Skocz do zawartości
IGNORED

[Pilne, Black Friday] Denon vs Marantz


Tabalan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Takie pytanie na szybko - czy te oferty są opłacalne oraz który zestaw lepiej zagra?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham muzyki elektronicznej (prawie wszystko - house, trance, techno, czasami hardstyle, hardcore, DnB) oraz klasycznej (Ludovico Einaudi, Elijah Bossenbroek). Nie ukrywam, że jestem fanem Denona, podoba mi się ich charakterystyka (obecnie mam ich słuchawki AH-D7100). Obecnie siedzę na zestawie Onkyo CS-555, więc oba zestawy powinny przynieść zauważalną różnicę.

Z tego co wyczytałem z przeróżnych recenzji to Marantz ma więcej opcji, funkcji, a dodatkowo ma dopasowaną impedancję do kolumn (6 ohm), podczas gdy Denon ma 4 ohm (internety twierdzą, że to nie jest źle, lecz lepiej dopasowana?). W rachubę wchodzą wyłącznie nieduże urządzenia tego typu, ponieważ nie zmieszczą mi się duże komponenty.

Z góry dzięki za pomoc,

Michał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Takie pytanie na szybko - czy te oferty są opłacalne oraz który zestaw lepiej zagra?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham muzyki elektronicznej (prawie wszystko - house, trance, techno, czasami hardstyle, hardcore, DnB) oraz klasycznej (Ludovico Einaudi, Elijah Bossenbroek). Nie ukrywam, że jestem fanem Denona, podoba mi się ich charakterystyka (obecnie mam ich słuchawki AH-D7100). Obecnie siedzę na zestawie Onkyo CS-555, więc oba zestawy powinny przynieść zauważalną różnicę.

Z tego co wyczytałem z przeróżnych recenzji to Marantz ma więcej opcji, funkcji, a dodatkowo ma dopasowaną impedancję do kolumn (6 ohm), podczas gdy Denon ma 4 ohm (internety twierdzą, że to nie jest źle, lecz lepiej dopasowana?). W rachubę wchodzą wyłącznie nieduże urządzenia tego typu, ponieważ nie zmieszczą mi się duże komponenty.

Z góry dzięki za pomoc,

Michał

Słuchałeś któregoś zestawu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Se byleco kup.

Potem dopasujesz.

 

Rejestracja:2013.

Całość postów :13.

 

Wynoszę sie stąd.

Zaczyna capić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pośpiech jest wskazany przy...łapaniu pcheł. Już masz coś podobnego. Wątpliwe, czy którykolwiek z tych dwóch zestawów wniesie jakąś poprawę dźwięku ( jeśli nie pogorszy ?). Te przekreślone ceny są z kosmosu. Ochłoń i przemyśl na chłodno ;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Se byleco kup.

Potem dopasujesz.

 

Rejestracja:2013.

Całość postów :13.

 

Wynoszę sie stąd.

Zaczyna capić.

Może nie odczuwał potrzeby pisania z Nami....Bezlitosna Ty Niedobra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te przekreślone ceny są z kosmosu.

 

Promocje jak w UK :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie odczuwał potrzeby pisania z Nami....Bezlitosna Ty Niedobra.

Po prostu nie znam się na sprzęcie audio w takim stopniu, aby komuś pomagać w wyborze. Podejrzewam, że byłby problem nawet gadać z Wami na jakimś akceptowalnym poziomie.

 

Pośpiech jest wskazany przy...łapaniu pcheł. Już masz coś podobnego. Wątpliwe, czy którykolwiek z tych dwóch zestawów wniesie jakąś poprawę dźwięku ( jeśli nie pogorszy ?). Te przekreślone ceny są z kosmosu. Ochłoń i przemyśl na chłodno ;)

Lepszej jakości wzmacnieacz, lepszy odtwarzacz płyt CD, lepsze kolumny. Raczej powinno zagrać zauważalnie lepiej.

 

Co do odsłuchu - słyszałem zestaw Denona, lecz nie z tymi kolumnami. Odsłuch na plus, podoba mi się styl Denona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli musisz kupuć dzisiaj to bierz ten, który bardziej Ci odpowiada. W domu porównasz ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie znam się na sprzęcie audio w takim stopniu, aby komuś pomagać w wyborze. Podejrzewam, że byłby problem nawet gadać z Wami na jakimś akceptowalnym poziomie.

 

Lepszej jakości wzmacnieacz, lepszy odtwarzacz płyt CD, lepsze kolumny. Raczej powinno zagrać zauważalnie lepiej.

 

Co do odsłuchu - słyszałem zestaw Denona, lecz nie z tymi kolumnami. Odsłuch na plus, podoba mi się styl Denona.

Osłuchasz się i nauczysz!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest.

 

Przepraszam. Dzień miałem fatalny.

 

Wybaczcie, proszę.

Nie ma sprawy, każdemu może się przytrafić gorszy dzień.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu zestaw Marantza wniósł by większą poprawę.

Niestety ten mini system Denona nie jest szczególnie udany.

Chodź w tej cenie możesz mieć u nas Dali Zensor 3 wraz z dużo lepszą elektroniką mianowicie Onkyo 8150. Czy CD jest dla Ciebie niezbędne?

 

Pozdrawiam i zapraszam na odsłuch

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już lepszy efekt będzie jak sobie bilet kupi na mayday 2017 a za resztę jakieś dobre "wzmacniacze" niż to co podlinkował...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD jest niezbędne, natomiast ten model Onkyo jest za duży. Potrzebuję czegoś mniejszego. Puki co zakupiłem ten zestaw Denona (tak jak pisałem, bardzo lubię tę firmę za sposób grania), zobaczymy jak się sprawdzi. Zawsze są te 2 tygodnie na wypowiedzenie umowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gatunek muzyki ciężko określić, mój gust muzyczny się zmienia. Wcześniej słuchałem tylko muzyki elektronicznej (głównie house, chociaż były epizody z hardstyle, techno*, DnB, a teraz trance), a niedawno zacząłem słuchać muzyki klasycznej.

 

Co do samych klocków - planuję zakup gramofonu, więc coś większego również wchodzi w rachubę, lecz by nie mogło być mniejsze od gramofonu (on by stał na górze). Wzmacniacz starczy stereo, i tak nie planuję większej liczby kolumn.

 

* Ponieważ wiele osób ma błędne skojarzenia dotyczące etchno, polecam odsłuchać sobie tego utworu (porządne techno, bardzo spokojny, nie ma co się bać, że zabije):

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ją tam słucham elektroniki na potęgę, klasyki, jazu, rocka też.

I stwierdzenie że to nie muzyka bo nie ma nut , nie zgadzam się z tym. Stevie wonder też nie ma nut i jakoś uważane to jest za muzykę.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tobą w pełni.

 

Potestowałem już trochę ten zestaw i szczerze powiedziawszy to nie usłyszałem jakiejś dużej różnicy, więc zastanawiam się czy go nie zwrócić. Moje pytanie brzmi - czy do 4 000 zł bym wyrwał coś lepszego (wolałbym nowe urządzenia, używane tylko gdyby była jakaś naprawdę dobra okazja)?

Wolałbym zestaw z małych klocków, takich jak te Denona, lecz jako że i tak planuję kupić gramofon to można by to ustawić jedno na drugim tak: wzmacniacz - CD - gramofon. Tylko czy to nie wpłynie jakoś na gramofon, z tego co słyszałem to jest on bardzo wrażliwy na drgania. Druga sprawa - niektóre wzmacniacze mają wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy. Ile jest warta ta funkcja, czy i tak bym musiał dokupić jakiś pre-amp (ze względu na jakość wbudowanego)? Ponadto, wzmacniacz i odtwarzacz płyt CD muszą mieć odpowiednie gabaryty, aby móc postawić na nich gramofon i jednakowo były jak najbardziej kompaktowe. Puki co nastawiam się na gramofon Pro-ject Debut Carbon, jego wymiary to 415 x 118 x 320mm. Wzmacniacz musi mieć możliwość podpięcia kabli z wtykiem banan.

Zastanawiam się nad zestawem Denon DCD-720AE + PMA-720AE, zestaw zbiera dobre opinie i mieści się w zakładanym budżecie. Wymiary trochę się rozjeżdżają, ponieważ głębokość odtwarzacza CD jest mniejsza o te 50 mm niż Pro-jecta DC. Z kolumnami nie wiem, po Audio Video Show '16 z chęcią bym spróbował Focali Chorus 705 (obecny pokój ~12 m^2), chociaż to by się wiązało z przekroczeniem budżetu (chociaż zapewne byłby jakiś upust ze strony sprzedającego, a dobry wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy zwiększa budżet o 200-300 zł).

 

Edit: Kolumny wyłącznie podstawkowe, gabarytowo mniejsze od Dali Zensor 3. Nie wymagam żadnej łączności bezprzewodowej od wzmacniacza, wszelkie BT, WiFi, itp nie są mi potrzebne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahahah :)

Przepraszam ale tak jak mówiłem. Tak zwróć go.

Moim zdaniem da się znaleźć coś lepszego.

W tej kwocie preamp w gramofonie i wzmcniaczu będzie podobnej klasy. No chyba że 4000 to cena na sam gramofon.

 

Gramofon dobrze aby stał osobno więc wymiary nie maja tu znaczenia.

Denon pma 720 to jedna z możliwości druga to Yamaha as501 w zależności jakie kolumny wybierzesz.

Nie zawiedziesz się na ekac bs73, właśnie zensor 3, qacoustic concept , tannoy mercury 7.

 

W razie pytań lub wycen zapraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planowałem osobny preamp, Pro-ject Box lub Box MM.

 

Co do ustawienia - albo jedno na drugim i wtenczas duże gabaryty lub gramofon oddzielnie, lecz reszta klocków mała. Niestety nie mam tyle miejsca, aby amp i CD były duże, a gramofon stał oddzielnie.

Odnośnie kolumn - Dali Zensor 3 odpada ze względu na wielkość, są za duże. Na chwilę obecną 1 głośnik stoi na biurku i zrobiło się ciasno. Przy gramofonie obawiam się, że drugi również wyląduje na biurku, a wtenczas może być niezbyt ciekawie jeżeli chodzi o miejsce.

 

Budżet na gramofon to około 2000 zł, przy czym wliczają się w to różne akcesoria (jak chociażby szczotka do płyt).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przemyśl miejsce i będziemy wybierać.

 

Swoją drogą to:

* Ponieważ wiele osób ma błędne skojarzenia dotyczące etchno, polecam odsłuchać sobie tego utworu (porządne techno, bardzo spokojny, nie ma co się bać, że zabije):

To jest House.

 

Typowym grajkiem techno jest np. Carl Cox:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A to odmiana Hard Techno tkz. Schranz :):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ten utwór HS82 to nie jest techno, lecz tech house. Jednakże według mnie th jest bliżej do techno niż house jeżeli chodzi o brzmienie i charakter. Praktycznie na wszystkich dużych imprezach th jest "wyrzucany" na inną scenę, prawie zawsze dj'e grający th mieszają się z tymi grającymi techno (Marco Carola, Monika Kruse, wielu dj'i z Carl Cox & Friends).

 

Co do Carla Coxa - jak dla mnie zbyt sztampowy, rozreklamowany, tak jak AvB przy trance.

 

Odnośnie sprzętu - postaram się poszukać w pobliżu możliwości odsłuchu, może coś z tego wyniknie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, wygląda na to, że temat umarł.

Byłem wykupić OC na samochód - raczej młody kierowca, pierwsze OC na mnie, szkoda w tym roku (głupia sprawa), samochód ~8 lat oraz podwyżki cen OC. Jak mi skalkulowali wysokość składki to nie wiedziałem czy się śmiać czy płakać. W każdym razie ponad połowa fundusz poszła się ... przejść i najprawdopodobniej nie wróci.

 

Dzięki wszystkim za pomoc, przynajmniej będę miał jakieś rozeznanie na lepsze czasy. Temat można zamknąć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 16

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.