czytałem ,że dekoder może przeszkadzać i brałem to pod uwagę.

Odrazu powiem ,że testy trwały wiele godzin łącznie z zapisywaniem konfiguracji na kartce. Nie będę opisywał wszystkiego bo to bezsensu.

 

Rozwiązanie :

 

1 ) Dekoder nie może być podłączony do kina. W moim wypadku nie chodzi o sam dekoder,ale o gniazdo" in" w KD. Odłączenie kabla hdmi przy dekoderze,ale zostawienie go w KD nie dawało efektu. Nie jestem znawcą nie wiem dlaczego tak jest,ale do mojego KD nie może być podłączony dekoder by netflix grał w 5.1

2) TV nie może być w momencie oglądania netflixa podłączone do kina przez hdmi out w kinie.

3)TV może w tym czasie być podłączone przez opticala.

4)Każdorazowe odłączenie czegokolwiek musi być zwieńczone wyłączeniem tv oraz Kd i ponownym uruchomienie

5) W TV nie ustawiamy na "easylink" tylko "wyłącz głośniki:

5 W KD wyłączamy wtedy HDMI Control i ustawiamy wejście audio na wejście pod które podłączony jest optical.

6) Odłączenie dekodera i komunikacja przez hdmi arc nie przynosi efektu mimo poprawnych ustawień według instrukcji.

 

Trochę wkurzające każdorazowe odłączanie HDMI ,ale jak dla mnie warto. Narcos,Black Sail W DD rekompensują wysiłek.

 

Będę jeszcze kombinował więc dam znać jeśli czegoś się dowiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam o aktualizacji TV 6401. Zgraj na pena ze strony wsparcia Philipsa.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam ampla od Tamahy ale TV od Sonego za to blu od Philipsa i nie mam takich zmartwień :)

 

Ja wolę dobry dźwięk, co najmniej DTS lub minimum DD 640 kbps dlatego nie bawi mnie oglądanie filmów z neta z kiepskim dzwiękiem i nie mam takich problemów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice w dźwięku pomiędzy poszczególnymi zapisami słychać.

biorąc pod uwagę że ścieżki są nagrane z różną głośnością to masz super słuch.

 

Odepnij wszystko i podłącz tylko TV przez HDMI ale bez arc. jak nie polata to daj tylko optyczne bez hdmi.

 

BTW: po co korzystasz z arc ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

A czy to przypadkiem nie ten easylink, czy inne sterowanie sprzętem przez HDMI tak Ci miesza? U mnie działy się cuda jak miałem włączony ten cały easylink - wyłączało mi tv albo ampli kiedy nie trzeba. Ogólnie jest to mocno niedopracowane albo po prostu sprzęty się nie dogadują. Więc teraz wszędzie mam te funkcje wyłączone i skończyły się tego typu problemy. Mam tylko więcej włączania, bo sprzęty działają niezależnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Ten sam problem był u mnie tv Panasonic i amplituner Yamaha. Nikt nie pomógł z ww firm. Dźwięk 5.1 z tv Netflix po hdmi arc wcale nie działa a optyczny przerywa. Dopiero metodą prób i błędów doszedłem do wniosku że muszę w telewizorze przełączyć z Netflix na sygnał z satelity i z powrotem i wyłączyć sygnał hdmi do tv i wtedy można oglądać film.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie odkopuje temat bo mam netfix z oppo 103d puszczony na avr 6200 denona po hdmi.

Okazało się że są już filmy z Dolby atmos na netfix np. Bright lub Okja. .

Po włączeniu filmu mam tylko dostepne ścieżki stereo lub 5.1 brak dolby atmos.

Jak wybiorę angielski 5.1 to mi ampli pokazuje dolby surround plus 5.1

Jak uruchomić ten film aby poszedł ze ścieżką dolby atmos.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uruchomić ten film aby poszedł ze ścieżką dolby atmos.

 

Trzeba mieć wykupiony najwyższy abonament.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mah33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam ten sam problem co Wy, muszę netflixa puszczać zawsze z PC, nie mogę bezpośrednio z TV. Czasem dźwięk zaskoczy, ale nigdy nie umiem zrozumieć jakim cudem, tylko PCM 2.0 mi działa. TV PAnasonic 58EX700E.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie , u mnie w aplikacji na TV nie ma ikony 5.1 przy danym tytule.... o co może chodzić ???

 

Tv podłączone do ampli wyłącznie optykiem.

 

TV : Philips 49PUS7150/12

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.