Skocz do zawartości
IGNORED

10 tys na lampę


rockmannn

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym Oplem to chyba jednak jest inaczej. Kto jest właścicielem fabryki w Gliwicach? General Motors czy jakiś Polska firma ? Logo na fabryce jest Opla. Pytam z ciekawości bo nie wiem. I czy w tej fabryce powstają też samochody o bardzo podobnych podzespołach i specyfikacji sprzedawanych pod inna marką? I znacznie niższej cenie? To tak jak w Łodzi była fabryka Indesitu. Stała tylko na Łódzkiej ziemi, a właścicielem był Włoch właściciel firmy Indesit.

 

Ja nic nie mam do firm które zlecają produkcję w Chinach. Jeśli nie jest to ukrywane przed klientami to czemu nie. Kupując lepiej wiedzieć i być świadomym. Ze wzmacniaczami Prima Luny nie miałem styczności. Na pewno to dobre klocki. Nawet jeśli są robione w fabryce Cayina.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno to dobre klocki. Nawet jeśli są robione w fabryce Cayina.

Ja bym powiedział że są dobre właśnie dlatego że są robione w fabrykach Cayina. A nie pomimo tego.

BTW, jakieś dziesięć lat temu miałem najprostsze monobloki Phasta, jeszcze pod marką Phase. W bezpośrednim porównaniu z Prima Luną Prologue One Phasty wypadły wyraźnie lepiej.

Nie wiem czy dziesięć lat temu PL była robiona u Cayina czy gdzie indziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział że są dobre właśnie dlatego że są robione w fabrykach Cayina. A nie pomimo tego.

 

Mnie nie musisz przekonywać :) Z Cayina jestem zadowolony i co ważne jest jak na razie niezawodny. Czas jeszcze pokaże. Świadomie kupiłem Chinola i nie żałuje. W budżecie jaki ja miałem za dużego wyboru też nie było. Zależało mi na nowym bo to moja pierwsza lampa i wsparcie sprzedawcy się przydaje. Gdyby jak kupowałem Fezz miałby Titania to też bym ją odsłuchał. Ciekawi mnie jeszcze LAR.

 

Czy autor wątku już coś odsłuchał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Dołączę się do pytania autora wątku, z podpytaniem: czy w tej cenie jest coś warte polecenia wyprodukowane w Europie, Stanach lub Japonii?

I jak dla mnie jeden warunek bardzo zawężający wybór, input pre-in.

 

Z powyższego wnioskuję, że Cayin zgarnia wszystko?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unison Research Triode 25

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dźwięk Cayina w Europie, Stanach lub Japonii to trochę więcej wyjdzie :) ;)

 

Trochę, tzn 100, 1 000, 10 000 PLN, Euro? I co to mogłoby być?

 

Unison Research Triode 25

 

Dzięki za konkret, ale niedowidzę wejścia pre-in?

 

Chciałbym dodać jeszcze jeden warunek, ze względu na doświadczenia życiowe z wszelakimi sprzętami elektro, chciałbym kupić nowy na gwarancji. Chociaż dzisiejsze serwisy (Cambridge Audio) też niczego nie gwarantują ale zawsze to coś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do pytania autora wątku, z podpytaniem: czy w tej cenie jest coś warte polecenia wyprodukowane w Europie, Stanach lub Japonii?

I jak dla mnie jeden warunek bardzo zawężający wybór, input pre-in.

 

Z powyższego wnioskuję, że Cayin zgarnia wszystko?

Najtańszy konkurent z EU to bliżej 30kzl. 10kzl w sklepie to max 2kzl w częściach. Za tyle w EU to można co najwyżej Fezza złożyć z kondami za 5 zł :) Cayin to najtańszy wzmacniacz jaki znam, który nie brumi i nie szumi. Jak się okazuje to obecnie rzadkość!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konkret, ale niedowidzę wejścia pre-in?

 

Przeciez wejscie pre-in mozesz zrealizowac na innym wejsciu wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez wejscie pre-in mozesz zrealizowac na innym wejsciu wzmacniacza.

 

W sumie tak, tyle że przyzwyczaiłem się do tego, że mam na wzmacniaczu stereo stały-ustawiony poziom głośności jak gra mi z amplitunerem kina domowego. A tak dwiema gałkami trzeba kręcić.

 

Premp po preampie chcesz łączyć ?po kiego?

 

Z tego co wiem to pre-in wpuszcza pre-out z ampli kina domowego do pre-in wzmacniacza stereo. Wtedy gra preamp z ampli kina i końcówka mocy z wzmaka stereo?

 

Tak chcę teraz mam. Ale po przemyśleniach faktycznie można to pominąć przy wyborze.

 

Czyli na dzień dzisiejszy Cayin lub Unison Research Triode 25?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest na ogól złe połączenie bo każdy pre chce grać po swojemu ,ewentualnie jak na jednym jest pasywne strojenie to dajesz na max i całość sterujesz drugim

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

To jest na ogól złe połączenie bo każdy pre chce grać po swojemu ,ewentualnie jak na jednym jest pasywne strojenie to dajesz na max i całość sterujesz drugim

 

Z tego co wynika z opisów pre-in np w Fezz, wzmacniacz stereo pracuje wtedy jako końcówka mocy pomijające przedwzmacniacz, a przedwzacniaczem jest amplituner.

Coś pomieszałem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość wzmacniaczy lampowych ma preamp pasywny, więc odkręcenie potka na maksa w zasadzie załatwia sprawę.

Inna rzecz, że używanie ampli kina domowego w charakterze preampa zapewne zarżnie brzmienie dobrego lampowca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość wzmacniaczy lampowych ma preamp pasywny, więc odkręcenie potka na maksa w zasadzie załatwia sprawę.

Inna rzecz, że używanie ampli kina domowego w charakterze preampa zapewne zarżnie brzmienie dobrego lampowca.

 

Dzięki, za pierwszą informację o preampie. Cenna, a nie wiedziałem.

Tutaj dochodzi druga i sprawa jak dla mnie znowu się rypła.

 

Bo, ponieważ wzmacniacz lampowy dlatego jest w ten sposób podłączany do kina domowego, żeby leciał na fronty film z jakiegoś dvd lub blue raya. A reszta głośników systemów 5.1 leci z amplitunera.

 

Natomiast słuchanie muzyki stereo, odbywa się innym wejściem z odtwarzacza cd na przykład. I wtedy amplituner kd nie jest używany absolutnie. Nie ma więc mowy o zarżnięciu brzemienia lampy podczas słuchania muzyki.

 

I Tu dochodzę do sprawy głośności. Wyobraź sobie, że słucham koncertu i mam lampę zgłośnioną na max.

Zapominam, wyłączam i rano żona włącza zestaw stereo na max.

 

Wtedy zgłośnienie na maxa załatwia ale nie sprawę ;)

 

Wracam więc do tematu dobry wzmacniacz lampowy do 10K z wejściem na końcówkę mocy i pilotem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prima Luna Prologue Premium ma wyjście Home T. własnie pod kino domowe,pilot oczywiście jest :) duży plus to wymienne stosowanie lamp typu el34 lub kt120. Dodatkowo Adaptive AutoBias więc nie trzeba z miernikiem przy lampach skakać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie a jak taki np. Cayin A70TMKII wypada na tle polskiej manufaktury np. encore7? Mają tam sporo wzmacniaczy i w prasie mają dobre opinie ( 9WST w 2016 roku zdobył best product w piśmie branżowym), ale brak jest opinii użytkowników no i nie widziałem nigdzie jak one wyglądaja w srodku. Jest to dla mnie istotnie bo ostatnio przeczytałem sobie wątek jak jeden z kolegow z forum dostał do naprawy wzmak z innej polskiej manufaktury i finalnie to została z niego tylko obudowa i chyba trafa. W środku było wszystko tak podrutowane, że będąc w technikum nie zrobiłbym raczej takiego obsmarkania. Chyba, że w tym tkwi jakiś sekret hajendu? :-) Pod tym względem chińskie wzmaki wypadają dużo lepiej, ale wiadomo, ze dbałość wykonania to tylko część sukcesu (decydujaca o trwalości i bezawaryjności sprzętu), najważniejszy jest projekt i elementy użyte do produkcji a zwłaszcza lampy i trafa głośnikowe, które stanowią o finalnym dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego encore ale po odsłuchach różnych lamp w porównywalnych pieniądzach stwierdziłem, że Cayin to optymalny wybór.

Rewelacyjny stosunek brzmienia i jakości wykonania do ceny.

A brzmienie w zależności kto co lubi lub co potrzebuje do wpasowania w system, jednak A70 można uznać chyba za jeden z tych najbardziej udanych.

Sporym plusem jest to, że nie jest to produkt egzotyczny i nie powinno być problemów z serwisem, a jeśli kupiony w Studio 16 Hertz to można być pewnym długiego, bezstresowego i fachowego serwisu, nawet po gwarancji.

Należy jeszcze dodać, że większość recenzji opiera się na odsłuchach z fabrycznymi lampami, a wymiana sterujących na dobre NOSy przynosi w tym wzmacniaczu ogromny skok jakościowy, to już nie drobiazgi na poziomie zmian kabelków a bardzo duża różnica, na plus oczywiście.

 

Nie sprzedaję, nie naganiam, lecz dzielę się doświadczeniami, niezwykle pozytywnymi u mnie.

Dla mnie to wszystko przesądziło o zakupie tego urządzenia, nowego, bo z zamiarem posiadania na długo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

archie39 na Cayinie mimo, że to chińczyk się nie zawiedziesz. To sprawdzone u nas wzmacniacze o małej awaryjności. A70TMKII nie miałem jeszcze okazji odsłuchać (mam A55TP), ale nie spotkałem się z negatywną opinią. Pytanie jak się zgra z Twoimi kolumnami?

 

Z encore7 (EGG-SHELL) nie miałem styczności. Trzeba przyznać, że mają ciekawy design. Podoba mi się im bajerancka regulacja głośności za pomogą tej kuli.

 

Wspomniany przez Ciebie 9WST jest na dwóch lampach EL34 (po jednej na kanał) więc do niego musiałbyś mieć niezbyt trudne do napędzenia kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy jeszcze dodać, że większość recenzji opiera się na odsłuchach z fabrycznymi lampami, a wymiana sterujących na dobre NOSy przynosi w tym wzmacniaczu ogromny skok jakościowy, to już nie drobiazgi na poziomie zmian kabelków a bardzo duża różnica, na plus oczywiście.

W kazdym wzmacniaczu lampowym wymiana lamp z aktualnej produkcji na NOSy przynosi skok jakosciowy. Ja bym powiedzial nawet ze wymiana lamp sterujacych na NOS jest obowiazkowa :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniany przez Ciebie 9WST jest na dwóch lampach EL34 (po jednej na kanał) więc do niego musiałbyś mieć niezbyt trudne do napędzenia kolumny.

Wzmacniacz jest fajny tym bardziej, że używany 2 letni jest do wzięcia za 5k, tylko dziwne, że oprócz recenzji salonów i producenta nic o nim nie ma na forach audio... Nikt go nie kupuje??? Kolumny mam raczej niewymagające - 90db, 4 Ohm, 200W (canton ergo SC-L), ale te 8 Wat na kanal wydaje mi się trochę słabo. Na pewno by zagrało, ale czy dźwięk byłby dociążony przy takiej mocy?Ten A70T ma 50W na kanał co powinno być porównywalne z moim obecnym ECI2, który też jest wydajny prądowo i przy 50W potrafi dużo mocniej potrząsnąć kolumnami niż wzmacniacze budżetowe o mocy 3 krotnie większej (przynajmniej na papierze). Głównie chodzi o dociążenie dźwięku, ładny konturowy bas i mocny środek, który jest chyba jego największym atutem. Brakuje mu trochę detaliczności na górze, chociaż wokale damskie ładnie wyłaniają się z mroku jaki ten wzmacniacz serwuje. Słuchałem kiedyś 2 zachodnich wzmacniaczy lampowych i ich dźwięk bardzo mi się podobał niestety cena grubo ponad 20k nie jest dla mnie do zaakceptowania. I teraz pytanie czy taki chiński wzmacniacz po drobnej korekcie - wymiana lamp zagra równie dobrze? Z tego co wyczytałem to w środku nie ma potrzeby modyfikować tego A70T bo jest zrobiony na dobrych komponentach. Podobno studio 16Hertz ma do niego dedykowane kolumny, ale być może z moimi też zagrałoby to fajnie. Pokój mam 25m2 połączone z 25m2 hol i kuchnia. W tej chwili mam podłączona jak wzmak chinską hybrydę - nobsund MK2, który tydzień temu w przypływie chwili kupiłem na ali zamiast lampowego wzmacniacza słuchawkowego:-) Wzmacniacz ma tylko 2x25W, ale moje kolumny napędza już od godz 7 do 9 gdzie jest już dość głośno a na 12 już robi się nieprzyjemnie głośno. Wydaje mi się, że ma on potencjometr logarytmiczny bo siła dźwięku nie narasta liniowo. Fajnie się na nim słucha radio tak ok. 7-8. Gra to całym pasmem nawet przy bardzo cichym słuchaniu, ale przy głośniejszym brakuje basu konturowego i wyeksponowanego środka do którego przyzwyczaił mnie ECI2. Dźwięk przypomina trochę radio Zodiak, które wspominam z sentymentem. No ale wracając do tematu to trochę pochodziłem po kieleckich salonach audio i niestety nie posłuchałem tego A70T więc pozostawałaby wycieczka to Tych aby na własnej skórze przekonać się jak to gra lub zakup w ciemno (da się oddać przy sprzedaży wysyłkowej jakby coś nie pasiło czy raczej to bilet w jedną stronę?)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuchaj ile możesz. Każdy słyszy inaczej.

Z moich doświadczeń na pewno A70 warto sprawdzić i moim zdaniem w pierwszej kolejności.

Zagra dobrze z wieloma kolumnami bo jest całkiem wydajny (sam próbowałem go łączyć z różnymi, z bardzo pozytywnym skutkiem).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby uzyskac cala magie plynaca z lamp nalezy zadbac o wysokoskuteczne kolumny a nie wyzylowane wzmacniacze lampowe, tak mi sie wydaje. Ja w swojej koncowce mam przelacznik miedzy trybem ultra linearnym i triodowym i wole sluchac w trybie triodowym mimo ze moc jest dwukrotnie mniejsza. Dzwiek jest bardziej namacalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.