Skocz do zawartości
IGNORED

Buchardt Audio - opinie, testy.


zildjian
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolumienki tej firmy prezentowane w minimalitystycznym systemie na ostatnim Audio Show uzyskaly entuzjastyczne opinie.Niektorzy wrecz pisali,ze gdyby kosztowaly nawet 30.000,- bylyby warte zainteresowania.

 

Jesli sluchaliscie zestawy lub kupiliscie na probe-30dni free!,bardzo prosze o ocene.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jestem ciekaw opinii o nich, jak one wypadają po dłuższych odsłuchach i w innym repertuarze niż miałem okazję usłyszeć na imprezie.

 

Słuchałem je na AS w Piątek i wróciłem na chwilę w Sobotę, jak u większości zrobiły na mnie dobre wrażenie te maluszki. Wtedy w sobotę napisałem też w temacie o imprezie, że jestem ciekaw ich na innym repertuarze.

 

Dwa razy trafiłem na spokojną akustyczną muzykę, ale pomimo ich gabarytów odniosłem wrażenie że można mieć z nimi wbrew pozorom problemy z basem. Było go wg. mnie zbyt dużo. Oczywiście można powiedzieć, że była marna adaptacja, ale momentami bas strasznie wzbudzał i było go za dużo, więc wbrew pozorom w małych pokojach może być to problem.

 

Wysokie też były wg. mnie na granicy żyletek;) dużo szczegółów, ale zastanawiam się jak to wypada na dłuższą metę i z innym repertuarem. Odniosłem wrażenie, że po godzinie odsłuchu można było mieć ich dość.

 

Poczekamy na opinie testujących. Ważny jest sprzęt towarzyszący, repertuar i akustyka. Na pewno wywoływały u niektórych wow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje.

 

Na szczescie przysylaja bez kosztow przesylki do domu na 30dniowy test.Mnie co prawda interesuja mniejsze,ale Twoje zdanie jest b.cenne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czekamy na pierwszego szczęśliwca w kraju, który je nabędzie i coś na spokojnie o nich skrobnie.

 

ps. w nazwie tematu jest błąd w nazwie firmy - winno być Buchardt Audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No te mniejsze S200 to ciekawa konstrukcja w dwiema membranami biernymi z tyłu. Szkoda, że przeoczyłem pokój na AS, w którym grały.

 

S200valn_d1.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czekamy na pierwszego szczęśliwca w kraju, który je nabędzie i coś na spokojnie o nich skrobnie.

 

ps. w nazwie tematu jest błąd w nazwie firmy - winno być Buchardt Audio.

 

A jest inaczej? Widze na tlf poprawna pisownie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

jakoś nie wierzę w cuda, kosztuje 3.000, gra jak za 10.000? ;). Niestety też ominąłem ich pokój, nie wiedziałem ki czort, do tego zobaczyłem same monitorki i polazłem dalej. Wg mnie ze względu na cenę muszą mieć wyraźne ograniczenia...tez czekam jednak na raport ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena nie gra. Jakby je gość wycenił na 10k to już by nie miały ograniczeń? Wiadomo, że na cenę składa się też cena podzespołów, przetworników itp. więc cudów nie ma co się spodziewać, ale nie zdziwiłbym się jakby zagrały lepiej od wielu znacznie droższych kolumn. Ograniczenia na pewno są, ale które kolumny w normalnych pieniądzach nich nie mają. Inna sprawa, że nie są w szerokiej dystrybucji więc cena jest atrakcyjniejsza. Gdyby trafiły pod skrzydła Audiocenter, czy Horna to zaraz cena by się podwoiła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pomysl ciekawy na biznes

troche pstryczek w nos audio branży

kibicuje takim przedsięwzięciom

 

a te kolumny co w sklepach kosztują 7000 to nie rzadko warte są 1500zł jakby podliczyć części i podzespoły :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez biniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasna sprawa, ja jednak jeszcze nie słyszałem kolumn do 4.000, które miałyby start do większości kolumn już za około 7.000. Ceny nie są jednak przypadkowe, są tylko zbyt wysokie ;).

 

Ciekawe co byś powiedział jakbyś zrobił odsłuchy nie znając cen produktów ani marek :) Myślę, że moglibyśmy się zdziwić :)

 

A co do cen to owszem są za wysokie. Mnie akurat często tańsze produkty bardziej przypadły do gustu niż droższe. Oczywiście nie jest to reguła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Ciekawe co byś powiedział jakbyś zrobił odsłuchy nie znając cen produktów ani marek :) Myślę, że moglibyśmy się zdziwić :)

 

A co do cen to owszem są za wysokie. Mnie akurat często tańsze produkty bardziej przypadły do gustu niż droższe. Oczywiście nie jest to reguła.

mówię tak "generalnie", jednak Studio 16hertz, Xaviany, Wigg Arty, Sonusy, Audiovectory...to obiektywnie poziom wyżej niż Dali Zensor czy MA br 5 ;). Co ciekawe, właśnie w MA mam tak, że wolę te tańsze modele, bronze brzmi najmilej. Podobnie jest z Regą w piecach. Baltlab Epoca 2 chyba też najmilej wspominam.

 

Naprawdę jestem bardzo ciekaw recenzji użytkowników, są antysystemowi, lubię to :D.

Edytowane przez numik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasna sprawa, ja jednak jeszcze nie słyszałem kolumn do 4.000, które miałyby start do większości kolumn już za około 7.000. Ceny nie są jednak przypadkowe, są tylko zbyt wysokie ;).

 

Ale Duńczycy wyceniają je wyżej niż te 7.000, tylko obcięli z ceny to co zbędne ;)

 

In order to reach these prices, we've eliminated everything deemed unnecessary, including marketing, distributors, agents, and Hi-Fi dealers. By selling directly to the consumer, we eliminate 60-70% of the cost in comparison to other products. Our focus is purely on performance and quality.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Few are those who can see with their own eyes and hear with their own hearts." A.Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stempur w swojej krotkiej relacji na stronie wstereo tez pisze, ze bardzo przypadly mu do gustu (S200). Trzeba czekac az ktos odwazny kupi hah

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, trafiaja sie perelki, moze zbiorowa zrzuta tak po 50 zl i sciagamy jedna pare tych S 200? Co Wy na to? Hah

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thank you so much for your purchase on the s200.

 

I would like to personally congratulats you. You're going to be the first Polish costumer that we have.

 

We had an extremely successful audio show. It was amazing to meet so many happy listeners :)

 

When you receive the speakers in a few days, remember that they are brand new, and they need to be burned in. This usually takes about 40-60 hours of play time. But you would be able to clearly hear an improvement over the first 10 hours.

 

Please, If you have any questions, let me know.

 

Sincerely,

Mads Buchardt

 

Kumpel zamówił, postaram się wziąć na odsłuch i posłuchać jak zagrają w domowych warunkach. Zamówił z 2 dni po AS, jeszcze czeka bo mieli ponoć opóźnienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Few are those who can see with their own eyes and hear with their own hearts." A.Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie od AS się nad nimi zastanawiałem. Cena niewysoka tylko myśle, które spróbować? Większe czy mniejsze?

 

Bierze obie i testuj :) Ciekawe jakby u Ciebie w "garażu" wypadły. Masz świetną elektronikę więc wszystko byś z nich wyciągnął.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, trafiaja sie perelki, moze zbiorowa zrzuta tak po 50 zl i sciagamy jedna pare tych S 200? Co Wy na to? Hah

 

Przeca w przypadku zwrotu nic nie placisz a Twoja zaplata z powrotem ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tezet, zdajesz sobie sprawe, jak bardzo od Twojej recenzji bedzie zalezala wielkosc sprzedazy przedmiotowych kolumn? Hehe Mozesz sie poczuc jak nadworny recenzent nautilusa, z ta roznica, ze Ty zrobisz to nie pobierajac za to profitow...No nic czekamy na pierwsze w kraju S200.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tezet, zdajesz sobie sprawe, jak bardzo od Twojej recenzji bedzie zalezala wielkosc sprzedazy przedmiotowych kolumn? Hehe Mozesz sie poczuc jak nadworny recenzent nautilusa, z ta roznica, ze Ty zrobisz to nie pobierajac za to profitow...No nic czekamy na pierwsze w kraju S200.

 

taa, chyba wcześniej kupię ich akcje ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Few are those who can see with their own eyes and hear with their own hearts." A.Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co byś powiedział jakbyś zrobił odsłuchy nie znając cen produktów ani marek :) Myślę, że moglibyśmy się zdziwić :)

 

A co do cen to owszem są za wysokie. Mnie akurat często tańsze produkty bardziej przypadły do gustu niż droższe. Oczywiście nie jest to reguła.

Zgadzam się i uważam, że wiele tańszych produktów ma lepszy stosunek ceny do jakości niż te droższe, im wyżej idziemy z ceną tym coraz mniej zyskujemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♪ ♪ ♫  ♪  Najważniejsza jest muzyka i przyjemność jej słuchania  ♪ ♫ ♪ ♫ ♪ ♫ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No te mniejsze S200 to ciekawa konstrukcja w dwiema membranami biernymi z tyłu. Szkoda, że przeoczyłem pokój na AS, w którym grały.

 

S200valn_d1.jpg

Ładne paczki!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ukazała się recenzja większych s300. Przy okazji geneza powstania firmy Buchardt. Niewiele brakowało a byłby polski akcent :)

 

s300 was developed by Kasper Raun, a previous Dynaudio engineer. He is the man behind their new Xeo series, Focus Xd range and many more. He recently quit there to work for Primare. For your room it's a small speaker but I think you will be able to hear what it is capable of in the bass. It's very important that you understand how our company operates. We aim to offer the absolute best price/performance ratio ever seen. We do this because we think that everyone, no matter their budget, should enjoy the opportunity to get the real high-end sound experience. We use Danish drivers developed by Ulrik Smith, the same guy who brought us the popular ScanSpeak Revelator drivers. In fact, our warehouse is in the same building as theirs so we work closely together.

 

As childhood friends, Kasper and I both shared a big interest in hifi. Kasper always had his focus on the technical problems whilst mine was the music. He is an engineer, I am a musician with experience running a musical instruments store. We started our first company called RABU Acoustics (RAun & BUchardt) in 2008. It was and remains an online DIY shop. My job there was in customer relations and shipping, Kasper took care of all tech matter where we offered measurement and developing assistance to both private and business costumers. By this time Kasper was rapidly getting attention for his brilliant development skills and soon retained for speaker projects in other countries, for companies I can't mention. By 2011 he began development of what ended up being our s300 speaker. His idea was to make a speaker that could outperform anything in its price rage. It's clear from the design that all the focus was on performance, not appearance. Years of development went by and it was finally completed. Now we needed a brand to sell the speaker through. Just then, Kasper's wife got pregnant. We didn't yet earn any money and RABU Acoustics was no goldmine either. For his growing family, Kasper needed a secure income. Luckily Dynaudio approached him as an engineer and he secured a great job.

 

As a great friend, he now simply gave me his years of hard work. We both still wanted to get this speaker out into the world and by 2013 launched Buchardt Audio to do it. I spent that year and most of 2014 searching for factories with the proper experience in speaker manufacture. I tried countless Danish and Polish factories but without the results I wanted. I then contacted Sinar Baja in Indonesia, a company with many Danish roots and many Danish employees which I already knew well from RABU. They craft speakers for some of the biggest Danish brands and some very respected high-end American brands as well [they also manufacture the SD Acoustics drivers - Ed]. The only problem was that I needed to order container loads of speakers before knowing whether they would actually sell. I took the chance and ordered a big batch. This turned out to be the best decision of my life. Buchardt Audio's debut was at the big Danish Hifi & Surround show at the Copenhagen Hilton in 2014. It was an enormous success. The host of the show said that ours was the busiest room of them all. We had a constant line of people trying to get in for both days. It was a breath of fresh air for many hifi enthusiasts to listen to something that sounded far better than its price point promised. Many even called it best of show regardless of price. Today Kasper is back for new R&D and we are currently working on a completely new series of speakers.

 

4.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Few are those who can see with their own eyes and hear with their own hearts." A.Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.