Skocz do zawartości
IGNORED

Buchardt Audio - opinie, testy.


zildjian
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem pod tym linkiem zwrotnicę nafaszerowaną pułapkami. Nie wiem z jakiego to modelu.

Zwykłe pułapki rezonansowe raczej psują dźwięk, bo wpływają na przebieg fazy. Coś tam naprawią, ale i równocześnie zepsują. Zależy też w jakim są miejscu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od tego, że od ponad 35 lat zajmuję się hobbystycznie tematyką Hi-Fi i kina domowego i przez mój pokój „przeleciały” przez ten czas między innymi dobre, świetne i fenomenalne zestawy głośnikowe. Poza tym staram się być na Audio Show’ach (Warszawa, Londyn, Frankfurt) i jak najwięcej słuchać. Przez wiele lat używałem kolumn Audio Physic Virgo II razem z 16 Watowymi monoblokami lampowymi Amplifona. Virgo II, czyli scena, scena i jeszcze raz scena.

 

Z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że w kwocie do 10 000 Euro tak uniwersalnych (niezależnie czy pokój ma 20m2, czy 50m2) i robiących nieprawdopodobnie piorunujące wrażenie kolumn jak Buchardt S-300 w tym czasie jeszcze nie spotkałem.

Nie piszę, że to są najlepsze kolumny w cenie do 10 000 Euro, bo czegoś takiego nie ma jak „najlepsze kolumny”. To tak jakby ktoś napisał „najlepszym obrazem jest…” lub „najlepszą muzyką jast…” i żadne wymądrzanie się technokratów nic tu nie da, że da się coś zmierzyć lub wyliczyć, bo „najlepszość” jest tak indywidualnym zestawem potrzeb słuchacza, że brzmienie trzeba traktować tak, jak traktuje się sztukę – indywidualnie.

Niestety początkujący audiofile dają się zapędzić recenzentom w pułapki tzw. obiektywizmu, zamiast słuchać samemu i w swoim pokoju, słuchać i jeszcze raz słuchać…

Tak jak pisze stempur „nasycenie, ciepło, płynność”, tylko, że te cechy znajdziemy bez problemu w niemal całym Dynaudio, natomiast w S-300 mamy dodatkowo potęgę, brak jakichkolwiek ograniczeń i coś, co jest nie do przecenienia, a czego nie da się opisać słowami: za każdym razem na nowo opad szczęki przy odsłuchu kolejnej płyty, którą przecież znamy na pamięć…

 

A tak przy okazji, to ja jestem ten „dziwoląg”, który ośmielił się sprzedawać S-300 drożej niż kosztują nowe... Czy chciałem zarobić?

Oczywiście, że chciałem zarobić – a co złego jest w chęci zarobienia paruset złotych???

„Sprzedawać drożej niż nowe? Przecież każdy może sobie kupić taniej nowe…” Otóż nie każdy.

Nie bierzecie pod uwagę osób, które nie znają angielskiego i nie mają możliwości (lub wiedzy jak to zrobić) wysłania ze swojego złotówkowego konta kwoty w Euro lub duńskiej walucie…

Takie osoby wolą przepłacić, kupić towar w Polsce i mieć święty spokój.

Gdyby nie to, że nikt S-300 wcześniej nie testował (a co za tym idzie nie opisał), a przyjazd do Koszalina, żeby ich posłuchać dla wielu osób był zbyt dużą upierdliwością – myślę, że sprzedałbym kilka kompletów – zainteresowanie teoretyczne było duże…

W rezultacie nie sprzedałem swojej pary, ale tylko dlatego, że w końcu przyszły zamówione przeze mnie standy i ogłoszenie wycofałem.

„Kopaczmopa” - Oczywiscie powod sprzedazy glupi po co go w ogole podawac?

Jak to po co?

Gdybym go nie podał, to każdy pomyślałby sobie tak: kupił sobie S-300, nie zagrały mu tak jak się spodziewał i teraz sprzedaje…, a prawda jest akurat odwrotna i dokładnie taka jak w powodzie sprzedaży:

Standów wcześniej nie zamawiałem, bo kupiłem S-300 w ciemno (będąc pod wrażeniem S-200 na Audio Show w Warszawie i trochę za namową Madsa Buchardta, który dostał dokładne parametry mojego pokoju) z pewnym jednak prawdopodobieństwem, że mogą u mnie w pokoju nie zagrać tak jak tego oczekiwałem. Po 60 godzinnym wygrzaniu S-300 zagrały jednak fenomenalnie!!!

Czym prędzej zamówiłem pod wymiar S-300 standy, ale okazało się, że czas produkcji, to 5-6 tygodni.

I wtedy przyszło mi do głowy, że S-300 na pewno są docelowymi moimi kolumnami, a przez te 5-6 tygodni być może uda mi się zarobić jakąś kwotę, którą dołożę do standów, a nowy komplet S-300 przyjdzie przecież z Danii w kilka dni.

 

Nie wiem jak Wy, ale ja lubię mieć wszystko dograne i zapięte na ostatni guzik, żebym mógł się cieszyć tak na 100%. Przez te 6 tygodni, kiedy S-300 stały na moich starych standach (od „surroundów”) czułem się tak, jakbym nie wykorzystywał ich pełnego potencjału ( co okazało się zresztą prawdą). Kiedy S-300 stanęły na docelowych standach (wzorowanych na Targetach mr-24) zasypanych kwarcem (40 kg/sztuka) – wydaje się to niemożliwe dla kogoś, kto słuchał Buchardt’ów, ale bas zszedł jeszcze niżej i w moim 20 m pokoju na niektórych nagraniach (np. płyta Bluezeum – „Portrait of a Groove” - pierwsze nagranie) chyba przekracza cienką, czerwoną linię… Piszę „chyba”, bo standy w pokoju mam dopiero od 2 dni i potrzebuję więcej czasu na odsłuchy.

Tak, czy inaczej S-300 oczarowały mnie w tak hipnotyzujący sposób, że wybaczę im nawet „przesadę” na niektórych, zwłaszcza „audiofilskich” nagraniach. Brzmienie normalnych płyt (od A jak Abba po Z jak ZZ Top) rekompensuje mi wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

211260 nie musisz sie tlumaczyc, powod sprzedazy dziwny a wystawianie za wiecej niz sa niwe jeszcze bardziej ale nie takie cuda swiat widzial.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@211260: jakie masz źródło i wzmacniacz?

 

Pliki FLAC i FLAC Hi Res wpięte bezpośrednio w gniazdo USB amplitunera Onkyo TX-RZ900 (amplituner z transformatorem toroidalnym).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 211260
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od tego, że od ponad 35 lat zajmuję się hobbystycznie tematyką Hi-Fi i kina domowego i przez mój pokój „przeleciały” przez ten czas między innymi dobre, świetne i fenomenalne zestawy głośnikowe. Poza tym staram się być na Audio Show’ach (Warszawa, Londyn, Frankfurt) i jak najwięcej słuchać. Przez wiele lat używałem kolumn Audio Physic Virgo II razem z 16 Watowymi monoblokami lampowymi Amplifona. Virgo II, czyli scena, scena i jeszcze raz scena.

 

Z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że w kwocie do 10 000 Euro tak uniwersalnych (niezależnie czy pokój ma 20m2, czy 50m2) i robiących nieprawdopodobnie piorunujące wrażenie kolumn jak Buchardt S-300 w tym czasie jeszcze nie spotkałem.

Nie piszę, że to są najlepsze kolumny w cenie do 10 000 Euro, bo czegoś takiego nie ma jak „najlepsze kolumny”. To tak jakby ktoś napisał „najlepszym obrazem jest…” lub „najlepszą muzyką jast…” i żadne wymądrzanie się technokratów nic tu nie da, że da się coś zmierzyć lub wyliczyć, bo „najlepszość” jest tak indywidualnym zestawem potrzeb słuchacza, że brzmienie trzeba traktować tak, jak traktuje się sztukę – indywidualnie.

Niestety początkujący audiofile dają się zapędzić recenzentom w pułapki tzw. obiektywizmu, zamiast słuchać samemu i w swoim pokoju, słuchać i jeszcze raz słuchać…

Tak jak pisze stempur „nasycenie, ciepło, płynność”, tylko, że te cechy znajdziemy bez problemu w niemal całym Dynaudio, natomiast w S-300 mamy dodatkowo potęgę, brak jakichkolwiek ograniczeń i coś, co jest nie do przecenienia, a czego nie da się opisać słowami: za każdym razem na nowo opad szczęki przy odsłuchu kolejnej płyty, którą przecież znamy na pamięć…

 

A tak przy okazji, to ja jestem ten „dziwoląg”, który ośmielił się sprzedawać S-300 drożej niż kosztują nowe... Czy chciałem zarobić?

Oczywiście, że chciałem zarobić – a co złego jest w chęci zarobienia paruset złotych???

„Sprzedawać drożej niż nowe? Przecież każdy może sobie kupić taniej nowe…” Otóż nie każdy.

Nie bierzecie pod uwagę osób, które nie znają angielskiego i nie mają możliwości (lub wiedzy jak to zrobić) wysłania ze swojego złotówkowego konta kwoty w Euro lub duńskiej walucie…

Takie osoby wolą przepłacić, kupić towar w Polsce i mieć święty spokój.

Gdyby nie to, że nikt S-300 wcześniej nie testował (a co za tym idzie nie opisał), a przyjazd do Koszalina, żeby ich posłuchać dla wielu osób był zbyt dużą upierdliwością – myślę, że sprzedałbym kilka kompletów – zainteresowanie teoretyczne było duże…

W rezultacie nie sprzedałem swojej pary, ale tylko dlatego, że w końcu przyszły zamówione przeze mnie standy i ogłoszenie wycofałem.

„Kopaczmopa” - Oczywiscie powod sprzedazy glupi po co go w ogole podawac?

Jak to po co?

Gdybym go nie podał, to każdy pomyślałby sobie tak: kupił sobie S-300, nie zagrały mu tak jak się spodziewał i teraz sprzedaje…, a prawda jest akurat odwrotna i dokładnie taka jak w powodzie sprzedaży:

Standów wcześniej nie zamawiałem, bo kupiłem S-300 w ciemno (będąc pod wrażeniem S-200 na Audio Show w Warszawie i trochę za namową Madsa Buchardta, który dostał dokładne parametry mojego pokoju) z pewnym jednak prawdopodobieństwem, że mogą u mnie w pokoju nie zagrać tak jak tego oczekiwałem. Po 60 godzinnym wygrzaniu S-300 zagrały jednak fenomenalnie!!!

Czym prędzej zamówiłem pod wymiar S-300 standy, ale okazało się, że czas produkcji, to 5-6 tygodni.

I wtedy przyszło mi do głowy, że S-300 na pewno są docelowymi moimi kolumnami, a przez te 5-6 tygodni być może uda mi się zarobić jakąś kwotę, którą dołożę do standów, a nowy komplet S-300 przyjdzie przecież z Danii w kilka dni.

 

Nie wiem jak Wy, ale ja lubię mieć wszystko dograne i zapięte na ostatni guzik, żebym mógł się cieszyć tak na 100%. Przez te 6 tygodni, kiedy S-300 stały na moich starych standach (od „surroundów”) czułem się tak, jakbym nie wykorzystywał ich pełnego potencjału ( co okazało się zresztą prawdą). Kiedy S-300 stanęły na docelowych standach (wzorowanych na Targetach mr-24) zasypanych kwarcem (40 kg/sztuka) – wydaje się to niemożliwe dla kogoś, kto słuchał Buchardt’ów, ale bas zszedł jeszcze niżej i w moim 20 m pokoju na niektórych nagraniach (np. płyta Bluezeum – „Portrait of a Groove” - pierwsze nagranie) chyba przekracza cienką, czerwoną linię… Piszę „chyba”, bo standy w pokoju mam dopiero od 2 dni i potrzebuję więcej czasu na odsłuchy.

Tak, czy inaczej S-300 oczarowały mnie w tak hipnotyzujący sposób, że wybaczę im nawet „przesadę” na niektórych, zwłaszcza „audiofilskich” nagraniach. Brzmienie normalnych płyt (od A jak Abba po Z jak ZZ Top) rekompensuje mi wszystko.

 

 

 

 

Nie bierzecie pod uwagę osób, które nie znają angielskiego i nie mają możliwości (lub wiedzy jak to zrobić) wysłania ze swojego złotówkowego konta kwoty w Euro lub duńskiej walucie…

Takie osoby wolą przepłacić, kupić towar w Polsce i mieć święty spokój.

 

 

Nie znam nawet 1 takiej osoby. Za to mam dosyć pośredników.

 

Słowa klucze: monitor, do 10 000 euro, 50m2, zarobić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonic990: Nie znam nawet 1 takiej osoby. Za to mam dosyć pośredników.

 

To, że Ty nie znasz ani jednej takiej osoby, to co? To znaczy, że takich osób na pewno nie ma, bo Ty ich nie znasz?

Dzięki temu ogłoszeniu poznałem co najmniej 5 takich osób! Barierą była tylko odległość do Koszalina, aby posłuchać S-300...

Chłopie wyluzuj - świat składa się z samych pośredników. Każdy sklep od najmniejszego do największego, to pośrednicy...

Chyba, że chleb kupujesz od piekarza, wędliny od masarza, a ciuchy u krawca... Jeśli tak, to gratuluję konsekwencji i pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jezeli moge z checia odwiedzajac brata w Koszalkowie odwiedze i Ciebie, zeby uslyszec jak bardzo brzmienie s300 przypomina moje dynie i gdzie sa roznice no i czy mnie tez zetnie z nog ich brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jezeli moge z checia odwiedzajac brata w Koszalkowie odwiedze i Ciebie, zeby uslyszec jak bardzo brzmienie s300 przypomina moje dynie i gdzie sa roznice no i czy mnie tez zetnie z nog ich brzmienie.

 

Oczywiście zapraszam! Daj tylko wcześniej znać, żebym nie wyjechał na weekend.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jezeli moge z checia odwiedzajac brata w Koszalkowie odwiedze i Ciebie, zeby uslyszec jak bardzo brzmienie s300 przypomina moje dynie i gdzie sa roznice no i czy mnie tez zetnie z nog ich brzmienie.

 

Jeśli możesz to zabierz wzmacniacz Atolla, sam się zastanawiam nad nimi + Atoll AM200SE

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonic990: Nie znam nawet 1 takiej osoby. Za to mam dosyć pośredników.

 

To, że Ty nie znasz ani jednej takiej osoby, to co? To znaczy, że takich osób na pewno nie ma, bo Ty ich nie znasz?

Dzięki temu ogłoszeniu poznałem co najmniej 5 takich osób! Barierą była tylko odległość do Koszalina, aby posłuchać S-300...

Chłopie wyluzuj - świat składa się z samych pośredników. Każdy sklep od najmniejszego do największego, to pośrednicy...

Chyba, że chleb kupujesz od piekarza, wędliny od masarza, a ciuchy u krawca... Jeśli tak, to gratuluję konsekwencji i pozdrawiam!

 

Ten Twoj wpis jest pełen bajek. Do 43 000zł nie znajdę lepszych kolumn? Potęga bez ograniczeń z 15 cm średnio nisko w małej obudowie i to w 50m2?

 

Pierwsza z brzegu konstrukcja która mieści się w cenie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

I ten monitor zagra lepiej w 50m2? Głupoty Pan gadasz. Z całym szacunkiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzieki. Uprzedzam, straszny ze mnie krytyk...hahaha

 

I bardzo dobrze. Moim zadaniem nie jest ani namawiać Cię, ani odwodzić od S-300, ani tym bardziej cokolwiek udowadniać. Posłuchasz i sam wyrobisz sobie zdanie. Oczywistym jest, że aby takie porównanie z Twoimi "Dyniami" miało jakikolwiek sens, to albo powinieneś je wziąć do mnie, albo S-300 postawić w swoim pokoju i porównać. Po przesłuchaniu u mnie będziesz po prostu wiedział jak S-300 grają w moim pokoju, a jak Twoje "dynie" w Twoim pokoju.

Gdybyś chciał wziąć ze sobą jakiś wzmacniacz (tak jak sugeruje K42Ioo), to weź też swoje kable głośnikowe i interkonekty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmaka nie wezmę bo się o niego boję a bardzo go lubię ( w przeciwieństwie do CD no ale o tym niedługo napiszę na forum ku przestrodze innych bo za duże z nim mam cyrki i za dużo bajek ktoś stara mi się wmówić...) . Pomijając, że nie mam auta i PKS-em do Koszałkowa nie będę się tłukł ze wzmakiem. Nie chodzi tu o jakieś porównanie, tylko czystą ciekawość. Przecież nie ma czegoś takiego jak "najlepszość" w audio, przynajmniej dla mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Twoj wpis jest pełen bajek. Do 43 000zł nie znajdę lepszych kolumn? Potęga bez ograniczeń z 15 cm średnio nisko w małej obudowie i to w 50m2?

 

Pierwsza z brzegu konstrukcja która mieści się w cenie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

I ten monitor zagra lepiej w 50m2? Głupoty Pan gadasz. Z całym szacunkiem.

 

Czy naprawdę umiejętność czytania prostego tekstu ze zrozumieniem jest Ci tak kompletnie obca???

Przeczytaj tak na spokojnie mój cały wpis i pokaż w którym miejscu napisałem, że S-300 zagra w 50m2 lepiej niż np. Akustyk RR4.

Napisałem: "Z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że w kwocie do 10 000 Euro tak uniwersalnych (niezależnie czy pokój ma 20m2, czy 50m2) i robiących nieprawdopodobnie piorunujące wrażenie kolumn jak Buchardt S-300 w tym czasie jeszcze nie spotkałem". Ja osobiście nie spotkałem. I tyle.

Mało tego, przez następnych 6 wierszy pisałem, że nie wypowiadam się na temat "lepszości", a Ty mi wmawiasz, że właśnie coś takiego o "najlepszości" napisałem?

Sonic990 - Nie znam kolumn Akustyk RR4. Ty chyba też nie, bo piszesz o nich"..."pierwsze lepsze..." Być może są to świetne kolumny, być może nawet lepsze od S-300? Nie wiem, nie słuchałem ich nigdy, więc nie będę zabierał głosu, ale postaw je (biorąc pod uwagę ich gabaryty) w 20-metrowym umeblowanym pokoju w bloku, odpal muzykę, a zrozumiesz co to znaczy uniwersalne kolumny.

 

Jeśli Ty masz sprzęt, którego ja jeszcze nigdy nie słuchałem to bardzo chętnie posłucham Twoich uwag na jego temat, bo to na pewno wzbogaci moją wiedzę, ale używanie przez Ciebie argumentów, że Ty nie znasz ani jednej osoby, to jest to dowód na coś, albo to, że przetwornik ma 15 cm i to też jest dowód na coś jest kompletnie nie merytoryczne i nie wnoszące niczego, zwłaszcza dla kogoś, kto chciałby się czegoś dowiedzieć o S-300. Najpierw posłuchaj S-300 w 50m2 pokoju, a potem się wypowiadaj na temat tego co usłyszałeś, a nie odwrotnie.

 

Nie jest moim zadaniem udowadniać lepszości S-300 nad czymkolwiek. Napisałem tylko swoje spostrzeżenia na ich temat, bo je mam, słucham na co dzień i również słuchałem ich w 50m2 salonie znajomego. I być może ktoś z tych spostrzeżeń skorzysta...

Jeśli Ty nie wierzysz, że mały monitor gra fenomenalnie w 50m2 ( ja przed posłuchaniem również byłem sceptyczny), to przeanalizuj dokładnie 4-stronicowy test przywołany wcześniej przez yesther'a

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i przeczytaj jak S-300 zagrały w 90m2 pokoju! Więcej pokory przed nieznanym...

 

Ja wydawałoby się, że zajmuję się tym całe życie, a jednak co jakiś czas opada mi szczęka i uczę się czegoś nowego. Gdyby kilka miesięcy temu ktoś opowiadał mi o nowym, fantastycznie brzmiącym "klocku" za 400zł, który nie ustępuje kilkunastokrotnie droższym i uznanym przez środowisko audiofilskie konstrukcjom to pewnie też byłoby mi ciężko uwierzyć, ale słuchałem, opadła mi szczęka dziś już wiem, że tak jest.

Ja wiem, że jest to bardzo niepopularne, co za chwilę napiszę, ale dajemy się wciągnąć w wyścig zbrojeń sprzętowych, a potem upływa wiele, wiele lat, żebyśmy w końcu zrozumieli, że tak naprawdę, to brzmi akustyka naszego pokoju i to do niej powinniśmy dobierać poszczególne komponenty naszego sprzętu zaczynając od tych najtańszych, a nie ładować się od razu w grube (czytaj: drogie) klocki nie zwracając kompletnie uwagi na akustykę naszego pokoju.

 

Założę się o butelkę whisky, że 95% audiofili (łącznie ze mną) tak właśnie podchodziło na początku do tematu "sprzęt w moim pokoju". Kupowaliśmy i nadal kupujemy sprzęty z górnej granicy naszych możliwości finansowych (dla jednych, to będzie 1,5-2 tys zł za klocek, a dla innych 10-15 tys zł za klocek). I zauważcie, że po pewnym czasie ani jedni, ani drudzy nie są już ze swego sprzętu zadowoleni i zaczyna się upgrade lub wymiana na jeszcze droższy... I taka wieloletnia gonitwa króliczka, który wciąż ucieka... Klasyczne gonienie własnego ogona.

A gdybyśmy tak zaczęli od dupy strony (akustyki pomieszczenia) - ile zaoszczędzilibyśmy pieniędzy i nerwów.

Oczywiście bywają akustyczne wyjątki, o czym przekonał się mój przyjaciel, którego adaptacja akustyczna pokoju pochłonęła jeszcze więcej energii niż niejeden wyścig zbrojeń, ale próbować warto.

 

Wzmaka nie wezmę bo się o niego boję a bardzo go lubię ( w przeciwieństwie do CD no ale o tym niedługo napiszę na forum ku przestrodze innych bo za duże z nim mam cyrki i za dużo bajek ktoś stara mi się wmówić...) . Pomijając, że nie mam auta i PKS-em do Koszałkowa nie będę się tłukł ze wzmakiem. Nie chodzi tu o jakieś porównanie, tylko czystą ciekawość. Przecież nie ma czegoś takiego jak "najlepszość" w audio, przynajmniej dla mnie.

 

Ok. Mój mail: [email protected]

 

Napisz jak będziesz miał na horyzoncie wyjazd...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 211260
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem: "Z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że w kwocie do 10 000 Euro tak uniwersalnych (niezależnie czy pokój ma 20m2, czy 50m2) i robiących nieprawdopodobnie piorunujące wrażenie kolumn jak Buchardt S-300 w tym czasie jeszcze nie spotkałem". Ja osobiście nie spotkałem. I tyle.

 

Znasz kolegę Dyzman??? :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...

Znasz kolegę Dyzman??? :)))

Znasz kolegę Dyzman??? :)))

+100

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Po prezentacji na majówce w Q21 w sobotę zapamiętałem te S300.

Muzyka z dysków : Cortez, Morphine.

Nie moje brzmienia, wolę granie bardziej ofensywne na klatę.

Membrany skakały ze znacznym wychyleniem (miękkie zawieszenie ?)

Ciekawe jest to, że grały również poza osią bazy stereo. Czyli pomieszczenie i ustawienie znacznie wpływa na jakość.

Może taki dźwięk na długo zauroczyć ale sam mam inne preferencje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Ja się zastanawiam nad S300 ( Pylon Audio Diamond Monitor  /   Elac Uni Fi BS U5  /  Elac BS 244.3   /  Guru Junior ) Chciałbym kupić coś na długo i z tym zostać. Jestem raczej melomanem niż audiofilem :)

Czy S300 to dobre zestawienie do Yamaha R-N803-D  ? Generalnie chcę mieć możliwość słuchania muzyki z plikó FLAC wpiętych do portu USB. Jeśli nie Yamaha R-N803-D  to co może dać taką funkcjonalność w zbliżonej lub trochę wyższej cenie ? Wcześniej myślałem o KEF R300 ale mi odradzono do tej Yahahy.

Czy S300 można postawić na ciężkiej dębowej (łącznie z nóżkami pewnie ze 60kg waży) szafce RTV zamiast na stojakach? Czy można położyć ja po na długim boku ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.01.2019 o 01:03, tom_bombadil2 napisał:

 Wcześniej myślałem o KEF R300 ale mi odradzono do tej Yamahy.

Nie słuchaj żadnych doradzaczy, ani odradzaczy, tylko słuchaj sam, słuchaj i jeszcze raz słuchaj!!! Dobre dla Ciebie jest tylko to, so się Tobie podoba, a nie komuś innemu!    R300 KEFa,  to świetne kolumny podstawkowe nie tylko do tej Yamahy, ale do wielu innych wzmacniaczy, czy ampltunerów. Czy są lepsze, czy gorsze od S-300 Buchardta? To może rozstrzygnąć tylko i wyłącznie ŚLEPY TEST w Twoim pokoju. Ja jestem zauroczony S300 (niestety z nieprzewidzianych przyczyn swoją parę muszę sprzedać na portalu aukcyjnym), ale nigdy nie słuchałem KEFa R300 w swoim pokoju i niewykluczone, że byłbym nimi również zachwycony.

Kiedy chcesz wydać ponad 3000 zł na amplituner stereofoniczny, to ja na Twoim miejscu nie zatrzymywałbym się w połowie drogi, tylko nabył dobry amplituner wielokanałowy! Przecież tor stereofoniczny jest w nich bardzo często ten sam (chodzi oczywiście o koszty dla producenta), a zyskujesz możliwość oglądania koncertów wydanych na płytach Blu-Ray z dźwiękiem Dolby Atmos, czy DTS X!  Jeśli masz wątpliwości, czy muzyka stereofoniczna może być dobrze odtwarzana przez amplituner wielokanałowy, to będąc kiedyś w pobliżu Koszalina wpadnij na kawę.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZytam i ?? , takie ochy achy z głośników za 100-200 sztuka , ? no ale to już magia audiofilska wsad głośnikowy za 600 zł w kolumnach za 6000 zł  , a co z np takim YB audio bise , tam siedzą satori  a  kolumny 5000 zł , pewnie grają gorzej i zrobione przez Polaków w szopie , splendoru po ich zakupie nie ma ,  to jak YB - Buchardt ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku jak wg Ciebie wypadają różnice pomiędzy YB Audio Bise a Burchardt S300? Pytam bo miałem u siebie Bise. Ps. Nie chodzi mi o ceny elementów głośnika a brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, jarekb napisał:

CZytam i ?? , takie ochy achy z głośników za 100-200 sztuka , ? no ale to już magia audiofilska wsad głośnikowy za 600 zł w kolumnach za 6000 zł  , a co z np takim YB audio bise , tam siedzą satori  a  kolumny 5000 zł , pewnie grają gorzej i zrobione przez Polaków w szopie , splendoru po ich zakupie nie ma ,  to jak YB - Buchardt ? 

Masz pretensje do garbatego, że ma proste dzieci???                                                                             Czy to jest wina tanich głośników, że grają dobrze, bo za 200 zł/szt powinny grać tylko źle???       Bo tylko głośniki za ( no właśnie za ile?) za 500 zł, za 800 zł, czy ten przywilej dobrego grania osiągają dopiero po przekroczeniu 1000 zł? My tu nie dyskutujemy  na tematy księgowe, tylko brzmieniowe...  Dopóki nie uwolnisz się od takiego myślenia, że tylko cena i markowe bebechy równa się brzmienie, to będziesz powielał ten bełkot serwowany nam przez audiofilski system...

Polacy robią znakomite kolumny i dotyczy to również YB Audio, więc nie rozumiem po co te kompleksy (...Polacy w szopie...). Czy nie dopuszczasz takiej możliwości, że YB Audio brzmią świetnie i Buchardt'y też brzmią świetnie? W jakim celu opisując swoje kolumny gnoisz inne? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.