Skocz do zawartości
IGNORED

Buchardt Audio - opinie, testy.


zildjian
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zalozylem watek,ktorego tytul zmieniono bez mojej zgody- nb

Lub ,co zamierzalem na poczatku,sam zamowie na probe.

Zniecheca mnie jakosc elementow zwrotnicy....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalozylem watek,ktorego tytul zmieniono bez mojej zgody- nb

 

Poprosiłem moderację o poprawienie tematu. Był niezgodny z polską pisownią (podobnie jak np. powyższy Twój wpis).

Moderacja dostawiła kropkę (o to nie prosiłem) i jej nie powinno być, bo w tytułach się jej nie stawia.

 

Mnie konstrukcja i elementy nie interesują. Wieloosobowy test na wielu urządzeniach przesądzi o jakości dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primo-od kiedy grzebie sie w watkach na wniosek osob 3cich? Co do nazwy firmy-sugestia- mialem w ogolniaku kumpla Burchardta,a obok leci ulica Borchardta,chyba do wybaczenia? Chyba slyszales o takim Panu? Nic nie zmyslam napredce

 

Secundo-wskaz prosze bledy w polskiej pisowni u mnie.Ludzie tu tak kalecza jezyk,ze rzygac sie chce ,a ty naskakujesz na mnie?

 

Tertio-jestem tu 14ty rok i jeszcze tak mnie nie obrazono,totez prosze o wyjasnienie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zildjian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Secundo-wskaz prosze bledy w polskiej pisowni u mnie.Ludzie tu tak kalecza jezyk,ze rzygac sie chce ,a ty naskakujesz na mnie?

 

Secundo - wskaż proszę błędy w polskiej pisowni u mnie. Ludzie tu tak kaleczą język, że rzygać się chce, a ty naskakujesz na mnie?

 

Tertio-jestem tu 14ty rok i jeszcze tak mnie nie obrazono,totez prosze o wyjasnienie

 

Tertio - jestem tu 14-ty rok i jeszcze tak mnie nie obrażono, toteż proszę o wyjaśnienie.

 

***

 

Porównaj swoje i moje zdania. Odstępy między znakami też się liczą jako błędy.

W pierwszym zdaniu 5 poprawek (nie licząc ogonków i kreseczek: ę, ż, ć, ...), w drugim też 5 poprawek (i jak wcześniej).

W mojej opinii rażące niechlujstwo obraża producenta danego sprzętu. Dlatego zainterweniowałem bez uprzedzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtf? Trochę pogubiłem się o co chodzi w wątku... Jak jest w końcu z tymi S200?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie.....

Zaginęły w akcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yankes

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie oczekuja newsow,a tu przeca temat o odstepach miedzy literami i polskich ogonkach

 

Uwaga-na stronach Q21 padaja wtrety "pod kontem" np przekazu,dynamiki itd.

 

Palic na stosie notorycznie piszacych "Yamacha"!!!!

" Pionieer"!!!!!

Itp

 

Coz za niechlujstwo.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zildjian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba społeczeństwo nam się odrobinę wzbogaciło 11 lat temu monitorki usher 520 jak zrobiły furrore na AS w moment ludzie zaczęli je kupować i klonować .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zildjan, sam testuj a nie marudzisz. I nie pisz po angielsku bo to az razi w oczy. Po co te wstawki jak jezyka dobrze nie znasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znalazles bledy?

 

Nie ma bledu a wiec adieu,over stop

 

13 lat + od rejestracji wystarczy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zildjian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba społeczeństwo nam się odrobinę wzbogaciło 11 lat temu monitorki usher 520 jak zrobiły furrore na AS w moment ludzie zaczęli je kupować i klonować .

Słychałeś ich?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burchardy na AS dźwięk co najmniej wystarczający na pewno brzmiał drożej . Nawet jeśli to zasługa korekcji to bardzo dobrze to zagrało i z bardzo tanią elektroniką ponoć . Ushery 520 jak były po 1000 zł to była rewelacja .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli to zasługa korekcji

 

Nie piszcie tak, bo producent nie nadąży prostować, że nie było ŻADNYCH sztuczek. Przykład:

 

We are hearing that some visitors thought we used subwoffers, we didn't 263a.png

 

To powyższe jest na oficjalnej stronie Facebooka - link do pełnego wpisu po AS w Warszawie:

 

 

 

Przez pewne rozwiązanie model S200 schodzi tak nisko jak ŻADNE inne kolumny tej wielkości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o korekcje DSP nie o sub .

W każdym razie do małych pomieszczeń warto skopiować całość systemu systemu z AS i jest dobre granie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel miał je u siebie na odsłuchu ale niestety nie zdążyłem u siebie przetestować bo słabo z czasem u mnie było. Kumpel nie audiofil i jedyne co się dowiedziałem to, że nie zagrały na tyle fajnie, żeby je zostawić :) Gra u niego jakiś podstawowy NAD i KEF'y.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Few are those who can see with their own eyes and hear with their own hearts." A.Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki tezet za info, moze nastepne bedzie dla nich bardziej przychylne. Ps. Koledzy nie sugerujcie sie tak tym co pisze ich producent, bo on zawsze bedzie chwalil swoje produkty, jak zreszta kazdy inny. Jestem przekonany, ze recenzja Stempura rozwieje wszelkie watpliwosci, oby tylko sie ukazala...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Koledzy nie sugerujcie sie tak tym co pisze ich producent

 

Ale co pisze producent i gdzie? Wystawia się publicznie i piszą ludzie.

Co ciekawe na prezentacjach kolumny były łączone z lampą i np. z Heglem. Były pochwały.

Czytałeś coś producenta? Chętnie spojrzę i na to :-)

 

recenzja Stempura rozwieje wszelkie watpliwosci

 

Dodajmy jeszcze do tego portal z Krakowa i taki stereo-kolorowy. Będzie prawda objawiona :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam duzo pieniedzy utopionych w testowane i/k po min 2000/szt.Gdy cos wybiore,a jestem chyba blisko,zamowie B.Brak mi takiego glosnika,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tylko zwrócić uwagę na rzetelność ocen, chociażby na podstawie podsumowania wzmacniacza w cenie x oraz drugiego kosztującego 2x.

Jeśli grają porównywalnie, to ten połowę tańszy powinien dostać z automatu rekomendację. A tak nie jest. Sprawa druga, to jakże brawurowe opisy osiągnięć na basie i nadzwyczajnych możliwości najniższych rejestrów w wydaniu elektroniki (w razie potrzeby zacytuję) testowanej z... minimonitorem.

Po takich wyczynach każdy zdrowo myślący człowiek nabierze dystansu i zacznie oceniać wiarygodność danego portalu. Recenzent nawet wartość swojego systemu potrafi przemnożyć, by odpowiednia kwota zrobiła wrażenie. Cóż, audiofilizm to pewnego rodzaju sport, a w nim powszechny jest doping :-)

 

Miałem zamiar zorganizować otwarty test, lecz właściwie nikt spoza wąskiego, lokalnego grona nie zgłosił chęci wzięcia w nim udziału. Wysyłka kolumn do Polski i potem do Danii oznacza fatygę i koszty, gdzie przy czysto hobbystycznym wkładzie to ma znaczenie. Myślałem, że po udanej prezentacji monitory Buchardta od razu zostaną u nowego właściciela (wszak cena poniżej 700 euro to względnie niedużo), a tymczasem na forum było jedynie żądanie zamieszczenia relacji, jakby ktoś miał działać na zlecenie.

 

W tym temacie pojawiły się odpowiedzi producenta na zapytania mailowe forumowiczów. Ja też otrzymywałem bardzo prędko informacje, o które prosiłem. Wszystko to w atmosferze życzliwości i przychylności. A dlaczego zapowiedziany przez @stempura, na początek grudnia, test się jeszcze nie ukazał - zgadnie ktoś? Odpowiadam: bo się urwał kontakt mailowy z producentem. Dopiero moja "mediacja" spowodowała jego przywrócenie. Lecz w związku z tym testowanie przez portal dopiero nastąpi - będą odsłuchy w dwóch systemach. Na opis rezultatów trzeba więc będzie jeszcze poczekać. I niestety nic nie jest rozpisane na daty, co mnie samemu utrudnia planowanie.

 

Starałem się ciut przybliżyć powody opóźnienia, motywacje i inne ciekawostki. Sugeruję poprosić @stempura o udostępnienie kolumn do indywidualnego testu. Producent na pewno się zgodzi. Co innego, gdy ktoś jest zdeterminowany znaleźć dla siebie optymalne i najlepsze kolumny, a zupełnie inaczej widzi się sytuację robiąc coś dla frajdy. Tylko w jednym przypadku determinacja i konsekwencja jest najważniejsza. Wręcz obowiązkowa. Dla własnego dobra, by czegoś wartościowego nie przeoczyć, a co inni mogli potraktować "z biegu". Najlepszego wszystkim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wuelem mam nadzieje, ze jak jednak zdecydujesz sie je sciagnac do siebie to w ramach podziekowania za Twoja dzialalnosc na forum w przedmiotowej sprawie, bedziesz mogl je sobie nieodplatnie zostawic... W sumie widzialbym Cie jako nastepce Pana ze "stereo i kolorowo" a Twoje wpisy w tym watku mnie w tym utwierdzily, bez urazy, pozdrawiam. Ps. Ciesze sie, ze znalazles jedyna w swoim rodzaju perelke, i chcialbym, zebys sie nie mylil...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego WLM

Prosiłbym bardzo o niewypowiadanie się publicznie na temat tego, co piszemy do siebie prywatnie. To raz

Po drugie - nie jestem i nie chcę być pośrednikiem miedzy producentem a kimolwiek. Otrzymałem kolumny do testu i jestem za nie odpowiedzialny. Nie zostałem wcześniej upoważniony do przekazywania ich komukolwiek. Jeśli ktoś chciał je posłuchać - zrobił to u mnie. Zapraszam zresztą na odsłuchy - będą jeszcze u mnie przez jakiś czas.

 

Termin publikacji testu się przesunął - to fakt. Z cała pewnością dam znać, kiedy test będzie gotowy.

Pozdrawiam wszystkich, stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym, aby to miejsce zdominowały jakieś poboczne informacje. Jednak zmuszony jestem się odnieść.

 

Każdy kontakt z kontem/mailem/adresem oznaczonym jako "branża" nabiera statusu firmowego. Nie rozmawiamy prywatnie, tylko w konkretnej sprawie. Nie było żadnej kwestii, która wymagałaby "publicznej" ochrony.

 

Był obiecany test na początek grudnia. Dni mijały, pojawiły się przypuszczenia, które powody opóźnienia łączyły z efektami odsłuchów. Skorzystałem ze swojej wiedzy, aby te bezpodstawne opinie powstrzymać. Pierwsze niekorzystne przecieki, potem zwłoka z publikacją. Podziękowań nie oczekuję, ale może chociaż trochę obiektywnego spojrzenia?.

 

Natomiast uważałem już za wyjaśnioną kwestię przekazania kolumn. Producent jasno się wypowiedział - znasz jego słowa. Dał Ci na to zgodę, ucieszył się z dodatkowych odsłuchów. W tych okolicznościach zasłanianie się odpowiedzialnością jest wymówką. A ponieważ wszystko zostało trójstronnie domówione, więc zostaje teraz przejawem złej woli.

 

Tyle ode mnie - też dla wszystkich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przepraszam bardzo, na jakiej podstawie przyznałeś sobie prawo do decydowania o tym, jakie kontakty są prywatne a jakie nie?

Na jakiej podstawie uznałeś, że jeśli jestem oznaczony jako branża to można publicznie omawiać treść korespondencji ze mną? Tajemnica korespondencji nie obejmuje "Branży"?

Mam dziwne wrażenie, że próbujesz mnie w coś wmanewrować...

Niniejszym kończę publicznie dyskusję z Tobą na temat przekazania do Ciebie głośników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.