Skocz do zawartości
IGNORED

Powrot do Przyszlosci - czyli nowe klocki Hi-Fi Yamaha A-S501/T-500/CD-301


eskwadrat

Rekomendowane odpowiedzi

Ostanio zlozylem prawie "tradycyjny" zestaw Hi-Fi w srebrze, ktore słowami QT "wraca w wielkim stylu". Yamaha ma w swojej ofercie kilkanascie klockow ktore wzorniczo do złudzenia przypominają sprzęt HiFi z lat 80-tych. Ponieważ celowalem z wersje srebrną, musiałem przejść niezły slalom bo nie w kazdym kraju Yamaha sprzedaje wersje w kolorze który poszukuje.

 

Zaczęło się od wzmacniacza A-S501 (odświerzona wersja A-S500) który nabyłem w amazonie. Niestety na wzmaku kończy się "srebro" w serii budżetowej Yamahy w stanach, gdzie mieszkam. Dlatego CD-k musiałem ściagać z amazon.uk, cena była zawrotnie niska nawet w porównaniu z wersją "czarną" dostępna w usa, a po wyborze Trumpa dolar poszybowal tak mocno do góry, że nie było się nad czym zastanawiac bo z przesyłką wyszło taniej niz zakup "czarnucha" w lokalnym sklepie ;-)

Ten CD-k (CD-N301) to wersja z sieciówką tzn. Spotify, Pandora, etc. takze za pare dodatkowych złociszy mamy compact disk plus internetowe radio. Wiem, ze "odstałem" w swoim wyborze od tradycyjnego "stereo" z CD-kiem takim jak dostępny CD-S300, ale funkcjonalnosc internetowego radia wzieła górę.

 

Wrescie przyszedl czas na tuner, ten w wersji srebrnej także nie jest w usa dostępny, wiec poszukiwania wrociły do Europy gdzie sa 2 wersje w srebrze , wersja z DAB (T-D500) oraz analogowa (T-S500). Oczywiście z DAB'a nici w stanach, ale oba tunery maja także standardowy tuner AM/FM więc problemu nie powinno być. I tak własnie jest, AM/FM w wersji DAB chodzi świetnie. Musze zaznaczyc że paskudnie nadawany stacje FM w stanach brzmią zaskakująco dobrze i czysto w tunerze Yamahy, to samo z radia samochodowego to kupa "..." (przemilczę).

 

Żeby była pełnia szczęścia, dokupiłem adapter Bluetooth YBA-11, przyklejony z tyłu wzmaka na 2-stronna taśmę, zasilany z gniazda USB chodzi bez problemu.

 

I tak oto po prawie 30 latach, jak patrze na front tego zestawu to mam wrażenie że przeniosłem się do tamtych lat. Smaku dodaje sluchanie winyli z dołączonego i wzorniczo podobnego gramofonu Pioneera PL-200 który udało mi się pare lat temu "złowić" na eBay jako NOS i który z wkładką AT440MLa brzmi znakomicie.

 

Zdecydowanie polecam dla wszystkich ktorzy szukają "dawnego" wyglądu no i maja nostalgie ale niekoniecznie ochotę na wydawanie kasy na niepewny trzydziestoparoletni sprzęt vintage (nic przeciwko niemu, po prostu inne podejscie).

Miło się ogląda a jeszcze milej słucha. Zeby jeszcze w piątek wieczorem można było posluchać archiwalnych nagrań 3-kowej listy RP3, np. z 1984... to był dobry rok w muzyce :-) Pozdrawiam.

 

P.S. Ponizej linki do poszczegolnych klockow i ich danych technicznych:

 

Wzmak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tuner (AM/FM/DAB)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tuner (AM/FM)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

1479749352669-1.jpg

 

1479749243110-1.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam dla wszystkich ktorzy szukają "dawnego" wyglądu no i maja nostalgie ale niekoniecznie ochotę na wydawanie kasy na niepewny trzydziestoparoletni sprzęt vintage (nic przeciwko niemu, po prostu inne podejscie).

 

Bardzo rozsądne podejście, zwłaszcza w dzisiejszych szalonych dla audio czasach.

 

Ja także poszedłem tą samą drogą.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej było poszukać wyzszych modeli z uzywek?

ee8daf4488d5278decb5d798879732d3_1.jpg

Niestety, wyższe modele 1100, 2500 i wyżej nie maja Loudness ale to temat rzeka na inna rozmowę, podobnie jak używki. Pozdrawiam.

 

P.S. Natomiast modele serii 700 i 800 wypadaja slabo jesli chodzi o stosunek możliwości do ceny, mialem i testowalem wszystkie "side by side", 500tka byla i jest w nowym wcieleniu 501 bezkonkurencyjna. Pozdr

 

Sent from my SM-N910T3 using Tapatalk

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak jeszcze producenci audio powszechnego użytku przestali kombinować i powrócili do określania i ujawniania parametrów urządzeń tak jak w zamierzchłych czasach to byłaby bajka. Przeciętny użytkownik byłby bardziej świadomy.

Poza tym ładne klocki, choć ja gustuję w "czarnuchach"...syndrom srebrych telewizorów....brrrrr ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostanio zlozylem prawie "tradycyjny" zestaw Hi-Fi w srebrze, ktore słowami QT "wraca w wielkim stylu". Yamaha ma w swojej ofercie kilkanascie klockow ktore wzorniczo do złudzenia przypominają sprzęt HiFi z lat 80-tych. Ponieważ celowalem z wersje srebrną, musiałem przejść niezły slalom bo nie w kazdym kraju Yamaha sprzedaje wersje w kolorze który poszukuje.

 

Zaczęło się od wzmacniacza A-S501 (odświerzona wersja A-S500) który nabyłem w amazonie. Niestety na wzmaku kończy się "srebro" w serii budżetowej Yamahy w stanach, gdzie mieszkam. Dlatego CD-k musiałem ściagać z amazon.uk, cena była zawrotnie niska nawet w porównaniu z wersją "czarną" dostępna w usa, a po wyborze Trumpa dolar poszybowal tak mocno do góry, że nie było się nad czym zastanawiac bo z przesyłką wyszło taniej niz zakup "czarnucha" w lokalnym sklepie ;-)

Ten CD-k (CD-N301) to wersja z sieciówką tzn. Spotify, Pandora, etc. takze za pare dodatkowych złociszy mamy compact disk plus internetowe radio. Wiem, ze "odstałem" w swoim wyborze od tradycyjnego "stereo" z CD-kiem takim jak dostępny CD-S300, ale funkcjonalnosc internetowego radia wzieła górę.

 

Wrescie przyszedl czas na tuner, ten w wersji srebrnej także nie jest w usa dostępny, wiec poszukiwania wrociły do Europy gdzie sa 2 wersje w srebrze , wersja z DAB (T-D500) oraz analogowa (T-S500). Oczywiście z DAB'a nici w stanach, ale oba tunery maja także standardowy tuner AM/FM więc problemu nie powinno być. I tak własnie jest, AM/FM w wersji DAB chodzi świetnie. Musze zaznaczyc że paskudnie nadawany stacje FM w stanach brzmią zaskakująco dobrze i czysto w tunerze Yamahy, to samo z radia samochodowego to kupa "..." (przemilczę).

 

Żeby była pełnia szczęścia, dokupiłem adapter Bluetooth YBA-11, przyklejony z tyłu wzmaka na 2-stronna taśmę, zasilany z gniazda USB chodzi bez problemu.

 

I tak oto po prawie 30 latach, jak patrze na front tego zestawu to mam wrażenie że przeniosłem się do tamtych lat. Smaku dodaje sluchanie winyli z dołączonego i wzorniczo podobnego gramofonu Pioneera PL-200 który udało mi się pare lat temu "złowić" na eBay jako NOS i który z wkładką AT440MLa brzmi znakomicie.

 

Zdecydowanie polecam dla wszystkich ktorzy szukają "dawnego" wyglądu no i maja nostalgie ale niekoniecznie ochotę na wydawanie kasy na niepewny trzydziestoparoletni sprzęt vintage (nic przeciwko niemu, po prostu inne podejscie).

Miło się ogląda a jeszcze milej słucha. Zeby jeszcze w piątek wieczorem można było posluchać archiwalnych nagrań 3-kowej listy RP3, np. z 1984... to był dobry rok w muzyce :-) Pozdrawiam.

 

P.S. Ponizej linki do poszczegolnych klockow i ich danych technicznych:

 

Wzmak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tuner (AM/FM/DAB)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tuner (AM/FM)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

1479749352669-1.jpg

 

1479749243110-1.jpg

Skoro jesteś zadowolony z wyboru to dobrze.Jednak Rafał ma racje mogłeś pogrzebać w wyższym pułapie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteś zadowolony z wyboru to dobrze.Jednak Rafał ma racje mogłeś pogrzebać w wyższym pułapie.

Dziwna argumentacja zmuszająca mnie do działania po twojej myśli. Proponuje żebyś sam pogrzebal z Rafałem w wyższym pulapie, a mnie i moj zestaw potraktował jako objawiony.

 

Można kupić drożej, tylko po co?

 

Sent from my SM-N910T3 using Tapatalk

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna argumentacja zmuszająca mnie do działania po twojej myśli. Proponuje żebyś sam pogrzebal z Rafałem w wyższym pulapie, a mnie i moj zestaw potraktował jako objawiony.

 

Można kupić drożej, tylko po co?

 

Sent from my SM-N910T3 using Tapatalk

Najważniejsze,że Ty jesteś cały w skowronkach.Oczywiście masz rację,że można wydać więcej i mieć klocki z wyższej półki.Jeżeli jednak Twój zestaw jest objawiony to tego się trzymajmy!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za zrozumienie, naciski nie sa przyjemne nawet na hobbystycznym forum. Byly 3 powody dla ktorych wybralem ten wlasnie zestaw.

 

(1) pierwszy to brak w sprzedazy tunera serii 1000 w srebrze, o dziwo Yamaha z jakiegos powodu nie pomyslala o tym i sprzedaje tylko klocek czarny (T-S1000). Moze i jest wersja japonska ale do tej pory nie natrafilem na taka. Bummer!

 

(2) drugi to brak Loudness w klockach serii 1000, 2000 i 3000. Wiem, wiem niektorzy sie usmiechaja, no coz, kazdy ma swoje przyzwyczajenia a moje to sluchanie wieczorkiem kiedy rodzinka spi a ja pracuje w zaciszu swojego pokoju sluchajac bardzo wyraznie sciszonej muzyki. I nie, niestety, regulacja bas/sopran tego nie zastapi. Sceptykow odsylam do wikipedii i defnicji regulajci fizjologicznej albo do zignorowanie mojego postu bo nie mam zamiaru sie n.t. temat spierac. No coz, komfort, stare upodobania i przyzwyczajenia biora gore. Dla mnie brak tej funkcji to w przypadku tego zestawu "deal breaker".

 

(3) wreszcie cena. Oczywiscie mozna zwsze lepiej, wyzej i mocniej. Tylko ze w tym przypadku dla mnie to nie bylo warunkiem koniecznym. Bylo zas skompletowanie budzetowego zestawu ktory gra naprawde swietnie i do tego wyglada "jak dawniej" biorac pod uwage stosunek mozliwosci do ceny.

 

Pozdrawiam i zycze powodzenia w kompletowaniu "starych-nowych" klockow. Swietna zabawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dziwna argumentacja zmuszająca mnie do działania po twojej myśli. Proponuje żebyś sam pogrzebal z Rafałem w wyższym pulapie, a mnie i moj zestaw potraktował jako objawiony.

 

Można kupić drożej, tylko po co?

 

Sent from my SM-N910T3 using Tapatalk

No właśnie, po co ? I tak jesteśmy "elytom". 90% Polaków nie ma sprzętu stereo (telefony,boomboxy, laptopy,jamniki itp. pomijam). My jesteśmy szczęściarzami ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za zrozumienie, naciski nie sa przyjemne nawet na hobbystycznym forum. Byly 3 powody dla ktorych wybralem ten wlasnie zestaw.

 

(1) pierwszy to brak w sprzedazy tunera serii 1000 w srebrze, o dziwo Yamaha z jakiegos powodu nie pomyslala o tym i sprzedaje tylko klocek czarny (T-S1000). Moze i jest wersja japonska ale do tej pory nie natrafilem na taka. Bummer!

 

(2) drugi to brak Loudness w klockach serii 1000, 2000 i 3000. Wiem, wiem niektorzy sie usmiechaja, no coz, kazdy ma swoje przyzwyczajenia a moje to sluchanie wieczorkiem kiedy rodzinka spi a ja pracuje w zaciszu swojego pokoju sluchajac bardzo wyraznie sciszonej muzyki. I nie, niestety, regulacja bas/sopran tego nie zastapi. Sceptykow odsylam do wikipedii i defnicji regulajci fizjologicznej albo do zignorowanie mojego postu bo nie mam zamiaru sie n.t. temat spierac. No coz, komfort, stare upodobania i przyzwyczajenia biora gore. Dla mnie brak tej funkcji to w przypadku tego zestawu "deal breaker".

 

(3) wreszcie cena. Oczywiscie mozna zwsze lepiej, wyzej i mocniej. Tylko ze w tym przypadku dla mnie to nie bylo warunkiem koniecznym. Bylo zas skompletowanie budzetowego zestawu ktory gra naprawde swietnie i do tego wyglada "jak dawniej" biorac pod uwage stosunek mozliwosci do ceny.

 

Pozdrawiam i zycze powodzenia w kompletowaniu "starych-nowych" klockow. Swietna zabawa.

Nie wiem czy nie doczytałem ale jakie kolumny napędza ta Yamaszka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za zrozumienie, naciski nie sa przyjemne nawet na hobbystycznym forum. Byly 3 powody dla ktorych wybralem ten wlasnie zestaw.

 

W sumie to są dwie grupy na forum, którym można "zazdrościć" tym, co mają absolutny top, oraz takim którzy są całkowicie zadowoleni z zakupu :) Reszta to nieszczęśliwi "poszukiwacze" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to są dwie grupy na forum, którym można "zazdrościć" tym, co mają absolutny top, oraz takim którzy są całkowicie zadowoleni z zakupu :) Reszta to nieszczęśliwi "poszukiwacze" :)

Jednak to tylko kwestia czasu i obie grupy wyruszają na zakupy!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dziwna argumentacja zmuszająca mnie do działania po twojej myśli. Proponuje żebyś sam pogrzebal z Rafałem w wyższym pulapie, a mnie i moj zestaw potraktował jako objawiony.

 

Można kupić drożej, tylko po co?

 

Bufonada też musi być.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(2) drugi to brak Loudness w klockach serii 1000, 2000 i 3000. Wiem, wiem niektorzy sie usmiechaja, no coz, kazdy ma swoje przyzwyczajenia a moje to sluchanie wieczorkiem kiedy rodzinka spi a ja pracuje w zaciszu swojego pokoju sluchajac bardzo wyraznie sciszonej muzyki. I nie, niestety, regulacja bas/sopran tego nie zastapi

skompletowanie budzetowego zestawu ktory gra naprawde swietnie

Przydatne funkcje przy cichym słuchaniu. Ja ich nie używam...z lenistwa. Poleciałem po bandzie i dokupiłem 12" suba tej samej firmy co kolumny. Fajna cena była ( z 699 na 169 USD) i też jest miodzio - a muzyka z t.z.w. "budżetowego" audio (co by to nie znaczyło ?) naprawdę może brzmieć świetnie i sprawiać radość :)

 

Jednak to tylko kwestia czasu i obie grupy wyruszają na zakupy!

Jak się pusto w lodówce zrobi to raczej...nie inaczej ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Poza tym ładne klocki, choć ja gustuję w "czarnuchach"...syndrom srebrych telewizorów....brrrrr ;)

 

U mnie bylo czarno jak okiem siegnac i ten zestaw Yamahy to drugi po vintage Sony, ktory swieci "w nocy". A ponizej to jeden z moich skarbow ktory opisywalem pare lat temu na tym forum (watku i postow juz nie ma, nie wiem czemu), do takiej czarnoty nie mam sie czego przyczepic:

 

Elite_003_25.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..jakie te kolumny i kabelki ....doczekamy się ????

może także z epoki...?

 

U mnie bylo czarno jak okiem siegnac i ten zestaw Yamahy to drugi po vintage Sony, ktory swieci "w nocy". A ponizej to jeden z moich skarbow ktory opisywalem pare lat temu na tym forum (watku i postow juz nie ma, nie wiem czemu), do takiej czarnoty nie mam sie czego przyczepic:

 

Elite_003_25.png

Jest na czym oko zawiesić!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..jakie te kolumny i kabelki ....doczekamy się ????

 

Oj, sporo tego... na zmiane w zaleznosci od nastroju, pogody, ... itp.

Polk Audio RTiA1, Polk Audio RTiA3,

JBL4312C, JBL4312E, JBL L90

 

Dzisiaj gra z A3.

 

Kable, miedziane generic grubosc od AWG10 do 14, w zaleznosci od kolumienek. Jestem inz. elektronikiem od 25 lat wiec tematy kabli w stylu "w futrze" albo "lepsze cyfrowe" omijam z daleka. Prosze bez komentarzy n.t.temat przynajmniej ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, sporo tego... na zmiane w zaleznosci od nastroju, pogody, ... itp.

Polk Audio RTiA1, Polk Audio RTiA3,

JBL4312C, JBL4312E, JBL L90

 

Dzisiaj gra z A3.

 

Kable, miedziane generic grubosc od AWG10 do 14, w zaleznosci od kolumienek. Jestem inz. elektronikiem od 25 lat wiec tematy kabli w stylu "w futrze" albo "lepsze cyfrowe" omijam z daleka. Prosze bez komentarzy n.t.temat przynajmniej ;-)

Jaka jest wartość tej Wieży w Stanach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny ten zestawik:) też jestem ciekaw ile np. taka końcówka i pre kosztuje na rynku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I faktycznie tak sobie przepinasz kolumny w zależności od nastroju?

Napisze tak: niceee :) Ameryka to jednak kraj możliwości.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

Oj, sporo tego... na zmiane w zaleznosci od nastroju, pogody, ... itp.

Polk Audio RTiA1, Polk Audio RTiA3,

JBL4312C, JBL4312E, JBL L90

 

Dzisiaj gra z A3.

 

Kable, miedziane generic grubosc od AWG10 do 14, w zaleznosci od kolumienek. Jestem inz. elektronikiem od 25 lat wiec tematy kabli w stylu "w futrze" albo "lepsze cyfrowe" omijam z daleka. Prosze bez komentarzy n.t.temat przynajmniej ;-)

ale to oba podstawkowe Polki tak się różnią? Rozumiem jakbyś miał Dali i Paradigmy ;). Wszystko inne i kumam i przyjmuję jako objawione, to przyjmuję jako objawione....ale za Trumpa nie kumam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest wartość tej Wieży w Stanach?

1. Wzmak A-S501, $550

 

2. CD-k w wersji Network ktora mam nie jest tu oferowany, za to model bez sieci to $300 (CD-S300) i tylko w wersji czarnej. Swoj mam z amazon.uk, gdzie zapłaciłem z przesyłka jedyne $260, to był chyba jakis 'glitch' na stronie sklepu bo normalna cena jest teraz ponad $350.

 

3. Tuner, podobnie jak z CD-k, w stanach jest tylko wersja czarna analogowa T-S500 za $250. Swoj musiałem ściągać z uk, wersja DAB/FM kosztowala tyle samo ale w GBP ($310). Przegapiłem fakt ze nieniecki amazon.de ma wersje analogowa w srebrze za jedyne 180EUR ($190). Wiec tu przeplacilem stowke za DAB ktorego w stanach nie ma, ale kolor sie zgadza. Zwrot do uk jest mozliwy, ale sama przesyłka kosztuje.wiecej niz samo urzadzenie wiec tunerek jaki jest zostanie u mnie.

 

Razem wiec taki zestaw jak na zdjęciu to wydatek ok $1,200 czyli ok. 5 tys.zl.

 

W wersji z tunerem AM/FM wyszłoby o stowke mniej, czyli ok $1,090 (4,550pln)

 

Czy w Polsce jest radio DAB?

 

Sent from my SM-N910T3 using Tapatalk

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yankes zapewne pytał o zestaw Pioneer Elite ;)

Taka Yamaha w Polsce kosztuje podobnie, a nawet ciut mniej ~ 4,4 tys. pln. (z CD Network i tunerem z DAB i DAB+ - obecnie jest około 20 stacji radiowych w Polsce) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne.. że jest zadowolenie.. relacja cena/jakość takich zestawów jest zaje..sta..!

 

Nie to co jakiś delikwent wyda dziesiątki tys na audio.. potem jeszcze chodzi dookoła sprzętu.. i się zastanawia.. co zmieni mu ten czy tamten kabelek..haha..;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać.. oglądać.. czytać.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne.. że jest zadowolenie.. relacja cena/jakość takich zestawów jest zaje..sta..!

 

Nie to co jakiś delikwent wyda dziesiątki tys na audio.. potem jeszcze chodzi dookoła sprzętu.. i się zastanawia.. co zmieni mu ten czy tamten kabelek..haha..;)

AMEN :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wzmak A-S501, $550

 

2. CD-k w wersji Network ktora mam nie jest tu oferowany, za to model bez sieci to $300 (CD-S300) i tylko w wersji czarnej. Swoj mam z amazon.uk, gdzie zapłaciłem z przesyłka jedyne $260, to był chyba jakis 'glitch' na stronie sklepu bo normalna cena jest teraz ponad $350.

 

3. Tuner, podobnie jak z CD-k, w stanach jest tylko wersja czarna analogowa T-S500 za $250. Swoj musiałem ściągać z uk, wersja DAB/FM kosztowala tyle samo ale w GBP ($310). Przegapiłem fakt ze nieniecki amazon.de ma wersje analogowa w srebrze za jedyne 180EUR ($190). Wiec tu przeplacilem stowke za DAB ktorego w stanach nie ma, ale kolor sie zgadza. Zwrot do uk jest mozliwy, ale sama przesyłka kosztuje.wiecej niz samo urzadzenie wiec tunerek jaki jest zostanie u mnie.

 

Razem wiec taki zestaw jak na zdjęciu to wydatek ok $1,200 czyli ok. 5 tys.zl.

 

W wersji z tunerem AM/FM wyszłoby o stowke mniej, czyli ok $1,090 (4,550pln)

 

Czy w Polsce jest radio DAB?

 

Sent from my SM-N910T3 using Tapatalk

Nie słucham radia....ale cena jest bardzo interesująca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.