Skocz do zawartości
IGNORED

Pomoc w kompletnym zestawie, całość do ok 8000zł


buashey2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

już wiele dni czytam fora i porady, przeglądam testy i sprzęty i nie mogę podjąć jednoznacznej decyzji, na co tak naprawdę warto wydać większe pieniądze, a co nie będzie miało tak naprawdę znaczenia. Jestem jeszcze przed testami odsłuchowymi, bo chciałbym się zdecydować w co warto i powinienem zainwestować. Za wszelkie sugestie i pomoc będę bardzo (BARDZO!) wdzięczny.

 

***POMIESZCZENIE****

Załączyłem plan salonu. Sprzęt umiejscowiony będzie na/w szafce rtv pod podwieszonym TV, w rogu salonu (wiem...). Max wysokość na kolumny to 43 cm. Muszą one stać na szafce rtv (i być nie-brzydkie - żona...). Standy odpadają albo mogą być takie do ok 10cm przy założeniu, że wysokość głośników będą max 33 cm, ale nie wiem czy nawet istnieją takie standy i czy to w ogóle ma sens. Nie da rady niczego przesunąć. Niestety, plany były ambitne, by dostosować mieszkanie do walorów akustycznych, ale życie (i żona) zweryfikowało zamiary.

 

***O MNIE***

Skończyłem inżynierię dźwięku (ale w niej nie pracuję), więc coś tam wiem i wiem czego chcę, jednak w sprzęcie nie siedzę i potrzebuję pomocy. Nie jestem w nich osłuchany i chciałbym też o radę czy szukanie czegoś lepszego przy danych warunkach ma większy sens.

 

Słucham naprawdę wszystkiego z każdego rodzaju muzyki. W salonie słuchałbym głównie z gramofonu (głównie prog-rock, jazz, blues, blues-rock, folk, etno), nierzadko też z CD i (pewnie częściej, bo wygodniej) flaców z dysków sieciowych (dochodzi filmowa, ambient-electro, trip-hop, metal, hard-rock, klasyka, muzyka akustyczna, nierzadko sobie Paktofonikę czy Shpongle(psy-trance) lubię puścić). W sumie więc wszystko, bardziej instrumentalnie niż wokalnie.

 

Jeśli chodzi o to co chciałbym wydobyć z sprzętu to wysoka klarowność i szczegóły oraz pełna dynamika. Już przy niskich poziomach głośności. Lubię cieplejsze brzmienia niż surowsze. Lubię gdy sprzęt w pełni oddaje scenę/plan muzyczny. Lubię, gdy dźwięki są pełne i szczegółowe. Częściej będę słuchać średnio-głośno niż na pełnej petardzie, dlatego zależy mi na sprzęcie, który genialnie pracuje przy niskich/średnich poziomach (jeśli oczywiście nie zdecyduję się na audiofilskie słuchawki ze wzmacniaczem lampowym).

 

Jeśli chodzi o stereo może być używka.

 

***CZEGO POTRZEBUJĘ***

1. Salon: dobry sprzęt stereo (lub tańszy ale za to audiofilskie słuchawki ze wzmacniaczem lampowym), gramofon i CD

2. Sypialnia: sieciowa mini wieża albo zaoszczędzić i zostawić Creativy Gigaworksy T20 II, który kabelkiem do komórki podpinamy :)

 

***SALON - PODŁĄCZENIE***

Centrum dowodzenia będzie Raspberry Pi 3 B, które po HDMI będzie szło do (już posiadanego) Harman Kardon AVR 161 / HKTS 16, a po USB DAC do stereo (albo trzeba będzie dokupić DACa). Gramofon do stereo. Ewentualny wzmak słuchawkowy chciałbym aby też był podłączony do gramofonu (analogowy switch?) i do Raspberry Pi. Jeśli macie pomysły jak to można zrobić to też byłoby super.

 

No i tu dochodzą dylematy:

1. Budżet ok 8000 zł +-1000zł, ale wolałbym się w 8 kaflach zmieścić (w tym gramofon 1000-1500zł, wolę nowy).

2. Czy warto kupować lepszy sprzęt stereo do salonu (biorąc pod uwagę specyfikę, że sprzęt będzie ustawiony w rogu na dłuższej ścianie) czy nie lepiej tańsze stereo/ew mini wieża np Yamaha Grand PianoCraft i nie zainwestować w lampowy wzmacniacz słuchawkowy i audiofilskie słuchawki?

4. Do sypialni myślałem o Yamaha PianoCraft N470D albo coś tańszego z tej firmy, Denon Piccolo N4 albo nawet Marantz MCR511/611 z jakimiś głośnikami ale >3 koła dawać do sypialni (10,5m2, sprzęt na dłuższej scianie) to nie wiem czy ma sens :) Albo jak pisałem wczęśniej, zostawić Gigaworksy i wciąż się męczyć z kabelkiem ;)

5. Najważniejsze: biorąc to wszystko pod uwagę, jaki konkretnie sprzęt stereo z CD i gramofonem z kolumnami do 43 cm wysokości do salonu doradzacie w opcji bez wzmacniacza słuchawkowego oraz w opcji, jeśli zdecyduję się na wzmak słuchawkowy (ze słuchawkami szacuję że wyjdzie to ok 2,5-3 tysi)?

 

Będę naprawdę wdzięczny za pomoc.

Wiem, że wszystko to kwestia gustu, ale wdzięczny byłbym za wszelkie opinie/propozycje. Zależy mi, żeby podejść do zestawu jak najbardziej racjonalnie i opłacalnie względem doznań muzycznych, które mogę w takich warunkach doświadczyć. Wolę wydać mniej, jeśli wydawanie więcej tak naprawdę nie zrobi odpowiedniej różnicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze to abyś wybrał sprzęt dla siebie.

Wybór jest spory dlatego zachęcam cię do odwiedzenia nas czy innych salonow i odsłuchania kilku zestawów. Dobrze by było abyś na początek nie sugerował się opiniami sprzedawcy. Słuchaj i miej swoje zdanie.

Teraz możemy pisać sypać modelami, co kto ma, co by chciał itp. Ale czy o to chodzi?

Jeśli coś odsluchasz i później do nas wrocisz, podobało mi się to a tamto nie. Będzie nam łatwiej doradzać i szukać ci sprzętu dalej.

 

Zapraszam,

Jako forumowicze masz przewidziane rabaty.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kolumna w samym rogu nie zagra dobrze basu będzie tyle, że zagluszy pasmo.

Jedz do salonu odsluchaj kilka zestawów, będzie nam łatwiej i precyjniej doradzić, będziemy wiedzieli mniej więcej co lubisz ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy to schemat czy rysunek w skali?

Małe monitory mogą się zmieścić i nieźle zagrać pod kątem basu.

Fakt stereofonia będzie gorsza niż przy kolumnach które nie mają sąsiedztwa ścian.

 

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.