Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny za 4tys. do NAD C375, salon 30m


JKDB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie. Czy znajde w tej cenie cos lepszego od Castle Knight 5? Bralem jeszcze pod uwage MA Bronze 6, nie wiem jak graja, ale jak na moj gust sa po prostu brzydkie.

 

Najwazniejsze sa dla mnie wolake i precyzja brzmienia, zaraz za tym goni bas. Ma byc mieso, ale dobrze kontrolowane. Gora detaliczna, lecz nie ostra.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

spróbuj z Phonarami Veritas p2, Pylonami Opal 23 - może któreś z tych brzmień bardziej Ciebie ujmie, ale to raczej w kategorii "inaczej", a nie "lepiej". Chyba że rozważasz używane kolumny, tu katalog się rozszerza. Pilnuj dziś Czarnego Piątku, zdziwiłem się, ale w paru salonach nawet coś da się znaleźć.

 

Może powiesz coś o wzmacniaczu? Czego słuchasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz możliwość koniecznie posłuchaj :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

nie znam c375, nie wiem czego dokładnie brakuje obecnie w dźwięku? Jest na lata? Może lepszy efekt osiągniesz zmianą pieca na używkę Hegla, nówkę Atolla in100se czy Audiolaba 8300A (jest w q21 w czarnym piątku). Castle Knight 5 to fajne kolumny, czasem tylko ciut za "bułowate", w innym połączeniu może da się z nich więcej wycisnąć niż zmieniając je

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Szczerze jeśli podobają Ci się Castle to wszystko inne będzie brzydkie :)

Tak poważnie to jest kilka innych kolumn które mogły by Ci się spodobać a grają pełniejszym dźwiękiem od Castle.

Myślę tu o ELAC FS78. Do tego NADa nadadzą się jeszcze Tannoy REvolution Xt6F chodź będą miały mniej basu.

Heco Music Style 1000, QA Concept 40. Polk RTi A5

 

Pozdrawiam i zapraszam na odsłuch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

numik, aktualnie nie mam kolumn.Chce kupic i intensywnie mysle wlasnie o Castle, moze nie okreslilem sie zbyt dokldnie. Chcialem sie upewnic czy to najlepszy wybor.

 

Co do Polk Rti a5 dosyc ciekawa propozycja. Chetnie bym kupil ale model a7 gdyby kosztowal do 4500.

 

Dziekuje za propozycje, na pewno sprawdze mozliwosc odsluchu w mojej okolicy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Jam mam C356BEE połączone z MA gs20. Mnie to połączenie bardzo się podoba a słucham dużo jazzu i damskich wokali. Do Twojego metrażu bardziej spasowały by gs60. Jakiś czas temu poszły na alledrogo za ok 4500 pln. Może Ci podpasują?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

w teorii, sporo cech, których szukasz mają Dali Zensor 7, do tego spasowują się z NADem nieźle. Dół mają specyficzny, ale może warto sprawdzić, jest to jakiś konkurent dla Castli, a wiem bo 1 i 2 miałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali odpada, tekturowy bas - takie moje wrazenie.

 

Aktualnie sa powystawowe MA gold gs20 za 4500. Ale nie mam jak ich posluchac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o te z Krakowa to one bodajże nie mają podstaw a to dodatkowy koszt ok 1000-1500pln. Ostatnio był wysyp gs20 także pewnie się jeszcze pojawią . Jakbyś był ze Śląska to zapraszam do mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z nad morza, ale dzieki.Mam problem z posluchaniem czegos ciekawego, nie ma u nas slonow audio. Jezeli cos sie znajdzie to jest dziesiec par kolumn z czegp polowa to magnaty,jbl itd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może takie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to z MA gs20 będzie ciężko bo tych już nie dostaniesz nowych. Szkoda że się naciąłeś. Ja kupiłem używki w idealnym stanie od pierwszego właściciela.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może takie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Super paczki bynajmniej z wyglądu.Nadzik ma sporo prądu więc spokojnie je napędzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję praktycznie wyłącznie używane i nigdy się nie naciąłem.

Dwa razy w życiu miałem nowe kolumny....Aktualnie tylko używane i jest dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używane-mniejsza kasa, wyższa klasa :-) Tak mi się zrymowało. Sorry za off top.

Dokładnie tak jest bardzo często...wyższa klasa!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, z tego samego wzgledu kupilem uzywki i teraz jestem sporo do tylu. Ale nie o tym.

 

Aktualnie biore pod uwage:

Castle 5

Polk Rti A5

Elac fs78

Phonar Veritas P3

 

 

Co byscie wybrali i dla czego?:(

 

 

**:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ja akurat miałem Castle(podstawkowe-fajne) i teraz aktualnie Phonar Veritis p2.,nie będę się wypowiadał o Polk-ach, czy Elac-ach ,bo ich nie miąłem.Ale porównując Castle, z Phonarami,to więcej forów dałbym własnie tym niemieckim kolumną,choć w życiu bym tego nie kupił! Prawda jest taka,że należy,przed kupnem- posłuchać. Myślę ,że Phonary grają klasę wyżej,ciepły wzmacniacz (nawet NAD) i masz to czego byś oczekiwał...tu masz mój test ,wiadomo ,że subiektywny ,ale może warto przeczytać...?...http://www.audiostereo.pl/test-kolumn-do-4000zl_129150.html

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki pomysl mi strzelil wlasnoe do glowy zeby zrobic eksperyment. Kupic Castle Knight 2 - Podstawkowe i do tego rel t7i (W okazyjnej cenie) Nie zagra lepiej niz castle 5?:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...co kto lubi .Jeśli chcesz mieć więcej basu,to ok.Myślałem,że twoje preferencje, to jakość...własnie dlatego pisałem,czasem warto posłuchać jednego i drugiego wariantu.Nie będę nikomu narzucał,że to lepsze, albo tamto.To jak z kobietami,jeden woli blondynki, inny szatynki,tak samo z inteligencją....pozdrawiam i życzę udanego wyboru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość owszem, ale do salonu 30m z aneksem +6m boje się trochę o niskie tony, taki pomysł jak napisałem eksperymentalny bo nie mam pojęcie jakby to mogło grać. Precyzja monitorów plus dość dobry bas z Rel t7. Nawet z ciekawości samej byłbym skłonny kupić takie zestaw. Wymieniałem już tyle kolumn, że w sumie co mi szkodzi:P

 

Phonar p3, sa aktualnie powystawowe - niestety nie mam jak ich posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież można mieć subwoofer i lepszą jakość jak standardowe stereo i raczej nie ma to związku z inteligencją. Tylko z preferencjami.

Ja uważam takie rozwiązanie za genialne. Tym bardziej, że dzisiejsze słupki mają tylko na papierze zejście do 40Hz. A przy zastosowaniu suba w budzie zamkniętej, jakim jest REL. Można uzyskać świetne rezultaty. Warunek to cięcie suba poniżej 90-80 Hz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ostatni wpis.Musisz się zdecydować, czego oczekujesz.Mam oczywiście na musli góre pasma,czy ma być detaliczna ,czy przykryta mlecznym kocem? Nie mówię ,że w Castlach jest zła góra,ale jest raczej, taka schowana,przygaszona.Przypominialo mi się teraz ,jak słuchałem kawałków z płyty Daft Punk-Random Access Memories.Na Castlach trochę miałem wrażenie ,że płyta jest deczko źle nagrana ,brakowało mi tych wysokich tonów,te talerze i tej dzwiecznosci,były takie dziwnie przygaszone,brakowało takiej metaliczności ,takiej perlistości...ech,takie rzeczy ,przed kupnem,trzeba odsłuchać.Dobranoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada - nie kupuj bez odsłuchu.

W Twoich propozycjach jest trochę chaosu, np. Castle i Elec to kompletnie inne szkoły grania.

Moja propozycja jest taka, żeby najpierw piochodził po salonach i posłuchał, nad morzem (mniemam że w okolicach Trójmiasta) masz kila salonów - Premium Sound, Top Hi Fi, Kezard, jest trochę. Prównaj różne brzmienia i zobacz, czego szukasz, co najbardziej ci się podoba.

 

Jesli podoba Ci się brzmienie Castla, to z MA dostaniesz coś zupełnie innego. A może Dynaudio? Może Polk Audio" Audio Academy albo RLS z polskich.

 

I tak jak koledzy mówią - nie bój się używanych. Tylko nie z allegro a do pasjonata audiofila.

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 16

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.