Skocz do zawartości
IGNORED

Definitive Technology ProSub 80 vs. JBL ES150- dylemat.


katka10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych kolegów.

Waham się z zakupem pomiędzy Definitive Technology ProSub 80 vs. JBL ES150.

Sub kupowany jest głownie pod kino.

Chciałbym wydać jak najmniej kasy przy możliwie dobrym efekcie, co gorsze nie mam gdzie odsłuchać, co boli wiec zakup jest w ciemno.

Definitive Technology ProSub 80 - 400 zł

JBL ES150- 800zł

 

Sub będzie użytkowany w pokoju o pow 16m2

Słyszałem pozytywne opinie na temat jednego i drugiego, dlatego mam dylemat, prosze o Waszą opinię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko dodaje żebyś nie miał za łatwo:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Z wymienionych przez Ciebie wiele razy miałem okazję odsłuchiwać ES150 i uważam że to dobry produkt. Chodź cena powinna być nieco niższa bo lekko powyzej 1000 masz nowy Klipsch R10SW.

 

Za używany ES 150 w idealnym stanie myślę do 700 zł.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko dodaje żebyś nie miał za łatwo:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Z wymienionych przez Ciebie wiele razy miałem okazję odsłuchiwać ES150 i uważam że to dobry produkt. Chodź cena powinna być nieco niższa bo lekko powyzej 1000 masz nowy Klipsch R10SW.

 

Za używany ES 150 w idealnym stanie myślę do 700 zł.

 

Pozdrawiam

DZIĘKI 4S.

Faktycznie nie ułatwiasz :)

Tannoy ma budę zamkniętą, co raczej skłania się w stronę muzyki, chociaż nie miałam nigdy okazji porównać.

Zawsze ten sam dylemat- dołożyć 100 lub dwie i juz mozna wyrwac coś ciekawego...

Na OLX za 1000 sa ES 250 i myslę czy sie nie wstrzymać z zakupem dołożyć i kupić takiego "potwora"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... przez długi okres miałem es150... i w zupełności mi wystarczał...ale posłuchałem innych konstrukcji i dokonałem zmiany... oczywiście gdybym nie miał wtedy luźnej gotówki to do dzisiaj bym się cieszył tym jbl-em... za taką kasę to wg mnie przyzwoity sub i do tego ładnie wygląda ;)...

Pamiętaj co byś nie kupił to i tak zawsze znajdzie się coś lepszego i droższego...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... przez długi okres miałem es150... i w zupełności mi wystarczał...ale posłuchałem innych konstrukcji i dokonałem zmiany..

A na ilu metrach go używałes? Jak sprawdzał sie w kinie? Chodzi mi o impuls oraz dolne pasma- efektywność tzw. efekt woow :) mogłeś porównać go z ES 250?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój salon ma 40m2 ale kącik kinowy jest umiejscowiony w jednej części 4x4m... basu było pod dostatkiem z zejściem też było nieźle jak na 10 cali... na pewno es250 troszkę niżej zejdzie bo to 12"...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ES250 To mocniejszy i lepiej schodzący subwoofer.

myslę czy sie nie wstrzymać z zakupem dołożyć i kupić

Pamiętaj co byś nie kupił to i tak zawsze znajdzie się coś lepszego i droższego...

Niestety tak to wygląda. Nie ustalaj granicy maks bo zawsze będzie coś "tylko" o 100 droższe a lepsze.?

Po prostu podejdź zdrowo do tematu.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, może głupie, ale może ktoś mi wyjaśni.

Czy przy głośnikach 8'' moc wzmacniacza ma znaczenie?

Bo przy kalibracji , bynajmniej u mnie, ampli podczas kalibracji za mocno go nie zbijał to ustawiałem vol na godz. 10-11.

Sub. miał moc 80 rms.

 

Czy sub. z mocą wzmacniacza 250 RMS nie zostanie tylko mocniej zbity?? Czy może gwarantuje to jednak większe wrażenia/?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 36

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.